Teraz jest 01 maja 2024 14:11:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Na czym czytacie eBooki? 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Karbi napisał(a):
Na pewno jest mniejsze zapotrzebowanie niz np na telewizory, ale nie znaczy zaraz, ze Polacy to narod analfabetow, ktorzy w czasach rozwoju techniki nagle zaprzestali czytania ksiazek.

Nie miałem na myśli tylko Polaków. To raczej ogólnoświatowa tendencja.
Karbi napisał(a):
Co do procesorow, to moze i wymagane sa do obslugi Windows. Ale palmtopy czy smartfony pracuja takze pod kontrona Windows CE, zatem mobilnosc i problemy z grzaniem nie stanowia chyba tutaj problemu. Poza tym ja podalem przyklad, do obslugi grafiki czy plikow tekstowych nie jest wymagany od razu Windows.

Win CE faktycznie obsługuje inne procesory. Ale XP ani nic z normalnych windowsów nie.


02 paź 2008 15:36:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2008 19:26:24
Posty: 26
Lokalizacja: Kluczbork
Post 
Wcześniej czytałem tylko normalne "papierowe" książki.
Od niedawna zainteresowałem się tym by czytać sobie na komórce.
Jednak zanim to uczynię to chce przeczytać cały zbiór książek, które posiadam w pokoju :)
Uważam, że czytanie książek z telefonów komórkowych jest najwygodniejszym rozwiązaniem :wink:


06 paź 2008 23:51:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2008 22:50:54
Posty: 18
Post 
Witam!
Od zawsze byłem zwolennikiem czytania "zwykłych, papierowych" książek.
Dopiero jakieś pół roku temu zainteresowałem się ebookami na serio. Wcześniej nie zwracałem na nie uwagi bo czytanie z ekranu komputera szybko męczy oczy (przynajmniej w moim przypadku).
Teraz od jakichś 2 tygodni rozkoszuję się swoim nowym prs-505 i poważnie wątpię czy wrócę kiedyś do książek papierowych ;)... no może poza podręcznikami akademickimi, które dalej czytam w formie tradycyjnej (chociaż nie wszystkie).


10 paź 2008 15:35:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2008 1:48:38
Posty: 26
Post 
Ja również byłem zwolennikiem czytania książek w formie oryginalnej czyli papierowej . dopóki nie zakupiłem sobie Sony Ebook Readera :) ( tak moje życie się zmieniło).
Nie będę wypisywał tu plusów tego rozwiązani bo jest specjalnie założony temat o tym sprzęcie. Ubolewam natomiast nad brakiem internetowej biblioteki , w której mógłbym kupić dzieła literackie ( w postaci ebooków) oczywiście zgodnie z prawem i przede wszystkim poszanowaniem praw autorskich. Niestety w Polsce chyba jeszcze trzeba poczekać na takie rozwiązania , a szkoda.


14 paź 2008 12:30:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sie 2008 23:28:24
Posty: 18
Lokalizacja: DÂąbrowa GĂłrnicza
Post 
... eBooki czytam na moim ppc HTC TyTN II opartym na WM6.1 to że tak powiem mój mobilny kombajn multimedialny do wszystkiego od telefonu, poprzez przedlądarkę internetową (dzięki HSDPA śmiga slicznie),odtwarzacz filmów i gier, do GPS z AutoMapą no i oczywiście dzięki zainstalowanemu Alreader2 mój czytnik do Ebooków :)

_________________
Obrazek


20 lis 2008 9:43:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lis 2008 1:29:18
Posty: 24
Post 
Dla mnie zawsze największą wartość będą miały książki w formie tradycyjnej, bo jakąż to przyjemność odczuwa się trzymając w dłoniach ten twór... to takie namacalne, nie wiem może to taka przyziemna radość możliwości posiadania czegoś materialnego... :) ale niestety nie wszystkie książki mam możliwość dostać we własne ręce, więc musiałam także oswoić się z e-bookami, jak na razie korzystam z laptopa i acrobat reader'a ^^ męczące, ale więcej wyboru ;]


20 lis 2008 22:54:20
Zobacz profil
Post 
Kupiłam Palm Tungsten E2 na allegro jeszcze go nie mam, ale proszę o pomoc :) Jak na tym czytac ebooki jestem całkowicie zielona nie znam się na takim sprzęcie nic a nic do tej pory czytałam ebooki na sony ericsson w880i. Może ktos mi napisze po kolei co mam robić?


23 lis 2008 19:38:51
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Wrrr!!! Ewentualne odpowiedzi dla @joasia214 proszę kierować TYLKO na PW a nie zaśmiecać ten temat..

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


23 lis 2008 20:21:00
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
chesuli napisał(a):
Witam,

Wrrr!!! Ewentualne odpowiedzi dla @joasia214 proszę kierować TYLKO na PW a nie zaśmiecać ten temat..

PW do nowych użytkowników nie da się wysyłać :P


23 lis 2008 20:22:39
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Pewien jesteś @t3d ?.
Ja wysyłam bez żadnego problemu :P

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


23 lis 2008 20:30:26
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
chesuli napisał(a):
Pewien jesteś @t3d ?.
Ja wysyłam bez żadnego problemu :P

Miałem tak niedawno, chyba w ostatnim tygodniu. napisałem całą wiadomość, klikam na wysyłaniu, a forum mi na to że nie można wysłać do nowych, bo oni i tak nie mogą odpisać :D
Pewnie gdybym był modem to bym mógł...


23 lis 2008 20:39:38
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
No to @joasia214 będzie musiała się postarać :D i napisać te wymaganą liczbę sensownych i zgodnych z Regulaminem postów, lub poczytać posty dotyczące czytania ebooków na różnych sprzętach :lol:
Czy tak, czy tak - bez "pokonania" wrodzonego lenistwa się nie da. HOWGH!!!!

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


23 lis 2008 20:56:38
Zobacz profil
Post 
Ja ostatnio kupiłem GPS Lark free bird 35,0. Ma funkcję ebook (trezba wszystko w plikach .TXT) Czyta sie nieźle. Jak na 200zł...


26 lis 2008 9:25:25
Post 
Rzadko czytam e-booki, jeśli już, to na komputerze lub moim SE K550i. Jednak czytanie na telefonie po jakimś czasie jest męczące, więc po prostu robię sobie przerwę, albo czytam następnego dnia. Może kiedyś zainwestuję w jakiegoś czytacza e-booków, albo mp4 z dużym wyświetlaczem, albo poczekam, aż dostanę Nokię E66 (ma niezły wyświetlacz). Choć nic nie zastąpi prawdziwej książki z papieru.


29 lis 2008 23:59:20
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2008 22:50:58
Posty: 21
Post 
Najlepiej oczywiście czyta mi się książki w standardowej postaci. Ale z braku kasy, uciekam w ebook'i. Na początku czytałem na komórce(sagem 501x) za pomocą programiku- niestety nazwy już nie pamiętam. Komórka mi się zepsuła i przez jakiś czas byłem odcięty od książek;( Ale niedawno kupiłem sobie odtwarzacz MP4, który odczytuje pliki z rozszerzeniem .txt. I już sporo książek tak przeczytałem.


30 lis 2008 17:14:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: