Teraz jest 24 kwi 2024 23:37:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Muzyka przy czytaniu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2008 20:09:17
Posty: 40
Post 
osobiscie nie lubie czytac przy muzyce, ale kiedy slysze rozmowy czy telepudlo naruszajace moja przestrzen akustyczna wole sie odciac od swiata muzyka i lepej sie skupic na lekturze, najbardziej sie do tego nadaje muzyka ambinetowa, bardzo monotonna, niemal niezauwazalna, czesto bez zadnych slow ktore wyrywaja z ksiazki, moimi ulubionymi kapelami do czytania jest FLA, juno reactor (tylko nie album labyrinth, najlepszy, ale nie nadajacy sie do czytania) oraz aphex twins :)


01 mar 2008 3:30:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2008 18:23:12
Posty: 18
Post 
Ja czytac lubie przy muzyce pod warunkiem ze leci ona sobie ciuchutko z glosnikow ;] I wprawia w odpowiedni nastroj . Na caly regulator czy chociaz polowke by mnie tylko rozpraszala a tak niczego od zycia wiecej mi nie trzeba ;]


02 mar 2008 18:47:13
Zobacz profil
Post 
Muzyki słucham zawszę. Rodzice się dziwią jak mogę słuchać raczej "głośnych" piosenek zasypiając. Tak więc słuchanie podczas czytania mi nie przeszkadza, nie rozprasza. Za to nienawidzę jak ktoś rozmawia obok mnie gdy czytam.


02 mar 2008 20:46:42
Post 
JA tez sluchalem muzyki czytajac. Pozniej mialem takie ciekawe zjawisko ze slyszac dana piosenka od razu mialem skojarzenia do ksiazki ktora przy niej czytalem


02 mar 2008 22:36:33
Post 
Normalnie staram sie czytać bez muzyki , skupić sie . Ale czasem po prostu sie nie da. Coś spokojnego np. jakaś muzyka instrumentalna albo coś z progresywnego rocka np. Indukti.


03 mar 2008 11:57:13
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2007 13:35:51
Posty: 45
Lokalizacja: Luton GB
Post 
Nie no serio, jesli jest jedna rzecz, ktorej na prawde nie znosze to muzyka kiedy czytam.
Jak mam jakas fajna ksiazke to do szalu doprowadza mnie kazdy dzwiek, ktory moze mnie rozpraszac.
Tak poza tym to nie wybrazam sobie zycia bez niej, staram sie sluchc kiedy tylko moge, na miescie, uniwerku, teraz, nie ma ucieczki.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 15:58:16 ------------------
Ja to nie moge zrozumiec ludzi ktorzy i sluchaja muzyki i w tym samym czasie czytaja ksiazke.
Kiedy czytam lubie byc skoncentrowana na tej jednej rzeczy, nie znosze jak cos mnie rozprasza.

_________________
Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i - jeśli to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów.


03 mar 2008 16:58:16
Zobacz profil
Post 
[qoute]Ja to nie moge zrozumiec ludzi ktorzy i sluchaja muzyki i w tym samym czasie czytaja ksiazke.
Kiedy czytam lubie byc skoncentrowana na tej jednej rzeczy, nie znosze jak cos mnie rozprasza.[/quote]

Wystarczy mieć podzielną uwagę ;)


03 mar 2008 17:44:11
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2007 18:52:04
Posty: 41
Post 
W sumie zawsze mam włączoną muzykę, cokolwiek robię... No chyba, że oglądam film, to trochę by się gryzło :)
Prawdę mówiąc muzyka sobie leci a ja jej nie słyszę, bo jak czytam to wszystko inne się nie liczy... Absolutnie mi nie przeszkadza. Jeszcze jak to są piosenki spokojne, np. Turnaua, SDM itp. to jest super...

_________________
"Co ma być, to będzie, a jak już będzie, to trzeba się z tym zmierzyć."


03 mar 2008 19:48:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
Lubie spokojną muzykę ale niekiedy zwłaszcza jak trafi sie jakas angielska literatura do przeczytania to wole wylaczyc zeby sie max skupic

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


03 mar 2008 20:52:20
Zobacz profil
Post 
[/color][/size]
Ja to nie moge zrozumiec ludzi ktorzy i sluchaja muzyki i w tym samym czasie czytaja ksiazke.
Kiedy czytam lubie byc skoncentrowana na tej jednej rzeczy, nie znosze jak cos mnie rozprasza.[/quote]

No tak, ale nie każdego muzyka musi rozpraszać :wink:
Mnie np rozprasza cisza, muszę czegoś słuchać, chociażby stukać w biurko, żeby się skupić.


03 mar 2008 21:01:08
Post 
Wiecie co ja lubiłem słuchać muzyki przy czytaniu książek ale teraz mam rodzinę i obowiązki i niepozostaje mi czasu na czytanie
Ale znalazłem rozwiązanie i słucham książek w pracy przez jakieś 7 godzin dziennie i to mi ratuje życie bo bez tego jak bez ręki
Ale muzyki słucham w każdej wolnej chwili , a do książki to musi być cos spokojnego ambientowego np.Fahrenheit Project lub The Ambush-Trance-Sedated Jungle lub Chris Botti z jazzowych klimatów


04 mar 2008 0:57:54
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2007 15:02:36
Posty: 34
Post 
Muzyka w tle obowiązkowo ale raczej w celu izolacji od zbędnych dzwięków z zewnątrz rozpraszających mnie przy czytaniu.Gdy jestem sam to jednak preferuję ciszę.


04 mar 2008 1:16:43
Zobacz profil
Post Re: Muzyka przy czytaniu
chosenone napisał(a):
Słuchacie muzyki w trakcie czytania książek? Jakiejś szczególnej czy tek, która ostatnio dorwaliście? Próbujecie dobrać słuchana muzykę do klimatu książki?


ja zdecydowanie wole czytac w ciszy


04 mar 2008 10:18:32
Post 
Mi muzyka w sumie przy czytaniu nie przeszkadza oczywiscie nie chodzi mi o jakies techno puszczone na maks czy cos :D . Czasem w pewnym sensie buduje klimat i wzmacnia doswiadczenia zwiazane z lekturą. :wink:


04 mar 2008 17:24:02
Post 
Muzyka mi w niczym szczerze powiedziawszy nie przeszkadza.. xD Nawet kiedy jestem na lekcji zdarza mi się mieć słuchawki w uszach a i tak bez problemu mogę się skupić na nauce... :) A co do czytania to sobie jego nie wyobrażam bez jakichś fajnych nutek w tle... :P


04 mar 2008 17:57:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: