Teraz jest 27 kwi 2024 20:28:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
malubook napisał(a):
4. Może przy takiej ilości książek czytanych miesięcznie (3-4), rozejrzeć się za fajnym czytnikiem bez Legimi (KPW) i kupować ebooki?

To chyba też zależy od czytelnika. Czy to jest osoba, która ma ulubione książki do których lubi wracać (na czytniku jest to bardzo wygodne, jako że można sobie robić wiele zakładek, notatek i wyszukiwać w tekście), czy też ktoś kto pochłania kolejne kryminały by o nich zapomnieć ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 maja 2014 17:02:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2013 10:31:18
Posty: 28
eCzytnik: onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
ad.1 - sprawdzić czy działa podświetlenie (powinno się zaświecić po przytrzymaniu na 3s przycisku reset (na przodzie poniżej ekranu na środku)). U mnie w pierwszym egzemplarzu chodziło wszystko - oprócz podświetlenia. W sklepie od ręki wymienili mi na inny egzemplarz i od tej pory słowa złego na niego nie nie powiem.
ad.4 - co kto lubi. Plusem AfterGlow jest czytnik kart SD, obsługa mnóstwa formatów - np. epub no i na deser Ivona


22 maja 2014 8:14:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Przeczytaj sobie ten wątek na forum: http://forum.eksiazki.org/onyx-boox-f162/legimi-afterglow-t14076.html, są tam informacje na temat użytkowania Legimi.

Cytuj:
2. Czy niewykorzystane strony w Legimi przechodzą na kolejny miesiąc?

Na następny miesiąc: tak. Czy na kolejne? O tym nie mówią w regulaminie.


22 maja 2014 23:26:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 22:34:21
Posty: 27
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Jeżeli kogoś to interesuje.
Pisałem o problemie z okładkami.
Rozwiązałem go w prosty sposób. Mając książkę otagowaną (autor i tytuł) klika w Calibre w "Pobierz okładkę" i wybieram sobie jakąś z dostępnych - na pewno działają z Google.
Potem w czytniku otwieramy książkę jednym z wbudowanych aplikacji żeby czytnik złapał okładkę i voilà, okładki działają :D


23 maja 2014 19:14:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2012 2:33:22
Posty: 8
eCzytnik: onyx boox 60
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Mam już jednego Onyxa 60 ale chciałbym coś z podświetleniem. O ile testy i dane techniczne podświetlenia są dostępne to nie mogę zebrać kilku informacji ułatwiających decyzję o zakupie

Ile książek jest widocznych w "ostatnio czytanych"?
Czy można zarządzać "ostatnio czytanymi"?
Czy są jakieś inne mechanizmy ułatwiające korzystanie z czytnika przez kilku użytkowników?

Pozdrawiam, Krzysztof


24 maja 2014 12:19:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Już się dowiedziałem, że :
1. Strony się kumulują bez końca. Czyli nie tylko 1 m-c.
2. Wbrew temu, co napisano w recenzji na swiatczytnikow.pl, można dodawać zakładki, oraz zaznaczać cytaty (podkreślenia nie ma, ale cytat trafia do zakładki 'cytaty'. Cytaty i zakładki synchronizują się.


24 maja 2014 15:10:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
W "ostatnio czytanych" maksymalnie 12 pozycji 3 x 4 książki, przewijanie na boki tego paska to męka albo loteria - zależy jak patrzec . ;)

O zarządzanie "ostatnio czytanymi" sam się dopytywałem - bez odpowiedzi - ja takiej możliwości nie widzę. Można oczywiście usunąć plik lub przemianować go, wtedy znika z tego paska.

Mechanizmy ułatwiające cokolwiek w Booxsie ? :shock:
Wolne żarty ... :mrgreen:

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


25 maja 2014 10:35:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
fraktal napisał(a):
W "ostatnio czytanych" maksymalnie 12 pozycji 3 x 4 książki, przewijanie na boki tego paska to męka albo loteria - zależy jak patrzec . ;)

Rzeczywiście jest to uciążliwe, ale aby nie było to męką ani loterią, z moich testów wynika, że trzeba palcem przesuwać od trzeciej do drugiej okładki, aby przesunąć listę w prawo (lub odwrotnie aby w lewo). Wtedy zawsze się to uda (czasem dopiero za trzecim razem, ze względu na zoom na inną kontrolkę na ekranie).


30 maja 2014 10:18:07
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
malubook napisał(a):
2. Wbrew temu, co napisano w recenzji na swiatczytnikow.pl, można dodawać zakładki, oraz zaznaczać cytaty (podkreślenia nie ma, ale cytat trafia do zakładki 'cytaty'. Cytaty i zakładki synchronizują się.


Bo ta funkcja pojawiła się dopiero parę dni temu. ;-) Właśnie ją testuję i pewnie dzisiaj będzie jej opis.

EDIT i jest opis: http://swiatczytnikow.pl/nowa-wersja-ap ... ikow-onyx/

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


Ostatnio edytowano 02 cze 2014 12:26:54 przez Vroo, łącznie edytowano 1 raz



30 maja 2014 13:41:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Kupiłem ten czytnik dla żony i jest fajny. Testuję go trochę, bo do prezentu mam jeszcze prawie dwa tygodnie. Są rzeczy, które są w nim naprawdę irytujące. Fraktal to nieco opisał wyżej, ja dodam od siebie, z nadzieją że ArtaTech to czyta.

1. Żeby przewinąć ostatnio czytane na głównym ekranie trzeba się namęczyć (patrz wyżej).
2. Nie do końca wiadomo jak działają przyciski lewo/prawo na głównym ekranie - czasem przełączają dolny pasek skrótów, czasem listę ostatnio czytanych
3. Bibliotekę zaśmiecają szyfrowane epuby ściągnięte przez aplikację Legimi o dziwnych nazwach, np. 176384.epub, 23213.epub.
4. Skrót do listy zainstalowanych aplikacji powinien być na głównym ekranie, kosztem np. skrótu do sklepu (kto z niego korzysta?), pamięci wewnętrznej lub ustawień (rzadko się tam wchodzi).
5. Skutek pkt 4 - przełączanie się między głównym ekranem a aplikacją Legimi powinno być prostsze.

ad 4 i 5: Ideałem by była możliwość ustawienia własnych skrótów w dolnym pasku, uwzględniając bezpośredni dostęp do Legimi, lub jakiejkolwiek zainstalowanej aplikacji.


02 cze 2014 16:31:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 22:34:21
Posty: 27
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Co Wy macie za problem z tym przewijaniem pasków?
Przecież to zwykły slider - przejeżdżam palcem od prawej do lewej i tyle...

up.
2. Wiadomo jak działają... Jeżeli ostatnio przewijałeś książki do przyciski przewijają książki. Jeżeli aplikacje, to przewijają aplikacje. W skrócie - działają dla ostatnio aktywnego paska.


03 cze 2014 13:37:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
@Johny3 jaką masz wersję softu? Dałbym głowę, że to mi tak działało przed aktualizacją.


05 cze 2014 7:48:10
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Najlepiej połączyć się z WiFi i sprawdzić, czy czytnik nie chce się aktualizować. Jesli znajdzie paczkę, podpiąć czytnik pod ładowanie i zrobić update.
Responsyhwność menu znacznie się poprawiła.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


05 cze 2014 11:16:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 22:34:21
Posty: 27
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Mam najnowsze oprogramowanie, ale u mnie działa tak od samego początku odkąd mam ten czytnik.
Aktualizowałem cały czas i cały czas działało, z mniejszą lub większą dokładnością, ale swipe od boku do boku to domyślne poruszanie po menu.


06 cze 2014 21:31:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Miłosz ArtaTech napisał(a):
Najlepiej połączyć się z WiFi i sprawdzić, czy czytnik nie chce się aktualizować. Jesli znajdzie paczkę, podpiąć czytnik pod ładowanie i zrobić update.
Responsyhwność menu znacznie się poprawiła.

Pozdrawiam
Miłosz


Zauważyłem że po wyłączeniu i włączeniu czytnika (nie uśpieniu), problem z przewijaniem ustał. Będę to jeszcze obserwował, czy błąd nie wraca. Mam najnowszy soft.
Czy jest szansa na poprawkę, żeby Legimi nie zaśmiecało biblioteki (pisałem to w pkt 3 wyżej) szyfrowanymi ebookami? Generalnie są to ebooki, których nazwy są liczbami, więc wystarczyłoby je wyfiltrować.


12 cze 2014 11:07:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron