Teraz jest 16 kwi 2024 22:08:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Diuna: Legendy - Preludium - Kroniki... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2008 0:52:00
Posty: 21
Post Re: Diuna: Legendy - Preludium - Kroniki...
Czerw-pluszak - bluźnierstwo, ale ładnie wykonany metalowy model czerwia chętnie bym nabył, ładnie by wyglądał na półce obok serii Diuny.

Jeżeli zaś chodzi o nową serię pseudo-diunopodobną to przeczytałem dwa pierwsze tomy (tak, jestem zawzięty) i opisze to tak:
oryginalną serię przeczytałem pierwszy raz tak dawno temu, że ciężko mi podać ile latek minęło a do tej pory pamiętam swoje wrażenia z lektury
Legendy Diuny przeczytałem niedawno i przypomniałem sobie, że coś takiego istnieje dopiero czytając forum.
Nigdy nie oczekiwałem, że będą one arcydziełem na miarę Diuny Herberta ale miałem nadzieje na solidną rzemieślniczą pracę nowych autorów na podstawie notatek Herberta (autor tworzący tak rozbudowany świat przedstawiony musiał przecież rozpisać przynajmniej szkic wcześniejszych wydarzeń) - jak mówią nadzieja matką głupich.

Bardzo nie lubię zostawiać niedokończonych serii ale poważnie zastanawiam się czy czytanie 3-go tomu nie będzie stratą czasu.


04 sie 2009 15:45:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lip 2007 21:21:38
Posty: 47
Lokalizacja: bydgoszczanin
Post Re: Diuna: Legendy - Preludium - Kroniki...
Jest już w empiku "Bitwa pod Corrinem" za 59.9 zł - kupiłem ale trochę sie obawiam rozczarowania i od tygodnia jeszcze się za to nie zabrałem. Czy ktoś to już przeczytal ?


10 paź 2009 21:46:10
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Diuna: Legendy - Preludium - Kroniki...
Ja czytałem streszczenie. Jak dla mnie... kupa, że tak się wyrażę. :) No, ale jak ktoś po dwóch książkach nie uwierzył, że nic dobrego z tego nie wyszło, to ja nie umiem takiej osoby przekonać do nie czytania :) A ja sobie czytam oryginalną serię - z doskoku, co prawda, w krótkich przerwach między innymi ksiązkami - i jestem jeszcze bardziej zadowolony niż wczesniej, więc może, jeśli jeszcze nie masz całości książek z oryginalnego cyklu, to lepiej nad takim zakupem się zastanów.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


10 paź 2009 23:11:34
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Herbert Brian, Anderson K.J - "Krucjata przeciw maszynom
Zobaczyłem komiks na fejsie b-netki i od razu mi się przypomniały Twoje recenzje:

http://i.imgur.com/XBmDF.jpg

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 gru 2010 12:28:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Herbert Brian, Anderson K.J - "Krucjata przeciw maszynom
Nigdy, przenigdy nie zamierzam się zbliżyć na odległość długiej rosochatej gałęzi do kontynuacji Diuny pisanych po śmierci Franka Herberta. Komiks szczerze mnie ubawił i utwierdził w moim przekonaniu. Za to właśnie zorientowałem się, że nigdy nie przeczytałem Diuny w oryginale i czas nadrobić tę zaległość


16 gru 2010 12:36:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Herbert Brian, Anderson K.J - "Krucjata przeciw maszynom
Czy wam się "Diuna" podobała już przy pierwszym podejściu? Osobiście próbowałem sięgnąć po nią dwa razy, myślę że w wieku około 15 lat i odpadłem. Były to dość stare (już wtedy) książki z biblioteki, język zdawał mi się troszkę archaiczny i ogólnie wiało nudą. Natomiast stary film (nowych żadnych nie oglądałem) był świetny. Wiem, że jest to głośny cykl i bardzo chciałbym go przeczytać, ale dotychczasowe doświadczenia były raczej zniechęcające. Liczę na to, że wydoroślałem trochę :P i tym razem zamierzam sięgnąć po wersję kundelkową z Amazona - może po angielsku jakoś lepiej brzmi tekst. :roll:


16 gru 2010 13:34:41
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Diuna: Legendy - Preludium - Kroniki...
No ja też nie dałem rady. Ale skoro przedłużyli mi umowę użyczenia Oyo to może w końcu skończę - dla fana fantastyki to przecież pozycja obowiązkowa.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


16 gru 2010 14:48:46
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re:Diuna: Legendy - Preludium - Kroniki...
Mi "Diuna" spodobała się od pierwszego czytania i od tej pory była wyznacznikiem tego czym jest dobra fantastyka. Prawdę mówiąc od niej właśnie zaczeka się moja przygoda z tym gatunkiem. "Diuna" stała się tym samym, czym "Władca Pierścieni" dla fantasy.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


16 gru 2010 15:46:46
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Diuna: Legendy - Preludium - Kroniki...
Witam,

Jeśli chodzi o Diunę, to spodobała mi się od pierwszego czytania :D. Inaczej jest jednak z całym cyklem - z każdym kolejnym tomem odbierałem (i odbieram obecnie w zakresie dzieła "synowskiego") całą serię coraz gorzej.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


16 gru 2010 16:12:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:26:26
Posty: 112
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Diuna: Legendy - Preludium - Kroniki...
@ Chesuli - a mi osobiście oryginalna seria w starym tłumaczeniu podeszła cala (może troche mniej "Mesjasz Diuny") a popłuczyny Brriana i Andersona wywołuja u mnie wstret i odruch wymiotny :(
Może jak sie zmusze do przeczytania oryginału to mi sie zmieni? czasmi tlumacz potrafi zupelnie "skopać" każde arcydzieło :(

_________________
------------------------------------
Sa souvraya niende missain ye
------------------------------------


17 gru 2010 12:45:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron