Teraz jest 28 mar 2024 13:55:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona
Czytnik BOOX z serii X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Widać z tego, że jest jakiś problem z kontrolerem pamięci. Ja nie używam kart SD, choć myślałem, żeby w ten sposób przenosić dane z kompa na czytnik, skoro po USB trwa to wieki.
Jednak Twój post wskazuje, że wcale nie jest to taka pewna opcja.
Jak ja bym chciał, żeby wszystko działało już normalnie i bez żadnych cudów...

Awujotka - czy u Ciebie po wizycie w serwisie wszystko działa OK? Wrzucasz książki Calibrem? Masz transfer na przyzwoitym poziomie? Nie przymazują się sektory startowe?
Myślę nad wysyłką do serwisu, tylko chciałbym mieć pewność, że rozstanie z czytnikem będzie skutkować czytnikiem sprawnym w 100%.

Pozdrawiam - Leszek


12 paź 2011 10:34:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Belesiu, u mnie czytnik działa ok. Ja nie używam Calibry, więc o transferach poprzez ten program ci nie powiem. Książki wgrywam normalnie - poprzez połączenie usb bezpośrednio z kompa na czytnik, albo na kartę sd. Nie zauważyłam jakiegoś wydłużonego czasu kopiowania. Spróbuję dzisiaj znaleźć czas i wgrać większą partię plików, to wieczorem napiszę, jaki rząd wielkości osiągnął transfer.

Jak jesteś niezadowolony z pracy czytnika - wyślij go do serwisu. Na pewno panowie z Arta-Tech postarają się zdiagnozować//naprawić/wymienić w miarę szybko. Ja byłam w komfortowej sytuacji, że mam jeszcze drugi czytnik, to mogłam sobie pozwolić na czekanie. Pamiętaj o dołączeniu kopii dowodu zakupu.
pozdrawiam
A


12 paź 2011 11:27:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Dzięki za szybką odpowiedź (a swoją drogą - polecam Calibre - poza przygotowywaniem/konwersją ebooków, możesz sobie zaprenumerować wiadomości z różnych ciekawych stron, które obsługuje Calibre i w ten sposób robić sobie ebookowe ich wersje, które potem sobie będziesz czytać na czytniku).
Przy wgrywaniu pojedynczej książki czas rzeczywiście nie jest jakoś szczególnie istotny - nawet jeśli jest to minuta, to zwykle ginie w masie innych czynności temu towarzyszących - ale w sytuacji nagłej potrzeby wrzucenia kilkudziesięciu książek, kiedy się z tego zrobi godzina, to już jest problem. A normalna prędkość USB powinna zapewniać transfer takiej ilości danych w kilkadziesiąt sekund.
Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na wieczorny test prędkości transferu na Twoim czytniku,
Leszek


12 paź 2011 12:19:04
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
LukeSw napisał(a):
Czy możliwe jest, żeby czytnik czasami uszkadzał pliki na karcie pamięci?
Nie powinny się takie rzeczy dziać - nie mieliśmy takich przypadków.

Konieczne jest zachowanie procedury wyjmowania karty z czytnika - zawsze po użyciu opcji w menu: Odłącz kartę SD.
Również bezpieczne odłączanie czytnika (z włożoną kartą też) od komputera, możliwe jest po użyciu opcji "Bezpieczne usuwanie sprzętu" czy "Wysuń nośnik" (Windows).


12 paź 2011 14:09:28
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 12:20:21
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Zawsze używam opcji odłączania oraz bezpiecznego usuwania. Więc mam inne pytanie.
Czy pliki mogą zostać uszkodzone podczas restartu zawieszonego czytnika?
Jeśli chcę wyjąć kartę SD z wyłączonego czytnika, to czy przed wyłączeniem go muszę odłączyć kartę, czy wystarczy samo wyłączenie urządzenia?


12 paź 2011 15:20:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
W moim przypadku również nie jest to sprawa niewłaściwego odłączania - jestem maniakiem procedury i wszyscy mają mnie za upierdliwca, gdy zwracam im na to uwagę. Z moich spostrzeżeń wynika, że problemem jest raczej podłączanie - czytnik zachowuje się poprawnie gdy jest odłączony a problemy zaczynają się zaraz po podłączeniu.
Pozdrawiam - Leszek


12 paź 2011 15:57:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Belesiu, przedstawiam wyniki krótkiego testu:

Katalog 144 tytułów, różne formaty, łącznie 65 MB, połączenie USB

1. do pamięci czytnika - transfer 140-400 KB - czas ok. 4 min.
2. na kartę SD w Onyksie - transfer 2 MB - czas ok. 32 s.

Niestety słusznie Calibre mi "nie leży", nie udało mi się bez konwersji skopiować tegoż katalogu..., a potem Calibre przestało odpowiadać. Natomiast w czytniku pojawiły się jedynie dwa pliki: driveinfo.calibre oraz metadata.calibre. Tak więc zostaję przy swojej dotychczasowej metodzie - Abby PDF Transformer i wgranie "ręcznie" do urządzenia.


Ostatnio edytowano 13 paź 2011 10:59:35 przez awujotka, łącznie edytowano 1 raz



13 paź 2011 9:33:58
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
awujotka napisał(a):
Calibra

W kwestii technicznej: Calibre, nie Calibra. Wymawiamy: caliber (bo to wynika z zapisu brytyjskiego - USA mają "meter", a w UK: "metre").

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 paź 2011 9:49:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
awujotka napisał(a):
Niestety słusznie Calibra mi "nie leży", nie udało mi się bez konwersji skopiować tegoż katalogu..., a potem Calibra przestała odpowiadać. Natomiast w czytniku pojawiły się jedynie dwa pliki: driveinfo.calibre oraz metadata.calibre. Tak więc zostaję przy swojej dotychczasowej metodzie - Abby PDF Transformer i wgranie "ręcznie" do urządzenia.


Witaj.
Dziękuję za test - czyli znacznie szybciej niż u mnie - może nie jakoś tam strasznie szybko, ale jednak szybciej - choć dziwić może, że transfer do karty SD (która powinna być wyraźnie wolniejsza) zajmuje znacznie mniej czasu - i jest to transfer porównywalny z "normalnymi" osiągami czytników.
Jeśli znów chodzi o Calibre - jest to program "nabity" możliwościami a korzystanie z niego nie jest jakoś tak absolutnie intuicyjne. Nie zamierzam Cię jakoś usilnie zachęcać, ale moim zdaniem możliwości tego programu zachęcają do poświęcenia chwili czasu na opanowanie podstawowej obsługi.
Calibre rozpoznaje jaki format pasuje do czytnika (dlatego moim zdaniem tak istotne jest poprawne rozpoznawanie czytnika - bo w stanie obecnym nie da się przerzucić plików Mobi bez konwersji) i automatycznie konwertuje do wymaganego formatu.
Pozdrawiam - Leszek


13 paź 2011 10:57:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Jednak pozostanę przy swoim programie:) Nie zależy mi na mobi, mam dużo pdf-ów, które wgrywam do czytnika, jak również całą masę plików *.doc, *.rtf i *.txt.
a poza tym do zrobienia mobi jest jeszcze Mobipocket Creator, który wg mnie jest bardziej przyjazny od Calibre.
Ale jak mówią, o gustach się nie dyskutuje...

Mori, dziękuję za uwagę o pisowni, jednak błąd ten zrobiłam świadomie...


13 paź 2011 11:05:09
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Mori napisał(a):
awujotka napisał(a):
Calibra

W kwestii technicznej: Calibre, nie Calibra. Wymawiamy: caliber (bo to wynika z zapisu brytyjskiego - USA mają "meter", a w UK: "metre").

Gdzieś widziałem wypowiedź Kovida na temat tego, że można to dowolnie wymawiać :twisted:

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 paź 2011 13:29:38
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
t3d napisał(a):
Mori napisał(a):
W kwestii technicznej: Calibre, nie Calibra. Wymawiamy: caliber (bo to wynika z zapisu brytyjskiego - USA mają "meter", a w UK: "metre").

Gdzieś widziałem wypowiedź Kovida na temat tego, że można to dowolnie wymawiać :twisted:

Za http://calibre-ebook.com/about#history:
Cytuj:
The name calibre was chosen by my wife, Krittika. The libre in calibre stands for freedom, indicating that calibre is a free and open source product, modifiable by all. Nonetheless, calibre should be pronounced as cali-ber, not ca-libre.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 paź 2011 13:53:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Ojej - nie bądźmy tacy restrykcyjni.
Lepiej poprawiajmy wszystkich mówiących "od roku dwutysięcznego czwartego" oraz piszących "regeneracja tuszy" zamiast "tuszów"
Wymowa słowa "calibre" jako określenia na coś, co stworzył Hindus (z całym szacunkiem dla Hindusów rzecz jasna - chodzi mi tylko o ich "szczególne" traktowanie fonetyki angielskiej) chyba nie jest szczególnie ważnym problemem :)
Pozdrrawiam - Leszek


14 paź 2011 14:09:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2011 15:55:49
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Jestem zdecydowany na kupno czytnika Onyx Boox X61S ale chciałem jeszcze przed kupnem zadać kilka pytań osobom, które już mają czytniki Onyxa.

1) Ponieważ powyższy czytnik nie jest dotykowy to jak to wygląda (czy w ogóle jest możliwe) z wprowadzaniem tekstu, żeby np poszukać danego wyrazu w tekście czy też obsługą słownika.

3) Czy warto dołożyć 100 zł i mieć dotykowy model z ekranem Visplex zamiast Pearl i bez wzmocnionej obudowy i czy w ogóle jest mi to potrzebne jeśli czytnik ma mi służyć tylko do czytania. Czy ta wzmocniona obudowa naprawdę coś daje?

4) Jeśli ktoś kupował niedawno czytnik to czy miał już wgrany nowy firmware?


17 paź 2011 8:48:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam
Na pytania parzyste nie odpowiem - na 4-te, bo czytnik kupiłem przed opublikowaniem nowego firmware'u, na 2-gie, bo go nie ma :)

ad1 Wprowadzanie tekstu odbywa się za pomocą klawiatury ekranowej - czyli podobnie do większości telefonów/palmtomów/palmofonów nie posiadających klawiatury tylko generujących "wirtualną klawiaturę" na ekranie. Tutaj jednak jest o tyle gorzej, że nie dziubiemy w literki wskaźnikiem lub paluchem, ale wybieramy je kursorem obsługiwanym 4-ma klawiszami kierunku i centralnym enterem.

ad3 Brak dotykowego ekranu, to główna zaleta Onyxa X61S - dzięki temu ekran ma większy kontrast, jest bardziej matowy (czyli odbija mniej światła) i nie ma potrzeby ciągłego palcowania. Tak więc korzyści masz 2 - 100 zł w kieszeni i lepszy wyświetlacz.

Jeśli kupujesz czytnik po to, aby czytać teksty niepolskie i korzystać ze słownika, to rozważ jednak zakup tabletu z androidem i jego dobrodziejstwami (szybszy, większa konfigurowalność i ogólnie większy wybór oprogramowania tłumaczącego). To oczywiście moje zdanie i pewnie zostanę za nie odsądzony od czci i wiary.
Onyx jest po prostu do czytania i do tego nadaje się znakomicie - powiedziałbym nawet, że rewelacyjnie. Wszelkich wodotrysków trzeba jednak szukać gdzie indziej, a czytnik e-booków z błyszczącym (i umazanym od ciągłego palcowania) ekranem to zmora dla oczu (czyli powrót do jednego z głównych problemów skłaniających ludzi do zakupu czytników z e-inkiem).

Wszelkie poglądy zawarte powyżej są wyłącznie wynikiem moich przemyśleń i doświadczeń :)
Pozdrawiam - Leszek


17 paź 2011 9:30:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: