Teraz jest 09 maja 2024 18:59:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 93  Następna strona
Aktualnie czytane 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2007 18:23:37
Posty: 30
Post Re: Aktualnie czytane
Wgryzam sie wlasnie w THE QUEST Wilbura Smitha (po polsku Zemsta Nilu -_-). Juz kiedys przekartkowalam to na szybko i wiem, czym sie skonczy i jak, ale teraz postanowilam zafundowac sobie wakacje od rzeczywistosci :) A co do koncowki, to za bardzo to wszystko udziwnili: przywracanie meskosci i mlodosci glownemu bohaterowi to dla mnie troche naciagane. Zostaje jakis taki niesmak.

_________________
jestem książkoholikiem...


31 maja 2009 19:20:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2008 13:17:39
Posty: 13
Post Re: Aktualnie czytane
Szpieg na Boże Narodzenie najnowsza propozycja Davida Morrella


01 cze 2009 10:53:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2009 18:05:12
Posty: 30
Post Re: Aktualnie czytane
Ja zabrałam się za:
- 'Świńskim truchtem', Joanna Fabicka - książka jest komiczna,
- 'Odlotowa szesnastka', Kate Brian - troszkę odpoczynku od ciężkiej lektury,
- 'Cujo', Stephen King,
- 'Śmierć w wodzie', Jill Eckersley.

_________________
Kiedy wejrzysz w otchłań
Otchłań wejrzy również w głąb ciebie

~Friedrich Nietzsche


02 cze 2009 17:25:00
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Aktualnie czytane
"Dotyk zła" - Alex Kava

Z jednej strony taki kryminał z elementami romansu :) z drugiej solidny thriller, z całkiem niezłą, choć z początku wydającą się banalną i łatwą do przewidzenia intrygą. Intryga jednak ani banalna, ani taka prostacka nie jest i mniej więcej po jednej trzeciel lektury potrafi czytelnikiem nieźle zakrecić. Duże brawa za końcówkę, która może irytować, ale mimo wszystko wykonana jest zręcznie. No i jest niezły cliffhangerek pod koniec... Biorę się za "W ułamku sekundy".

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


25 cze 2009 3:31:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 14:25:10
Posty: 28
Post Re: Aktualnie czytane
"Tracę ciepło" Łukasza Orbitowskiego

Pod przykryciem ciekawej fabuły wspomnieniowo-kryminalnej z elementami grozy kryje się analiza trudnych relacji miedzyludzkich. Czytam z przyjemnością ponieważ jest napisana żywo i pokazuje Kraków jaki zapamiętałem z mojego dzieciństwa. Idealna lektura na deszczowe lato.


25 cze 2009 8:07:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2009 15:46:55
Posty: 3
Post Re: Aktualnie czytane
Cytuj:
Z jednej strony taki kryminał z elementami romansu :) z drugiej solidny thriller, z całkiem niezłą, choć z początku wydającą się banalną i łatwą do przewidzenia intrygą. Intryga jednak ani banalna, ani taka prostacka nie jest i mniej więcej po jednej trzeciel lektury potrafi czytelnikiem nieźle zakrecić. Duże brawa za końcówkę, która może irytować, ale mimo wszystko wykonana jest zręcznie.


No Popatrz, a ja odłożyłem te książkę ostatnio z powrotem na biblioteczną półkę, bo zniechęcił mnie jej opis... wydawał się właśnie taki banalny. Przy następnej okazji sięgnę po te pozycję.

Nawiązując jednak do tematu czytam obecnie "Ewangelię wg Szatana" by Graham Patrick. Nie jest to (jak niektórzy śmią twierdzić), żadne propagowanie satanizmu, tylko bardzo ciekawy i makabryczny horror, w którym autor w niezwykle intrygujący sposób przeinacza najważniejsze aspekty religii chrześcijańskiej. Szczególnie przypadło mi do gustu Stworzenie Świata zawarte w tytułowej Ewangelii. Jeśli ktoś lubi, makabryczne zbrodnie, bohaterów z nadprzyrodzonymi zdolnościami i śmiałe wątki religijne to lektura, której nie może opuścić.


25 cze 2009 15:37:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2008 13:18:55
Posty: 64
Post Re: Aktualnie czytane
Ian R. MacLeod "Dom burz"; dużo lepsze, moim zdaniem,niż "Wieki swiatła" tegoż autora. Trochę jakby Charles Dickens pisał w duchu s-f, alternatywna wizja wiktoriańskiej Anglii.


28 cze 2009 13:59:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2008 13:18:55
Posty: 64
Post Re: Aktualnie czytane
Ian R. MacLeod "Dom burz"; dużo lepsze, moim zdaniem,niż "Wieki swiatła" tegoż autora. Trochę jakby Charles Dickens pisał w duchu s-f, alternatywna wizja wiktoriańskiej Anglii.


28 cze 2009 14:01:14
Zobacz profil
Post Re: Aktualnie czytane
Obecnie czytam "Boga Imperatora Diuny", czwartą część cyklu Franka Herberta. Fantastyczne pod względem zawartości intelektualnej ale akcja, w porównaniu z poprzednimi częściami, nieco za bardzo zwalnia. Przynajmniej w mojej opinii.

Męczę się też z "Pieśnią Oberżysty" P. Beagle`a. Forma powieści niespecjalnie do mnie przemawia... Aż trudno mi napisać coś więcej.


01 lip 2009 16:56:15
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Aktualnie czytane
Też sobie oryginalny i jedyny słuszny cykl "Diuna" odświeżam. A "Bóg Imperator..." kiedyś mi się cholernie podobał. Zobaczę, jak czas to zwerfikuje i jakie zmiany nastąpią w moim "diunowym" rankingu książek...

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


02 lip 2009 1:51:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 mar 2008 21:17:38
Posty: 47
Post Re: Aktualnie czytane
Przypadkowa zbieżność z czasem. Czytam "Powstanie '44" Normana Daviesa. Lubię historię, więc czytam bez zbytniego ziewania. Szkoda tylko, że wersja nie jest dokładnie tłumaczona z angielskiego. Wolałabym wiedzieć, co Anglicy czytali o Polakach.

Kiedyś miałam w rękach "Europę" ale przyznam się, nie podołałam. Miałam za mało czasu i nie zdążyłam przeczytać. Takie kolosy powinno się mieć w domu, na własność ;)


03 sie 2009 18:55:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post Re: Aktualnie czytane
a ja czytam "Proces" Franza Kafki, nie miałem zamiaru sięgać na razie po ta książkę, ale zachęciła mnie do tego płyta "Der Prozess" zespołu Armia

_________________
http://toolsweb.pl/


06 sie 2009 22:35:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2009 18:20:35
Posty: 52
Post Re: Aktualnie czytane
"Bikini" J.L.Wiśniewski
Bardzo dobra powieść. Do Samotności w sieci się nie zmusiłam, ale kiedy tylko wzięłam do ręki tę i przeczytałam kilka akapitów, wiedziałam, że nie wypuszczę z ręki, aż przeczytam. Dzieje się na końcu II Wojny Światowej, zaczyna bombardowaniem Drezna, potem poznajemy Amerykanina w tym samym czasie żyjącego w Nowym Yorku. Pracuje jako fotograf dla NY Times, jedzie do Niemiec fotografować wojnę i poznaje dziewczynę znaną nam już z bombardowanego Drezna. Jeżeli ktoś myśli, że to jest zwykły romans, myli się, a ja nie powiem nic więcej, żeby nie popsuć wam lektury. Warto, warto, warto!!!
Nie tylko dla kobiet.

_________________
"Nie ma mnie tam, gdzie nie ma tego, o co chodzi" Witkacy


13 sie 2009 20:35:47
Zobacz profil
Post Re: Aktualnie czytane
Wesele Wyspiańskiego :) Tak sobie pomyślałem, że wypadałoby powtórzyć kilka klasyków literatury polskiej.


27 sie 2009 12:56:45
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2007 18:34:23
Posty: 15
Post Re: Aktualnie czytane
Właśnie czytam , drugą wydaną w Polsce, książkę Ferenca Mate "Wzgórza Toskanii" (pierwsza "Winnica w Toskanii"). Jestem zachwycona. Czuje się wspaniałe włoskie słońce, smak tamtejszych potraw, serdeczność ludzi. To świetna książka na każdą porę roku, polecam. :D :D :D


27 sie 2009 14:20:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 93  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron