Teraz jest 27 kwi 2024 15:44:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 93  Następna strona
Aktualnie czytane 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2009 18:20:35
Posty: 52
Post Re: Aktualnie czytane
Stieg Larsson "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" - poleciła mi to koleżanka mieszkająca w Szwecji, a że lubię literaturę skandynawską, sięgnęłam po ten kryminał i jak dotąd, a jestem w połowie, nie zawiodłam się. Akcja trzyma w napięciu, zwroty tam gdzie wdziera się nuda, ciekawie zarysowane postaci, a szczególnie ta młodej hackerki. Pierwszy tom trzytomowej serii pod wspólnym tytułem Millenium. Miliony ludzi na całym świecie oszalało na punkcie tej powieści, nie dziwię się. Niby kryminał hołdujący klasyce, ale jednak z dużym powiewem świeżości. Polecam

_________________
"Nie ma mnie tam, gdzie nie ma tego, o co chodzi" Witkacy


27 sie 2009 19:38:22
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Aktualnie czytane
Skończyłem "Dzieci Hurina" - całkiem niezłe i dało się przeczytać (w przeciwieństwie do "Quenta Silmarillion"), do tego pożyczony pierwszy tom "Love Hina" (przyjemne ecchi). Teraz pewnie doczytam parę ostatnich stron z "Allaha 2.0" i będę myślał, za co się wziąć dalej.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 sie 2009 23:03:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2008 12:00:06
Posty: 77
Lokalizacja: z majatku;)
Post Re: Aktualnie czytane
Wakacyjna przerwa w czytaniu zakonczona. Aktualnie powrot do nawyku czytania kilku ksiazek jednoczesnie: zaczalem "Labirynt" Kate Mosse bedac w 2/3 "Poswiecenia" Karen Traviss i juz mnie ciagnie do "Wielkiego mistrza" Trudi Canavan. A kolejna paczka z ksiazkami juz przyszla, az boje sie otwierac zeby sie na nie nie rzucic;)

_________________
wszystko dzieje sie po cos


29 sie 2009 9:05:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2007 18:34:23
Posty: 15
Post Re: Aktualnie czytane
Na weekend wzięłam sobie książkę "Dom córek" Sarah-Kate Lynch. Pochłonęłam ją w mig. Jest w niej rodzinna tajemnica, babskie poznawanie, sporo dobrego humoru i dużo fajnych informacji o produkcji szampana. Książki tej autorki (3 wydane w Polsce) są bardzo smakowite. Dlaczego, dowiecie się po przeczytaniu. Polecam :D :D :D


31 sie 2009 9:31:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 14:49:32
Posty: 4
Post Re: Aktualnie czytane
Wanda Półtawska - "I boję się snów", o jej przeżyciach w obozie w Ravensbrück. (To ta przez którą może się opóźnić proces beatyfikacji JP II). Kawałek nie tak odległej historii.


31 sie 2009 14:51:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2008 22:50:54
Posty: 18
Post Re: Aktualnie czytane
Skończyłem właśnie czytać "Krzyżacki poker" Dariusza Spychalskiego i zabieram się za coś poważnego, a mianowicie "Rozmowy z katem" Kazimierza Moczarskiego.


31 sie 2009 15:04:20
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Aktualnie czytane
A ja sobie kilka książek do czytania wziąłem: Kinga Cztery pory roku, Pieśń przed bitwą Ringo i Malafrenę Ursuli K. Le Guin... W sumie chyba od Kinga zacznę niszczenie literek.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


31 sie 2009 23:50:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 6:16:19
Posty: 16
Post Re: Aktualnie czytane
The Devil You Know - Mike Carey

Pierwszy tom opowieści której bohaterem jest Felix Castor, cyniczny egzorcysta o ciętym języku.

_________________
a każdym krokiem w tajniki stworzenia
Coraz się dusza ludzka rozprzestrzenia,
I większym staje się Bóg!


05 wrz 2009 0:45:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2008 13:18:55
Posty: 64
Post Re: Aktualnie czytane
Haruki Murakami "Norwegian Wood"; to wspaniałe, że po latach czytania można jeszcze odkryć tak doskonałego pisarza.


06 wrz 2009 8:53:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2008 0:04:35
Posty: 18
Post Re: Aktualnie czytane
Ja aktualnie czytam Stiega Larssona "Millenium" - czytał ktoś? Zaczyna mnie powoli wkurzać, bo strasznie długo się rozkręca, a niby taki światowy bestseller.


26 wrz 2009 4:11:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2009 18:20:35
Posty: 52
Post Re: Aktualnie czytane
olo212 napisał(a):
Ja aktualnie czytam Stiega Larssona "Millenium" - czytał ktoś? Zaczyna mnie powoli wkurzać, bo strasznie długo się rozkręca, a niby taki światowy bestseller.

Pisałam o tej trylogii wcześniej. Mnie się właśnie podoba to, że śledztwo opisane jest tak, jak to się dzieje w życiu, żmudne dłubanie w faktach, śladach, dowodach, zdjęciach, tekstach, odpytywanie ludzi (w większości nie mają nic nowego do powiedzenia), a potem bach - przełom i wszystko dzieje się lawinowo. Uwielbiam klimat tej powieści, atmosferę małego szwedzkiego miasteczka i złożoność bohaterów. To jest odpowiedz na miałkiego moim zdaniem Cobena

_________________
"Nie ma mnie tam, gdzie nie ma tego, o co chodzi" Witkacy


26 wrz 2009 13:18:06
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Aktualnie czytane
Skończywszy Pieśń przed bitwą Johna Ringo (nawet nie takie złe military SF, chociaż nie jakieś wybitne, heroic oczywiście) oraz drugi tom Love Hina (powoli gapowatość głównego bohatera w każdym ecchi zaczyna mnie męczyć), przechodzę do Malafreny Ursuli K. Le Guin.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 wrz 2009 22:34:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 6:58:35
Posty: 63
Post Re: Aktualnie czytane
Aktualnie Czytając Lolitę w Teheranie (przypomina mi klimatem historie o tajnym nauczaniu w Polsce w czasie II WŚ), a w kolejce czeka Tanatonauci Werbera (jego Imperium mrówek bardzo mi się podobało)

_________________
"...są trzy rzeczy, na które chce się patrzeć nieprzerwanie: ogień, morze i cudza praca."

Władimir Sorokin - Dzień oprycznika


03 paź 2009 16:31:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2009 18:13:54
Posty: 1
Post Re: Aktualnie czytane
Po przeczytaniu Kłamcy Jakuba Ćwieka zabrałem się za dwie książki Michaela Granta z serii Gone mianowicie Niepokój i Głód. Książka wciągnęła mnie. W Polsce ostatnio została wydana i kilka portali patronuje jej. Dając jej czas popularnością może się zbliżyc do serii Dziedzictwo Paoliniego.


05 paź 2009 20:21:25
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Aktualnie czytane
Jakby miała dorównaś popularnością to już byśmy o niej słyszeli bardzo dużo, bo to była główna przyczyna, dla której Paolini był taki popularny. A, że nie słyszymy, to ta książka jej z pewnością nie dorówna.

A sam osobiście czytam "Idiotę" Dostojewskiego.


To prawdopodobnie będzie ostatnia książka tego autora jaką przeczytam. O ile w ogóle dobrnę do końca. :nie:

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


05 paź 2009 21:07:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 93  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: