Teraz jest 08 maja 2024 18:03:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Przy trybie A2 dobrze wyglądają tylko elementy ruchome lub strony, które się przewija (statyczne elementy po zmianie zawartości pozostawiają cienie), dlatego tego trybu używam tylko w miejscach, w których coś ruchomego, albo przewijanie zawartości powoduje koszmarne migotanie w zwykłym trybie.
One oba całkiem dobrze się uzupełniają. Czasem, jak potrzebuję trybu A2, a ekran się bardzo zaśmieci, wystarczy dwa razy nacisnąć to kółko do zmiany, żeby wszystko się ładnie wyczyściło (czyli takie ręczne pełne odświeżenie).

_________________
W Obrazek też ;)


11 kwi 2014 18:27:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2014 17:46:09
Posty: 3
eCzytnik: OnyxBoox C65 AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Oki, ale czy w tym "normalnym" (nie wiem jak się nazywa) trybie odświeżania stron bateria nie znika w rekordowo szybkim tempie??


11 kwi 2014 18:59:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Gosi@czek napisał(a):
Oki, ale czy w tym "normalnym" (nie wiem jak się nazywa) trybie odświeżania stron bateria nie znika w rekordowo szybkim tempie??
Zdecydowanie nie, wręcz odwrotnie ;)
Ten tryb A2, w którym odświeżanie ekranu jest wielokrotnie szybsze, bardziej zużywa baterię, ale nie jakoś drastycznie.
Najbardziej drenują baterie aplikacje działające w tle, nie pozwalające na uśpienie urządzenia oraz aktywne WiFi.

_________________
W Obrazek też ;)


11 kwi 2014 20:31:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 18:22:29
Posty: 2
eCzytnik: Onyx AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witam i pozdrawiam wszystkich!
Na stronie Artatechu zadałem następujące pytanie:

"Jestem zadowolonym od trzech tygodni użytkownikiem AfterGlow. Czytnik został zaktualizowany przy pierwszym połączeniu z Wifi.
Zgodnie z instrukcją: w Ustawieniach - O nas - powinienem dowiedzieć się "więcej o urządzeniu" tzn. - Aktualizacja sytemu, Informacje o urządzeniu, Użycie baterii i.t.d. U mnie ta zakładka jest pusta. Poza tym w kilku sytuacjach są informacje, że oprogramowanie dotyczy telefonu a nie czytnika. Czy z moim urządzeniem jest coś nie tak? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Stanisław "

Pani Karolina szybko odpowiedziała, że faktycznie w kilku miejscach występuje "telefon" i że jest to normalne. Niestety pominęła milczeniem pytanie o zakładkę "O nas" w "Ustawieniach". Na ponowione pytanie - brak odpowiedzi ....
Uprzejmie proszę: jak to jest u Was i czy jest to normalne.
Dziękuję za odpowiedź.
Stanisław


06 maja 2014 8:50:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2013 10:31:18
Posty: 28
eCzytnik: onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
U mnie zakładka jest pełna czyli wszystko co powinno być - jest. Wersja 2.6.32.27. Może pomoże ponowna aktualizacja?


06 maja 2014 13:11:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 18:22:29
Posty: 2
eCzytnik: Onyx AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Problem został rozwiązany poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych.


06 maja 2014 16:52:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Padło już to pytanie, kilka stron wcześniej ale zaginęło wsród postów o podświetleniu - ktoś wie jak wyczyścić listę "ostatnio czytane" na ekranie głównym, :? oczywiście nie usuwając pliku z czytnika lub karty ? Airs ?
I jeszcze jedno: czytnik otwiera wprawdzie pliki .prc ale na wyżej wymienionej liście nie występują :(

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


13 maja 2014 17:30:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 22:34:21
Posty: 27
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
A ja mam pytanie - jak dodać okładkę do ebooka? Dodaję w Calibre, ale te nie chcą działać...


13 maja 2014 22:17:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Airs pisał wcześniej że okładka jest widoczna wyłącznie w przypadku gdy plik został choć raz otwarty przez "natywne" aplikacje czytnika - FBReader, OnyxReader bądż CoolReader.

Z dalszych obserwacji: w FBReaderze nie działa dzielenie wyrazów wg. reguł polskich i nie da się tego przestawić. Moon Reader u mnie instaluje się wprawdzie, ale dostępne są tylko mizerne dość "opcje, brak możliwości ustawiania wyglądu, sterowania itd. To czyni ten program bezużytecznym na czytniku (v. Moon Readera 2.3.4 ) Dość często wiesza się luncher, na chwilę wprawdzie, ale jednak. lagi lunchera dość częste. Na pierwszej - głownej stronie czytnika - przewijanie na boki pozycji w "ostatnio czytanych" to męka - raz się przesunie, trzy razy "odpali " książkę na której miałem nieszczęście rozpocząć ruch przewijania w bok. Tak samo jest z lista MENU piętro niżej. Tyle wstępnych obserwacji :cry:
f.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


16 maja 2014 8:51:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 22:34:21
Posty: 27
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Otwarłem przez CoolReadera. Zamiast okładki, którą wgrałem pokazała się okładka z tekstem - autor i tytuł książki...


17 maja 2014 11:33:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 maja 2014 18:48:34
Posty: 1
eCzytnik: boxx C65ML
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
DarekB napisał(a):
Z różnych ciekawostek, które zauważyłem po pierwszym dniu eksploatacji:
- Czytnik nie obsługuje sieci WiFi z ukrytym SSID. Nawet po "odkryciu" SSID i skonfigurowaniu połączenia, po powrocie do pierwotnej konfiguracji sieć pozostaje poza zasięgiem. Pewnie niewielu użytkowników zwróci na to uwagę ale myślałem, że po Androidzie można się spodziewać większej zgodności :cry:

Nie potwierdzam, u mnie działa bez problemu z ukrytym SSID.

Pozdrawiam i witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem boxxa C65ML
borsuk


17 maja 2014 19:01:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Johny3 napisał(a):
Otwarłem przez CoolReadera. Zamiast okładki, którą wgrałem pokazała się okładka z tekstem - autor i tytuł książki...


No ja Ci tej okładki nie za...właszczyłem :mrgreen: .
Cytowałem z pamięci wypowiedż Airs'a na ten temat, kilka stron wcześniej w tym wątku padła.
Ponawiam pytanie o czyszczenie "ostatnio czytanych", ale bez wielkich oczekiwań ponawiam ... Jeszcze jedna z niezgłębionych tajemnic Onyxa :D Tajemnicy tej strzegą, zapewne od wieków, bezimienni mnisi-wojownicy przy których ci z Shaolin to grupka pensjonarek z kucykami na wiosennym pikniku u ruczaju :mrgreen:

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


17 maja 2014 21:38:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2014 12:06:52
Posty: 2
eCzytnik: C65AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Jestem tu nowy, więc grzecznie się witam :)
Kilka dni temu kupiłem C65AG. I teraz mam pytanie - ładuję ładowarką, mam ładować czytnik włączony czy wyłączony też można ? Po całonocnym ładowaniu wyłączonego czytnika przy pomocy ładowarki od telefonu HTC ( output: 5v 1A ) bateria wprawdzie się naładowała ale zegar pokazał nieprawidłową godzinę - 29 minut spóżnienia po 9 godzinach ładowania. Zadzwoniłem do Serwisu, Pani z Serwisu kazała mi zgłosić ten fakt przez formularz kontaktowy na stronie AT. Na odpowiedz AT pewnie trochę poczekam, zatem pytam tutaj - ma tak ktoś ze swoim czytnikiem ? Uszkodzony egzemplarz ?

Edit: podłączyłem do ładowania włączony czytnik. Po pewnym czasie sam się wyłączył a po uruchomieniu znowu mam złą godzinę :?


19 maja 2014 15:54:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2014 12:06:52
Posty: 2
eCzytnik: C65AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Przepraszam za post pod postem, ale właśnie dostałem odpowiedż mailową z AT - z pytaniem o wersję softu. Jest to o tyle dziwne że wersję softu trzeba wpisać w formularzu kontaktowym i ja to zrobiłem. Pytanie brzmi zatem: czy ktoś to wogóle czyta ze zrozumieniem ? Nieco zdumiony zadzwoniłem ponownie do AT i dowiedziałem się że żeby czytnik pokazywał poprawną godzinę musi być włączone wifi - co w androidzie oznacza maksymalnie 3-4 dni pracy - i że problem zostanie zgłoszony do producenta. Cóż ! Do tej pory czytałem to forum jako gość i uważałem że utyskujący na Dystrybutora przesadzają. Ale teraz już nie jestem tego taki pewny :twisted:


20 maja 2014 11:29:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Cześć, to mój pierwszy post na forum. Dzięki airs za ten wątek.

[Właśnie zamówiłem C65 AG w rtv euro, dzięki rabatowi wyszła mi cena 599-30 = 569zł za czytnik z etui (jeśli ktoś planuje kupić to proponuję sprawdzić, czy nie dostanie również rabatu- cena chyba niezła).]

Nie mam żadnego doświadczenia z czytnikami e-book, poza tym, że widziałem u kogoś (nooka).
Czytnik chciałbym podarować żonie (tak na oko czyta najczęściej 3-4 książki na miesiąc). Uwielbia obcowanie z literaturą w formie analogowej, ale myślę, że z czasem polubi też wygodę jaką daje czytnik. Robiłem rozeznanie co by było dla niej dobrym prezentem i pomyślałem sobie, że byłby to C65, dzięki dostępowi do Legimi. Właśnie dlatego kundelek poległ. Pytania mam na razie następujące:

1. Co sprawdzić przy odbiorze (chodzi o najczęściej występujące usterki)
2. Czy niewykorzystane strony w Legimi przechodzą na kolejny miesiąc?
3. Czy jest możliwość ustawienia lewego przycisku jako przełączającego stronę w przód? (to pytanie tutaj padało w kontekście osób leworęcznych, ale przecież osoba praworęczna też nieraz trzyma czytnik w lewej ręce)
4. Może przy takiej ilości książek czytanych miesięcznie (3-4), rozejrzeć się za fajnym czytnikiem bez Legimi (KPW) i kupować ebooki?


21 maja 2014 15:49:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: