Teraz jest 25 kwi 2024 22:45:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 93  Następna strona
Aktualnie czytane 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Aktualnie czytane
muaddib2 napisał(a):
Widzę, że od 18 paź 2010 nikt nic nie czytał. Ludziki kochane, po co Wy te eCzytniki kupujecie, hę? ;)


Ja aktualizuję status czytanych książek (jak i swoją biblioteczkę, recenzje, komentarze, etc.) na Goodreads. :) Kończę powoli Pandora's Star Hamiltona (circa 90%).


06 gru 2010 19:49:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Aktualnie czytane
Mbie tak jak Darkstara mozna znalezc na goodreads. Teraz czytam 3 tom przygod Felixa Castora autorstwa Mike'a Careya. Urban fantasy/kryminal o przygodach londynskiego egzorcysty. Dla tych co sie zastanawiali co napisalby nielegalny klon powstaly ze zmiksowania Chandlera i Gaimana. Jesli chodzi o autora to polecam przede wszystkim komiksowa serie "Lucifer" i "Hellblazer" do ktorych tworzyl scenariusz.


06 gru 2010 19:59:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2010 13:50:51
Posty: 7
Post Re: Aktualnie czytane
"Miasto i gwiazdy" stara bo z 52roku książka Clarka.

Jedna z możliwych przyszłości ludzkości, wciąga gdzieś tak od 30-35 strony :)


07 gru 2010 17:06:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2008 16:41:24
Posty: 79
Lokalizacja: z pierwszego piętra
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: Aktualnie czytane
Ja tam cały czas czytam i nie mam czasu pisać ;)
Teraz na topie u mnie jest duet Douglas Preston i lincoln Childe - Pendergast jest wielki. Czytam teraz "Taniec śmierci" i oderwać się nie mogę.


07 gru 2010 21:18:12
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Aktualnie czytane
DarkStar napisał(a):
Ja aktualizuję status czytanych książek (jak i swoją biblioteczkę, recenzje, komentarze, etc.) na Goodreads. :) Kończę powoli Pandora's Star Hamiltona (circa 90%).


O, Facebook dla inteligentnych :) czyli kolejna cholerstwo, które zabija aktywność na forach... ;) Tak, czy owak - zapisuję się... :P

A ja zapodałem sobie "Kłamcę", jakiegoś tam polskiego pisarza. Znajoma polecała, że to niby do Gaimana trochę podobne. Znajomej wierzę, w przeciwieństwie do polskich - młodych! - pisarzy. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie :P

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


11 gru 2010 22:31:14
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Aktualnie czytane
@muaddib2 - nieproszona rada ( :D ): jeśli nie czytałeś Roberta Wegnera, to zostaw w cholerę tego Ćwieka (bo chyba o tym pisałeś) i bierz się za Północ-Południe, a potem za Wschód-Zachód :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


11 gru 2010 23:58:39
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Aktualnie czytane
@ches: nie omieszkam się zapoznać, ale pierwej "zbiję" tego Ćwieka, bo nie lubię porzucać, jak już zacząlem. Po ostatnich intelektualnych torturach typu "Błękitny Mars", trochę sobie pofolguję i niech już zostanie ten "Kłamca". Potem mam plany na dwie następne książki, a może nawet trzy (wliczając "Miasto i Miasto" Mieville), a następnie - kto wie - może nawet i Wagner ;)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


12 gru 2010 1:01:32
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Aktualnie czytane
Cytuj:
A ja zapodałem sobie "Kłamcę", jakiegoś tam polskiego pisarza.
Heh, szczerze mówiąc Ćwiek jest bardzo popularny w Polsce, a zaczęło się właśnie od "Kłamcy" (imho średnio-dobrego). Ale z pewnością jest to jeden z lepiej sprzedających się autorów polskich spoza czołówki (Sapkowski, Pilipiuk, Piekara, Komuda).

Ja męczę "Łaskawe" J. Littella. Ciężka rzecz i to nie tylko ze względu na ilość stron tylko dość przygnębiające opisy okropieństw II wojny światowej.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


12 gru 2010 17:20:35
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Aktualnie czytane
Jestem już po połowie "Kłamcy" i muszę ze skruchą przyznać, że nie takie to znowu złe. Wprost przeciwnie - kawał sprawnie napisanej i umiarkowanie wciągającej lektury. Nic szczególnie odkrywczego, ale z pewnością lepsze od - jedyne, co mi przychodzi do głowy w celu porównania - "Nocnego Patrolu" Łukjanienki. Fabuła niegłupia, momentami zabawna a i bohaterowie, choć sztampowi, to jednak budzący jakieś emocje. Tytułowy Kłamca ma zadatki na naprawdę fajnego, książkowego badassa. Oby tak dalej...

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


12 gru 2010 19:38:51
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Aktualnie czytane
"Kłamca" ukończony. Dobre czytadło, które sprawiło mi dużo przyjemności i zaskoczyło akceptowalnym poziomem. Myślałem, że będzie to kolejna żenua w stylu Piekary... albo Pilipiuka, a tu proszę. Fajny serial by z tego można było zrobić, ale nie w polskich warunkach... Nieważne!

Obecnie czytane: "Włóczędzy czasoprzestrzeni" und Marcin Wolski. Długo czekałem na tą kontynuację, w końcu wpadła w moje łapki, czytam początek i... trochę szok!... takie jakieś strasznie poważne się wydaje, takie serio. Jest ironia, ale gorzka. Hm?

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


12 gru 2010 22:53:54
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Aktualnie czytane
Mori napisał(a):
No, skończyłem Cryptonomicon Neala Stephensona. Generalnie całkiem przyzwoite, tylko zakończenie rozczarowuje straszliwie.

A ja dokańczam Peanathemę - jedną z pierwszych książek z podsuwanych mi przez biblionetkę. Miałbym ochotę w średnio odległej przyszłości zabrać się za Cryptonomicon lub In the Beginning...was the Command Line w oryginale, a tu jak na złość w sklepie kindle ich nie ma, a za to jest Anathem, czyli to co właśnie kończę czytać po polsku (zabawna podmiana tytułów...).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 gru 2010 14:40:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Aktualnie czytane
Cryptonomicon jest nie tylko genialny ale i doskonale przewidzial rozwoj sektora bankowego i wojne inormacyjną. Jako, że mam tę książkę w papierowych wersjach polskiej i angielskiej to pozwoliłem sobie pożyczyć wersję elektroniczną, uznając, że zarobiono na mnie już wystarczająco dużo i autor nie powinien mieć nic przeciwko. "Anathemę" znam tylko z audiobooka i nawet nie wiem jaka jest pisownia imion postaci i wielu stworzonych przez Neala neologizmów.


14 gru 2010 17:36:02
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Aktualnie czytane
Po przeciętnych "Włóczęgach Czasoprzestrzeni", G. R. R. Martin i druga z jego "Retrospektyw", czyli "Żeglarze Nocy". Część poświęcona horroropodobnym tworom pisarza. Zapowiada się przednio, a autor próbkę grozy dał całkiem niezłą w "Pieśni Lodu i Ognia". Czytam...

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


15 gru 2010 14:21:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Aktualnie czytane
muaddib2 napisał(a):
Po przeciętnych "Włóczęgach Czasoprzestrzeni", G. R. R. Martin i druga z jego "Retrospektyw", czyli "Żeglarze Nocy". Część poświęcona horroropodobnym tworom pisarza. Zapowiada się przednio, a autor próbkę grozy dał całkiem niezłą w "Pieśni Lodu i Ognia". Czytam...


A "Fevre Dream" czytałeś? To jest horror Martina i to ponoć bardzo dobry.


15 gru 2010 18:24:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2010 17:46:05
Posty: 45
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Prestigio Libretto PER5062B
Post Re: Aktualnie czytane
Nie tylko dobry, ale wręcz świetny.


15 gru 2010 21:58:17
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 93  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: