Teraz jest 29 sty 2025 1:07:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Mam bezpośredni kontakt z czytnikami ebooków z ekranem e-ink dokładnie od 4 lat, kiedy udało mi się zakupić pierwszy, jeszcze ze starszym ekranem Vizplex.
Od tego czasu czytałem na 7 różnych modelach, różnych firm, a przy każdej okazji porównywałem z innymi, które miał ktoś znajomy, czy w sklepach czy na targach...
Jestem konserwatystą i nie zależało mi na dotyku, łączności bezprzewodowej, czy mnogości dodatków. Od ponad roku użytkowałem klasyczny model bez tych "bajerów", czyli PER3562B (brandowany Onyx X61S z ekranem Pearl), z lekko zmodyfikowanym przeze mnie oprogramowaniem. Urzekła mnie w nim szybkość działania, długi czas pracy i taka charakterystyczna jasnoszara ramka wokół ekranu imitująca marginesy na kartce "analogowej" książki ;)
Moim priorytetem przy czytaniu ebooków jest możliwość dobrania sobie odpowiedniej czcionki, justowania, interlinii i wcięć, przy zachowaniu polskich reguł dzielenia wyrazów, w jak największej gamie formatów plików, gdyż czytam książki i dokumenty z różnych źródeł (stąd też dawna znajomość tego forum, które kiedyś miało bardziej "ebookowe" niż czytnikowe oblicze ;) ). Lubię też delikatną muzykę przy czytaniu...
Dawno temu, na tym forum napisałem, że dla mnie idealnym czytnikiem byłby taki z ekranem e-ink i Androidem na pokładzie. Od dłuższego czasu są na rynku takie urządzenia, jednak choć mam czasem geekowskie zapędy, perspektywa włamywania się do systemu i w niektórych przypadkach brak audio, powstrzymywały mnie od bliższego kontaktu z nimi.
Oczywiście są tablety z Androidem, ale jestem typem czytelnika, który lubi "zaczytać się" w książce, a nie konsumować treści, co niestety nie jest możliwe na świecącym w oczy ekranie LCD.

Nasz dystrybutor Onyxów, ArtaTech sprowadził nowy model tej firmy, który wydaje się spełniać wszystkie moje "warunki" dotyczące czytnika, czyli model C65, nadszedł więc moment starcia oczekiwań z rzeczywistością :::?

Mam od 2 dni ten czytnik (wersja ze "światełkiem") i co nieco się z nim zapoznałem, czym chciałbym się podzieli tu, na forum.

Po wyjęciu z niewielkiego pudełka z diamencikiem na zdjęciu, czytnik zaskoczył mnie zgrabnym, kompaktowym i stylowym wyglądem. Obudowa ma taką samą fakturę powierzchni i kolor (stalowo-grafitowy) jak w modelu i62 Angel Glow, jednak inny, profilowany kształt, mniejsze wymiary (ok. 7 mm węższy i ok. 3 mm cieńszy) i nie centralne umieszczenie ekranu, czynią z niego zupełnie odmienny wizualnie produkt.
Nie jest tak smukły i filigranowy jak SONY PRS-T1, ale w moich oczach przebija Kobo i Nooka.
Ostatnie zdjęcia, które zamieścił Miłosz, odrobinę przybliżają wygląd, jednak trzymając go w ręku, odczuwa się daleko większą różnicę (in plus dla nowego modelu) niż to wynika ze zdjęć. Dodatkowo, widoczne na zdjęciach plastikowe brzegi w okolicach narożników pochodzą od jakiejś ramki czy etui...
Klawisze po bokach (pojedyncze) są lepiej spasowane i mają bardzo kulturalny skok/klik. Poza nimi, tylko na środku pod ekranem tradycyjny "Back" i ukryty w górnym brzegu czytnika, prześwitujący włącznik - to wszystko. Żadnego skrzypienia obudowy, prześwitów itp.
Na dolnym brzegu rozmieszczone normalne gniazdo słuchawkowe, slot na karty microSD i port microUSB. Port taki sam jak w smartfonach - jak ktoś nosi ze sobą taki kabelek (sluży do przesyłu danych i ładowania) to nie trzeba już drugiego (w poprzednich modelach był miniUSB).
Na koniec, w górnej krawędzi obudowy, dziurka do resetu, którego ani razu nie zdarzyło mi się użyć, mimo otwierania przeróżnych plików i instalowania rozmaitych aplikacji.

Ekran Pearl HD, myślę że taki sam jak we wszystkich modelach z taką rozdzielczością - wszak jeden producent - choć zdarzały się różnice kontrastu pomiędzy różnymi seriami tego samego typu ekranu.

Dla ścisłości dodam, że w pudełku oprócz czytnika, pod tekturową foremką są jeszcze tyko: kabelek USB (75 cm), krótki przewodnik startowy (harmonijka) i certyfikat jakości z gwarancją, która mówi o 1 roku serwisu gwarancyjnego i 3 latach pogwarancyjnego, podczas gdy na stronie booxsource.com jest podane, że gwarancja trwa 2 lata, w tym 12 mies. w systemie door-to-door. Z tego co wiem, to chyba publiczne oświadczenie na stronie ma moc obowiązującą.

Po włączeniu czytnika (przytrzymanie włącznika 3-4 sek.), logo AG z napisem "Your BOOX is off" przeradza się w animację i po ok. 25 sekundach pojawia się ekran gotowości z górnym paskiem stanu (Android). W pasku od lewej jest symbol "domku", którego dotknięcie pozwala wrócić do ekranu startowego (launchera) z dowolnej aplikacji czy opcji, następnie symbol-wskaźnik naładowania baterii, symbol-wskaźnik połączenia WiFi (jeśli jest aktywne), na środku aktualna godzina i kolejno w prawo symbol odświeżania ekranu oraz "menu". W moim egzemplarzu dziwne jest to, że o ile do reakcji dotyku w centrum ekranu wystarczy krótkie dotknięcie, to w okolicy do 1 centymetra od górnego i dolnego brzegu, żeby uzyskać reakcję trzeba czasem palec przytrzymać. Dotknięcie w okolicy środka górnego paska (na godzinie) rozwija obszar powiadomień, w którym oprócz aktualnej daty, znajduje się też możliwość włączenia/wyłączenia WiFi i regulacje głośności oraz jasności podświetlenia. Obszar powiadomień nie reaguje na gest chowania (do góry), trzeba użyć "back" lub ponownie dotknąć pasek na godzinie by zniknął.
Zaraz pod górnym paskiem jest duży napis "Teraz Czytane:" pod którym widać okładkę ostatnio czytanej książki (lub dwóch, trzeba przewinąć w bok), a obok pasek postępu z cyframi informującymi o ilości przeczytanych/wszystkich stron książki. Pod spodem są okładki, a pod nimi tytuły 4 książek "Rekomendowane" (to z booxsource.com) lub "Ostatnio Czytane" (trzeba sobie przełączyć). "Ostatnio czytane: można przewijać w poziomie, o czym świadczą kropeczki sygnalizacyjne pod spodem. Są grupowane po 4. Rekomendowane mają błąd, gdyż jeśli włączymy czytnik bez aktywnego połączenia WiFi, zamiast okładek widać napis "Arta". Okładki pojawiają się po włączeniu WiFi. Po uśpieniu, czy odłączeniu WiFi nie znikają, aż do ponownego całkowitego wyłączenia czytnika.
Poniżej, u dołu ekranu jest szeroki oddzielony kreską, przewijalny w poziomie pasek z podstawowymi funkcjami: Biblioteka, Sklep, Aplikacje, Światło, Pamięć Wewnętrzna, ustawienia i Przeglądarka.

Porównując ten ekran w C65 AfterGlow do 2 czytników, które mam, jasne tło ekranu sprawia wrażenie odrobinę ciemniejszego (jakieś 5%). Za to czerń jest bardziej "smolista". Mogę zaryzykować stwierdzenie, że bardziej czarna, niż czarna obudowa mojego drugiego czytnika ;)
Tą różnicę nie bardzo widać w słońcu czy pod świetlówkami, natomiast łatwo wychwycić w zacienionym pomieszczeniu, czy przy słabszym świetle.
Osobiście, bardziej od szarości, rzuca mi się w oczy odmienna temperatura barwowa tego jasnego tła. W większości czytników jest to szarość chłodna (bardziej niebieskawa), natomiast tu jest to szarość cieplejsza (delikatnie bardziej żółtawa z domieszką zielonego). Taki odcień ekranu pamiętam z Kindle Keyboard 3G, którego kiedyś miałem.
Tło zmienia się dość drastycznie po włączeniu "światełka". Przy małym lub minimalnym doświetleniu tło stanowczo się wybiela tracąc zabarwienie, natomiast przy maksymalnym poziomie jasności nie ma efektu "wyświetlenia" czerni.
Pod bardzo ostrym kontem, można wypatrzeć 5 diod ukrytych pod dolną krawędzią ekranu. Przy tej samej dolnej krawędzi daje się zauważyć małe, do 3-6 mm od krawędzi, obszary nierównomierności oświetlenia (paradoksalnie ciemniejsze), natomiast przy górnej krawędzi ekranu, podobnie ale rozjaśnienia (odbicia od krawędzi warstwy rozpraszającej ? ). Poza wymienionymi marginesami, cały obszar, na którym pojawia się tekst podczas czytania jest doświetlony dokładnie, równomiernie i jednolicie. Jest tu spora pozytywna różnica w stosunku do analogicznych modeli Kindle czy Nook, na których widziałem daleko sięgające smugi czy cienie.
W całkowicie ciemnym pomieszczeniu, ustawienie na minimum absolutnie nie razi i dla moich oczu nie jest jednocześnie zbyt słabe. Jest to dla mnie bardzo atrakcyjna wersja tej technologii doświetlania ekranu i sądzę, że dodanie 100 zł, za tego rodzaju "lampkę" jest całkowicie wytłumaczalne ergonomią, wygodą i wyrazistością tekstu w gorszych warunkach oświetlenia zewnętrznego.

Chcąc zacząć czytać, oprócz w/w propozycji i historii, można skorzystać z opcji "Biblioteka" - czytnik zbiera "do kupy" i dowolnie sortuje, z możliwością wyszukiwania, wszystkie znalezione w pamięci i na karcie ebooki (u mnie otwarcie biblioteki złożonej z prawie 2500 eboków trwa ok. 2-3 sekundy). Drugą możliwością rozpoczęcia czytania jest "Sklep" - trzeba włączyć WiFi i pojawia się na ekranie zawartość booxsource.com gdzie można wybierać w różnych kategoriach i po wybraniu z bezpłatnej oferty lub kupieniu jakiejś książki, można od razu czytać (warto wyłączyć WiFi). Trzecia możliwość to opcja "Pamięć Wewnętrzna" - wchodzimy do struktury katalogów w pamięci czytnika (karta SD jest podkatalogiem "sdcard") i jeśli pamiętamy, gdzie mamy interesującą książkę, można przejść do odpowiedniego podkatalogu i ją otworzyć. Kolejna możliwość to zainstalowanie i uruchomienie innej aplikacji dla systemu android, która udostępnia czytanie książek on-line, lub dostęp do nich off-line po ściągnięciu do pamięci, ale to osobna bajka ;)

Po wskazaniu (doknięciu) ebooka, jego treść pojawia się na ekranie, domyślnie w trybie pełnoekranowym. Znika górny pasek i zostajemy sam na sam z tekstem.
Jeśli przytrzymamy palec na ebooku (przed otwarciem), pojawi się menu, z którego między innymi dowiemy się, że można daną książkę otworzyć za pomocą różnych aplikacji. W nowym czytniku, w przypadku ePUB, są to: FBReader, OnyxReader i CoolReader. Jeśli w przyszłości zainstalujemy sobie jeszcze inny program obsługujący dany format, pojawi się on na tej liście.

Otwarcie ogromnej książki (Biblia Tysiaclecia - ok. 1300 stron "realnych" - programy, zależnie od ustawień, raportują 2-3 tys stron) w formacie ePUB trwa u mnie od 2 do 15 sekund w zależności od aplikacji, którą użyję. Najszybciej (2s) otwiera OnyxReader, wolniej acz akceptowalnie (5-6s) FBReader, bardzo długo (ok. 15 sek.) CoolReader. Czas otwarcia dużych plików może się wydłużyć w przypadku bardzo wolnej czy pofragmentowanej karty SD.
A, żeby nie było mi tak różowo, OnyxReader nie umożliwia zmiany kroju czcionki (używa tylko tej jaką zdefiniował "wydawca" pliku) i o dziwo potrafi czasem "zaśmiecić" do nieczytelności (jakiś bug) ekran czytnika i trzeba wtedy użyć ikonki odświeżania ekranu, żeby tekst wrócił do normy.
Wygrywa więc w tym aspekcie mój dawny faworyt FBReader :)
Dla porządku dodam tylko, że ebooki zabezpieczone DRM (coraz rzadsze), odczyta z tych trzech tylko OnyxReader.

Strony zmieniają się (bardzo) szybko, można posługiwać się klawiszami (z lewej w tył, z prawej w przód), można wskazać palcem (z lewej strony ekranu w tył, z prawej w przód), można też wykonać gest po ekranie: do góry lub z lewej na prawą - strona wstecz, w dół lub z prawej na lewą - następna strona.
Środek ekranu zarezerwowany jest dla wywołania menu opcji programu do czytania wraz z górnym paskiem androidowym.
Ekran czytania nie obsługuje gestu zsuwania i rozsuwania palców, który w modelach i62 pozwalał zmieniać rozmiar tekstu na ekranie.

Dla ciekawych, parę danych "informatycznych".
W czytniku jest system Android w wersji 2.3.2 (jądro 2.6.32.27)
Z 512MB pamięci operacyjnej, po uruchomieniu czytnika i otwarciu książki, pozostaje wolnej ok. 300-320 MB
Pamięci wewnętrznej dla użytkownika (książki i inne) jest dostępnej ok. 2,3 GB
Pamięci wewnętrznej dla instalowanych aplikacji jest dostępnej ok. 500MB
Karta SD wiadomo, do 32GB ;)

W obecnym u mnie oprogramowaniu (kompilacja: C65ML_ARTATECH 11d4333) są programy:
CoolReader v.3.1.1-5
Spoiler! Dysk Google v.1.2.461 (chmura) - po usunięciu konta google (wraz ze sklepem) w nowym oprogramowaniu ta aplikacja zniknęła, a jeśli po aktualizacji ktoś zainstaluje, to nie zadziała
FBReader v.1.6.7
Galeria 2.3.1 (do obrazów)
Przeglądarka (Internet) v.2.3.1
Spoiler! Kalendarz v.2.3.1 - po usunięciu konta google (wraz ze sklepem) w nowym oprogramowaniu ta aplikacja zniknęła, a jeśli po aktualizacji ktoś zainstaluje, to nie zadziała
Muzyka v.2.3.1 (odtwarzacz)
OnyxBookStore (klient księgarni on-line)
OnyxLauncher (nakładka- ekran startowy)
OnyxReader v.1.0
OnyxReaderDJVU v.1.0
OnyxTTS v.1.0 (implementacja Ivony)
QuickDic v.3.3 (słowniki)
SkyDrive v.1.1 (chmura)
Spoiler! Usługa Market v.2.2.7 - w wersji oprogramowania, którą mam w czytniku, jest obecna, jednak dowiedziałem się, że z powodów bezpieczeństwa czytnika, nie będzie ona udostępniana w kolejnych aktualizacjach, w obecnej wersji systemu android. Niestety, co mogę potwierdzić, Market po otwarciu sugeruje użytkownikom różne aplikacje/gry kompletnie niezgodne z przeznaczeniem czytnika, a trzeba bardzo krytycznie dobierać aplikacje do takiego urządzenia.
Dla użytkowników zapoznanych z androidem, pozostanie dostępna usługa instalacji aplikacji wkopiowanych do pamięci czytnika. Daje to wolną rękę dla "świadomych" użytkowników, a jednocześnie możliwość przetestowania i optymalizacji programów przez ich autorów.


Jak dla mnie, na razie jest dobrze, ale to tylko początek czytania, więc cdn.
Jak komuś się będzie chciało to czytać i będą jakieś pytania, na które znajdę odpowiedź, to dodam ;)

_________________
W Obrazek też ;)


Ostatnio edytowano 11 gru 2013 23:24:06 przez airs, łącznie edytowano 3 razy



28 lis 2013 3:29:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Wielkie dzięki!!. Przeczytałem. Do pełni szczęścia brakuje mi jedynie porównania do najnowszego Kindla, głównie pod względem jakości "obrazu" i podświetlenia.Szkoda, że nie dałeś zdjęć albo jeszcze lepiej, jakiegoś filmiku, ale i tak wykonałeś dużą pracę..Gdyby mnie było stać wziąłbym i Onyxa i Kindla :P
Do świąt jeszcze sporo czasu, więc może pojawi się jakiś test lub co ważniejsze opinie użytkowników.


28 lis 2013 8:41:27
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2839
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Może uda się zainstalować jakąś aplikację do robienia screenshotów i wrzucić zrzuty z menu, górnej belki itp.?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 lis 2013 11:18:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow vs Onyx BOOX C65 AfterGlow
t3d: post przeniesiony

Witamy po długiej absencji, Airs.
Bo Robert ArtaTech przez gardło mi nadal nie chce przejść, a co za i tym idzie - i przez klawiaturę... Ale Roberta-Airs'a zawsze miło na tym forum widzieć ;)
Zdaję sobie sprawę że tego C65 AG masz dopiero od kilku dni ale napisz proszę - na ile prądożerny jest android w tym czytniku ? Moje bardzo bogate doświadczenia z aandroidem nie napawają mnie zbytnim optymizmem gdy o czas działania chodzi ...

Dobrze że wróciłeś, serio.
Pozdrawiam - fraktal

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


29 lis 2013 2:01:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Wiem, to może niektórych zdziwić ;), ale mój entuzjazm rośnie...

Zdjęcia by się przydały, na razie przykładowe screeny (zmniejszyłem, oryginalnie jest 758x1024):

Obrazek
Ekran startowy czytnika Onyx BOOX C65 Storia/AfterGlow w wersji polskiej - z tego co wiem, będzie jeszcze modyfikowany.


Obrazek
Jeden z trybów ekranu "Biblioteka", wraz z menu sortowania.


Obrazek
Jeden z widoków ekranu "Pamięć wewnętrzna", wraz z 2 poziomem (więcej) menu. To po prostu przeglądarka zawartości pamięci czytnika (taki file manager).


Obrazek
Standardowy, przypadkowy ekran aplikacji OnyxReader. Podstawowy czytnik do plików PDF - obsługuje pliki z DRM - również ePUB.


Obrazek
Ekran programu OnyxReader z wywołanym menu (submenu "Katalog"). By go wywołać, trzeba wskazać środek ekranu.


Obrazek
Domyślny ekran aplikacji FBReader. Oprócz formatu ePUB, czyta też pliki MOBI i wiele innych formatów (RTF, DOC, TXT, FB2, ZIP, PRC...). W nim można dodatkowo zmieniać krój czcionki (własne, dodatkowe kroje można skopiować do katalogu "Fonts" w pamięci czytnika). Oferuje również dzielenie wyrazów. Radzi sobie z tekstami w językach, w których pisze się od prawej do lewej ;)
Więcej o tej aplikacji na stronie autora: http://fbreader.org/FBReaderJ


Obrazek
Ten sam FBReader z wywołanym menu (dotknięcie środka ekranu), trochę inne submenu "Wiecej...".


Obrazek
Standardowy ekran aplikacji CoolReader. Nie, jednak powiększyłem ten górny pasek, bo był bardzo mały i drobniutkie napisy w nim.
Ten czytnik oprócz plików ePUB, również otwiera pliki MOBI i wiele innych (RTF, DOC, TXT, FB2, ZIP, PDB, HTM, CHM...). Też umożliwia zmianę czcionki (wrzuć do katalogu "Fonts"), dzieli wyrazy, daje ogromne możliwości formatowania tekstu - jest bardzo elastyczny i konfigurowalny.


Obrazek
Ten sam CoolReader z otwartym (wskazanie środka ekranu) menu, z submenu "Czcionka".


Obrazek
Dla znających androida, ekran "Ustawienia", gdzie jest dostęp do konfiguracji systemu.
Z ciekawostek, czytnik może pracować w 24 językach, wbudowana IVONA, przy WiFi dostępna konfiguracja przez WPS PBC, zarządzanie aplikacjami i in...


Obrazek
Na życzenie, rozwinięta górna belka (wywołanie poprzez wskazanie środka belki, czyli okolic godziny) - widać dostępne z dowolnego miejsca ustawienia: WiFi, głośności i jasności doświetlenia ekranu (w wersji AG).


Obrazek
Ostatni na dziś, ekran z wyborem aplikacji (dłuższe przytrzymanie na ebooku), z możliwością ustawienia domyślnej dla danego formatu.
Tutaj widać, że już sobie doinstalowałem różne programy :D Wszystkie, które widać, działają w pełni. Również na przykład płynne przewijanie tekstu ;)
Czytnik ma dwa tryby odświeżania ekranu, w tym szybkim (A2), wygląda to niespotykanie płynnie (efekt natychmiastowy), ale muszę dodać, że coś za coś. W szybkim trybie jest zmniejszona ilość szarości i czcionki nie mają antyaliasingu.

Uderza mnie uniwersalność czytnika. Jest zaprogramowany tak, że nie będzie miał z nim problemu zwykły czytelnik - wszystko jest przejrzyste i systemowe programy do czytania mają ujednolicony interface. Opcje używane przy czytaniu są łatwo dostępne i poukładane w grupach. Zwykły czytelnik nie musi nawet wiedzieć, że jest kilka aplikacji do czytania :D

Natomiast osoba znająca już e-czytanie, czy możliwości systemu Android, znajdzie wiele sposobów na zorganizowanie sobie o wiele szerszego warsztatu :)
Nie wspomniałem jeszcze o systemowych aplikacjach sieciowych, czy innych...
Mogę się odważyć na stwierdzenie, że dla znających Androida to już jest tablet z ekranem e-ink.

Przydały by się filmiki :!: Oj, będzie się działo... 8)

_________________
W Obrazek też ;)


29 lis 2013 2:50:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Jesteś wielki! Czekam na jeszcze.. :). Jeśli miałeś w ręku nowego Kindla, porównaj choć kilkoma słowami szybkość i podświetlenie..Jak długo trzyma bateria..

PS..Możesz powiedzieć coś na temat tego co napisał @fraktal w sąsiednim wątku?


29 lis 2013 10:02:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
@Airs, BATERIA !
Proszę.
Słów parę.
Bo mnie ciekawość męczy .
Wszelkie specyfikacje skrzętnie omijają pojemność baterii.
f.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


29 lis 2013 10:28:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
ok a ile trzyma bateria? ile przewróconych strom
i jak z używaniem światełka:)


29 lis 2013 10:29:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
@fraktal..w jakiejś specyfikacji widziałem pojemność 1700...

już mam.. https://onyx-boox.com/productsinfo/onyx ... afterglow/
..choć na innej stronie..(chyba chińskiego producenta) widziałem 1600.. :)


29 lis 2013 11:29:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow vs Onyx BOOX C65 AfterGlow
fraktal napisał(a):
Witamy po długiej absencji, Airs.
Miło mi :)
Prawie rok... Trochę się zmieniło przez ten czas, ale nie potrafiłem sobie odmówić nowego czytnika ;) Postaram się podzielić wrażeniami z użytkowania i odpowiedzieć na pytania, jeśli będą.

Wygląda na to, że zajmujący się czytnikami (mówiąc Twoimi słowami) przysiedli fałdów, wzięli za d... chńczyków, zaprojektowali nowy sprzęt i udało im się bardzo go nie zepsuć :P

@Daro: Pomagałem, czyli współpracowałem przez jakiś czas, rok temu, gdyż udało mi się uzyskać pewne rzeczy w oprogramowaniu starszych modeli, czego nie można było wydębić od chińczyków.
Obecnie nie jestem powiązany z dystrybutorem ani formalnie, ani finansowo.

Niestety nie mam teraz dostępu do Kindla i nie mogę porównać - trzeba poczekać na jakieś recenzje na stronach czytnikowych...

Co do baterii, to w BOOXach zawsze były 1600 - na stronie producenta jest podane 1700 mAh, czyli ciut pojemniejsza.
Wiem, chodzi o czas pracy czytnika... Niestety nie mogę się powstrzymać od żonglowania aplikacjami, testowania sieci i ciągle wgrywam jakieś dokumenty, więc na razie ten temat musi poczekać.
Na szczęście to jest Android i będzie można wrażenia poprzeć zrzutem krzywej pracy baterii i zużyciem przez poszczególne elementy systemu.
Wiadomo, przy włączonym WiFi, światełku i płynnym (A2) odświeżaniu, nie będzie rewelacji. W dodatku jak sobie ktoś zainstaluje apkę, do pracy on-line to wydrenuje ona (nawet w tle) baterię szybko - cudów nie ma.
Procek dobry, ale nie jest dedykowany pod e-ink, to jest 1GHz Rockchip 2906.
W każdym razie przez noc na uśpieniu (ok.10 godzin), program "Android Status" nie zanotował żadnego spadku naładowania. Jak przed uśpieniem było 80%, tak dzisiaj po obudzeniu nadal jest 80% baterii.
Z drugiej strony, jak namiętnie testowałem przewijanie ekranu i instalacje z sieci, to było tak, że wcześniej widziałem 20%, potem coś chwilę robiłem intensywnego, po czym wyłączyłem całkiem czytnik i nie chciał się włączyć. Po podpięciu do ładowania włączył się i pokazał 12%.
Jakaś blokada przy włączaniu z niskim prądem - bez wyłączania popracował by jeszcze sporo...

Jak dla mnie, jeśli takie urządzenie wytrzyma tydzień normalnego użytkowania na baterii, to będzie dla mnie wystarczająco długo :)
Osobiście nie wierzę, żeby uzyskać ten tydzień, z cały czas aktywnym WiFi.
Nie wiem jeszcze, jak będę go używał, czy wyłącznie do czytania, czy coś więcej - ze światełkiem, czy bez... Dopóki co rusz podłączam go do komputera, nic na ten temat nie można powiedzieć.

_________________
W Obrazek też ;)


29 lis 2013 15:13:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lis 2010 20:09:49
Posty: 10
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Dzięki za wspaniały opis czytnika. Planuje jego zakup, dla mnie bardzo istotne są funkcje synchronizowania punktu czytania (obecnie korzystam z Moon+ Readera Pro).
Widzę w zamieszczonych zdjęciach aplikacje Moon+ Reader.
Czy jest możliwość zainstalowania wersji Pro ze sklepu googla?
Czy w aplikacji Moon+ Reader można ustawić synchronizacje punktu czytania na google.drive ?

Wspomniałeś że nie działa zwiększanie i zmniejszanie czcionki przez gest dwoma packami na ekranie.
Czy jest jakaś inna szybka metoda zmiany czcionki?

Dodatkowo mam pytanie jak szybko rozładowuje się czytnik przy włączonym wifi przez cały czas ?


Z góry dziękuje za odpowiedzi.


29 lis 2013 15:36:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
WiFi nie włączam cały czas, jakiś szczególnych apek instalować nie zamierzam.. bo to w końcu czytnik nie tablet.. Może więc ze 2 tygodnie wytrzyma..Pytanie.. Czy przez ładowarkę do komórki będzie można ładować? Nie zawsze człowiek ma kompa pod ręką..


29 lis 2013 16:19:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
daro napisał(a):
WiFi nie włączam cały czas, jakiś szczególnych apek instalować nie zamierzam.. bo to w końcu czytnik nie tablet.. Może więc ze 2 tygodnie wytrzyma..Pytanie.. Czy przez ładowarkę do komórki będzie można ładować? Nie zawsze człowiek ma kompa pod ręką..


Na 99,9 % się da.Ten 0,01 % rezerwuję na wypadek gdyby żółta myśl techniczna znowu o eony wyprzedziła konkurencję. :mrgreen:
Ad rem.
Ja teraz nawet nie patrzę zbyt szczegółówo czym co ładuję: telefon , czytnik, tablet, iRivera... Pytanie raczej czy kabel mini czy microUSB. Aaa, i nie przekraczam prądu ładowania 1 A. Ładowarki od telefonów sprawują się wybornie. Mam ze 3 do HTC, 2 szajsunga, 2 od onyxów ...
Ergo - biorę co mam pod ręką i ładuję :lol: Kłópotów przez takie postepowanie jak dotąd nie odnotowałem.

f.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


29 lis 2013 22:26:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Airs, a jak wygląda kwestia obsługi plików pdf na C65 (opcja reflow, powiększanie tekstu, zmniejszanie marginesów itp.)?


30 lis 2013 8:41:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Przyłączam się do powyższego pytania oraz interesuje mnie również jak radzi sobie czytnik z plikami Word'a (rtf, doc) ?


30 lis 2013 16:54:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron