Teraz jest 21 wrz 2024 9:42:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2013 10:31:18
Posty: 28
eCzytnik: onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
A czy w celu instalowania plików apk nie należało w ustawieniach czytnika zaptaszkować opcji: ustawienia/ustawienia aplikacji/nieznane źródła


10 lut 2014 21:00:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lut 2014 14:08:34
Posty: 2
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
airs napisał(a):
W etui jest wbudowany magnesik w górnej krawędzi w miejscu odpowiadającym czujnikowi w obudowie czytnika - można go wyczuć przykładając metalowy przedmiot (nie aluminiowy ;) ).
Dodatkowe magnesiki (do przytrzymania okładki) są na prawej krawędzi czytnika i odpowiednio w etui, ale do wybudzania/usypiania służy ten na górnej ramce.
Proces uśpienia trwa jakieś 3-4 sekundy.
Jak dostałem nowe, jeszcze sztywne etui to nie za każdym razem działało - przednia okładka musiała się trochę "uleżeć", żeby dokładnie przylegać i teraz już mi działa za każdym razem jak otwieram/zamykam - może w tym tkwi problem ?


Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety, to chyba wada mojego egzemplarza - nie usypia się nawet przy użyciu mocniejszego magnesu (chociaż wyraźnie czuć jak "łapie" w opisywanym miejscu). Nie wiem czy będę to reklamował, bo trochę z tym zachodu, a uśpić można równie dobrze przyciskiem.

airs napisał(a):
A zaktualizowało się oprogramowanie w czytniku po zakupie ? W pierwotnym oprogramowaniu w C65 nie było funkcjonalności instalatora - została ona dodana przez dystrybutora, o czym jest zresztą napisane ("otwarto APK installer") na stronie z najnowszym oprogramowaniem.


Oczywiście, po aktualizacji softu instalator działa jak należy.

Z różnych ciekawostek, które zauważyłem po pierwszym dniu eksploatacji:
- Czytnik nie obsługuje sieci WiFi z ukrytym SSID. Nawet po "odkryciu" SSID i skonfigurowaniu połączenia, po powrocie do pierwotnej konfiguracji sieć pozostaje poza zasięgiem. Pewnie niewielu użytkowników zwróci na to uwagę ale myślałem, że po Androidzie można się spodziewać większej zgodności :cry:
- Kilka razy zdarzyło mi się, że po powrocie do dokumentu program ustawiał maksymalny rozmiar czcionki. Problem nie jest powtarzalny ale wydaje mi się, że dotyczy plików pdf i zaczął się pojawiać po doinstalowaniu Adobe Readera (chociaż dotyczy Onyx Readera, który pozostawiłem, jako domyślną aplikację dla tego formatu). Będę to jeszcze obserwował.


11 lut 2014 10:25:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 mar 2014 20:25:33
Posty: 1
eCzytnik: Onyx BOOX C65 Storia
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witam, czy ten czytnik naładuję każdą ładowarką do telefonu bądź uniwersalną microUSB?


05 mar 2014 21:08:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013 18:22:24
Posty: 6
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
tak


05 mar 2014 21:09:55
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
MZNDM napisał(a):
Witam, czy ten czytnik naładuję każdą ładowarką do telefonu bądź uniwersalną microUSB?


Oby tylko nie była mocniejsza niż 1A. Rekomendujemy ładowarki 5V 1A. Ładowanie BOOXa ładowarką o mniejszym amperażu (min. 800 mA) jedynie przedluży ten proces. Natomiat użycie adaptera mocniejszego niż 1A może spowodować uszkodzenie urządzenia.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


06 mar 2014 9:26:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 mar 2014 11:46:52
Posty: 2
eCzytnik: Boox c65 AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczką AfterGlow. Mam trzy problemy, z którymi chciałabym się zwrócić do doświadczonych użytkowników i poprosić o pomoc w ich rozwiązaniu.

t3d: usunąłem pytania nie pasujące do wątku

3) Mam jeszcze problem przy odtwarzaczu muzyki, ponieważ nie widzę tam szansy na regulację głośności (dłuższe przyciskanie ekranu, czy dodatkowe opcje które się wyświetlają nie zawierają tej regulacji)

Dodam jeszcze, że system to 2.3.1

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam


09 mar 2014 13:22:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Regulacja głośności jest dostępna z górnego paska systemowego ten z "domkiem", baterią, godziną, symbolem odświeżania i menu), który zostanie rozsunięty, gdy wskażesz na godzinę (na środku paska).
To jest dostępne z każdego miejsca i programu, jeśli tylko górna belka jest widoczna.
Po rozsunięciu jest dostęp do (od góry):
- Nazwa sieci WiFi z lewej, jeśli połączony lub napis (brak usługi) jeśli nie
- data systemowa z prawej
- wł/wył. WiFi lub jego ustawień (z lewej strony)
- regulacja głośności (z prawej strony)
- wł/wył. i regulacja doświetlenia (dodatkowy pasek poniżej tych poprzednich regulacji)
- jeszcze niżej mogą pojawić się powiadomienia systemowe, jeśli jakieś są

_________________
W Obrazek też ;)


09 mar 2014 22:58:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 22:34:21
Posty: 27
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
W jakim programie mogę dodać okładki do książek, albo w jakim formacie/jak to zrobić?
Dodałem okładki do plików w calibre, ale na czytniku ich nie ma, a na ekranie głównym mam "Cover not available"...


13 mar 2014 20:05:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Aby okładka pojawiała się w postaci miniaturki w czytniku (jeśli jest w ebooku), trzeba przynajmniej raz otworzyć ten ebook w jednej z systemowych aplikacji (OnyxReader, FBReader lub CoolReader).

_________________
W Obrazek też ;)


14 mar 2014 0:16:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2014 17:08:18
Posty: 2
eCzytnik: Onyx BOOX c65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witam !
Jestem tu nowa, więc nie wiem czy już się powtarzał ten temat czy nie. Ale mam pytanie... Otóż swojego Onyxa mam już jakoś 2 tyg. i jestem lekko zawiedziona, ponieważ nie miałam okazji jeszcze na nim czytać czegokolwiek. Pobrałam kilka książek w formacie epub , mobi i pdf. I tak naprawdę żadne z nich nie działa poprawnie. Pdf nie chce się odtworzyć w żadnym programie, epub odtwarza się w Cool Reader i FBReader , jednak działają tylko do pewnego momentu, ponieważ po kilkudziesięciu stronach wyskakują dziwne znaczki i dalej już nic nie ma... Plik mobi działa podobnie jak plik epub, odtwarza się także tylko do którejś strony , po czym znów te dziwne znaczki i przeskok do zupełnie innego fragmentu książki. I jestem ciekawa czy komuś też takie coś się zdarzyło? I chciałabym wiedzieć jak pobiera się aplikacje na Onyxa, próbowałam przez kabel USB ale się nie udało, aplikacja nie chciała się zainstalować :(. Chciałabym pobrać Moon+Reader , ponieważ na tablecie odtwarza wszystkie książki prawidłowo, i jestem również ciekawa jak działa na czytniku. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!
Pozdrawiam !:)


29 mar 2014 17:23:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2014 0:32:21
Posty: 17
eCzytnik: PocketBook
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
AlReader będzie chyba lepszy, ale nie obsługuje pdf.
Kod:
http://www.alreader.com/downloads.php?lang=en

Aktualizowałaś swój czytnik?


29 mar 2014 23:19:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2014 17:08:18
Posty: 2
eCzytnik: Onyx BOOX c65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Tak, robiłam aktualizacje. Ale dalej nie odczytuje poprawnie pobranych książek . Próbowałam zainstalować AlReadera ale niestety się nie udało zainstalować, pojawił się komunikat : "Wystąpił problem podczas parsowania pakietu". I tak mam przy każdej aplikacji jaką próbowałam pobrać. :(


30 mar 2014 20:54:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Z tych objawów ja wnioskuję problemy z pamięcią, czyli błąd sprzętowy w tym egzemparzu - trzeba to zgłosić do serwisu, będzie naprawa albo wymiana.

Najlepiej zadzwonić - tu są wszystkie dane: http://onyx-ereader.pl/pl/kontakt

_________________
W Obrazek też ;)


30 mar 2014 21:32:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2014 17:46:09
Posty: 3
eCzytnik: OnyxBoox C65 AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
To i ja się nieśmiało zapytam... odnośnie niby nieistniejącego w tym modelu ghostingu....u mnie przy wyborze opcji a2 jest po prostu koszmarnie, zbierają się pozostałości ze wszystkich stron, które przeglądałam do momentu aż cały ekran jest taki szary z małym centymetrowym szlaczkiem na dole ekranu. Pozostałości są nawet na wygaszonym ekranie :eee Czy u was też tak jest??


10 kwi 2014 17:59:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2014 0:32:21
Posty: 17
eCzytnik: PocketBook
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Nie. Pewnie dlatego, że nie używam opcji A2.


10 kwi 2014 21:59:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron