Teraz jest 24 kwi 2024 16:14:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona
Muzyka przy czytaniu 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Też tak bywa aczkolwiek doradzam słuchanie muzyki przy czytaniu. Szczególnie jak się znajdzie muzykę w odpowiednim klimacie do książki.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


10 gru 2007 19:16:10
Zobacz profil
Post 
wszystko zależy od tego, co czytam.
Jeśli czytam coś dla rozrywki - muzyka mi absolutnie nie przeszkadza. Byle nie z polskim tekstem, bo wtedy słucham tekstu (albo sobie podśpiewuję w myślach) zamiast się skupiać na literkach :)
Ale jeśli czytam coś na uczelnię, jakiś trudny artykuł - wtedy albo w ciszy, albo z muzyką klasyczną w tle.
Natomiast nie lubię komletnej ciszy, kiedy robię coś konsturktywnego (czytanie jest dla mnie czymś konstruktywnym). Musi być jakiś szelest, szum w tle. Np. druga osoba w pokoju, która też czyta.


03 lut 2008 1:38:04
Post 
Muzyka to muzyka, a książka to książka. Jak czytam to musi być obsolutnie cicho; chyba że stukot jadącego pociągu, czytam gazetę, albo komiks.


28 lut 2008 13:11:36
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:53:14
Posty: 60
Lokalizacja: mazowsze
Post 
Przy czytaniu na komputerze zdarza mi się słuchać muzyki z filmów i mam kilka ulubionych soundtracków, są to
"Conan the Barbarian" Basila Poleduoris'a
"1492 Conquest Of Paradise" i "Blade Runner" Vangelis'a
"Bram Stoker's Dracula" – Wojciecha Kilara
"Rosemary's Baby" Krzysztofa Komedy
Muzyka z Forresta Gumpa i Queen Of The Damned
Wybór muzyki zależy od tego co czytam i jaki mam nastrój
Oprócz tego czytając słucham takich klasyków jak The Doors, Pink Floyd, Led Zeppelin czy Deep Purple

_________________
Groźny, górny i złowrogi - skąd przybywasz? Jak cię zwą?
Czy z plutońskich brzegów nocy tu przybywasz? Jak cię zwą?"
"Nevermore!",


28 lut 2008 13:20:09
Zobacz profil
Post 
Muzyka chyba nadaje rytm czytaniu, oczywiście zgadzam się z pozostałymi forumowiczami, że odpowiednia do nastroju naszego tudzież książki


28 lut 2008 15:19:14
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:11:00
Posty: 37
Post 
Ja osobiście do czytania lubię słuchać muzyki klasycznej, zwłaszcza Vivaldiego

_________________
Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
Zrobiłem, co mogłem, kto potrafi, niech zrobi lepiej.
Obrazek


28 lut 2008 16:04:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Tylko muzyka - bez słów i bardzo cicho.


28 lut 2008 18:14:12
Zobacz profil
Post 
Muzyka do czytania? Ależ oczywiście! Tylko nie po polsku bo jakoś nie moge sie wtedy skupić


29 lut 2008 1:01:12
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
Zgadzam się z autorem postu powyżej-po polsku odpada, a jeśli już w ogóle to cichutko.....
W czasie corocznego święta pod tytułem:czytanie "Władcy Pierścieni" od lat wciągam muzycznie dwa soundtracki: "Siesta" Milesa Davisa-mrok że ho ho, i "Leon" Erica Sierry

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


29 lut 2008 1:27:26
Zobacz profil
Post 
Zawsze slucham muzyki przy czytaniu. Glownie Apocalypticy, Izmaira, Batalion D'Amour i Closterkellera :)


29 lut 2008 1:31:34
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
No ale Anja i koledzy to raczej po polsku.. Ja się dekoncentruję....

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


29 lut 2008 1:33:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 1:18:12
Posty: 22
Post 
Wolę jak jest cicho, mam podzielną uwagę i muzyka raczej mi nie przeszkadza (o ile nie jest za głośna) ale wkładanie dodatkowego wysiłku w robienie 2 rzeczy na raz nie daje przyjemności (a po co słuchać muzyki jak nie dla przyjemności).

Często za to robię odwrotnie słucham książki a oczy zajmuję w tym czasie czymś innym.


29 lut 2008 2:40:13
Zobacz profil
Post 
Większość zespołów jakie słucham są polskie. Nie przeszkadza to tak bardzo jak masz doczynienia kilka lat z tymi samymi utworami i zna się słowa na pamięć :) Nie potrafię też słuchać muzyki cicho. Bo jak np po cichutku i gdzieś w tle puścić Come???


29 lut 2008 19:49:37
Post 
W sumie sam sie sobie zdziwiłem, ale przy czytaniu fantastyki nieźle sie wkręciłem jak mi Hunter leciał w tle... nawet te mocniejsze kawałki, ale ogólnie raczej dobrą rzeczą byłoby posiadać muzyke z filmów takich jak "Gladiator" czy "Władca Pierścieni"... wtedy nieźle by szło, ale sprawdzałem.


29 lut 2008 21:24:50
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2008 17:52:09
Posty: 23
Post 
Ja słucham Jazzu badz muzyki filmowej, z jakiego filmu to juz zależy od ksiazki ktora czytam. Zazwyczaj jest to raczej lekka muzyka, instrumentalna bez tekstu ktory moze zakłucic tok myslenia i czytania.


01 mar 2008 0:01:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: