Teraz jest 27 kwi 2024 15:02:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Jaka to książka?... 
Autor Wiadomość
Post 
Mam pytanie dotyczce "Przez lady i morza". Czy to ta ksiazka o dwjce przyjaciol, ktorzy postanowili wyruszyc w podroz dookola swiata? Gdzies mi przepadla podczas czytania, swietna lekutra, nie moge odzalowac. Pamietam, ze skladala sie z dwoch tomow. Czy to jest to?
Poza tym, czy ktos zetknal sie z doskonala ksiazka o podrozniku (jakos na poczatku XXw chyba), ktory zaginal w dzungli, gdzies chyba w Ameryce Pld, Guinei Francuskiej, czy cos...? Pisal dziennik, nigdy go nie odnaleziono.
Byloby super, gdyby ktos to znal...
Pozdrawiam.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 17:32:24 ------------------
ps. Kurcze, a moze to byl koniec 19 wieku...


06 paź 2008 19:32:24
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2008 19:38:55
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post 
Szukam książki, to był zbiór opowiadań. Jedna z historii opowiada o czarownicy, która żyje sobie spokojnie w małej wiosce do momentu gdy ktoś w okolicy gubi smoka. Smok ten zostaje zamrożony przez bazyliszka czarownicy, a do wioski zjeżdżają rycerze chcący zabić smoka, w wiosce robiło się tłoczno a czarownicy się to nie podobało. Pamiętam jeszcze jedno opowiadanie z tej książki o smoku, który był członkiem oddziału. Po wypiciu eliksiru smok miał zamienić się w mężczyznę, ale w wyniku pomyłki zamienił się w kobietę. Zna ktoś to?


07 paź 2008 20:01:52
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
antologia "Księga smoków".

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


07 paź 2008 20:15:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 6:58:35
Posty: 63
Post 
@weqr książki jakich szukasz to seria Siódmy miecz Dave'a Duncana.
@Jolah druga książka o którą pytasz to Zielone piekło autor Raymond Maufrais.
Wszystkie te pozycje dostępne są w naszej bibliotece zapraszam po zdobyciu dostępu.

_________________
"...są trzy rzeczy, na które chce się patrzeć nieprzerwanie: ogień, morze i cudza praca."

Władimir Sorokin - Dzień oprycznika


08 paź 2008 11:53:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2008 13:16:09
Posty: 17
Post 
Czytałam w dzieciństwie książkę o dziewczynce, która znalazła niebieski koralik spełniający życzenia. Próbowała jej go odebrać zła wiedżma Telimena. Niestety nie pamiętam tytułu ani autora.
Wnuczka mojej znajomej zakochana jest w przygodach Harry`ego Potter`a może byłaby to jakaś odmiana?


08 paź 2008 13:06:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2008 17:20:28
Posty: 34
Post 
Alll książka, której szukaz to zapewne "Karolcia" KrĂźger Marii


08 paź 2008 13:50:09
Zobacz profil
Post 
Jolah- bo pewnie napisałaś posty w tematach gdzie nie są zaliczane.

A co do tematu- kiedyś czytałam książkę o pewnej dziewczynie, która pisała opowiadania o wampirach. Wkrótce do jej szkoły zaczął uczęszczać chłopak, który przypominał jednego z bohaterów jej opowiadań. Jak się później okazało wszystko co przelewała na swój komputer (wampiry, miejsca) były prawdziwe.


08 paź 2008 18:40:43
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2007 22:25:23
Posty: 25
Post 
Sylvann - chcąc, w sumie nie kryjąc "nabić kolejnego posta" zabrałem się za szukanie książki o której piszesz. I co ? Google to naprawdę świetne narzędzie.
Po wpisaniu fraz - "writes stories about vampires" school new boy true - dostałem 2 linki. Pierwsze do Amazon.com - czyli jest dobrze. Wchodzę i czytam opis :
"Jessica Allodola is far from your average 17 year old girl. She is shunned and ignored by her classmates. Sometimes they seem to shy away from her without even knowing it. But that doesn't matter to much to Jessica. She'd much rather spend hours in her room churning out the vampire novels that she has been writing for the past few years. Jessica very much so prefers the..."
No to jesteśmy w domu. Jeszcze tylko polska nazwa z biblionetki.pl i proszę bardzo :
Szukana przez ciebie książka to "Kształt Demona" pani Amelii Atwater-Rhodes.


10 paź 2008 19:40:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 19:52:23
Posty: 56
Post 
Nie potrafię sobie przypomnieć tytułu książki, którą czytałam jako dziecko. Jest o niepełnosprawnym chłopcu- Zółwiku- nie mającym kontaktu z otoczeniem, cierpiącym chyba na porażenie. Opiekuje się nim matka, jako jedyna twierdząca, że potrafi on myśleć i czuć jak zdrowy człowiek. Ma on także brata.
Nie dam głowy, ale wydaje mi się, że imię autorki to Magda.


26 paź 2008 16:22:53
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Olla1990 napisał(a):
Nie potrafię sobie przypomnieć tytułu książki, którą czytałam jako dziecko. Jest o niepełnosprawnym chłopcu- Zółwiku- nie mającym kontaktu z otoczeniem, cierpiącym chyba na porażenie. Opiekuje się nim matka, jako jedyna twierdząca, że potrafi on myśleć i czuć jak zdrowy człowiek. Ma on także brata.
Nie dam głowy, ale wydaje mi się, że imię autorki to Magda.


Naprawdę, niedawno widać dzieckiem byłaś - bo książka pierwszy raz wydana w 2003 roku... Wpisanie w Google "Żółwik chłopiec Magda" od razu daje nam jako pierwszy artykuł o książce Magdy Papuzińskiej "Wszystko jest możliwe", której zdajesz się poszukiwać. Cieeeeeżko było.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 paź 2008 16:49:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2008 20:38:56
Posty: 27
Post 
Czy ktoś kojarzy co to może być za książka:akcja dzieje się na świecie którym żądzą "klany"rodzinne które handlują chyba z korporacją ziemian,rządzą one innymi światami.Jedna z tych rodzin zajmuje się handlem pomiędzy jakimiś rozumnymi dużymi mrówkami-chyba chodziło o pancerze chitynowe.p.s.Dzięki Ci Atul właśnie kończę 3-ci tom(sorki ze tak późno-kłopoty z vistą)


28 paź 2008 22:00:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2008 20:36:55
Posty: 28
Post 
Wiele lat temu czytałem książkę, która głęboko utkwiła w mojej pamięci. O ile pamiętam książka ta jest autorstwa włoskiego pisarza (chociaż głowy sobie za to nie dam uciąć). Fabuła książki rozgrywana jest w dwóch wymiarach - ziemskim oraz nadprzyrodzonym, w którym siły dobra i zła walczą o ludzkie dusze.
Jedną z bohaterek jest kobieta, która wiele lat temu należała do pewnej grupy scjentologiczno-okultystycznej. Obecnie prześladowana przez ludzi i demony musi się ukrywać...
Kolejnym istotnym wątkiem, który zapamiętałem z książki jest nazwa organizacji satanistycznej o nazwie "strzaskana brzoza", która pojawia się wielokrotnie w książce.
Uderzające w książce są opisy, w których równolegle z akcją rozgrywającą się na ziemi toczy się walka w świecie nadprzyrodzonym pomiędzy siłami anielskimi i diabelskimi... :?:


02 lis 2008 21:16:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2008 12:05:37
Posty: 44
Post 
Ja nie mogę sobie przypomnieć tytułu i autora książki, której fabuła dotyczyła porwania papieża przez byłego ekscentrycznego amerykańskiego generała (za obsikanie jakiegoś chińskiego pominika albo kopuły jakiegoś ważnego budynku..). Pamiętam też, że generał miał cztery byłe żony, które wciąż strasznie za nim szalały (był dokładny opis, jakie która miała piersi). Wiem też, że książka była w dwóch tomach i w drugim tomie rzecz dotyczyła sprawy Indian.

_________________
Carpe Omnis


27 lis 2008 17:29:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sie 2008 23:28:24
Posty: 18
Lokalizacja: DÂąbrowa GĂłrnicza
Post 
weqr napisał(a):
Czy ktoś kojarzy co to może być za książka:akcja dzieje się na świecie którym żądzą "klany"rodzinne które handlują chyba z korporacją ziemian,rządzą one innymi światami.Jedna z tych rodzin zajmuje się handlem pomiędzy jakimiś rozumnymi dużymi mrówkami-chyba chodziło o pancerze chitynowe.p.s.Dzięki Ci Atul właśnie kończę 3-ci tom(sorki ze tak późno-kłopoty z vistą)


... podejrzewam a nawet mam pewność, że chodzi Ci o [url=http://biblioteka.eksiazki.org/index.php/Region_Węża]Region Węża[/url] C. J. Cherryh

_________________
Obrazek


30 lis 2008 21:10:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2008 9:26:44
Posty: 6
Post 
mia napisał(a):
Ja nie mogę sobie przypomnieć tytułu i autora książki, której fabuła dotyczyła porwania papieża przez byłego ekscentrycznego amerykańskiego generała (za obsikanie jakiegoś chińskiego pominika albo kopuły jakiegoś ważnego budynku..). Pamiętam też, że generał miał cztery byłe żony, które wciąż strasznie za nim szalały (był dokładny opis, jakie która miała piersi). Wiem też, że książka była w dwóch tomach i w drugim tomie rzecz dotyczyła sprawy Indian.


prawdopodobie chodzi ci o "Drogę do Gandolfo" Roberta Ludluma, choć szczerze powiedziaszy nie kojarzę tam żadnych Indian. Może dlatego, że też czytałem tę książkę jakiś czas temu ;)


08 gru 2008 14:03:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron