Teraz jest 20 kwi 2024 11:35:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Na czym czytacie eBooki? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2008 13:08:21
Posty: 26
Post 
A ja mam pytanie. Dostalam od meza ipoda. I chcialabym na niego powzucac ebooki ale nie wiem jak. Ktos mi pomoze?? Do tej pory czytalam na mp4 ale wyswietlacz malutki to co chwila musialam przezucac strony co doprowadza mnie do szalu. Wiec nikomu nie polecam takiego sposobu czytania.
A juz dzieki, znalazlam watek o ipodach i doczytalam.

_________________
"a że Pan Bóg ją stworzył, a Szatan opętał, wiec będzie na wieki i grzeszna, i święta, i zdradliwa, i wierna, i dobra, i zła; początek i koniec..."


11 sty 2009 21:11:53
Zobacz profil
Post 
E-booki czytam na moim laptopie, i nie ma problemu zeby wziasc laptop do lozka i tam sobie poczytac :) No ale ekran nie wplywa za dobrze na nasze oczy, a wiec lepsza jest ksiazka i jeszcze do tego dobre oswietlenie.


17 lut 2009 17:54:30
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post 
Korzystam z iRex DR1000S. Bardzo rzadko z iPod Toucha i zainstalowanej na nim Stanzy. Kiedyś palmtop Zire 71.


18 lut 2009 18:46:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2008 8:34:17
Posty: 41
Lokalizacja: kozienice/krakĂłw
Post 
Ja używam Nokii 770, jest to tablet internetowy o wszechstronnym zastosowaniu - posiada wiele funkcji, w tym przeglądanie grafiki oraz ebooków w formacie pdf. Jest to o tyle dobry i konfortowy czytnik, że mogę znaleźć w sieci pdf i ściągnąć na kartę pamięci (nie pamiętam typu). Ma zainstalowany system Linux i działa bez zarzutów.
Jeśli chodzi o szybki dostęp do internetu oraz do czytania czegoś przed kolokwium czy też czytania ebooków - to był dla mnie bardzo dobry wybór. Dodam jeszcze że standardowy system wgrany na tablet był niezdatny, gdy trzeba było obejrzeć strony z technologią java script. Teraz po wgraniu nowego systemu - działa lepiej i szybciej.

_________________
Obrazek


27 lut 2009 10:11:09
Zobacz profil WWW
Post Re: Na czym czytacie eBooki?
E-booki czytam na moim 19" Asusie


12 mar 2009 23:13:43
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2009 12:15:05
Posty: 9
Post Re: Na czym czytacie eBooki?
E-booki czytam mniej więcej od 3 lat. Na początku na Nokii 6030 i w ReadManiacu - denerwowała mnie nie tyle wielkość ekranu (naprawdę mała ale można było się przyzwyczaić) co konieczność przygotowania plików jar i podział książki na kilkanaście części, następnie był odtwarzacz mp4 pentagram slimtouch czy jakoś tak podobnie - czytał pliki txt więc w sumie nie było żle. Teraz czytam na nokii e66 i czasami na laptopie toshiba portrege r400


13 mar 2009 10:22:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2008 21:02:41
Posty: 55
Post Re: Na czym czytacie eBooki?
Ostatni mm coraz mniej czasu na czytanie więc zacząłem wrzucać książki na telefon (se s500i) i czytam w autobusie i w szkole. Jeżeli już jestem w domu to dolewam trochę najtańszego tuszu do drukarki i drukuje. Może nie wygląda to najefektowniej ale przynajmniej jest przyjemniej niż na telefonie.

_________________
"Najdłużej trwa ta robota, której się nie zaczyna" - Tolkien


14 mar 2009 13:48:59
Zobacz profil
Post Re: Na czym czytacie eBooki?
Ogólnie najlepiej chyba do czytania książek sprawdzają się PDA i urządzanie z wyświetlaczem około 3 - 3,5 cala. Z dotychczasowych najbardziej przypadł mi do gustu IPhone niestety cena:(


09 cze 2009 8:10:40
Użytkownik

Dołączył(a): 07 cze 2009 9:53:35
Posty: 1
Post Re: Na czym czytacie eBooki?
Jeśli czytam na komputerze (czyli lapku) to od lat the best "ICE Reader Profesional" - czytnik jest rewelacyjny (czyta TXT, RTF, HTML, MS Word documents, PALM books .PDB and .PRC i Microsoft Reader Books .LIT), nie widzi linków i obrazków
Obrazek.
Jest też bliźniacza darmowa wersja tego reader'a Rudenko Reader mająca tę przewagę nad ICE Reader że potrafi współpracować z voice syntetyzer - czyli czytać pliki tekstowe na głos:)
Ale od kilku lat czytam głownie na komórce obecnie Samsung i550w ale w rodzinie używamy też LG U900; SE K600 i Motorola V3 - ważne żeby była obsługa mobilnej javy(ale to dziś standard). Booki sam przygotowuję używając mjBookMaker wygląda jak na obrazku
Obrazek
pozdro:)


17 cze 2009 0:14:08
Zobacz profil
Post Re: Na czym czytacie eBooki?
ja osobiście czytam na laptopie, ale zgadzam się z wiedzma nie ma to jak książka i kieliszek wina ale juz bez kota


01 lip 2009 10:08:12
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2008 16:04:48
Posty: 20
Post Re: Na czym czytacie eBooki?
Ja czytam na PSP. Ma duży ekran, nie jest drogie, ani duże. Dla mnie komputer odpada, bo się go nie da przenosić, a telefon za mały. Czytniki za drogie, a PSP idealne :D


08 lip 2009 22:14:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2009 13:34:01
Posty: 17
Post Re: Na czym czytacie eBooki?
Ja za to czytam na moim Nintendo DS. Wystarczy do DSa kupić specjalną kartę udającą grę i będącą za razem czytnikiem micro sd. Zwykle stosuje się to ustrojstwo do piracenia gier, ale można też instalować na nim homebrew taki jak DsLibris. Dzięki niemu można na DSie czytać ebooki w formacie xhtml (łatwa konwersja w openoffice). Tekst jest wyświetlany na dwóch ekranikach, a samą konsole trzyma się jak książkę. Na przerzucanie stron jest sporo przycisków jak i ekran dotykowy. Osobnym przyciskiem reguluje się siłę podświetlania. Jest także możliwość zmiany wielkości czcionki. W każdym momencie można Ds-a złożyć (jak książkę :)) i schować do kieszeni a konsola przechodzi w stan uśpienia. Bateria w DSach nie jest bardzo mocna, ale przy czytaniu zużywa sporo mniej energii niż przy graniu, więc nie mam z tym problemów.
Ogólnie wszystko jest świetnie, poza czytaniem przy silnym świetle dziennym. W cieniu da się czytać, choć nie jest to wygodne, a w pełnym słońcu lektura jest już niemożliwa.
Update:
Już czytam na CyBooku. Choć czytanie na DSie wspominam bardzo miło, to jednak na CyBooku czyta się wygodniej i nie męczy wzroku.


30 lip 2009 9:55:02
Zobacz profil
Post Re: Na czym czytacie eBooki?
A ja polecam każdy telefon obsługujący aplet javy 2.0. Rozmiar ekranu i jego rozdzielczość oczywiście ma znaczenie, ale telefon ma tą przewagę nad innymi urządzeniami, że zawsze się go ma pod ręką. Testowałem wiele rożnych aplikacji i pod symbiana, i pod windows mobile lecz zawsze wracałem do Tequilacat Ebookreader. Program czyta wrzucone na telefon pliki w formacie .txt. Wymaga właściwego przygotowania pliku instalacyjnego dla danego telefonu (po prostu trzeba trochę przy nim posiedzieć) ale zapewniam, że jest bardzo wygodny w użyciu i ma duże możliwości konfiguracyjne. Polecam go każdemu miłośnikowi ebooków.


02 sie 2009 22:05:31
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2009 12:41:30
Posty: 14
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Na czym czytacie eBooki?
MSI Wind U120 no i czasem na stacjonarnym... do czytnika ebooków raczej się nie przekonam jeśli ceny nie spadną przynajmniej o połowę.

_________________
"All art is quite useless" [Oscar Wilde]


03 sie 2009 10:14:37
Zobacz profil YIM WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2009 21:21:24
Posty: 3
Lokalizacja: Szczecin
Post Re: Na czym czytacie eBooki?
Obecnie czytam najczęściej na Nokii E66 z Mobipocketem który sprawuje się rewelacyjnie, wcześniej czytałem na Sony Ericssonie K550i ebooki przerobione za pomocą Tequilacat, Ogólnie rzezc biorąc moja przygoda z ebookami zaczęła się jakieś 5 lat temu i wtedy czytałem głównie na ekranie komputera lub po prostu drukowałem sobie książkę.


21 paź 2009 13:35:48
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron