Teraz jest 31 maja 2024 7:07:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1388 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 93  Następna strona
Aktualnie czytane 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2009 21:11:37
Posty: 14
Post 
Ostatnio przeczytałam Kena Wilbera "Śmiertelni,Nieśmiertelni"i chociaż wcześniej sięgałam już po jego książki to nie mogłam przebrnąć do końca.A teraz jestem naprawdę zachwycona jego opowieścią o zmaganiu się ze śmiercią a przede wszystkim o miłości i o życiu ,które zmienia się wraz z dojrzewaniem tej miłości i niesamowitym ,wspólnym przeżywaniu ostatnich chwil w tym fizycznym świecie.


19 lut 2009 11:19:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2009 18:37:41
Posty: 17
Lokalizacja: Beaver Village/RzeszĂłw
Post 
Dostałam na urodziny "Długą drogę w dół" Nick'a Hornby'ego. I niedawno zaczęłam ja czytać. Ale nie wiem co koleżanka chciała mi powiedzieć poprzez kupienie tej książki ;p

_________________
This is not a love song!


22 lut 2009 16:49:58
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Skończywszy Zabójczy spadek uczuć biorę się za Wojnę kwiatów Teda Williamsa.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 lut 2009 9:09:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2008 13:17:39
Posty: 13
Post 
a ja zabralem się za kolejna ksiażkę davida morrella - droga do sieny


24 lut 2009 18:56:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2008 12:29:02
Posty: 40
Post 
krowarobimu napisał(a):
nikt nie chce debtowac o Christie :P?




Był taki czas- dawno temu, że przeczytałem dużo Jej książek. Lektura lekka i przyjemna, ale powiedziałbym, że nie najwyższych lotów. :roll: Ale wcale nie twierdzę, że nie warta zachodu. Ot- jeśli chcesz miło spędzić czas, nie myśląc cały czas o tym co czytasz...
Ja w tej chwili usiłuję przebrnąć przez "Rok 1956" Pauliny Codogni. Książka pisana w oparciu m. in. archiwa IPN.
Od czytelnika chcącego, żeby coś mu pozostało z lektury wymaga dużego skupienia. Ciezo się czyta, ale uważam, że powinniśmy znać naszą historię.

_________________
...ja cóż- włóczęga, niespokojny duch...


25 lut 2009 13:22:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2008 13:18:55
Posty: 64
Post 
Mario Vargas Llosa "Rozmowa w Katedrze" - absolutna do-sko-na- łość. Aczkolwiek trudnawo się czyta, ze względu na formę.


28 lut 2009 15:15:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2008 10:19:03
Posty: 31
Post 
Mansfield Park - Jane Austen. A byłam pewna, że przeczytałam już jej wszystkie książki^^


28 lut 2009 18:48:29
Zobacz profil
Post 
Powtórka lektur od gimnazjum przez liceum aż do czasów studiów :P
A z tych bardziej przyjemnych to Imię Róży


01 mar 2009 16:57:59
Post Aktualnie czytane.
"622 upadki Bunga" - jako, że uwielbiam postać Witkacego i jestem zafascynowana zarówno jego twórczością malarską, jak i literacką.
Jednocześnie - "Orlando" Virginii Woolf (także fascynacja).


02 mar 2009 12:11:33
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:57:37
Posty: 40
Lokalizacja: krakĂłw
Post 
Rynka napisał(a):
Witajcie!
Obecnie czytam "Biegunów" O.Tokarczuk.
Jeśli chodzi o czytanie w oryginale (po rosyjsku np.), to proponuję zacząć od kryminałów, które są pisane dość prostym językiem.


Rewelacyjna, prawda?

Ja obecnie zaczytuję się w moim ukochanym Somozie i jego "Trzynastej damie". Wiecie jak to jest, z jednej strony nie jesteś w stanie wypuścić książki z rąk i nie możesz się doczekać żeby przeczytać kolejną stronę, a z drugiej chciałbyś/chciałabyś, żeby nigdy się nie kończyła, żebyś mógł/mogła czytać ją do końca świata. Tak właśnie czuję czytając którekolwiek dzieło Somozy.

_________________
nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu


03 mar 2009 10:10:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2009 9:02:14
Posty: 14
Post 
" Bolesław Chrobry" Gołubiewa. Kolejny raz , juz nie pamietam który. Bo do dobrej książki mus wrócić:-)


03 mar 2009 13:15:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2008 21:52:07
Posty: 31
Post 
Czytam teraz seriami po raz wtóry Kapuścińskiego. Taki z niego gawędziarz, że do jego prozy można wracać bez końca. Można podejść do niego lekko łatwo i przyjemnie, a można też wnikliwie i refleksyjnie. Niezależnie w jaki sposób ugryziemy jego relacje, zawsze odejdziemy syci.

A w międzyczasie szukam sobie tytułów po które można by sięgnąć i ten Somoza brzmi dosyć interesująco. Oceniając po fabule "Jaskinia filozofów" to może być książka w stylu "Imienia Róży" a więc świetna... Czy właśnie za "Jaskinię..." się zabrać, czy też jakiś inny tytuł?


04 mar 2009 18:08:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2009 18:20:35
Posty: 52
Post 
Revolutionary Road by Richard Yates, lub jak kto woli polskie tłumaczenie, które mi siwych włosów przysporzyło Droga do szczęścia. Na początku myślałam sobie, co ja zrobiłam w poprzednim życiu, ze muszę czytać (nigdy nie odkładam raz zaczętej!) taką mroczną i smutną książkę o toksycznym związku. Teraz, kiedy pod koniec, uważam, ze świetna i warta uwagi.
W tak zwanym miedzy czasie Talki w wielkim mieście, zbiór felietonów Leszka Talko i Moniki Piątkowskiej - lekkie, dowcipne, trafne, po prostu świetne.
W kolejce The Secret Scripture Sebastiana Barry'ego (nominowany do Man Booker Prize 2008), dzieje się na moim terenie, w miastach, które dobrze znam, tym bardziej nie mogę się doczekac.

_________________
"Nie ma mnie tam, gdzie nie ma tego, o co chodzi" Witkacy


05 mar 2009 20:04:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 12:25:11
Posty: 82
Lokalizacja: Toruù/Pas³êk
Post 
"Cień w środku lata" D. Abraham. Nie jest złe, czyta się w miarę szybko, ale trochę mnie denerwuje, że wszystkie te intrygi są podane na tacy, nie ma żadnej tajemnicy i żadnej frajdy z odgadywania zamysłów bohaterów.
Za mną "Ragnarok 1940" Mortki. Nabrałam niesamowitej ochoty na "Miecz i kwiaty" - mam nadzieję, że będą tak samo rewelacyjne.

_________________
Błyskawica...
Przez pęknięty kryształ
Błyskawica..
Tronowa sala i wystrzał
Błyskawica...
Czterech jeden wezwał
Błyskawica...

Serce...
Starą krwią wieczór spurpurowiał
Serce...
Wiek bogów nikczemnie mały się stał
Serce...
Czworgu jeden oddał
Serce...


08 mar 2009 15:05:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2007 20:58:25
Posty: 25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: Aktualnie czytane
W chwili obecnej jestem w trakcie czytania serii D.Webera - Honor Harrington. Jest to znakomia fantastyka dla młodych i tych trochę starszych. Zaskakujące zwroty akcji, znakomite tempo, przedstwienie w sposób bardzo emocjonujący sylwetek bohaterów cyklu oraz doskonałe opisy scen walk gwarantują czytającemu, że będzie chciał bardzo szybko zapoznać sie z całym cyklem o przygodach Honor Harrington. Zapewniam, że warto.
Wigo


13 mar 2009 1:35:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1388 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 93  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: