Teraz jest 09 maja 2024 3:24:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014 19:17:09
Posty: 8
eCzytnik: Onyx C65
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witam.

Zachęcony pozytywnymi opiniami na temat czytnika C65 zawartymi w tym temacie postanowiłem sprzedać swojego Kindla classic i przesiąść się na coś ze światełkiem. O ile do samego podświetlenia i wyglądu ekranu za bardzo przyczepić się nie mogę to samo wykonanie czytnika jest o klasę niższe od czytnika Amazonu. Klawisze do zmiany stron działają tylko wtedy gdy zostanę naciśnięte idealnie po środku i to ze sporą siłą ( a dlatego wybrałem Onyxa bo Kindle paperwhite klawiszy nie ma), dotyk ekranu działa jak w bardzo starej nawigacji - przeważnie trzeba klikać po 2-3 razy żeby uzyskać efekt w blisko ramek nawet częściej. Obudowa wykonana jest mało staranie, np. nie można trzymać czytnika za górną ramkę bo plastik "strzela" pod naciskiem (jest tam ok 1 mm luzu i mamy taki efekt). Aplikacja Legimi jest nawet ok tylko ma jedną ogromną wadę - nie można przy niej zasnąć ;) tzn.jeśli podczas czytania czytnik się sam wyłączy to nie zapisze na jakiej stronie czytaliśmy książkę. Szkoda też że nie można bardziej przyciemnić światełka - jednak w nocy "trochę wali po gałach"
Nie wiecie czy jest jakaś chmura która pozwala wysyłać pliki mailem jak to jest w amazonie. Było to bardzo wygodne.


23 sty 2014 19:45:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2013 10:31:18
Posty: 28
eCzytnik: onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Nic mi nie strzela bez względu na to z której strony trzymam obudowę. Podobnie nie mam żadnych problemów z przyciskami - łapią od razu bez względu czy nacisnę na dole, środku czy u góry. Może trefny egzemplarz?
Nie rozumiem również kłopotów ze zbyt wielką jasnością podświetlenia - przecież zakres regulacji min - max jest bardzo duży.
Co do czułości ekranu dotykowego: coś jest na rzeczy - 10 strony przerzuci bez problemu a jedenastą trzeba dwa razy klepnąć by załapało. Tyle że mi to nie przeszkadza bo strony przełączam głównie przyciskami.
Co do chmury - korzystam z dropbox i chodzi OK. Podobnie zresztą jak dobrze chodzi czytnik poczty mail - korzystam z niego przy prenumeracie prasy.


24 sty 2014 14:37:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014 19:17:09
Posty: 8
eCzytnik: Onyx C65
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Po przeczytaniu opinii użytkownika "conrdd" trochę dokładniej obejrzałem mój egzemplarz czytnika. Okazuje się że był po prostu źle złożony. Gdy nacisnołem mocniej obudowę zaskoczyły jakieś zatrzaski w górnej części i problem ustał, znikła też prawie całkowicie przerwa pomiędzy ramką a ekranem. Mam też wrażenie że po tym zabiegu dotyk jakby lepiej działa. Co do podświetlenia, zakres jest rzeczywiście duży ale moim zdaniem powinna być możliwość jeszcze większego ściemnienia ekranu. Moje pytanie o chmurę dotyczyło tego czy jest taki program gdzie wysyłam maila z załącznikiem na adres powiedzmy jjacek25@chmura.com i ten załącznik ląduje u mnie w folderze.


24 sty 2014 15:23:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2014 0:32:21
Posty: 17
eCzytnik: PocketBook
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
A ja mam pytanie z innej beczki: Jak wyczyścić listę "ostatnio czytane" na ekranie głównym?


24 sty 2014 20:33:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014 19:17:09
Posty: 8
eCzytnik: Onyx C65
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Jednak usterka w moim czytniku nie ustąpiła. Obudowa jest wyrażnie źle złożona (sklejona) co widać na filmiku który udało mi się nagrać.
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=j1vXUB8ObN4

Widać też jak ugina się krawędź obudowy względem ekranu. Czytnik będzie chyba musiał powędrować do serwisu. Nie ma to jak pozbywać się nowego urządzenia dwa tygodnie po zakupie :evil:
Ps. Czy waszych urządzeń też nie da się naładować w 100% ? Moje ładuje się tylko do 96% i jak zauważyłem proces ładowania jest przerywany zaraz po wyłączeniu czytnika.
Kurde, rok prawie miałem zwykłego Kindla i zachciało mi się światełka (i wynalazków).


30 sty 2014 23:47:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Jak pisałem, że ten egzemplarz jest do serwisu to nie słuchałeś ;)

Mój też po naładowaniu wskazuje ok. 96%, uznaję że naładował się do pełna, tylko wskaźnik jest tak ustawiony - nie przejmuję się tym.
Praktycznie nigdy nie wyłączam czytnika, usypianie w zupełności mi wystarcza, jest szybkie, jak i wybudzanie, jest od razu gotowy, mogę czytać zaraz po otwarciu etui :)

_________________
W Obrazek też ;)


31 sty 2014 0:30:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014 19:17:09
Posty: 8
eCzytnik: Onyx C65
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Ale gdzie pisałeś skoro to jest twój pierwszy post w tym temacie po tym jak ja coś dodałem.
To że musi trafić do serwisu to ja wiem. Denerwujące jest to że przez brak kontroli jakości przed wysyłką ja zostanę bez czytnika pewno z 3-4 tygodnie.

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka


31 sty 2014 0:35:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Wydawało mi się, że pisałeś w innym wątku, że musiałeś ścisnąć, żeby zaskoczyło bo była szpara z boku...

Mój poprzedni BOOX był w serwisie (wymiana ekranu) i trwało to 4 dni od kiedy kurier zabrał z domu do czasu gdy przywiózł naprawiony. Tylko trzeba uzgodnić sobie termin przez telefon. To jest serwis door-to-door i jak nie ma jakiegoś święta, czy nawału awarii, to robią od razu i odsyłają.

_________________
W Obrazek też ;)


31 sty 2014 1:09:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014 19:17:09
Posty: 8
eCzytnik: Onyx C65
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Mam nadzieję że masz rację. Jutro zgłoszę, kurier może odbierze w poniedziałek i może do końca tygodnia bym miał go z powrotem.

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka


31 sty 2014 1:11:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2014 12:26:37
Posty: 6
eCzytnik: Boox C65 AfterGlow
Post Re: Odp: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witam Wszystkich.

7 dni temu kupiłem ten czytnik.
Wrażenia "+":
android - dużo dostępnych free z google market aplikacji i związane z tym możliwości np. łączność z smartfonem przez wifi - Fast file transfer,ColorDict-starsza wersja itd.
System sprawuje się jak na tą wersję androida przyzwoicie. Drobne przycinki launchera przy 1ym starcie tylko.
Bateria przy włączonym Wifi po 10 godzinach zostało jeszcze 36%.(podświetlenie na 1/3)

Ciekawostka: wchodzimy w Ustawienia>>->o nas ->o urządzeniu>>klikamy kilka razy na wersja systemu Android i.......


Wrażenia "-":
obudowa ->>ramka-górna krawędź po lewej, jak opisał powyżej @jjacek25, dodatkowo czasami dolna krawędź ramki po prawej też ma podobny objaw tylko w mniejszym stopniu(widać 3 diody doswietlające z 5 ).Szczelina drobna na grubość kartki.Generalnie nie przeszkadza w użytkowaniu .
Foto z góry:
Obrazek

..Reklamacja ?zastanawiam się.Jeszcze potestuje zobaczymy co się będzie działo.
Pozdrawiam.

//->>


02 lut 2014 3:06:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
W pierwszej chwili zastanawiałem się gdzie ten kubek jest źle spasowany ;) ...


02 lut 2014 16:43:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2014 3:51:10
Posty: 2
eCzytnik: w trakcie wybierania
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witajcie!
Jestem nowa w zakresie tematów czytników ale poczytałam co nieco i strasznie mnie kusi afterglow.
W związku z tym mam parę pytań do osoby, która już takowego ONYXa posiada.
1. Czy nada się on do nauki (głównie w tym celu go kupuję)? Mam na myśli czy istnieje w tym modelu możliwość zaznaczania dowolnych fragmentów tekstu poprzez obrysowanie go, zakreślenie, pokreślenie, czy można dodać parę zakładek w jednym dokumencie z adnotacją, czy można tworzyć swoje odręczne notatki obok tekstu (myślę, że głównie będę pracowała w formacie pdf)
2. Czy jest możliwość w danym tekście wyszukać słowo klucz (np. specyficzne pojęcie naukowe)?
3. Czy internet i przeglądarka działają płynnie (tej opcji mam zamiar wykorzystywać do szukania tak samo pojęć itd.)

( *mam dość drukowania miliarda tekstów, które i tak przeczytam tylko raz a potem idą papiery w odstawkę :) )


05 lut 2014 4:02:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 9:19:12
Posty: 26
eCzytnik: A62S oraz C65 AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witaj,
z tego co tu opisałaś, moim zdaniem jedynie tablet spełni te wymagania w sposób zadowalający, czytnik - można by się pomęczyć, ale była by to ogromna męczarnia szczególnie jeśli chodzi o przeglądanie stron www, z pdf'ami też nie wyobrażam sobie zbyt łatwej pracy.

czytnik - czytanie książek w standardowych formatach dla czytników,
tablet - reszta

Pozdrawiam


05 lut 2014 9:16:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
clintoons napisał(a):
Witaj,

czytnik - czytanie książek w standardowych formatach dla czytników,

Pozdrawiam

Tak do końca się nie zgodzę..pdf czyta się dość dobrze w Onyxie po odpowiednim ustawieniu..(nie mówię o skanach). Ja przynajmniej jestem zadowolony, bo pdf-y w Kindlu to masakra..


05 lut 2014 11:07:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2013 13:30:01
Posty: 31
eCzytnik: Onyx C65 AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
ja obracam do poziomu i w menu "powiększ" wybieram "obetnij". książki techniczne czyta się całkiem wygodnie.


05 lut 2014 23:35:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron