Teraz jest 04 maja 2024 6:14:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Jaka to książka?... 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2008 13:25:36
Posty: 25
Post 
Poszukuje tytulu ksiazki czytalam ja bardzo dawno i niewiele pamietam a chetnie siegnelabym po nia jeszcze raz. Ksiazka opowiadala o pewnej baletnicy dla ktorej taniec byl wszystkim co kochala. niestety zdazyl sie wypadek i nie mogla juz wiecej tanczyc. jak pisalam jest to niewiele ale moze ktos trafi w tytul.


12 gru 2008 14:22:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2008 22:51:43
Posty: 23
Post 
Mysle, ze poszukujesz Trylogii Gigantow, Hogana. Czytalam pierwszy tom, tylko tyle bylo w mojej lokalnej bibliotece.


13 gru 2008 18:56:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2008 9:11:16
Posty: 33
Post 
Witam. Dawno temu czytalam ksiazke o rosyjskiej baletnicy, ktora zakochala sie w carskim doktorze. Doktor mial zone, dlatego nie mogli byc razem. Jednak dziewczyna zaszla z nim w ciaze, ktora chyba usunela. Pamietam tez, ze to dzialo sie w czasach rewolucji i rodzina carska byla zagrozona, baletnicy udalo sie uciec, ale doktor zostal w Rosji... Czy ktos kojarzy tytul i autora? Byalabym wdzieczna. Przepraszam za brak polskich znakow.


04 sty 2009 2:07:11
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Po wpisaniu w Google: "rosyjska baletnica carski doktor" znalazłem (zOMG, na drugim miejscu) - Danielle Steel - "Rosyjska baletnica".
Cytuj:
Młoda Amerykanka po śmierci swej ukochanej babki otrzymuje pozostałe po niej przedmioty: parę baletek, stare fotografie i listy. Przeglądając ze wzruszeniem te pamiątki, odtwarza niezwykłe życie i postać byłej prima baleriny carskiego teatru oraz dzieje jej wielkiej, dramatycznej miłości do lekarza carskiej rodziny. Piękna powieść o potrzebie głębokich związków międzyludzkich i znajomości rodzinnych korzeni.


Come on, nie można samemu najpierw spróbować poszukać? o.0

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 sty 2009 9:47:28
Zobacz profil WWW
Post 
a może ktoś kojarzy "Osadę nad srebrnym jeziorem". Pamiętam jedynie ten "chyba" tytuł i że była to powieść o polskich kolonistach w Brazylii


20 sty 2009 23:23:23
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Bolesław Mrówczyński - "Osada nad Srebrnym Potokiem". Dostępna w antykwariatach i na aukcjach. Wcale nie tanio :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


21 sty 2009 1:39:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2008 13:50:10
Posty: 72
Lokalizacja: Irlandia
Post 
Moze ktos pamięta ksiazke pod tytulem chyba "Wierzba Placzaca", autorka to Ruth... nazwiska juz nie pamiętam.. Czytałam bardzo dawno, to opowiesc amerykańskiej nastolatki dorastającej w małym miasteczku w latach 60 -70; która potrafi zachować optymizm i "normalnosc" pomimo dorastania w rodzinie z ojczymem - pedofilem.

_________________
_______________________________________________________
“One of the great things about books is sometimes there are some fantastic pictures"
George W. Bush


21 sty 2009 16:50:00
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
loleska napisał(a):
Moze ktos pamięta ksiazke pod tytulem chyba "Wierzba Placzaca", autorka to Ruth... nazwiska juz nie pamiętam.. Czytałam bardzo dawno, to opowiesc amerykańskiej nastolatki dorastającej w małym miasteczku w latach 60 -70; która potrafi zachować optymizm i "normalnosc" pomimo dorastania w rodzinie z ojczymem - pedofilem.


A, i co w związku z tym? Bo tytuł można sobie na B-netce wpisać i dostanie się to: http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=42632

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 sty 2009 20:51:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
Czytałem kiedyś książkę o częściowo sparaliżowanym chłopaku (była to chyba połowa jego ciała), który po raz kolejny zmienił szkołę. Była to opowieść oparta na faktach, bo pisał ją sam bohater. Pamiętam, że mnie zafascynowała, ale ani nazwiska autora, ani tytułu książki nie pamiętam. Więcej faktów również nie jestem w stanie podać.


23 sty 2009 0:04:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2008 13:08:21
Posty: 26
Post 
Witam. Ja tez mam klopot ze znalezieniem pewnej ksiazki. Rzecz sie dzieje w czasie wojny zdaje sie drugiej swiatowej. Jedna z dziewczat ruchu oporu (dokladnie nie pamietam) byla torturowana i gwalcona przez niemcow, przez co stracila zdrowe zmysly. Ma ja zastapic siostra blizniaczka miala na imie chyba Genevieve. Zostaje specjalnie przeszkolona jak udawac siostre ktorej nigdy nie znala i wyslana miedzy niemcow. Jednak jakas ciotka lub inna opsoba rozpoznaje ja po jakims znamieniu na plecach czy cos w tym stylu. Wiem ze sa ta dosyc metne dane ale czytalam ta ksiazke dobre 15 lat temu i juz niewiele pamietam. Jednak zalezy mi zeby ja przeczytac ponownie. Mam nadzieje ze ktos wie o jaka ksiazke mi chodzi??

_________________
"a że Pan Bóg ją stworzył, a Szatan opętał, wiec będzie na wieki i grzeszna, i święta, i zdradliwa, i wierna, i dobra, i zła; początek i koniec..."


01 lut 2009 20:48:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2009 18:20:35
Posty: 52
Post Re: Jaka to książka?...
Czytalam dziecieciem bedac powiesc z gatunku fantazy, tak mysle, bo sie nie wyznaje, kiedy fantazy, kiedy science fiction, bo raczej takich ksiazek nie czytam, chyba, ze polecone przez fanow jako wybitne; bylo tam o ludziach, ktorzy zyja na drzewach. Tyle tylko pamietam, ale zrobila na mnie wrazenie, bo czasem mysle o tym, ze powinnam przeczytac jeszcze raz. Bardzo prosze, jezeli ktos mi moze powiedziec tytul i autora, bede wdzieczna. Wiem, ze o wiele prosze, bo to tak jakby pojsc do sklepu muzycznego i znucic dwie nuty i rzadac plyty, ale ja nic wiecej nie pamietam.

_________________
"Nie ma mnie tam, gdzie nie ma tego, o co chodzi" Witkacy


16 kwi 2009 10:59:51
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Jaka to książka?...
"Cieplarnia" B. Aldiss?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 kwi 2009 13:19:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2008 12:00:06
Posty: 77
Lokalizacja: z majatku;)
Post Re: Jaka to książka?...
eire11 napisał(a):
... bylo tam o ludziach, ktorzy zyja na drzewach....


"Napowietrzna wioska" J. Verne??

_________________
wszystko dzieje sie po cos


16 kwi 2009 20:18:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 mar 2009 0:14:33
Posty: 3
Post Re: Jaka to książka?...
Witam.
Może ktoś sobie przypomni chociaż tytuł ksiązki ktora chetnie przeczytalabym jeszcze raz:
-opowiada ona o 2 homoseksualistach (sa para)
-jeden zachorowal na aids i umiera a ten drugi sie nim opiekuje
-kojarzy mi sie jeszcze trzesienie ziemi (nie jestem pewna czy ten chory w nim nie umiera)

Mam wrazenie ze to cos polskiego autora ale moge sie myslic, drugie skojarzenie mam z jaskolka (nie wiem czemu).

Za pomoc z gory dziekuje.


16 maja 2009 19:33:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2007 11:39:54
Posty: 7
Post Czy ktoś to kojarzy?
Szukam tytułu\autora powieści light fantasy. Rzecz się dzieje na zamku, dziewczynka, "księżniczka" ma w głowie wrota do piekła, czy też coś w ten deseń, w okolicy ma sławę złej wiedźmy, tylko tyle pamiętam. Poratuje ktoś? :?


22 maja 2009 11:47:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron