Teraz jest 27 kwi 2024 9:19:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Jaka to książka?... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 mar 2008 16:00:38
Posty: 22
Lokalizacja: Z piekÂła rodem
Post 
Witam i ja mam małą prośbę. Lata świtlne temu przeczytałam pewien skromny cykl dwa tomy, każdy podzielony na dwie częśći. Sęk w tym, że nie pamiętam ani tytułów ani tym bardziej autora (ach ta skleroza ;). Jedyne co pamiętam to początek.
Działo się to chyba na ziemi, ale mogę się mylić. Pod ziemią było zbudowane miasto, bo na powierzchnia była skuta lodem. Główny bohater z przyjacielem udaje się ostatni zakazany poziom miasta. Znajdują tam ruiny innego (poprzedniego?) miasta. Zostają tam zaatakowani przez dziwne stwory przypominające olbrzymie gąsienice. Później bohater udaje się na powierzchnie, gdzie okazuje się, że zimo odeszło. Walczy z stworami które również przedostały się na górę. Więcej szczegułów nie pamiętam.
Z góry dziękuję za pomoc.


08 maja 2008 21:57:23
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cytuj:
Moderatorom dzięki za przeniesienie tematu ..... i wyrozumiałość
Niestety podpowiedź samego tytułu niewiele mi dała. To znaczy dała ... o tyle że odszukałem w necie wiele dziwnych tematów z tym (nie)związanych takich jak biura podróży, czy atlasy geograficzne Może znajdzie się osoba znająca autora


http://biblionetka.pl/ks.asp?id=84378

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


09 maja 2008 7:19:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:44:48
Posty: 19
Post 
Kellhus napisał(a):
Cytuj:
Moderatorom dzięki za przeniesienie tematu ..... i wyrozumiałość
Niestety podpowiedź samego tytułu niewiele mi dała. To znaczy dała ... o tyle że odszukałem w necie wiele dziwnych tematów z tym (nie)związanych takich jak biura podróży, czy atlasy geograficzne Może znajdzie się osoba znająca autora


http://biblionetka.pl/ks.asp?id=84378


Przykro mi ale to nie ta książka :( Autorem najprawdopodobniej był Polak. Może przypomnę:
Dwóch młodych ludzi (przynajmniej jeden z nich to Polak) emigruje za ocean. Płyną statkiem i teraz nie pamiętam czy od początku płyną i pracują na liniowcu pasażerskim, czy pracę dostają gdzieś na Karaibach. Generalnie lądują za oceanem chyba raczej na pewno Brazylia. Jeden z nich choruje drugi idzie dla niego na targ po owoce, po jakieś zwykłe jabłka. I ogromne zdziwienie chorego gdy jego towarzysz wraca z cytrusami zamiast jabłek, bo cytrusy .... były tańsze.

scibor1 napisał(a):
"Przez lady i morza". Albo "Przez morza i lady". Autora nie pamietam, pamietam ze najbardziej oprocz motywu z jablkami i bananami najbardziej uderzylo mnie przypadkowe spotkanie polakow w dzungli. A, i na poczatku jeden z bohaterow czekal na dworcu niecierpliwie na drugiego, a ten przyszedl tuz przed odjazdem i uspokoil go, ze pociagi moga sie spozniac, ale nie odjezdzaja nigdy wczesniej:). Obaj glowni bohaterowie to polacy, poznali sie w wojsku. Urzekla mnie prostota zalatwiania ksiazeczki marynarskiej w owych czasach:). Fajna lektura, czytalem to ze dwadziescia kilka lat temu... Tylko ze to nie jest ksiazka z gatunku sf ani fantazy i obaj ryzykujemy karniaka...


Jest jeszcze jeden motyw, niestety nie jestem pewien :( czy aby na pewno z tej powieści :wink: Bohater jedzie windą (ma na głowie kapelusz), razem z nim jedzie businessman i młoda kobieta. Businessman kopci w windzie cygaro i gdy bohater już chce zwrócić na to uwagę, businessman mówi do niego że to nieuprzejmie jechać w windzie z kobietą i nie zdjąć kapelusza z głowy.


09 maja 2008 8:39:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2008 19:46:33
Posty: 191
Post 
Witam wszystkich forumowiczów!

Mnie również pamięć się zakurzyła i nie mogę sobie przypomnieć ani autora, ani tytułu książki o następującej fabule (w skrócie); rzecz dzieje sie w hipotetycznie niedalekiej przyszłości. Na skutek zmian klimatu nastąpiła na Ziemii ogromna susza i wyczerpują się zapasy słodkiej wody, tak niezbędnej ludziom do życia. ONZ typuje grupę naukowców z całego świata aby opracowali plan poprawy tej sytuacji. Wpadają oni na pomysł oderwania i przetransportowania fragmentu góry lodowej z pokrywy bieguna północnego. Rusza tam grupa specjalistów i naukowców różnych dziedzin, ale wybierają najgorszy z możliwych terminów przeprowadzenia tej operacji-sztormy, śnieżyce, potworne mrozy. Dodatkowo w szeregach mają szaleńca niezrównoważonego psychicznie dybającego na życie jednego z uczestników wyprawy. W końcu zostają uwięzieni na oderwanym fragmencie góry lodowej. Ostatecznie zostają uratowani przez radziecki okręt podwodny patrolujący pobliskie tereny.

Wszystkim życzliwym z góry dziękuję za pomoc, a poszukuję tego tytułu ponieważ chciałbym raz jeszcze zagłębić sie w tę lekturę, a może komuś też się spodoba.


Wielkie dzięki za pomoc cashtan8888! Może będę mógł odwdzięczyć się podobnie!! :D


Ostatnio edytowano 12 maja 2008 8:23:16 przez buczo11, łącznie edytowano 1 raz



09 maja 2008 8:52:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2008 12:00:06
Posty: 77
Lokalizacja: z majatku;)
Post 
Cytuj:
Przykro mi ale to nie ta książka :( Autorem najprawdopodobniej był Polak. Może przypomnę:
Dwóch młodych ludzi (przynajmniej jeden z nich to Polak) emigruje za ocean. Płyną statkiem i teraz nie pamiętam czy od początku płyną i pracują na liniowcu pasażerskim, czy pracę dostają gdzieś na Karaibach. Generalnie lądują za oceanem chyba raczej na pewno Brazylia. Jeden z nich choruje drugi idzie dla niego na targ po owoce, po jakieś zwykłe jabłka. I ogromne zdziwienie chorego gdy jego towarzysz wraca z cytrusami zamiast jabłek, bo cytrusy .... były tańsze.

scibor1 napisał(a):
"Przez lady i morza". Albo "Przez morza i lady". Autora nie pamietam, (...)


Przepraszam, ale przez skleroze i zbyt luzne skojarzenia wprowadzilem kolege w blad. Mea culpa. To jest ksiazka "Przez morza i dzungle" Janusza Makarczyka, opis tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przez_morza_i_d%C5%BCungle

Cytuj:
Jest jeszcze jeden motyw, niestety nie jestem pewien :( czy aby na pewno z tej powieści :wink: Bohater jedzie windą (ma na głowie kapelusz), razem z nim jedzie businessman i młoda kobieta. Businessman kopci w windzie cygaro i gdy bohater już chce zwrócić na to uwagę, businessman mówi do niego że to nieuprzejmie jechać w windzie z kobietą i nie zdjąć kapelusza z głowy.


tego motywu w tej ksiazce chyba nie bylo, ale jak juz wspomnialem, moja pamiec miewa bledy;)

_________________
wszystko dzieje sie po cos


09 maja 2008 9:46:20
Zobacz profil
Post 
Ja juz od kilku lat nie moge sobie przypomniec tytulu ksiazki przeczytanej bardzo dawno .Bohaterem(antybohaterem?) jest pewien mezczyzna, kompletny abnegat, ktorego glowna cecha charakteru byl calkowity brak higieny osobistej, doprowadzony do extremum.Pewnego rank, mezczyzna ten obudzil sie i stwierdzil, ze jest jedyna ludzka istota na ziemi. Pozostali ludzi po prostu znikneli...
W tej ksiazce, sa swietne opisy, jak przyroda powoli wkracza na tereny miejskie, zarastajac ulice itp.
Moze ktos kiedys to czytal i pamieta tytul, badz autora?


10 maja 2008 1:05:04
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:44:48
Posty: 19
Post 
[quote="scibor1
Przepraszam, ale przez skleroze i zbyt luzne skojarzenia wprowadzilem kolege w blad. Mea culpa. To jest ksiazka "Przez morza i dzungle" Janusza Makarczyka, opis tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przez_morza_i_d%C5%BCungle
[/quote]

Nie wiem czy za tego posta nie dostanę ostrzeżenia .... ale warto: Dziękuję za pomoc :D to dokładnia ta pozycja :!: Sam nigdy bym jej nie znalazł :? jeszcze raz wielkie dzięki.
Na koniec taka luźna uwaga do adminów może by tak jakoś nagradzać aktywnie pomagających? Na przykład za kilka "odszukanych" tytułów anulując jedno ostrzeżenie?


10 maja 2008 16:36:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 6:58:35
Posty: 63
Post 
Cytuj:
Ja też poszukuje książki a właściwie jej tytułu. Książkę czytałem bardzo dawno temu stąd strzępy informacji co do zawartej w niej treści. Akcja dzieje się w czasach prehistorycznych, pierwsze plemiona ludzkie. Główny bohater stacza pojedynek z (chyba) z dotychczasowym wodzem plemienia, do pojedynku natłuszcza skórę (ten fakt pamiętam), w książce także jest opisane polowanie głównego bohatera, oraz opis zagłady wioski (została zasypana przez lodowiec) a główny bohater uratował się ze swoją wybranką i popłynęli w nieznane. Może ktoś skojarzy to opowiadanie z jakimś tytułem, byłbym wdzięczny za info.


Hyperion nie wiem czy jeszcze szukasz tej książki ale jej tytuł to ''Allan i Bogowie Lodów - Opowieść o początkach'' autor H. Rider Haggard.


11 maja 2008 9:46:51
Zobacz profil
Post 
Buczo, książka, której szukasz to "W okowach lodu" Deana Koontza.


11 maja 2008 17:43:03
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2008 21:44:20
Posty: 69
Post 
Cytuj:
...nie wiem czy jeszcze szukasz tej książki ale jej tytuł to ''Allan i Bogowie Lodów - Opowieść o początkach'' autor H. Rider Haggard.


Atul wielkie dzięki, straciłem już nadzieję na odnalezienie książki a tu taka niespodzianka. To właśnie ta książka, ja kojarzyłem ją jakoś z Howardem (może zbieżność nazwisk Haggard).
Jeszcze raz dzięki


18 maja 2008 14:58:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2008 17:06:17
Posty: 35
Lokalizacja: Z GdaĂąska
Post 
W empiku zaczęłam czytać książkę Terrego Pratchetta. Chciałam ją kupić na drugi dzień tyle, że zapomniałam tutułu. Chyba było coś o powstaniu druku i krasnoludach. Mógłby mi ktoś pomóc przypomieć sobie jej tytuł?


19 maja 2008 7:17:49
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Gosiu - chodzi Ci o 25 książkę z cyklu Świat Dysku pod tytułem "Prawda". :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


19 maja 2008 17:30:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2008 17:06:17
Posty: 35
Lokalizacja: Z GdaĂąska
Post 
Dziękuję za pomoc @muaddib2. To jest ta książka. Jestem bardzo wdzięczna :)


19 maja 2008 17:45:02
Zobacz profil
Post 
Dawno temu czytałam książkę, która miała zapaść mi w pamięć na wieki, natomiast już rok poszukuję jej autora i tytułu.. i nic. NIe pamiętam. Książka była chyba napisana przez Amerykanina, opowiadała o mężczyźnie, który popełnił samobójstwo (nie pamietam dlaczego), ale pozostawił po sobie taśmę video z nagraniem. Wiem także, że był w tej książce taki rozdział o tytule "Kwadrans po" lub coś koło tego. Pomóżcie!!


23 maja 2008 10:49:22
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2008 19:03:53
Posty: 37
Lokalizacja: ze wszond
Post 
=> vivien:
Skojarzyła mi się w pierwszej chwili książka Jonathana Carolla "Dziecko na niebie"
Po ściągnięciu ebooka okazało się, że jest tam rozdział pt. "Kwadrans po tobie" :>

Oto fragment opisu z okładki
Cytuj:
Weber Gregston, wybitny reżyser, próbuje wyjaśnić motywy samobójczej śmierci przyjaciela Phila Strayhorna. Wgłębiając się w sprawę, odkrywa coraz to bardziej zdumiewające fakty z życia przyjaciela. Jego działaniom towarzyszą nadprzyrodzone zjawiska.


Czy o to chodzi? Nawet jeśli nie (:>) to pozwolę sobie polecić, bo książka jest przednia :)

_________________
W liczbie π od pozycji 2440 po przecinku znajduje się 666. Strzeżcie się koła i jego pola!


24 maja 2008 12:28:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: