Teraz jest 24 kwi 2024 0:13:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Jaka to książka?... 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Jaka to książka?...
Cytuj:
Witam,
Poszukuje ,chyba 3 tomowego cyklu.Głównym bohaterem jest 'mag' wyklęty ze swojej społeczności za to,że był niewolnikiem.Społeczność ta tworzy dwuosobowe grupy,składające się chyba ze strażniczki wrót i bojownika który wchodzi przez te wrota do duszy człowieka,by bić się z demonem który ją zawładnął.Historia opowiada o przygodach tego upadłego bojownika.Czytałem tą powieść dawno i kojarzę tylko niektóre fakty:
-Niewolnik zaprzyjaźnia się ze swoim panem.
-Zostają wielkimi przyjaciółmi i gościu daje mu dokumenty stwierdzające,że już nie jest niewolnikiem.
-Bojownik zostaje uwięziony w duszy,jednocześnie trafiając do krainy demonów
Pamiętam jeszcze,że w finale bojownik pomaga wrócić demonom do swojej dawnej krainy i odkrywa fakt.że ci bojownicy i demony tworzą jedność,którą kiedyś z nieznanych przyczyn podzielili.
Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu tytułu.

Carol Berg - cykl "Rai-Kirah"?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


07 lut 2011 14:30:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2009 17:10:46
Posty: 9
Post Re: Jaka to książka?...
Wielkie dzięki.Właśnie tego szukałem :D

_________________
"To Be Is To Do" : M. Gandhi
"To Do Is To Be" : F. Nietzsche
"Do Be Do Be Do": F. Sinatra


07 lut 2011 19:39:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2011 0:37:45
Posty: 1
eCzytnik: na kompie
Post Re: Jaka to książka?...
W zamierzchłej przeszłości czytałem książkę, która była nawiązaniem do bajki o Śpiącej królewnie, książka została pożyczona komuś, kto jej nie oddał i zarówno po książce jak i po tytule pamięć zanikła. Jeśli ktoś skojarzy proszę o odpowiedź. Fabuła była połączeniem baśni, fantastyki i humoru. Ze szczegółów, okładka chyba była jasna i miękka (niewiele wiem :D).
A tak dla uśmiechu czytających, link na Facebooka z Manifestem Czytelniczym
http://www.facebook.com/pages/Czytam-dl ... 3232348205


08 lut 2011 15:35:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2009 10:12:45
Posty: 49
Post Re: Jaka to książka?...
Cervantes napisał(a):
W zamierzchłej przeszłości czytałem książkę, która była nawiązaniem do bajki o Śpiącej królewnie


Trochę mało danych - "Przynieście mi głowę księcia" (R. Zelazny & R. Sheckley) pasuje.

_________________
Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku. (Mark Twain)


09 lut 2011 19:50:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Jaka to książka?...
jaka to książka a może opowiadanie:

gość trafia do miasteczka w którym wszyscy sobie szczęśliwie żyją, ale mają jednego osobnika na którym wykonują wszystkie kary za przestępstwa popełniane przez innych w miasteczku. Ktoś co ukradnie to "wybrańcowi" obcinają rękę albo wyłupiają oko. Kończy się to jakoś tak że nasz bohater zostaje złapany przez tego "wybrańca" i sam zostaje "wybrańcem".


12 lut 2011 23:13:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2008 23:05:21
Posty: 14
Post Re: Jaka to książka?...
Szukam tytułu i autora książki.
Czytałem kiedyś książkę i chciałbym do niej wrócić trudno tego dokonać jednak jak nie pamięta się ani tytułu autora jedynie szczepy akcji. Autorem jest chyba Polak choć niekoniecznie.
Akcja książki osadzona jest w czasie wyborów prezydenckich w 1990 gdzie startowali Wałęsa i Tymiński (nazwiska były wymienione) z grubsza chodzi o niedopuszczenie za zamachu na Wałęsę. Ma tego dokonać agent z CIA zatrudniony w ambasadzie USA w Warszawie (o korzeniach Polskich) oraz były amerykański komandos który zmuszony został do dezercji, zna język Polski ponieważ kazano mu nauczyć się języka wroga wybrał j. Polski (korzenie choć niekoniecznie).
I jeszcze jeden szczegół który zapamiętałem dotyczący agenta CIA. Zanim przyjechał do Warszawy był na innej placówce (Afryka?) doszło tam do zamachu wszyscy obcokrajowcy schronili się w Ambasadzie wtedy jeszcze Czechosłowacji i byli ochraniani przez oddział amerykańskich komandosów, ponieważ w grupie cywili były również dzieci puszczano im na video czeskie filmy rysunkowe min. Krecika w grupie dzieci był 2-3 letni chłopczyk którego rodzice zginęli podczas walk i on się chłopczykiem zajmował podczas pobytu w ambasadzie.
I jeszcze to, że po zakończeniu walk wszyscy cywile zostali ewakuowani do Holandii i tam próbowano rozdzielić go z chłopczykiem na co chłopczyk odpowiedział płaczem i biciem się po głowie (tak robił krecik jak był zdenerwowany) o zresztą uczynił podobnie co zostało pokazane we wszystkich stacjach telewizyjnych.
Tyle pamiętam.
Czy ktoś pamięta jaki jest tytuł książki i kto jest jej autorem?


25 mar 2011 12:28:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2009 10:12:45
Posty: 49
Post Re: Jaka to książka?...
Krecik to ewidentnie Waldemar Łysiak :) Ale nie kojarzę czy Konkwista czy coś innego.

_________________
Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku. (Mark Twain)


25 mar 2011 15:19:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2008 23:05:21
Posty: 14
Post Re: Jaka to książka?...
Re: Jaka to książka?.
Umyślnie nie podawałem podejrzeń co do autora ale jak już padło to nazwisko, to powiem że tak właśnie kojarzyło mi się z Łysiakiem ale na pewno nie jest to Konkwista akcja książki toczy się w czasie wyborów Prezydenckich w roku 1990 i wszystkie wcześniejsze pozycje automatycznie odpadają.
Próbowałem na podstawie dostępnych opisów książek dokonać selekcji ale bez rezultatów.


25 mar 2011 17:34:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 12:49:21
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Jaka to książka?...
niak napisał(a):
Re: Jaka to książka?.
Umyślnie nie podawałem podejrzeń co do autora ale jak już padło to nazwisko, to powiem że tak właśnie kojarzyło mi się z Łysiakiem ale na pewno nie jest to Konkwista akcja książki toczy się w czasie wyborów Prezydenckich w roku 1990 i wszystkie wcześniejsze pozycje automatycznie odpadają.
Próbowałem na podstawie dostępnych opisów książek dokonać selekcji ale bez rezultatów.


Witam
Chodzi o książkę "Najlepszy", czyli Konkwista 2 (więc alekk miał trochę racji)

Pozdrawiam
Krzysiek


25 mar 2011 22:43:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sie 2011 15:08:56
Posty: 2
eCzytnik: kompie
Post Re: Jaka to książka?...
witam! dawno dawno temu w odległej galaktyce... czytałem świetną książke ale nie mam pojęcia kto ją napisał ani jaki jest jej tytuł.
w pamięci pozostała mi fabuła a właściwie szczątki.
to co pamiętam to świat ludzi współistniejący ze światem mrówek (wielkości ludzi lub wiekszej) jakiś spisek, zdrada i jakaś dziewczyna pragnąca wyjaśnić to. ludzie mieli wszczepione w przedramie chitynowe płytki i mniej wiecej tyle...
wiem że to niewiele ale może ktoś podziela fascynacje tym dziełem i zna tytuł. będę zobowiązany za informacje.
pozdrawiam mario


07 sie 2011 15:44:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jaka to książka?...
Część tych szczątków pasuje do "Wyjścia z cienia" Janusza Zajdla, ale pozostałe zupełnie nie. Może jednak źle coś zapamiętałeś, a tytuł czy nazwisko autora coś rozjaśni. Pozdrawiam.


08 sie 2011 13:35:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sie 2011 15:08:56
Posty: 2
eCzytnik: kompie
Post Re: Jaka to książka?...
nie, nie to na pewno nie jest "Wyjście z cienia".
w tej powieści co szukam mrowiska były częścią świata ludzi. mrówki współistniały i współdziałały z ludżmi. były wielkości człowieka lub trochę większe a płytki wszczepiane w przedramię ludziom pomagały na ich identyfikacje przez mrówki.


08 sie 2011 15:59:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2012 10:10:14
Posty: 3
Post Re: Jaka to książka?...
Dzień dobry, widzę, że temat trochę stary, ale może ktoś tu zajrzy :)

Chciałabym dowiedzieć się, z jakiej książki bądź opowiadania jest motyw, który kiedyś zapamiętałam i który tłucze mi się od niedawna po głowie. Wiem, że nie czytałam całej opowieści, jedynie krótki fragment, może stronę, ale nie mam teraz pojęcia kiedy, ani w jakich okolicznościach... Była tam wzmianka o społeczności, w której czasem rodziły się dzieci ze znakiem (czarnym...?) na czole, co oznaczało, że osoby te nigdy nie umrą. Ale nie było to błogosławieństwo, bowiem tacy ludzie starzeli się, jak każdy inny, ich ciało słabło z wiekiem, a oni musieli egzystować uwięzieni w tych niesprawnych, grzybiejących powłokach, czy tego chcieli, czy nie.
Przewija mi się też w pamięci obraz podziemnych jaskiń, w których żyła ta społeczność, ale nie jestem pewna, czy to moja wyobraźnia nie dorobiła po prostu takiego tła.

Mam nadzieję, że to fragment faktycznej, realnej publikacji, a nie jakiegoś starego snu, o którym sobie teraz przypomniałam... :d No i naprawdę chciałabym poznać tytuł i autora.


26 lut 2012 12:19:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 wrz 2012 13:32:12
Posty: 3
Post Re: Jaka to książka?...
Witam wszystkich.

Staram się przypomnieć sobie tytuł książki bądź opowiadania sprzed lat, prawdopodobnie z Fantastyki.
Strzępy które pamiętam: przyszłość, istnieje gildia katów z siedzibą w wielkiej opuszczonej katedrze gdzie szkoli się główny bohater. Ma zakaz opuszczania tej katedry ale mimo wszystko z niej wychodzi. Wszystko kończy się pojedynkiem na arenie gdzie bronią jest kwiat z zatrutym kolcem.
Pomoże ktoś?


12 wrz 2012 13:42:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2012 10:10:14
Posty: 3
Post Re: Jaka to książka?...
Suchy napisał(a):
Witam wszystkich.

Staram się przypomnieć sobie tytuł książki bądź opowiadania sprzed lat, prawdopodobnie z Fantastyki.
Strzępy które pamiętam: przyszłość, istnieje gildia katów z siedzibą w wielkiej opuszczonej katedrze gdzie szkoli się główny bohater. Ma zakaz opuszczania tej katedry ale mimo wszystko z niej wychodzi. Wszystko kończy się pojedynkiem na arenie gdzie bronią jest kwiat z zatrutym kolcem.
Pomoże ktoś?


Hmm... Może "Cień kata", autor Gene Wolfe? To pierwsza część opowiadania. Nie pamiętam kwiatu z zatrutym kolcem, ale książka również opowiada o konfraterni katów: głównym bohaterem jest kat Severian, który często opuszcza mury swojego "klasztoru" (?). Ostatecznie zostaje wydalony z głównej siedziby za skrajne nieposłuszeństwo i odesłany na prowincję w roli miejskiego kata.


12 wrz 2012 14:16:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron