Teraz jest 20 maja 2024 5:28:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1388 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 93  Następna strona
Aktualnie czytane 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2008 16:41:24
Posty: 79
Lokalizacja: z pierwszego piętra
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: Aktualnie czytane
Ray Bradbury "451 st Fahrenheita", jestem w połowie książki i jest super. Pierwsze skojarzenie czytając tę książkę i poznając jej świat, to Huxley i jego "Nowy wspaniały świat", czy Orwell. Świat Bradburego to świat bez książek, bez nauki, filozofii. Najważniejszym dla "panów" tego świata to niedopuszczenie by obywatele myślelii. Tu rządzi wszechobecna telewizja, życie jest wirtulane, brak tu miejsca na rozmowę, miłość.


07 kwi 2009 9:25:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2009 15:39:59
Posty: 2
Post Re: Aktualnie czytane
Wampir Lestat Anny Rice. Autobiografia Lestata i opisuje losy jego życia, trzyma poziom pierwszej książki z cyklu czyli Wywiadu z Wampirem.


07 kwi 2009 22:23:59
Zobacz profil
Post Re: Aktualnie czytane
"Pan raczy żartować, panie Feynman" Feynmana :D książka biograficzna, może nie najwyższych lotów, ale łatwa, lekka i przyjemna, można się dowiedzieć paru ciekawych rzeczy o życiu "największych tego świata" (Feynman był fizykiem) a przy tym jest zabawna. Po raczej depresyjnej lekturze "Stu lat samotności" Marqueza jest dobrą odskocznią ;)


07 kwi 2009 22:49:32
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2007 12:40:38
Posty: 57
Lokalizacja: z nieznanego miasta
Post Re: Aktualnie czytane
Ostatnio przeczytałem książki Ursula K. Le Guin
-"Planeta Wygnania"
-"Świat Rocannona"
-"Miasto Złudzeń"
Trzeba będzie przeczytać inne powieści i opowiadania tej pisarki.
Oprócz tego zacząłem wysłuchiwać Audiobooka "Outcast" Aarona Allstona.(Zdecydowanie jednak wolę tradycyjne książki ewentualnie ebooki.)

_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Obrazek


12 kwi 2009 18:17:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2009 18:20:35
Posty: 52
Post Re: Aktualnie czytane
W swieta Wielkanocne "strzelilam" sobie "Klub malo uzywanych dziewic" Szwaji. Potrzebna mi byla ksiazka lekka, latwa, przyjemna, o zyciu i takich tam, bez wpedzania w depresje, w nadmierne przemyslenia o sensie zycia :depresja: Takie powiesci jak ta daja wytchnienie od stresow dnia codziennego, nadzieje, ze nie wszystko jest do d...i ze zanim umrzemy, jest nadzieja na wiele przyjemnych chwil w gronie przyjaciol i rodziny. Moze ktos uzna te lekture za glupia, moze nawet i ja tak myslalam, ale gdyby uznac, ze ksiazki nie maja nas meczyc, tylko utulic, ta jest wyjatkowo udana przytulanka. Polecam dla zmeczonych :D

_________________
"Nie ma mnie tam, gdzie nie ma tego, o co chodzi" Witkacy


16 kwi 2009 12:42:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2009 10:05:46
Posty: 18
Lokalizacja: KrakĂłw
Post Re: Aktualnie czytane
Aktualnie czytane autobiograficznie Salvador Dali o sobie samym ;) Moje sekretne życie - nie przypuszczałam, ze moja sympatia do Salvadora może jeszcze wzrosnąć :D przeplatam to Uczennicą maga - Trudi Canavan, książka jest tak samo "urocza" jak trylogia :) Polecam gorąco obie pozycje :)

_________________
chasing white rabbit


05 maja 2009 9:02:49
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Aktualnie czytane
Ja zacząłem nowego Krajewskiego - "Głowę Minotaura". Mimo, ze autor zarzekał się nie wracać do postaci Eberharda Mocka, to wyniki sprzedaży tego cyklu (zapewne) zmusiły go do zmiany zdania ;)
I dobrze.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


06 maja 2009 10:39:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 20:00:35
Posty: 163
Lokalizacja: Czechy Brno
Post Re: Aktualnie czytane
W chwili obecnej jestem przy czytaniu drugiej części TUNELI Rodericka Gordona i Briana Williamsa i czekam na trzecią cześć. Klimat w stylu Harrego Pottera
Ktoś pomyśli boże taka stara i czyta takie książki ale cóż taka mania czytania by mieć o czym rozmawiać z siostrzeńcami i młodszym rodzeństwem

_________________
Księga trosk policzonych Dean R. Koontz napisał(a):
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy.
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei.
Odwaga to siła, która nas napędza.
Z ciemności podążmy ku wierze.

ObrazekObrazek


08 maja 2009 14:21:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2009 18:05:12
Posty: 30
Post Re: Aktualnie czytane
Ja aktualnie czytam 'Misery' Stephena Kinga oraz 'Diupę' Ewy Nowak. Obie są świetne.

_________________
Kiedy wejrzysz w otchłań
Otchłań wejrzy również w głąb ciebie

~Friedrich Nietzsche


09 maja 2009 13:04:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2008 16:45:27
Posty: 40
Post Re: Aktualnie czytane
Dan Brown: Anioły i Demony.
Wreszcie się zabrałem za tego autora. Jak skończę wyruszam do kina.


20 maja 2009 23:16:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2009 18:05:12
Posty: 30
Post Re: Aktualnie czytane
Tymczasowo czytane:
- 'Kamienie na szaniec', Aleksander Kamiński,
- 'Lista życzeń', Eoin Colfer,
- 'Furteczki, Ewa Nowak,
- 'Tylko dla wybranych', Kate Brian.
Zacieram ręce! Nie mam już lektur w tym semestrze, co oznacza zupełny spokój.

_________________
Kiedy wejrzysz w otchłań
Otchłań wejrzy również w głąb ciebie

~Friedrich Nietzsche


22 maja 2009 16:45:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2008 18:45:44
Posty: 47
Post Re: Aktualnie czytane
Skończyłem "PLO" Grzędowicza,skończyłem "Kłamcę" Ćwieka,skończyłem (i zachwyciłem się) "Alicję(/ą)" Piekary i nadeszła pora na dzieje Jakuba Wędrowycza. Tom pierwszy rewelacyjny,drugi na początku ciut gorszym sie zdaje,ale mam nadzieję,że to tylko przejściowe.W tej chwili opowiadanko "Czarownik Iwanow".

_________________
"Mój tata powiedział mi, że Bóg bardziej niż resztę swego stworzenia ukochał kamienie, muchy, chwasty i biedaków i dlatego stworzył ich tak wiele".
S.King "To"


22 maja 2009 20:30:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2008 10:04:58
Posty: 30
Lokalizacja: stÂąd - dotÂąd
Post Re: Aktualnie czytane
Na przemian Wielki Mistrz Canavan i Polactwo Ziemkiewicza (wiem, ze z innej, że tak powiem, "beczki" niż fantastyka, aczkolwiek taka jest prawda, więc nie wypadało ściemniać).
Pierwsze średnie - takie IMHO czytadło niezbyt emocjonująca lektura, ale dobre na niewielki wysiłek intelektualny po ciężkim dniu pracy, kiedy nic ambitniejszego nie "wejdzie" :)
Co do drugiej pozycji polecam, aczkolwiek wstrzymam się z opisem - bo to nie ta tematyka. :)


22 maja 2009 21:18:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2008 15:10:59
Posty: 31
Post Re: Aktualnie czytane
Karina Pjankowa "Prawa i powinności". Lekka fantastyka, w sam raz na poprawę nastroju. I tylko rodzina marudzi, że ciągle spadam z fotela ze śmiechu :lol:


28 maja 2009 8:30:24
Zobacz profil
Post Re: Aktualnie czytane
Fajne tytuły- spróbuje przeczytać. Aktualnie kończę "Siewcę wiatru" M.L. Kossakowskiej a zaczynam "Obrońców Królestwa". Polecam szczególnie tą pierwszą:)


28 maja 2009 23:35:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1388 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 93  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron