Teraz jest 29 mar 2024 1:14:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Jaka to książka?... 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 9:29:35
Posty: 31
Post Jaka to książka?...
edit by muaddib2: Temat - początkowo przewidziany, jako pomocny wszystkim tym, którym z głowy uleciał tytuł, lub autor książki (lub i to i to) w kategorii fantasy/sf - zostaje od tej pory rozszerzony na wszystkie kategorie. Takoż, jeśli macie jakieś pytania dotyczące zapomnianych tytułów książek i ich autorów, możecie zadawać je tutaj. I pamiętajcie, im więcej podacie szczegółów poszukiwanego tytułu, tym łatwiej będzie Wam pomóc.

Od jakiegoś już czasu poszukuję pewnej trylogii science-fiction. Niestety problemem jest fakt, że nie pamiętam już tytułu owych książek a o autorach nawet nie wspomnę. Opiszę trochę ową trylogię, może ktoś coś skojarzy.
Zaczyna się od tego, że ludzie w ówczesnych czasach (ostatecznie niedaleka przyszłość) znajdują na księżycu ciało człowieka w kombinezonie kosmicznym. A że kombinezon ani rzeczy przy zwłokach znalezione nie przypominają Ziemskich wytworów rozpoczyna się seria badań nad zapiskami denata, z których jasno wynika, że ludzie nie są natywnymi mieszkańcami Ziemi. Później jakoś następuje kontakt z obcymi, którzy wydają się znać Ludzi bardzo dobrze. Owi obcy podróżują wykorzystując załamanie czasoprzestrzenne czarnych dziur. Wypełniają również pewne luki w wiedzy zdobytej po przetłumaczeniu pamiętnika denata znalezionego na księżycu (dowiadujemy się zresztą, że Księżyc nie jest również naturalnym satelitą Ziemi). Później poznajemy pewną pozaziemską frakcję ludzi, którzy postanawiają zlikwidować mieszkańców Ziemi.
Ktoś już może coś kojarzy? Byłbym wdzięczny za tytuły owych książek i autora.
Z góry dziękuję.


21 kwi 2008 11:19:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2008 15:33:49
Posty: 11
Post 
To proste :)
Poszukujesz Trylogii Gigantów autorstwa Jamesa P. Hogana.
Gwiezdne dziedzictwo, Powrót Gigantów, Gwiazda Gigantów.
Miłego czytania :)


21 kwi 2008 19:11:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2008 21:44:20
Posty: 69
Post 
Ja też poszukuje książki a właściwie jej tytułu. Książkę czytałem bardzo dawno temu stąd strzępy informacji co do zawartej w niej treści. Akcja dzieje się w czasach prehistorycznych, pierwsze plemiona ludzkie. Główny bohater stacza pojedynek z (chyba) z dotychczasowym wodzem plemienia, do pojedynku natłuszcza skórę (ten fakt pamiętam), w książce także jest opisane polowanie głównego bohatera, oraz opis zagłady wioski (została zasypana przez lodowiec) a główny bohater uratował się ze swoją wybranką i popłynęli w nieznane. Może ktoś skojarzy to opowiadanie z jakimś tytułem, byłbym wdzięczny za info.


04 maja 2008 21:05:53
Zobacz profil
Post 
Witam wszystkich:)
Dawno temu czytałam książkę o młodym magu, który aby widzieć demony musiał zakładać szkła kontaktowe i nie mógł podać swego prawdziwego imienia bo dzięki niemu demon zyskiwał nad nim władzę. Po drodze było jeszcze zabójstwo jego mistrza , i jakaś scena związana z teatrem. Kojarzy ktoś tytuł?


06 maja 2008 14:24:59
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:26:26
Posty: 112
eCzytnik: Kindle3
Post 
Hyperion, mi sie Twoj opis kojarzy z cyklem "Dzieci Ziemi" Jane M. Auel. Prehistoria, lodowce... Niestey nie czytalem tych ksiazek, wiec moje skojarzenie pochodze pewnie z jakiejs recenzji przeczytanej dawno temu w internecie. O ile dobrze pamietam, pierwszy tom nosil tytul "Klan niedzwiedzia jaskiniowego".

_________________
------------------------------------
Sa souvraya niende missain ye
------------------------------------


06 maja 2008 17:51:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2008 21:44:20
Posty: 69
Post 
Lokee - dzięki za zaangażowanie ale

Cytuj:
...Główny bohater ...
- Hyperion


a z tego co przeczytałem w recenzjach do "Dzieci ziemi" jest to cykl o bohaterce. I z tego co pamiętam jest to raczej (bo nie trafiłem ani nie słyszałem o jakiejś kontynuacji - co nie oznacza że nie istnieje) jedna książka a nie wieloczęściowy cykl.


06 maja 2008 18:54:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 maja 2008 18:04:24
Posty: 13
Lokalizacja: Zabrze
Post 
stralbas napisał(a):
To proste :)
Poszukujesz Trylogii Gigantów autorstwa Jamesa P. Hogana.
Gwiezdne dziedzictwo, Powrót Gigantów, Gwiazda Gigantów.
Miłego czytania :)


Czy jest to tylko trylogia , czy może wyszły jeszcze części 4 i 5 ?
Może tylko nie były tłumaczone ?

To krótkie streszczenie zamieszczone powyżej zaintrygowało mnie na tyle, że wyruszam na poszukiwania Trylogii ??? Gigantów


06 maja 2008 19:36:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2008 19:03:53
Posty: 37
Lokalizacja: ze wszond
Post 
O, właśnie, dobrze, że jest taki temat, być może któryś z pozostałych użyszkodników czytających przypadkiem czytał to samo, co ja, i będzie wiedział, o jaką książkę chodzi...
Bo szczerze mówiąc straciłam nadzieję zarówno na to, że sobie tytuł względnie autora przypomnę, jak i na to, że natrafię na nią ponownie w bibliotece, w której wypożyczyłam ją za pierwszym razem.
Wstyd, wstyd, wiem.

Jedyne, co pamiętam to zarys świata i fabuły.
Rzecz dzieje się w świecie złożonym z wysp rozproszonych na oceanie... Plus minus coś przypominającego znane i lubiane Ziemiomorze Le Guin.
Głównym wątkiem jest historia młodej dziewczyny, która chce zostać Lotniczką. To zajęcie istotne dla świata przedstawionego, bo stanowi jedyną sensowną metodę komunikacji między wyspami - z jakiegoś powodu nieopłacalna jest droga morska. Jest to również zajęcie elitarne, jako że ograniczona jest ilość tzw Skrzydeł używanych w tej profesji, a dostęp do nich jest bodajże dziedziczny, i trzeba nieźle się natrudzić, żeby rzeczoną dziedziczność obejść.
Z ważnych dla fabuły wydarzeń przypominam sobie coś na kształt "egzaminu", który przechodzi główna bohaterka i - znacznie później - bunt Lotników po zamordowaniu jednej z nich.

Anyone?

_________________
W liczbie π od pozycji 2440 po przecinku znajduje się 666. Strzeżcie się koła i jego pola!


06 maja 2008 21:23:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2008 1:18:15
Posty: 112
Lokalizacja: 3city
Post 
G.R.R. Martin "Przystań wiatrów" imho. Leży w bibliotece, zacna książka


edyta Krótsza wersja w "Fantastyce" bodajże dawno temu była i lepsiejsza była ; ] W ogóle Martin w krótszej formie bardziej mi pasuje.


Ostatnio edytowano 06 maja 2008 23:57:08 przez docend, łącznie edytowano 2 razy



06 maja 2008 22:15:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2008 19:03:53
Posty: 37
Lokalizacja: ze wszond
Post 
Przeczytałam opis i ... TAK! To jest to! Dzięki dzięki :D
Swoją drogą, fakt, że napisał to akurat MARTIN przyprawiło mnie o krótką chwilę wesołości i nieco dłuższą chwilę zastanowienia nad absurdalnością i paradoksalnością tego najpiękniejszego ze światów. Było nie było to jeden z moich ulubionych pisarzy, chociaż "Przystań" czytałam w zamierzchłych czasach, zanim zdążył nim zostać.
Dobrze zapamiętałam za to, że imię głównej bohaterki zaczyna się na M.
Ebook został ściągnięty.
Dzięki raz jeszcze.

_________________
W liczbie π od pozycji 2440 po przecinku znajduje się 666. Strzeżcie się koła i jego pola!


06 maja 2008 23:15:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:44:48
Posty: 19
Post 
Będę wdzięczny za to: Dwóch młodych ludzi (przynajmniej jeden z nich to Polak) emigruje za ocean. Płyną statkiem i teraz nie pamiętam :( czy od początku płyną i pracują na liniowcu pasażerskim, czy pracę dostają gdzieś na Karaibach. Generalnie ląduja za oceanem chyba raczej na pewno Brazylia. Jeden z nich choruje drugi idzie dla niego na targ po owoce, po jakieś zwykłe jabłka. I ogromne zdziwienie chorego gdy jego towarzysz wraca z cytrusami zamiast jabłek, bo cytrusy .... były tańsze. Była to jedna z pierwszych moich książek ledwo wtedy czytałem :D chciałbym sobie przypomnieć co mi się w niej podobało


07 maja 2008 19:00:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2008 12:00:06
Posty: 77
Lokalizacja: z majatku;)
Post 
Okazo1 napisał(a):
Będę wdzięczny za to: Dwóch młodych ludzi (przynajmniej jeden z nich to Polak) emigruje za ocean. Płyną statkiem i teraz nie pamiętam :( czy od początku płyną i pracują na liniowcu pasażerskim, czy pracę dostają gdzieś na Karaibach. Generalnie ląduja za oceanem chyba raczej na pewno Brazylia. Jeden z nich choruje drugi idzie dla niego na targ po owoce, po jakieś zwykłe jabłka. I ogromne zdziwienie chorego gdy jego towarzysz wraca z cytrusami zamiast jabłek, bo cytrusy .... były tańsze.


"Przez lady i morza". Albo "Przez morza i lady". Autora nie pamietam, pamietam ze najbardziej oprocz motywu z jablkami i bananami najbardziej uderzylo mnie przypadkowe spotkanie polakow w dzungli. A, i na poczatku jeden z bohaterow czekal na dworcu niecierpliwie na drugiego, a ten przyszedl tuz przed odjazdem i uspokoil go, ze pociagi moga sie spozniac, ale nie odjezdzaja nigdy wczesniej:). Obaj glowni bohaterowie to polacy, poznali sie w wojsku. Urzekla mnie prostota zalatwiania ksiazeczki marynarskiej w owych czasach:). Fajna lektura, czytalem to ze dwadziescia kilka lat temu... Tylko ze to nie jest ksiazka z gatunku sf ani fantazy i obaj ryzykujemy karniaka...

_________________
wszystko dzieje sie po cos


07 maja 2008 19:17:00
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Wszystkich, którzy jeszcze nie zauważyli, informuję, że wychodząc na przeciw potrzebom naszych forumowiczów, przenieśliśmy ten temat do działu Dyskusja ogólna, w związku z czym można pytać o "zapomniane" książki dowolnego gatunku.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


07 maja 2008 19:56:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:44:48
Posty: 19
Post 
scibor1 napisał(a):
"Przez lady i morza". Albo "Przez morza i lady". Autora nie pamietam, pamietam ze najbardziej oprocz motywu z jablkami i bananami najbardziej uderzylo mnie przypadkowe spotkanie polakow w dzungli. A, i na poczatku jeden z bohaterow czekal na dworcu niecierpliwie na drugiego, a ten przyszedl tuz przed odjazdem i uspokoil go, ze pociagi moga sie spozniac, ale nie odjezdzaja nigdy wczesniej:). Obaj glowni bohaterowie to polacy, poznali sie w wojsku. Urzekla mnie prostota zalatwiania ksiazeczki marynarskiej w owych czasach:). Fajna lektura, czytalem to ze dwadziescia kilka lat temu... Tylko ze to nie jest ksiazka z gatunku sf ani fantazy i obaj ryzykujemy karniaka...

Moderatorom dzięki za przeniesienie tematu ..... i wyrozumiałość :D
Niestety podpowiedź samego tytułu niewiele mi dała. To znaczy dała ... o tyle że odszukałem w necie wiele dziwnych tematów z tym (nie)związanych takich jak biura podróży, czy atlasy geograficzne :? Może znajdzie się osoba znająca autora :?:


08 maja 2008 19:14:26
Zobacz profil
Post 
Witam, mam pytanie, czy ktoś mógłby podać tytuł i autora następującej książki: rzecz dzieje się we Francji około lat sześćdziesiątych - osiemdziesiątych i opowiada o policjancie, który prowadząc jakąś sprawę wpada na trop ukrytego radzieckiego szpiega, który był w czasie wojny chyba przywódcą jakiegoś oddziału partyzanckiego. a potem słuch po nim zaginął. Okazuje się, że pod zmienionym nazwiskiem wspiął się na szczyt władzy, jest prezydentem i ten policjant ostatecznie zabija go (chyba zestrzeliwuje samolot) a potem popełnia samobójstwo. Możecie mi pomóc?


08 maja 2008 20:06:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron