Teraz jest 28 mar 2024 11:10:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Lektury 
Autor Wiadomość
Post 
Nio okazało się że miała 4 :)


05 gru 2007 22:17:26
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Jeszcze w gimnazjum koleżanka napisała mi i sobie sprawdzian z Pana Tadeusza. Oczywiście nie czytałam. Ledwo I księgę zmęczyłam. Ja dostałam 3, ona 1.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


06 gru 2007 8:34:38
Zobacz profil
Post 
chosenone napisał(a):
Moja siostra na początku gimnazjum albo pod koniec podstawówki za lekturę miała Harry'eg Potter'a I część. Bo uczniowie chcieli. Jak ktoś powiedział to mojemu poloniście to wyśmiał wszystkie nauczycielki dające uczniom wybierać takie lektury. Zresztą się mu nie dziwię.


A ja uważam że i takie książki powinny znaleźć się wśród lektur. Dlaczego :?: Aby zachęcić młodych do czytania. Nie oszukujmy się, obecne lektury mogą tylko do tego zniechęcić.


19 sty 2008 18:54:12
Post 
"krzyżacy" to była pierwsza lektura, która mi sie naprawdę podobała. A potem jeszcze "Kamienie na szaniec", "Ogniem i mieczem".

A znienawidzona zdecydowana większość, pozy wymienonymi oczywiście :P


27 lut 2008 23:35:28
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:11:00
Posty: 37
Post 
Krzyżacy i Potop to najlepsze lektury,gdyby jeszcze do lektur dodaj ktoś coś z polskiej fantasy...(co raczej nie jest możliwe->patrz twórczość Sapkowskiego i Piekary, ale pomarzyć zawsze można)

_________________
Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
Zrobiłem, co mogłem, kto potrafi, niech zrobi lepiej.
Obrazek


28 lut 2008 14:53:51
Zobacz profil
Post 
Najlepsza była Ferdydurke Gombrowicza i "walka na miny", "gęba", "łydka";)


28 lut 2008 14:56:44
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:11:00
Posty: 37
Post 
Ferdydurkę przeczytałem tylko połowę, potem wolałem dokonczyć ze streszczenia, bo nie mogłem się z nudów skupić na czytaniu książki.Autor chyba coś łykał podczas jej pisania ;P

_________________
Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
Zrobiłem, co mogłem, kto potrafi, niech zrobi lepiej.
Obrazek


28 lut 2008 16:06:01
Zobacz profil
Post 
Miałam podobną polonistkę jak Anula. Uwielbiała robić nam kartkówki z lektur z pytaniami tymu: podaj ostatnie zdanie w 1-ym tomie Ogniem i Mieczem albo ile kur miał główny bohater. Z lektur najbardziej to chyba lubię Potop i Lalkę oraz Szatana z 7 klasy :)


29 lut 2008 0:59:57
Post 
a ja lubie Pana Tadeusza, jest ponadczasowy i można coś wyrecytować po szkole


29 lut 2008 1:31:20
Post 
Kamienie na szaniec" Kaminski
oraz "medaliony" Nałkowskiej-te dwie lektury czytałam wywarły na mnie ogromny wpływ...umieszczenie tych pozycji jako lektury wg mnie jest w pełni uzasadnione...


29 lut 2008 2:41:35
Post 
tylko 2 ksiazki naprawde sa warte przeczytania z lektur...oczywiscie moim zdaniem;) mianowicie najlepszymi lekturami sa Zbrodnia i kara oraz Mistrz i Malgorzata.....wszystkie inne lektury po prostu ni trafialy do mnie.....


29 lut 2008 11:18:45
Post 
Lektury jak to lektury. Przeczytanie niektórych przychodziło łatwo a innych nie dało się strawić. Pan Tadeusz o dziwo nie stanowił problemu. Dał się pokanać łatwo i bezboleśnie, gorzej było np. z Nad Niemnem i Czhłopami.


29 lut 2008 11:30:35
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 19:14:29
Posty: 35
Post 
Nad Niemnem przeczytałem i nawet mi się podobało - no może poza trochę za długimi opisami- ale Chłopów i Nocy i Dni nie udało mi się zmordować. Natomiast Lalka ,to była przyjemność. W pamięci pozostały mi jeszcze Inny Świat Grudzińskiego i Syzyfowe Prace Żeromskiego.


29 lut 2008 19:48:30
Zobacz profil
Post 
"Chłopcy z placu broni" to była lektura :D tak to mi podchodziła nawet Lalka z tego co czytałem. Przyznam, że jeszcze nawet ciekawe mogłoby być "Nad Niemnem" gdyby wywalić te opisy (stwierdzam to po przeczytaniu konkretnego streszczenia, które bardziej mnie wciągeło niż przeczytane 3 rozdziały). Tak to raczej lektury polskie są marne, wole polską fantastyke.


29 lut 2008 23:21:36
Post 
Ja w tej chwili czytam omawiam ,,Krzyżaków". Ciężka książka... Ale niektóre letury , niestety jeszcze z podstawówki były dość fajne... np: ,,Ten Obcy".


01 mar 2008 0:08:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: