Teraz jest 20 kwi 2024 11:09:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Na czym czytacie eBooki? 
Autor Wiadomość
Post Na czym czytacie eBooki?
Tak jak w temacie, piszcie na czym i dlaczego. Ja osobiście czytam na PDA Palm Tungsten E (dość stary model ale jest niezły)
program który do tego wykorzystuje to MobiPocket v5.2. A dlaczego? Bo jest mały można go dowolnie obracać, dobrze leży w ręce, czyli komfort, który można porównać z książką. No i jeszcze jedno jest mniejszy niż książka a można mieć na nim kilka naście eBooków co oznacza że można go zabrać wszędzie:)


16 lip 2007 12:44:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Ja tam czytam normalnie - na komputerze :) Mam monitor LCD oraz jestem przyzwyczajony do spędzania przed komputerem kilku godzin dziennie, więc nie męczą mi się oczy i czyta mi się niemal tak samo dobrze jak papierowe wersje, a czasami nawet lepiej. Takie rozwiązanie ma tylko 1 minus - nie można zabrać ze sobą książki do łóżka i czytać przed snem :) Ale i na to znalazłem rozwiązanie - m-booki. Po prostu czytam książki w komórce. Wprawdzie tutaj bardziej męczą się oczy i jest to mniej wygodne, ale można czytać praktycznie zawsze i wszędzie, także jak brakuje prądu i jak jest ciemno :)

PS. Mam motorolę E770v, więc mogą to być tylko pliki txt lub aplikacje w javie.


16 lip 2007 12:54:35
Zobacz profil WWW
Post 
ciesz sie chłopcze ze masz jeszcze taki dobry wzrok i nie mecza sie oczy, jednakze niedlugo, moze za rok, moze za 2 a moze za 10 bedziesz miał z nimi problemy.

ebooki fajna srawa - nieraz nie dostaniemy ksiazki czy nie stac nas, ale jednak poponuje wydrukowac "ciezsze" pozycje, a nie przesiadywac non stop rpzed kompem,bo jednak zdrowie wazniejsze

nie przepadem za czytaniem z monitoru ksiazek, z komorki to juz w ogole wg mnei syf orazz mp4.

w tym wieku wole zainwetowwac w papier niz w okuliste :)


16 lip 2007 14:39:52
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Przyznam szczerze, że rzadko czytam ebooki ( :P ) ale jeśli już to niestety tylko z kompa. Marzy mi się jakiś czytnik e-booków. Może mi ktoś sprowadzi z USA za ten tysiąc PLN? :P


16 lip 2007 16:11:16
Zobacz profil
Post 
Popatrz na allegro w dziale komputery/pda można nawet za 50 zł kupić, taki jak mój to ok 150-300. PDA to nie jest aż taki duży koszt no chyba że się kupuje za 1000zł czy więcej :)


16 lip 2007 16:53:30
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Sony Readera? Nie ma sprawy, jeżeli w zamian podarujesz mi iLiada.

Osobiście ciągle czytam na LCD, aczkolwiek przymierzałem się do zakupu eBookWise'a 1150, ale brak wsparcia dla polskich czcionek inaczej niż poprzez zamianę tekstu na obrazki jest dość poważnym minusem. Zobaczymy, może Palmy w naszym kraju staną się trochę popularniejsze i będzie można taniej kupić coś używanego z rozsądną rozdzielczością...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 lip 2007 17:04:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Osobiscie Czytanie Ebookow to u mnie sporadyczna sprawa jednak kiedy zaczne to nie odrywam sie praktycznie od komputera, tak własnie od komputera, Czytuje to przy pomocy mojej maszynki na monitorze LCD - naprawde wzrok sie nie meczy, szczegolnie że non stop prawie siedze przy PC i jak nie ebooki to gg czy inne artykuły ale ciągle czytam :D


16 lip 2007 18:32:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
na monitorze gdy jestem w domciu, a jak w trasie to moj K510i ratuje przed nuda i pozwala dokonczyc rozdzial :)

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


16 lip 2007 18:53:07
Zobacz profil
Post 
Tak jak Obi-One czytam przede wszystkim na kompie, spędzam przed nim dużo czasu więc oczy mam już przyzwyczajone. Wiem , że pewnie sobie je popsuje przez to ale w końcu na coś trzeba umrzeć nie?? ;) a ksiażki jak najbardziej usprawiedliwiają moją niefrasobliwosć ;) poza domem czytam oryginały albo wydruki.


23 lip 2007 14:26:37
Post 
Mój sprzęt to siemens c65 czytam bardzo często przed snem, a że czytam tylko ciekawe książki wg mnie, to ten sen trochę się opuźnia, zaczyna się ok 3 nad ranem


07 lis 2007 18:48:14
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Najczęściej pierwszy raz czytam wersję papierową. Jak wyjdzie ebook, to notebook, albo (od 2 lat) pocket hx4700. Kolejne podejścia do ulubionych książek to obecnie w zasadzie tylko pocket. Duża wygoda, bo zawsze ma się przy sobie niezłą biblioteczkę na 2GB karcie SD :-).
Pocket ma tą przewagę, że nie jestem uwiązany do biurka i nie grzeje (jak notebook) oraz jest dużo poręczniejszy. 4" ekran mojego hx jest wystarczający do wygodnego czytania i IMO wcale nie obciąża bardziej aparatu wzroku niż zwykła papierowa książeczka. Wprawdzie literki zazwyczaj mniejsze (choć można przecież przeskalować w 10 sekund), ale podwyższony kontrast i podświetlenie raczej to niweluje.


Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


07 lis 2007 20:45:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A ja tylko czekam aż ktoś sprowadzi czytniki ebooków. Sam kiedyś na C65 czytałem i miło wspominam ten okres, ale nie było to rewelacyjne rozwiązanie. Wolałbym usiąść tak jak pisze Chesuli...


07 lis 2007 21:25:49
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
ObI-One,
Masz pewnie - choćby z racji wieku ;-) ciut lepsze oczy, a zatem ekran 3,5'' też by pewnie wystarczył. A pocketów z takim wyświetlaczem na allergo jest ... i ciut ciut i to w naprawdę dobrych cenach.
A jakbyś wolał ganc nówke :-) , to w lutym - mam nadzieję - wejdą nowe iPAQ 214 z VGA 4'' za ca 1450 PLN brutto.

BTW, mając te uwadze ww. ceny za PPC, które funkcjonalnie są dużo bardziej uniwersalne niż dedykowane czytniki ebooków (przewagą tych ostatnich jest jedynie większy ekran), to głęboko bym się zastanawiał nad wydanie 1k PLN na ebook readera.

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


07 lis 2007 23:52:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2007 20:34:05
Posty: 5
Post 
Kiedys czytywalam na moin notebook ale teraz wybieram audiobook z braku czasu.
Choc marzyl by mi sie Sony Reader czy cos takiego. Czytalam o nim i prawde mowiac zapomnialam ze mieli to wypuscic na rynek.
Chetnie bym wrocila do czasow by usiasc z dobra ksiazka , kieliszkiem wina i kotem na kolanach.
Moze na emeryturze...

_________________
pozdrawiam

wiedzma


30 gru 2007 23:14:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
Ja czytam na Nokii przy pomocy programu MobiReader. Łatwo przygotować książkę do czytania w tym formacie. Łatwo przenieść.
Przeczytałem prawie całą trylogię husycką Sapkowskiego w ten sposób. Ale nic nie zastąpi książki.

_________________
:-P


30 gru 2007 23:54:04
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron