Teraz jest 28 mar 2024 12:02:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Lektury 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post Lektury
Wszelkie uwagi i komentarze na temat kochanych (są w ogóle takie?) i znienawidzonych lektur. Jakie teraz macie co czytacie itp. Może jakaś wa sie podobała i polecacie ją po prostu do poczytania ?

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


10 paź 2007 21:24:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Tak jak pisałem na forum i w shoutboxie: "Zbrodnia i kara" - fajna książka psychologiczna. "Mistrz i Małgorzata" - moja ulubiona książka, jak dla mnie arcydzieło. "Lalka" - widziałem niestety tylko film w całości, a pod jego wpływem zacząłem czytać książkę, ale zanim skończyłem, to przyszła następna lektura i do tej pory nie skończyłem ;) Niestety nie pamiętam dalej listy lektur ze szkół :D


10 paź 2007 21:34:09
Zobacz profil WWW
Post 
"Zbrodnia i kara" - Bardzo ciekawa, wciagajaca książka. - POLECAM.
"Lalka" - to dopiero przede mną
"Dziady IV" - śliczne ! ! ! ! ! ! ! ! !
"Cierpienia młodego Wertera" - Ta ksiażka zmusiła mnie do paru refleksji

Tak naprawdę przeczytałam prawie wszystkie lektury jakie były w programie - wyjątki "Pan Tadeusz" - do połowy i "Potop" - 7 rozdziałów - potem padłam.


10 paź 2007 21:45:18
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
"Cierpienia młodego Wertera" wydały mi się bardzo dziwne (nie lubię romantyzmu i pre-romantyzmu :P) i nie lubię ich :P A cała trylogia Sienkiewicza (z "Potopem" na czele) to bardzo fajne książki. I bardzo mi się podobały.


10 paź 2007 21:47:42
Zobacz profil WWW
Post 
O ja.. Z Sienkiewicza, to tylko "Krzyżacy" mi się W MIARĘ podobali, a reszta - jak dla mnie beznadzieja.
"Cierpienia młodego Wertera" - jak dla mnie to naprawdę śliczna ksiazeczka. A może dlatego, że ja właśnie uwielbiam Romantyzm.


10 paź 2007 21:49:39
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Ja na samą myśl o lekturach mam mdłości. Nie cierpię ich wszystkich. I za każdym razem jak miałam lekturę to ją zaczynałam czytać, a potem kończyliśmy omawiać. I jeszcze żadna mi się nie podobała, ale skoro mówicie, że 'Zbrodnia I Kara'...

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


10 paź 2007 21:55:40
Zobacz profil
Post 
Oj, polecam Zbrodnie, polecam ! ! ! ! ! ! ! ! Wciąga... Wyobraź sobie, że rozwaliłam 100 stron, pisanych maczkiem :P


10 paź 2007 21:58:17
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
..."Zbrodnia i kara" jest bardzo trudną książką i nie każdemu się podoba. Nie jest łatwo ją zrozumieć i docenić, ale jeśli już to zrobisz, to będziesz ją wychwalała ;) Ale wcześniej przeczytaj "Mistrza i Małgorzatę" - lektura dość lekka, ale genialna (też trzeba ją zrozumieć, ale jest chyba łatwiejsza od "Zbrodni...").


10 paź 2007 21:59:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Mam ten talent, że szybko uczę sie 'czytać' konkretną książkę. Także raczej dam radę.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


10 paź 2007 22:02:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Ja przeczytałem sporo książek i czytam od małego, ale to nie znaczy, że rozumiem wszystkie książki i je doceniam. Także nie zmartw się, jeśli się rozczarujesz. Żadna książka nie przemówi do każdego.


10 paź 2007 22:04:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
"Zbrodnia i Kara" oraz "Dziady cz. III" to moje ulubione lektury zapamiętane ze szkoły. a z wcześniejszych lat to "Kamienie na Szaniec". Nigdy za to nie czytałem Wertera i "Mistrza i Małgorzaty"

_________________
http://toolsweb.pl/


11 paź 2007 15:31:19
Zobacz profil WWW
Post 
@Mad - "Mistrza i Małgorzaty", też nie czytałam. "Kamienie na szaniec" - jakoś nie za bardzo mi się podobały. O, podobała mi sie w miare "Mitologia grecka" :)


11 paź 2007 15:42:10
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 6:58:35
Posty: 63
Post 
Na mnie słowo lektura zawsze działało odstręczająco, dopiero pare lat po liceum przeczytałem Zbrodnie i Kare oraz Lalke i stwierdziłem jakie to wspaniałe powieści. Przez polski system edukacji do dzisiaj mam uraz do polskiej literatury.

_________________
"...są trzy rzeczy, na które chce się patrzeć nieprzerwanie: ogień, morze i cudza praca."

Władimir Sorokin - Dzień oprycznika


11 paź 2007 16:31:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Polski system edukacji to nie tutaj. Tu nie offtopic jest. Chociaż fakt, że jest tragiczny.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


11 paź 2007 17:10:21
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Trudna sprawa z tymi lekturami. No bo przecież kto, jak nie szkoła ma nauczyć kanonu polskich lektur? Samemu to może przeczyta jakiś 1% młodzieży w wieku szkolnym - w tym czasie zawsze znajdzie się coś ciekawszego niż czytanie książki napisanej 200 lat temu przez narkomana-alkoholika. Problem leży w tym, że traktuje się lektury tak samo jak inne "ważne" przedmioty - funkcje w matematyce, prawa Newtona w fizyce i chromosomy w biologii. Nie wszyscy są na to gotowi w tak młodym wieku. Niektórzy zrozumieją o czym jest dana lektura, inni nie mają pojęcia bo ta książka do nich po prostu nie przemawia. Mają zbyt mało doświadczeń życiowych (np. nigdy nie byli zakochani i nie zrozumieją Wokulskiego z "Lalki" a zatem i całej lektury). Potem na szczęście niektórzy do tych książek wracają, a są to bardzo dobre pozycje, za coś w końcu trafiły do kanonu polskiej i światowej literatury.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


11 paź 2007 17:14:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron