Teraz jest 28 kwi 2024 13:34:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Właśnie skończyło mi się miejsce na wbudowanej pamięci, włożyłem micro SD i.. co dalej? Nowe książki mam dawać na nową kartę ale czy czytnik automatycznie je znajdzie? Proszę o pomoc..


20 cze 2014 22:53:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Tak, jak się otworzy "Bibliotekę" to one się tam pojawią (czytnik przeszukuje również kartę SD).
A wchodząc do "Pamięci Wewnętrznej", całą zawartość karty SD można znaleźć w katalogu: sdcard

Trzeba też pamiętać, żeby zadbać o pozostawienie marginesu wolnego miejsca w pamięci czytnika, bo na niej operuje też system i w wypadku całkowitego braku miejsca mogą wystąpić jakieś niespodziewane problemy oprogramowania.

_________________
W Obrazek też ;)


21 cze 2014 10:46:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 22:34:21
Posty: 27
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
up.
Niekoniecznie trzeba zostawiać miejsce. Każde urządzenie z Androidem ma wyizolowaną część pamięci na system. Użytkownik nie ma możliwości ingerencji bez praw roota.
C65 ma 4Gb wbudowane, a dostępne dla nas jest 2,33Gb czyli +- 1,5Gb to pamięć systemowa z czego pewnie jakieś 300Mb jest przeznaczone na instalowanie aplikacji.

Z tego względu nie ma mowy o błędach w oprogramowaniu oprócz niemożności pobrania, np. aktualizacji jeżeli domyślnie pobiera się na pamięć wewnętrzną ;)


21 cze 2014 14:26:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Niestety Twój komentarz odnosi się do "czystego" systemu Android.
W realnym środowisku, wiele aplikacji (również "systemowe"), zapisuje swoje dane i operuje także w przestrzeni plików, przeznaczonej dla użytkownika. Przykładem niech będzie CoolReader, słowniki, Ivona ... W tym obszarze lądują też ebooki z księgarń on-line, czy pobierane aktualizacje systemu urządzenia.
To co napisałeś zabezpiecza system przed totalnym padem, czy zwiechą, ale przy braku miejsca, mogą występować nieprzewidziane reakcje programów, albo dysfunkcje...

_________________
W Obrazek też ;)


21 cze 2014 15:33:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Wczoraj zakupiłam Onyxa AG i dzisiaj zauważyłam, że u mnie również pojawia się wspomniany już tu problem z górną częścią obudowy. Jest ona jakby źle przyklejona, ponieważ klika przy naciskaniu. Z drugiej strony, kiedy trochę mocniej ją docisnę, wtedy przez na jakiś czas klikanie ustaje, jednak za chwilę obudowa znowu się "podnosi".
Nie przeszkadza mi to w użytkowaniu, jednak zastanawiam się, co z tym fantem zrobić.
W wątku widziałam zarówno rady wymiany czytnika, jak i sugestie, że to normalne i nie trzeba się tym martwić.
Boję się, czy taka sytuacja nie zwiększa prawdopodobieństwa, że coś mi wleci do środka czytnika i spowoduje usterkę, bądź też czy przy jakiejś innej awarii gwarancja nie zostanie uznana ze względu na takie uszkodzenie mechaniczne.
Także czy oddawać czytnik, czy też nie przejmować się tym?

Drugi problem to taki, że przed chwilą miałam 66% baterii, wyłączyłam i włączyłam ponownie i teraz jest 83%. Czy to normalne?


06 lip 2014 1:16:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Jeśli bardzo odstaje i pstryka, to zrób zdjęcie i zapytaj serwisu, albo po prostu napisz, że nie możesz tego znieść i niech coś z tym zrobią - oni przysyłają kuriera w ramach gwarancji i operacja trwa 3-4 dni.

Spoiler! (widzę, że jesteś z Krakowa - w razie czego mogę rzucić okiem, czy coś pomóc z oprogramowaniem ;) )

_________________
W Obrazek też ;)


06 lip 2014 23:37:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Dziękuję za odpowiedź :) aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, ale boję się, czy nie spowoduje to, że coś mi wleci do środka lub też czy problem nie będzie się pogarszał. Sytuacja wygląda podobnie, jak na filmiku, który jeden użytkownik tu zamieścił, u mnie dokładnie widać, jak obudowa odkleja się od ekranu i ten dźwięk powstaje, kiedy styka się ją z klejem (tak mi się wydaje).
Zamierzałam wybrać się do sklepu, w którym go kupiłam, bo mam nadzieję, że może to przyspieszyć sprawę, ale nie wiem, czy dobrze myślę i czy kurierem nie będzie szybciej?
Zastanawiałam się też, czy w takim wypadku mogę zgłosić niezgodność towaru z umową, czy w grę wchodzi tylko gwarancja?

Oprócz problemu z obudową i tym poziomem baterii zauważyłam też (ktoś pisał o czymś podobnym na forum), że po włączeniu czytnika dotyk nie zawsze działa. Co dziwne, nie działa tylko w momencie "przesuwania" np. ostatnio czytanych książek, gdy chcę wejść np. w ustawienia, to wszystko chodzi. Często zamiast przesunąć pozycje, otwiera mi książkę lub przy przesuwaniu paska na dole nie przesuwa, tylko wchodzi np. w aplikacje czy ustawienia.
Po kupnie czytnika zaktualizowałam oprogramowanie.

Mam jeszcze jedno pytanie - czy to normalne, że przy każdej zmianie strony (nie tyle w książce, co np. przy przemieszczaniu się w menu ustawień - generalnie zawsze jak zmieniam stronę) kolory jakby odwracają się i dopiero później ekran wygląda normalnie?

To mój pierwszy czytnik, więc nie wiem, co jest normalne i w granicach normy, a co nie :)


07 lip 2014 0:06:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Myślę, że kontakt bezpośrednio z serwisem będzie znacznie szybszy - jeśli zgłasza się do sklepu, to i tak sklep/sieć przekazuje do serwisu, co zabiera czas a dodatkowo może wprowadzić przekłamania w zgłaszanym problemie.

Dotyk na ekranie głównym też zawsze działa, tylko nie zawsze zgodnie z oczekiwaniem - to kwestia wprawy (tam dodatkowo musi "fokus" przeskoczyć z paska dolnego na "ostatnio otwarte" lub odwrotnie) - trzeba przesuwając nie zaczynać gestu od punktu na jakiejś ikonce/okładce, tylko pomiędzy nimi, wtedy działa tak jak chcemy.

Ten negatyw przy odwracaniu stron oznacza pełne odświeżenie ekranu, które nie zwykle nie jest potrzebne. To można wyłączyć w ustawieniach: Ustawienia wyświetlacza -> interwał Pełnego Odświeżania (ja mam ustawione na: "nigdy") i w drugim miejscu, w programie do czytania: menu -> Więcej -> Odśwież (tam mam ustawione "co 7 stron).
Pełne odświeżanie jest potrzebne co jakiś czas, żeby wyczyścić "duszki" czyli cienie, pozostałości po zawartości poprzednich stron, których na tym czytniku jest wyjątkowo mało (wcześniej wrzucałem zdjęcia w tym wątku).
Można to pełne odświeżanie całkiem wyłączyć, a w razie potrzeby ręcznie sobie odświeżyć włączając i wyłączając menu (to tylko dwa "puknięcia" palcem).

_________________
W Obrazek też ;)


07 lip 2014 10:07:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Bateria..po włączeniu czytnika zawsze jest kilka(kilkanaście) procent więcej niż przed wyłączeniem. Po kilku stronach procenty spadną.
Jeśli chodzi o "przewijanie"ostatnio czytane..ten typ tak ma..nic się chyba nie poradzi. Wystarczy trochę wprawy..
"odwracanie kolorów"- sprawdź jak masz ustawione odświeżanie strony..ja mam chyba co 9 kartek..

Widzę ,że airs mnie ubiegł :)


07 lip 2014 10:13:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
U mnie właśnie po włączeniu jest więcej niż było przed wyłączeniem ;)

Interwał odświeżania mam ustawiony na "Nigdy" zarówno w ustawieniach czytnika, jak i książki, także nie wiem, czemu tak mam.

A widocznie przesuwanie będę musiała poćwiczyć :).

Dziękuję bardzo za wszystkie rady, będę dzisiaj dzwonić do serwisu :)


07 lip 2014 10:42:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
toteż tak pisałem :)


07 lip 2014 10:44:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Jestem po rozmowie z serwisem - napiszę czego się dowiedziałam, może komuś się przyda.

- obudowa - powiedzieli, że to normalne, bo ta część nigdy nie była klejona i żeby się tym nie przejmować, bo w przypadku jakiejkolwiek awarii nie ma to znaczenia (tzn. nie będzie tak, że usterka nie zostanie uznana przez to)
- dziwny poziom baterii - wiedzą o tym, dużo osób zgłasza, pracują nad nowym oprogramowaniem
- ciężko działający dotyk - faktycznie, kwestia wprawy :)
- negatyw przy zmianie stron - normalne


07 lip 2014 11:05:01
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Dzięki za informację z tą baterią - też niedawno zauważyłem, że choćbym całą dobę ładował, to dalej będzie do 70% i uważałem to za zużycie baterii.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


07 lip 2014 18:46:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2014 0:32:21
Posty: 18
Lokalizacja: Usa
eCzytnik: PocketBook
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Też tak miałem, gdy ładowałem za pomocą ładowarki od telefonu, ale od kiedy ładuję z komputera przez USB poziom ładowania wskazuje normalnie.

_________________
Real Women


07 lip 2014 22:15:51
Zobacz profil ICQ YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2014 9:44:01
Posty: 3
Lokalizacja: Szczecin
eCzytnik: Onyx BOOX C65 AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witam wszystkich ;)
Na początku chciałabym podziękować wszystkim udzielającym się w tym wątku, a w szczególności airsowi za testy prowadzone na Onyxie i dzielenie się wynikami na forum. Dzięki obszernym i wyczerpującym opisom stałam się wczoraj posiadaczką C65 AfterGlow. :evil:
Czy szczęśliwą to się jeszcze okaże ;)

I oczywiście już na samym początku użytkowania pojawiły się komplikacje. Z aktualizacją oprogramowanie problemów nie miałam. Po aktualizacji mam możliwość instalacji aplikacji na androida. Jednak kłopot pojawił się przy próbie instalacji czcionek poprzez skrypty z rozszerzeniem .oar z wątku dotyczącego czcionek. np. ikona pliku !Instaluj_ComicSans.oar wyświetla mi się jako format "unknown" i nijak nie chce się uruchomić mimo, że zostały skopiowane do czytnika zgodnie ze wskazówkami autora paczek z czcionkami. Czy jest ktoś w stanie mi na to zaradzić?

Po drugie, na ekranie zauważyłam jakby jeden piksel bardziej świecący. (Nie wiem czy w przypadku czytników to dobre określenie). Nie przeszkadza mi to w użytkowaniu ponieważ kropka jest, mała i prawie niewidoczna ale czy to z czasem może się powiększyć i rozlać na cały ekran?


10 lip 2014 10:52:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: