Teraz jest 27 kwi 2024 8:23:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Jaka to książka?... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2008 12:00:06
Posty: 77
Lokalizacja: z majatku;)
Post 
Witam. Kiedys czytalem ksiazke o chlopcu - biegaczu z Ameryki Poludniowej, ktorego szkolil stary indianin wedlug takich zasad jak Inkowie? Majowie? szkolili swoich kurierow. Chlopak trenuje, wygrywa lokalne zawody (stajac na samym koncu stawki startujacych, ktos mu zwraca uwage ze w ten sposob od razu przegra, oczywiscie on wygrywa:)). Pozniej chlopak awansuje w wyscigach coraz wyzej, trafia bodajze na szczebel krajowy czy miedzynarodowy i tu juz mam luki w pamieci co dalej. Kojarzy ktos ta ksiazke? I autora? Pamietam ze mimo tresci fabularnej bylo tam sporo cennych wskazowek dotyczacych treningu biegania dlugodystansowego. Bede wdzieczny za wskazowki jak ta pozycje odnalezc.

A jeszcze w ramach odpowiedzi dla "szczepan325" - troche z przymruzeniem oka, ale jest cykl ksiazeczek Grzegorza Kasdepke o Detektywie Pozytywce zalaczane do platkow dla dzieci - jest ich chyba 5 czy 6, w kazdej kilka opowiastek z zagadka detektywistyczna. Raczej dla dzieci, ale na przyklad dzis w trakcie czytania kolejnej historyjki dowiedzialem sie, ze kartke papieru A4 z drukarki mozna zlozyc "na pol" max 7 razy... sprawdzilem, faktycznie :shock: :D


dopisane:
agnen01 - dziekuje:)

_________________
wszystko dzieje sie po cos


Ostatnio edytowano 08 sie 2008 21:49:16 przez scibor1, łącznie edytowano 1 raz



30 lip 2008 13:26:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post 
scibor1 - książka, której poszukujesz to "Zwycięzca" Macieja Kuczyńskiego. Jest to jedna z ulubionych książek mojej młodości.

_________________
Marche ou creve !


06 sie 2008 21:57:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sie 2008 16:49:39
Posty: 20
Post smok i dziewczyna
Nie jestem pewien, czy to odpowiednie miejsce - jeśli nie, to proszę moda o przeniesienie do bardziej pasującego działu.

W czym problem? - otóż czytałem lata całe temu książkę o dziewczynie, z którą podróżuje maleńki smoczek (tak mały, że może ona nosić go na rzemyku jako wisiorek). Smok jest mały, ale tylko do czasu, bo choć jest tchórzem, to kiedy zagrożenie zawisło nad jego przyjaciólką - rośnie gwałtownie przerażając napastników. Tak, czy inaczej większość czasu smoczek spędza na rzemyku majtając malutkim ogonkiem (bez podtekstów) między kształtnymi piersiami dziewczyny.

Teraz prośba - jeśli ktoś też to czytał - błagam, podajcie tytuł i autora, bo za chińskiego boga sam sobie nie przypomnę, a chętnie zahaczyłbym o to okiem raz jeszcze.

Pozdrawiam

Edit by Rudi: Przeniosłam do odpowiedniego tematu.

_________________
homo homini lupus


08 sie 2008 21:40:52
Zobacz profil
Post Czy ktos pamieta tytul ksiazki?
Witam

dawno dawno temu czytałem fajne opowiadanie sf.
Fabuła w dużym skrócie przedstawia się tak: na Ziemię wracają uczestnicy wyprawy kosmicznej, w czasie gdy ich nie było wiele się zmieniło, od razu orientują się że ci ktorzy teraz zasiedlają planetę to kompletni ignoranci, wiedza zanikła, ludzkość zgłupiała. W końcu przypadkowo zagadany robotnik wyjawia im, że ludzkość owszem, zgłupiała, ale oni - jakaś ukryta podziemna Inteligencja Trzymająca Władzę - pociągają za sznurki z ukrycia...

Nieudolnie przedstawiłem fabułę ale byłbym wdzięczny gdyby ktoś przypomniał autora i tytuł.

z góry wielkie dzięki i pzdr!


25 wrz 2008 23:05:41
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2008 13:16:09
Posty: 17
Post 
Znalazłam kiedyś strzępy książki. Bez okładki i wielu, wielu stron. Była to książka biograficzna o Nicollo Paganinim. Niestety nie znam tytułu ani autora


27 wrz 2008 19:18:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2008 22:21:17
Posty: 20
Post 
Kilka lat temu czytałam pewną książkę. Niestety nie pamiętam jej tytułu, a chętnie jeszcze raz bym ją przeczytała. Były chyba ze 3 tomy. Opowiadały o dziewczynie, która mieszkała na wsi. Spotkała chłopaka z przyszłości (jak się potem okazało, został tam wysłany przez własnego syna, a on był po części smokiem). Zakochali się w sobie, dziewczyna straciła dziewictwo, a chłopak zniknął (syn zabrał go do jego czasów). W poszukiwaniu tajmniczego przybysza udaje się do najbliższego miasta. Zostaje kurtyzaną. Jednocześnie uczy się pieśniarstwa (tak to się chyba nazywało). Po pewnym czasie ucieka z miasta, spotyka 2 mężczyzn, zabójców. Ci jej nie zabijają, tylko zabierają ze sobą, bo czegoś poszukują. Później przechodzą przez środek ziemii...

... ktoś kojarzy tytuł?

_________________
Kobiety mają wspaniały instynkt. Wszystko zauważają - z wyjątkiem tego, co oczywiste.

— Oscar Wilde


27 wrz 2008 22:49:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 6:58:35
Posty: 63
Post 
@Dariozaurus książki jakich szukasz to seria Symfonia wieków Elizabeth Haydon, zresztą dostępne w naszej bibliotece:
http://biblioteka.eksiazki.org/index.ph ... eth_Haydon

_________________
"...są trzy rzeczy, na które chce się patrzeć nieprzerwanie: ogień, morze i cudza praca."

Władimir Sorokin - Dzień oprycznika


28 wrz 2008 12:19:35
Zobacz profil
Post 
@Alll

Znana mi książka biograficzna o Paganinim to: "Paganini" Józefa Powroźniaka.

Jeżeli jesteś zainteresowany tą osobą polecam również "Miłość, pasja, sława: Powieść o Paganinim" autor: Waldemar Charles. Powieść w której fakty przeplatają się z fikcją literacką, ale która barwnie maluje rzeczywistość w jakiej żył ten wirtuoz skrzypiec.


29 wrz 2008 9:46:51
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2008 13:16:09
Posty: 17
Post 
Bardzo dziękuję. Na pewno przeczytam.


29 wrz 2008 16:21:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2008 17:20:28
Posty: 34
Post 
Witam, szukam książki chyba francuskiej autorki. Jest ona w formie listów, które główna bohaterka pisze go swojego zmarłego męża. Pamiętam również że zmarł on na raka i był chyba znanym sportowcem. W głowie klekocze mi się fragment o jego synach i wężu że nie będzie ich mógł już strzec i wyjaśnić, które węże są jadowite, a które nie. Pamiętam również że Książka jest króciutka ale płakałam na niej od pierwszej do ostatniej strony. Proszę pomóżcie mi ją znaleźć. Pozdrawiam


02 paź 2008 12:59:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2008 23:05:21
Posty: 14
Post 
Szukam następującej książki.
Akcja dzieje się w realiach Polski 1991 i wyborach prezydenckich (Wałęsa – Tymiński) jednak głównymi bohaterami są inni ludzie. Jakiś żołnierz armii US który zdezerterował oraz agent CIA obaj znają polski. Z agentem CIA jest związany jeden epizod – gdzieś w Afryce doszło to zamachu, wszyscy „biali” którzy się tam znajdowali schronili się w ambasadzie ówczesnej Czechosłowacji również dwuletnie dziecko którego rodzice zginęli (Holendrzy?) dziecko lubiło oglądać film animowany o „kreciku” (dość ważny szczegół dla akcji).


02 paź 2008 14:14:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 wrz 2008 19:04:55
Posty: 29
Post 
Witam
szukam książki:
właściwie to nie wiele z niej pamiętam ale moze tak:
1. Książka dzieje się w dalekiej przeszłości
2. główny bohater jest o ile dobrze pamiętam pasterzem owiec
3. pewnego razu podczas wędrówki ze swymi zwierzętami zasypia (o ile dobrze pamiętam pod drzewem) i śni mu się skarb zakopany obok piramid,
4 postanawia wyruszyć na poszukiwanie gdy dociera na miejsce zaczyna kopać w odpowiednim miejscu. po pewnym czasei zostaje napadnięty i wyznaje że kopie ponieważ miał sen że tu jest skarb. Szef grupy która go napadła śmieje się z niego i mówi że też miał sen w którym był zakopany skarb pod dużym drzewem. główny bohater udaje się do domu do drzewa pod którym śpiąc miał owy sen i zaczyna kopać tam znajduje skarb.

książka nie jest przygodowa ani sensacyja razcej filozoficzna. mam nadzieje że ktoś to czytał.
pozdro


03 paź 2008 16:39:55
Zobacz profil
Post 
Dawno temu czytałam taką fajną książkę (chyba była to nawet książka z jakiejś serii): była to książka raczej detektywistyczna, głównymi bohaterami byli dwoje chłopaków i chyba jedna dziewczyna w wieku 18-20 lat. Jeden z chłopaków był specem od technologii, hakerstwa; drugi był po prostu silny, a dziewczyna była córką jakiejś dziennikarki (jeśli pamięć mnie nie myli). Był też jakiś wątek pokrewieństwa lub znajomości z jakimś bogatym facetem z RPA albo innego afrykańskiego kraju... Ktoś coś kojarzy?? Chociaż autora...


04 paź 2008 17:21:03
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2008 19:02:41
Posty: 43
Lokalizacja: szaki
Post 
@martin-carrada: Paulo Coelho "Alchemik"


05 paź 2008 14:37:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2008 20:38:56
Posty: 27
Post 
Witam.Czy ktoś może mi pomóc i wie co to była za książka która była drukowana w miesięczniku Fantastyka około 20 lat temu. Głównym bohaterem był jakiś szermierz (miał jakiś stopień?)-była tam jakaś rzeka która była bogiem(boginią?).Były tam też świątynie pilnowane przez szermierzy. Czytało się to jednym tchem i chętnie bym do tego wrócił.


06 paź 2008 19:08:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron