Teraz jest 27 kwi 2024 5:12:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Skrypty do instalowania własnych czcionek są przeznaczone dla starszych modeli z systemem Linux - w tych z Androidem nie zadziałają ;)
W tych modelach wgranie innych czcionek jest prostsze. Oczywiście można skorzystać z plików czcionek (*.ttf) zawartych w tamtych paczkach, ale nie ze skryptów (*.oar). Tutaj po prostu kopiujemy pliki czcionek (ttf) do pamięci wewnętrznej, do katalogu "Fonts" (trzeba go sobie utworzyć, bo oryginalnie go nie ma). Programy do czytania od razu widzą nowe czcionki (oprócz programu OnyxReader, który nie pozwala na zmianę czcionek).

Z ekranem to dziwna sprawa - trzeba sprawdzić, czy to nie zabrudzenie (może "świecić"), a jeśli przeszkadza, to zrobić mu zdjęcie i zgłosić do serwisu...

_________________
W Obrazek też ;)


10 lip 2014 12:59:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2014 9:44:01
Posty: 3
Lokalizacja: Szczecin
eCzytnik: Onyx BOOX C65 AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Dzięki airs,
gdzieś musiało mi umknąć, że te skrypty to do starszych modeli. :oops:

Ten "świecący" punkt (na pewno to nie zabrudzenie) mi nie przeszkadza ale jeśli się powiększy lub rozmnoży to już będzie gorzej. Spróbuję z tym zdjęciem jednak nie wiem czy będzie to widoczne.


10 lip 2014 13:30:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2014 21:12:12
Posty: 2
eCzytnik: Onyx C65 Storia
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witam, jestem nowa na forum :)
Zamierza kupić Onyx C65 Storie (będzie to mój pierwszy czytnik), interesuje mnie jedna sprawa, bo nigdzie nie mogę znaleźć pełnej odpowiedzi.
1) Jak to jest z tymi plikami pdf? Czy mogę sobie w trakcie czytania zaznaczać coś markerem, robić adnotacje, oznaczać strony jako ulubione? Czy potrzebny jest do tego specjalny program, jeśli tak to jaki?

2) Jak wygląda przesyłanie artykułów z internetu na czytnik i czytanie ich offline?

3) Czy są programy, które konwertują teksty np. z Word'a na pliki możliwe do odczytania na czytniku? Czy można w nich dodawać notatki itp?

4) W jakiej przeglądarce będzie możliwe przybliżenie wyświetlanej strony internetowej?

Ogólnie czytnik potrzebuje do czytania książek, ale bardzo przydałby mi się też na studiach, gdzie dużo plików, książek dostępne jest w formacie pdf. Chciałabym móc na 'zwykłych' książkach i pdf'ach zaznaczać fragmenty markerem, robić screeny i dodawać jakieś zakładki i notatki. Czy jest to możliwe? Jaki program będę musiała zainstalować?

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, pomimo czytania i czytania na ten temat forów, testów itp. jestem dalej Świeżakiem w tym temacie i potrzebuje pomocy :mrgreen: Od razu zaznaczam, że zależy mi bardzo na czytniku a nie tablecie ze względu na wrażliwe oczy, nie mogę tak długo czytać podświetlanych zwykłych ekranów :(


12 lip 2014 22:12:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Ja tylko kawałek odpowiedzi...
Czytnik z ekranem 6 cali to trochę za mało dla PDF, wygodniejszy byłby większy ekran - albo T68 (6,8 cali), albo całkiem duży czyli M92.
Różne programy do czytania PDF na Androida, które umożliwiają różne dodatkowe operacje pójdą tylko na modelach C65 i T68, a co potrafi M92 znajdziesz w instrukcji do niego.
Plików Worda nie trzeba konwertować, bo czytniki Onyxa otwierają je, jak każdy inny dokument/ebook (można robić adnotacje).
Do przesyłania artykułów z internetu w postaci eboków jest program "Pocket" dawniej "Read it later".

_________________
W Obrazek też ;)


13 lip 2014 20:45:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2014 21:12:12
Posty: 2
eCzytnik: Onyx C65 Storia
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Dziękuję za odpowiedź, chyba się przekonałam. Airs, mógłbyś mi tylko polecić jakiś dobry program, który umożliwi mi te dodatkowe operacje? Przeglądnęłam wątki odnośnie, jakie aplikacje można instalować i są zgodne z onyxem, ale mam pytanie, czy jest gdzieś łopatologicznie to wyjaśnione, co i jak po kolei zrobić, żeby te wszystkie działające apki mieć u siebie? :)


14 lip 2014 0:18:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Myślę, że to już domena Androida - czyli trzeba by poszukać na forach androidowych, jaka aplikacja dobrze i zgodnie z naszymi wymaganiami, obsługuje pliki PDF. Najlepiej przetestować ją sobie na jakimś tablecie. Potem należało by sprawdzić z jaką wersją Androida jest zgodna (C65 ma 2.31 a T68 - 4.0) i potem pozostanie tylko problem, na ile aplikacja jest przystosowana (daje się obsługiwać) do ekranu e-ink...
Na czytnik można zainstalować wiele aplikacji, ale po wypróbowaniu, lepiej wyinstalować te zbędne, bo będą zjadać zasoby wraz z baterią ;)

_________________
W Obrazek też ;)


14 lip 2014 11:33:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Świeżak napisał(a):
2) Jak wygląda przesyłanie artykułów z internetu na czytnik i czytanie ich offline?


Po raz ostatni wcinam się z autoreklamą. Zrobiłem tak na żony czytniku i działa świetnie:
post111414.html#p111414

(podstawowy opis dotyczy wysłania pliku na czytnik, ale na końcu w edicie dopisałem jak artykuły z przeglądarki można przesyłać)


14 lip 2014 12:08:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
czy w tym modelu jest możliwa zmiana wygaszacza?


15 lip 2014 12:08:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
malubook napisał(a):
Świeżak napisał(a):
2) Jak wygląda przesyłanie artykułów z internetu na czytnik i czytanie ich offline?
Po raz ostatni wcinam się z autoreklamą. Zrobiłem tak na żony czytniku i działa świetnie:
post111414.html#p111414
(podstawowy opis dotyczy wysłania pliku na czytnik, ale na końcu w edicie dopisałem jak artykuły z przeglądarki można przesyłać)
To nie żadna autoreklama :) Ten sposób jest świetny. Niektóre programy mają też autosynchronizację z katalogiem dropbox.

agatucha napisał(a):
czy w tym modelu jest możliwa zmiana wygaszacza?
Nie. Bez rootowania niemożliwe.

_________________
W Obrazek też ;)


15 lip 2014 12:19:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2013 9:44:35
Posty: 4
eCzytnik: Na czym się da ;)
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
@airs a jest już jakaś skuteczna i bezpieczna metoda?

Swiftnięte z SIII


15 lip 2014 16:20:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Ja takiej na C65 nie znam, brakuje binarek do SU.

_________________
W Obrazek też ;)


15 lip 2014 17:10:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2014 9:44:01
Posty: 3
Lokalizacja: Szczecin
eCzytnik: Onyx BOOX C65 AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Udało mi się wczoraj zrobić zdjęcie czytnika, na którym widać ten "wypalony piksel". Napisałam maila do Artatech i załączyłam zdjęcie. Zobaczymy co będzie.

Gdyby ktoś był ciekawy o co mi chodziło z tym pikselem zamieszczam link do zdjęcia: http://pokazywarka.pl/311jlo/
Być może ma to bardziej fachową nazwę. ;) (Trzecia linijka, licząc od dołu. Bliżej lewej strony, taka jaśniejsza kropka).


17 lip 2014 21:04:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 kwi 2014 9:55:45
Posty: 27
Post Re: Odp: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Ja w takiej samej sprawie zgłosiłem reklamacje i dostałem wymianę czytnika. Poprosiłem bez takich pikseli które są podobno wadą warstwy rizpraszajacej światło. Zgłosiłem w następny dzień po otrzymaniu początkowo nie chcieli ale jak powiedziałem że zwrócę czytnik wymienili.


17 lip 2014 22:11:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
ashka napisał(a):
Udało mi się wczoraj zrobić zdjęcie czytnika, na którym widać ten "wypalony piksel".
To nie piksel, to cała plamka (grupa - piksele są w C65 dużo mniejsze, jeśli w ogóle można w przypadku e-inku o czymś takim mówić) - to wygląda na śmieć w warstwie rozpraszającej światło, dlatego takie jasne, bo oświetlone - pewnie jak się zgasi doświetlenie to nie widać ;)
Rzeczywiście może przeszkadzać przy czytaniu i drażnić.

_________________
W Obrazek też ;)


17 lip 2014 22:36:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2013 21:42:40
Posty: 62
eCzytnik: Onyx c65 Storia
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Zakupiłem Storię i mam pytanie. Jak przełączyć na stronie głównej z "Rekomendowane" na "Ostatnio czytane"?


21 lip 2014 15:03:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron