Teraz jest 27 kwi 2024 10:57:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Jaka to książka?... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2008 19:06:45
Posty: 39
Post 
A ja bym bardzo prosiła o tytuł i autora pewnego romansu. Pamiętam, że akcja dzieje się oczywiście w USA, rozwydrzona młodzież, której tylko imprezy w głowie, nie nauczeni pokory, zapatrzeni w siebie. Główna bohaterka zostaje zawieszona w prawach ucznia, ale nie pamiętam czemu. Wiem, że była jedną z bardziej popularnych osób w szkole, miała bogatego, przystojnego chłopaka. Rodzice za kare wysyłają ją na wieś, gdzie zapoznaje się z umieśnionym rolnikiem. Na początku traktuje go jako osobę o gorszym pochodzeniu, widać, że z niego szydzi i wyśmiewa się. Jednak praca na roli daje jej się tak we znaki, że zmienia swe podejście do świata. Już jakoś pod koniec ma dylemat czy wracać do swojego ukochanego, czy zostać z tym rolnikiem. W ziemie przyjeżdża do niej chłopak i nie wiem jak to się stało ale znaleźli się jakoś w "pułapce", było im ziomno, byli głodni i nie mieli żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Podczas tych dramatycznych chwil ona zaczyna rozumieć, że nie jest to chłopak dla niej.


24 maja 2008 16:52:25
Zobacz profil
Post 
chisette napisał(a):
=> vivien:
Skojarzyła mi się w pierwszej chwili książka Jonathana Carolla "Dziecko na niebie"
Po ściągnięciu ebooka okazało się, że jest tam rozdział pt. "Kwadrans po tobie" :>

Oto fragment opisu z okładki
Cytuj:
Weber Gregston, wybitny reżyser, próbuje wyjaśnić motywy samobójczej śmierci przyjaciela Phila Strayhorna. Wgłębiając się w sprawę, odkrywa coraz to bardziej zdumiewające fakty z życia przyjaciela. Jego działaniom towarzyszą nadprzyrodzone zjawiska.


Czy o to chodzi? Nawet jeśli nie (:>) to pozwolę sobie polecić, bo książka jest przednia :)



Dziękuję:) Tak, to ta książka, boże takie to było banalnie proste, jeszcze raz dziękuję i oczywiście zabieram się za czytanie. Pozdrawiam.


24 maja 2008 22:17:35
Post 
Akcja rozgrywa się w Chinach, główna bohaterka wyszła za mąż za doktora, nic do niego nie czując. Czuje do niego niechęć, gardzi nim i traktuje go jak swojego sługę. Nie wie, że mąż doskonale się orientuje w sytuacji, jest świadomy jej stosunku do niego i wie o jej romansie z... nie pamiętam dokładnie z kim ;p Później mąż postanawia dać jej nauczkę i zabiera ją w miejsce, gdzie panuje zaraza. Kobieta mu towarzyszy, przekonuje się o swojej pustocie, docenia wartość pracy, poświęcenia i trudu. Pomaga w pobliskim klasztorze w wychowywaniu sierot. Aha, w międzyczasie jest w ciąży i nie wie z kim; z mężem czy z kochankiem. Bohaterka przechodzi głęboką przemianę, ale jest już za późno - mąż umiera.
Jeden cytat utkwił mi w pamięci: "a umarł pies..." czy coś w ten deseń. W tytule było chyba słowo 'welon', ale nie jestem pewna.

Gdyby ktoś wiedział i powiedział to będę wdzięczna ;)


30 maja 2008 18:28:05
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 6:58:35
Posty: 63
Post 
@hsz ksiązka jakiej szukasz to prawdopodobnie ''Malowany welon'' autor Somerset Maugham William ostatnio na jej podstawie nakręcono film o tym samym tytule.


30 maja 2008 19:26:56
Zobacz profil
Post 
dzięki, właśnie o to mi chodziło (:


30 maja 2008 20:47:29
Post Poszukuję książek - łamigłówki
Poszukuję książek w stylu:"Główka pracuje" - Stanisława Wernera.
Taką, która zawiera logiczne zagadki, którymi można sobie nieco uprzyjemnić czas.
Niestety "Główka pracuje" wyparowała z miejskiej biblioteki, więc trzeba poszukać jakiejś alternatywy...
Dlatego proszę chociaż o tytuły jakichś dobrych pozycji, nie musi być od razu link :D .
Z góry dzięki za pomoc 8)


17 cze 2008 13:14:29
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2008 21:16:04
Posty: 24
Post 
Niestety znam jedynie starsze ksiązki tego typu, nie kojarzę nic tego rodzaju wydanego w ostatnich latach :(
Jako czynna wielbicielka matematyki szczególnie chciałabym polecić Szczepana Jeleńskiego "Lilavati" i "Śladami Pitagorasa" (ciekawe problemy matematyczne ilustrowane historyjkami "z życia" - czasami bajkowego, podawane są rozwiązania - często bardzo pomysłowe i niebanalne) oraz dla bardziej zaawansowanych książki Hugo Steinhausa "Kalejdoskop matematyczny", "100 zadań" - jednak w przypadku tych pozycji wymagane jest od czytelnika większe obycie matematyczne, przeszkodą może też być styl (mi nie przeszkadza, ale kilkoro znajomych się skarżyło)
Bardzo lubiłam też książkę " Pentomina i tangramy" - o ile się nie mylę Zdzisława Nowaka - zdaje się że jego autorstwa jest też "Mądra głowa" i "Po rozum do głowy". Bardzo miłe książeczki z urozmaiconymi problemami od banałów do rzeczy skomplikowanych. I dużo mniej w nich matematyki :) :)


17 cze 2008 21:54:49
Zobacz profil
Post 
A ja szuka tytułu względnie ebooka powieści, która ukazała siępod koniec lat 90-tych w Fantastyce.
fabuła dotyczyła chłopczyka upośledzonego fizycznie, który odkrywa u ciebie niesamowite zdolności psychiczne, ogromny dar leczenia, czytania w myślach itp. Pamiętam, że kończy się sesją na stadionie, gdzi ma leczyć i zmieniać ludzi. Pozdrawiam!


19 cze 2008 12:51:51
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 maja 2008 16:43:28
Posty: 22
Post 
Gaga napisał(a):
Witam wszystkich:)
Dawno temu czytałam książkę o młodym magu, który aby widzieć demony musiał zakładać szkła kontaktowe i nie mógł podać swego prawdziwego imienia bo dzięki niemu demon zyskiwał nad nim władzę. Po drodze było jeszcze zabójstwo jego mistrza , i jakaś scena związana z teatrem. Kojarzy ktoś tytuł?


To "Trylogia Bartimaeusa" Jonathan Stroud , a właściwie tom pierwszy "Amulet z Samarkandy"


22 cze 2008 16:32:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 9:29:35
Posty: 31
Post 
Obecnie wchłaniam sobie trylogie Gigantów jednakże już zastanawiam się co by tu poczytać sobie dalej. I tak wpadła mi do głowy kolejna książka z dawnych lat, którą bym sobie przeczytał jednak nie mogę sobie przypomnieć tytułu ni autora.
Fabuła mniej więcej taka:
Ziemia owładnięta kolejną wojną światową. Świat na skraju holokaustu atomowego nagle zdaje sobie sprawę, że rasa ludzka może zostać całkowicie wymazana. Rządy (bodajże dwóch) supermocarstw (jedno coś miało wspólnego ze Stanami Zjednoczonymi drugie zaś było chyba Konfederacją Eurazjatycka czy jakoś tak) postanawiają zawiesić działania wojenne na kilka lat wspólnie zabierając się za stworzenie swoistej Arki Noego - ogromnego zautomatyzowanego kosmolotu zawierającego próbki DNA wszelkich stworzeń i roślin ziemskich, który ma zachować kontynuację istnienia rasy ludzkiej. Kosmolot wysłano w kosmos z zadaniem poszukiwania planet, na których można by odtworzyć życie ludzkie po czym na Ziemi powrócono do dalszej bardzo skutecznej eksterminacji bliźnich. Po xx latach na Ziemie dociera sygnał o odnalezieniu "nowego lądu" i rozpoczęciu planu nowej genesis. Na Ziemi następuje wyścig pomiędzy mocarstwami o wysłanie własnego kontyngentu wojska na ową planetę. Mija znów jakieś 20-30 lat i jeden z okrętów dociera do planety. Dochodzi do kontaktu z mieszkańcami globu. I co się okazuje? ... Na planecie nie ma absolutnie żadnego rządu. Panuje absolutna anarchia (nie mylić czasem z anarchią ogólnie znaną i pojmowaną czyli mordy,gwałty, prawo dżungli, etc.) jednak ... jakby to ująć ... skoordynowana? spokojna? Po prostu każdy wie co do niego należy, co może a czego nie powinien. Na planecie panuje spokój i sielanka.
Mówi to komuś coś?

_________________
The truth is that the lure of the Dark Side will always be with you.
It is your nature and will always be.
You will battle it all your life.


08 lip 2008 12:11:31
Zobacz profil
Post "Jak Poślubić Markiza"
czy ktoś wie czyjego autorstwa jest książka "Jak Poślubić Markiza"? czytałam ją kilka lat temu i zapomniałam, a teraz nie mogę nigdzie znaleźć...


10 lip 2008 0:24:19
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Ech, leniuszek...

Autorką "dzieła" jest Julia Quinn. Pozycja jest dostępna w naszej eBookWiki --> Quinn Julia - "Jak poślubić markiza".

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


10 lip 2008 7:20:12
Zobacz profil
Post 
a tam leniuszek...;) nie miałam dostępu do biblioteki. w każdym razie dziękuję bardzo!!!!

/edit by muaddib2: Ale dostęp do sieci masz? ;) Ja znalazłem autorkę tej książki za pośrednictwem, ekhm, Google :)

EDIT byChesuli: Sorry za kolorowanie!. To już drugi temat, w którym występuje sytuacja, że na wedytowaną uwagę moda odpowiadasz następnym postem. Jak widać muadddib2 jest wyrozumiały, ale nie wszyscy tak mają. Na przyszłość proszę ewentualny swój komentarz umieszczać w formie edycji pierwotnego posta, albo odpowiadać na PW. Niestosowanie się do takiego trybu może pociągnąć za sobą "przykre" skutki w postaci warna.


11 lip 2008 2:06:37
Post Znacie może?
Mam takie pytanie, nie zna ktoś może jakiejś książki ze zbiorem zagadek detektywistycznych?
Takie coś jak w pisemku "Detektyw", jednak tam jest tylko jedna zagadka na numer. :(
Powtarzam: nie chodzi o żadne opowiadania, jedynie zbiór zagadek detektywistycznych (ja takowej książki nie znam).
Byłbym bardzo wdzięczny, jeśli ktoś zna coś takiego i poda tytuł :)


13 lip 2008 10:57:36
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2008 0:13:38
Posty: 52
Lokalizacja: TarnĂłw
Post 
kuskus- biskra został, co prawda, zbanowany ale książka, o którą pyta to "Wielkie solo Antona L." Herbert Rosendorfer. To tak dla formalności ; może komuś się przyda.

_________________
Zawsze zastanawiam się, czy wstawić gdzieś przecinek. Zastanowienie jest ważne, ale i tak zwykle wstawiam (no, czasem nie)



Ludzie zdecydowanie wolą czytać niż pisać. I bardzo dobrze, nie każdy jest obdarzony talentem. Ogarnia mnie zgroza na myśl, że ktoś miałby zostać zmuszony do przecztania tego, co napisałem.

Paulus Maximus Starszy


Uroda nie jest największą wadą mężczyzny, istnieje jeszcze głupota.

W. Łysiak


30 lip 2008 0:03:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron