Teraz jest 19 kwi 2024 0:25:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona
Muzyka przy czytaniu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 21:16:43
Posty: 27
Post 
Przy czytaniu najlepsza jest zupełna cisza,
ewentualnie coś nieabsorbującego np Norah Jones.
Lubie cięższą muze, ale przy czytaniu przeważnie przeszkadza.


12 mar 2008 20:34:13
Zobacz profil
Post 
Do książek przygodowych pasuje Vivaldi, jakkolwiek dziwnie to brzmi:) do SF Beatlesi:)


13 mar 2008 0:09:38
Post 
Przy czytaniu słucham muzykę filmową....przeważnie jest to muzyka instrumentalna, bez żadnego vocalu, bo to strasznie mnie zawsze dekoncentruje.Ale błogosławiona cisza też jest ok ^^ Po kilku minutach przy dobrej książce i tak nie jestem w stanie odbierać bodźców z zewnątrz, więc czy coś w tle gra, czy nie, to nie robi mi różnicy.


13 mar 2008 11:16:41
Post 
ja zawsze czegoś słucham ale czego to zalezy od nastroju...no i czytanej książki-zawsze staram sie dopasować do niej muzyczkę;)


13 mar 2008 13:00:07
Post 
Czytam często (a najczęściej ebooki) przy muzyce z mp3 i w zasadzie nie przeszkadza mi to. JHeśli w ogóle trudniej jest się skupić to, gdy rozumiem tekst piosenki, ale to też nie zawsze. Nie wybieram specjalnie muzyki do książki, ale czasami zdaża się, że pasuje akurat do tego co czytam. Ciężko powiedzieć do czego jest lepsza klasyka a do czego rock, bo to zależy od klimatu książki a czasami nawet rozdziału. Muszę jednak przyznać, że przy muzyce bez wokalu czyta się najlepiej i czasami potrafi to nawet wzmacniać emocje związane z czytaniem. Wydaje mi się więc, że słuchanie muzyki i czytanie nie wykluczają się, a nawet potrafią całkiem nieźle "wpółbrzmieć".


14 mar 2008 12:27:01
Post 
Muzyka zależy od nastroju czytającego i rodzaju książki. Wolę jednak nie słuchać przy czytaniu piosenek w naszym ojczystym języku, gdyż rozprasza to trochę uwagę. Ale muzyka filmowa jak najbardziej.


14 mar 2008 15:31:32
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:14:37
Posty: 32
Post 
Nie ma nic przyjemniejszego dla ucha podczas czytania, jak delikatna muzyka elektroniczna :) Choć zdarzało mi się czytać przy każdym gatunku muzyki/dźwięku/hałasu (no może poza odrzutowcami ;) )


15 mar 2008 0:08:38
Zobacz profil
Post 
Zależy od książki:
Jeżeli coś w klimacie mroźnym i mrocznym to proponuję soundtrack z serialu "Battlestar Galactica" - jeżeli przesłuchacie, będziecie wiedzieć czemu-)
Jeżeli czytam coś lżejszego, to polecam soundtrack z bajki "Asterix i Wikingowie"


15 mar 2008 16:48:22
Post 
Ja czytam w absolutnej ciszy. Czasami z głośników cichutko sączy się soundtrack z III Epizodu Gwiezdnych Wojen albo soundtrack z gry Republic Commando (jak czytam książki Karen Traviss).


15 mar 2008 21:31:16
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2008 21:02:41
Posty: 55
Post 
Ja zawsze słucham czegoś przy czytaniu. Z reguły jest to hip hop lub Armin van Burren i jego State of tarance. Szczególnie poleca to drugie bo nie zaprząta myśli a uprzyjemnia czytanie.

_________________
"Najdłużej trwa ta robota, której się nie zaczyna" - Tolkien


18 mar 2008 16:32:06
Zobacz profil
Post 
Przy czytaniu tylko i wylacznie delikatny ambient wydobywajacy sie z glosnikow, kazda bardziej absorbujaca muzyka odwraca moja uwage od czytania co czesto konczy sie powtarzaniem kolejnych kilkunastu stron :)


18 mar 2008 19:18:01
Post 
mi dobrze czytalo sie caroll'a przy lenny'm kravitz'ie:) a tak zwykle jest cisza:P


18 mar 2008 20:53:07
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2008 11:25:15
Posty: 52
Post 
Zabawne rozważania... Bo przy czym się lepie czyta, to chyba też zależy od gustu. Ja ostatnio doznałam takiej dziwnej konkluzji - najlepiej mi się czyta przy nie za dobrej muzyce. Bo jak jest za dobra to wstaję i tańczę :P
Swoją drogą, ciekawym doświadczeniem byłoby dostać do czytania muzykę, przy której autor pisał. Bo to moim zdaniem ma spory wpływ. Mogłoby to nieco zmienić odbiór tekstu =)

_________________
Ty, który stwarzasz jagody...
Moje zapasy źródeł ;)
Obrazek


20 mar 2008 16:55:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2008 15:47:29
Posty: 19
Post 
Preferuję ciszę... inaczej ciężko mi się skupić na tekście, pochłania mnie muzyka aż w końcu czytam literki nie pojmując ich sensu :)


21 mar 2008 16:07:08
Zobacz profil
Post 
Uwielbiam czytać i słuchać muzyki.Przeważnie jest to jazz coś spokojnego lub radio zależy od mojego nastroju.Nie zasnę jak mi coś nie gra.Kiedyś musiałam mieć kompletną cisze a teraz cisza mnie meczy.


22 mar 2008 19:09:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: