Teraz jest 24 kwi 2024 8:36:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Czytnik BOOX z serii X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2011 10:03:53
Posty: 12
eCzytnik: X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Robert ArtaTech napisał(a):
Istnieją dwa tymczasowe sposoby w przypadku modelu X61S, obejścia błędu powodującego szybkie rozładowywanie baterii (zdaję sobie sprawę, że nieeleganckie):
- skopiowanie potrzebnej zawartości do pamięci wewnętrznej czytnika (1,5 GB dostępne) i chwilowe nie używanie karty SD
- nie używanie funkcji uśpienia i wyłączanie czytnika (poprzez dłuższe, ok. 4 sek., przytrzymanie przycisku "PWR") w okresach między używaniem go.
Prosimy o cierpliwość.


Gdyby nie fakt, że wtedy uruchomienie czytnika trwa minimum 35 sekund (z wczytaniem ostatnio czytanej książki)
zaakceptowałbym bez komentarza takie rozwiązanie. ^^
Czekam ... wprawdzie niezbyt cierpliwie ale co tam.

Pozdrawiam


29 wrz 2011 8:30:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
kosh napisał(a):
Awujotka - mała prośba, podaj jaką masz wersję firmware.
Pozdrówka


Bardzo proszę:
firmware version: 1.5.1. 20110914


29 wrz 2011 9:33:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2011 13:13:00
Posty: 2
eCzytnik: ONYX X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam wszystkich również jestem posiadaczem BOOXa X61S
opisane w zasadzie dokładnie już problemy z baterią mam i ja, ale u mnie nic nie piszczy albo nie słyszę tego,

dodatkowo zauważyłem jedną rzecz - włożyłem karte SD, trochę się pobawiłem czytnikiem i następnego dnia zniknęło wszystko z pamięci FLASH, zniknęło tak skutecznie że komputer nie widział w ogóle pamięci flash.

Próbowałem ją formatować z poziomu urządzenia i nic to nie dało, pamięci nie było dalej widać. Pomógł dopiero format pamięci zrobiony z poziomu komputera i póki co wszystko jest OKI.

aaa ktoś pisał wcześniej o problemach z Calibre. Nie stwierdziłem takich a przerzucam dosyć dużo książek, porządkuje je, kasuje, znowu przerzucam itd :)))



Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam,
PP


29 wrz 2011 13:38:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2011 10:15:35
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Niby nowe oprogramowanie na stronie się już pojawiło, ale po ściągnięciu w katalogu nic nie ma :/
Chociaż ja tam na samą długość działania czytnika nie narzekam, dzisiaj 11 dzień i tylko 1 kreska padła.

@Edit
Już działa :)
Zobaczymy co się poprawi :)


Ostatnio edytowano 29 wrz 2011 21:48:18 przez Daimon, łącznie edytowano 1 raz



29 wrz 2011 15:57:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2011 12:43:31
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Zainstalowałem, wszystko przebiegło poprawnie. Zobaczymy w ciągu najbliższych dni jak spisuje się poprawiony firmware. Póki co zauważyłem jeden problem.
Przestała mi działać IVONA. Po włączeniu funkcji czytania na głos, onyx ładuje ją w nieskończoność.


29 wrz 2011 18:16:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Spróbuj wgrać te pliki: http://onyx-ereader.pl/do-pobrania-251


29 wrz 2011 18:47:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2011 12:43:31
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Dzięki wielkie! Działa już, jednak mam jeszcze jedno pytanie. Podczas czytania przez IVONE słychać u mnie dziwne pykanie i przerywanie. Poniżej daje link do nagrania, które to prezentuje. Czy w innych czytnikach jest podobnie ?

http://greq.ayz.pl/onyx/onyx.mp3


29 wrz 2011 21:38:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
witam mam pytanie:
czy oprogramowanie opublikowane stronie w wersji 20110929 znacząco różni się od wersji, którą posiadam (została wgrana w serwisie też we wrześniu)?

Bo nie wiem czy warto wgrywać coś, co okaże się być tym samym co mam...

pozdrawiam


30 wrz 2011 9:52:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2011 13:13:00
Posty: 2
eCzytnik: ONYX X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
aktualizacja wgrana ... zobaczymy jak będzie.

_________________
Pozdrawiam,
PP


30 wrz 2011 10:31:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Raz kozie śmierć... wgrałam, zaktualizowało się, różnic póki co nie widzę, może delikatnie inne ikonki, albo mi się wydaje, CoolReader nie obsługuje epubów z drm...


30 wrz 2011 12:11:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Z moich spostrzeżeń po wgraniu nowego firmware'u (20110929) wynika, że jedna poprawka jest krokiem wstecz (przynajmniej dla mnie). Dotychczas, po zablokowaniu urządzenia, można je było wybudzić tylko klawiszem załączania. Teraz można to zrobić dowolnym klawiszem. Czyli - uśpione urządzenie, włożone do etui i przeniesione gdziekolwiek, zawsze dociera do celu wybudzone i z pozałączanymi przeróżnymi funkcjami.
Wiem, że można wyłączać itp, ale do tej pory (moim zdaniem) uśpienie - połączone z blokadą klawiszy, było fajniejsze.
Można by też (jako że ekranu dotykowego nie ma i klawiszy też nie za wiele) przypisać funkcje zdarzeniom - na przykład dwukrotne szybkie przyciśnięcie przewijania uruchamiałoby funkcję "idź do strony"
Pozdrawiam - Leszek


30 wrz 2011 12:27:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Masz rację w wybudzaniem dowolnym klawiszem. Przecież to jest bez sensu. Po to się usypia, żeby zablokować przypadkowe włączenie! Przecież teraz jak go wezmę do reki - przez okładkę też mogę go włączyć i coś tam bezwiednie ponaciskać!
Zawsze mawiam, że lepsze jest wrogiem dobrego! No i mam...

Panie Robercie! Trzeba tego buga zlikwidować! Jak najszybciej się da...


30 wrz 2011 12:41:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lis 2010 20:09:49
Posty: 10
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Ja również zgadam się z przedmówcami w sprawie wybudzania. Dziś załadowałem uśpiony czytnik do plecaka, jak go wyciągnąłem musiałem szukać gdzie zakończyłem czytanie bo czytnik wybudził się w plecaku i zmienił wyświetlaną stronę o -37 ;(


30 wrz 2011 13:29:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 15:09:25
Posty: 10
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Wgrałem i potwierdzam, że:
- znikły problemy ze stabilnością przy wgrywaniu plików, można wreszcie spokojnie używać Calibre :-) do synchronizacji np. newsów
- działają też funkcje zarządzania plikami z poziomu menu czytnika
- poprawnie czyści się lista ostatnio czytanych pozycji
- nie wiem jak z żywotnością baterii, bo na sprawdzenie chwilę czasu potrzebna,
- nadal nie wiem, kiedy czytnik się naładował do pełna, bo jak jest podłączony nawet naście godzin to ciągle ikonka ładowania się wyświetla; może by to poprawić? i dodać np. wyświetlanie jakiejś ikony ładowania w standby?, właśnie czy ktoś wie czy czytnik wyłączony przez przycisk on/off ładuje akumulator? nie ma o tym info w instrukcji; po odłączeniu kabla pokazuje full 5 kresek, czyli uznam, że od dziś mam naładowany i zobaczę ile wytrzyma
- nadal nie działa sensownie zarządzanie zakładkami, znaczy dodawać się dodają, ale usunąć to już można losowo tylko, czasem po usunięciu zamyka otwartą książkę, a po ponownym otwarciu nie ma zmian poczynionych w zakładkach, czyli się nie zapisują (podobnie jak z zamknięciem książki przez przytrzymanie ok, a nie przez back do menu) - no nic to akurat mocno istotną opcją nie jest ;-)
- z rzeczy miłych do wdrożenia - przydałby się skrót klawiszowy do zakładek (czasem lubię coś w trakcie czytania zaznaczyć, a obecnie trwa to kilka sekund zanim się dokopię do opcji w menu i trochę to rozprasza)
- no i wspomniane wyżej wybudzanie ze standbye, było dobre przyciskiem on/off, to mamy "lepsze" - głosuję za powrotem

Ogólnie po ponad miesiącu używania, jestem bardzo zadowolonym z tego modelu, a po prezentacji nowego Kindla upewniony, że wybrałem właściwie nie czekając aż Amazon objawi swoje odświeżone "dziecko", które nadal sporo odstaje w funkcjonalności od Onyxa :-)


30 wrz 2011 13:44:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Najlepszą rzeczą ze wszystkiego jest fakt, że nawet jak coś nam nie pasuje, to czuć troskę serwisu i chęć robienia nam dobrze (że użyję takiego nieszczególnie eleganckiego, ale chyba trafnego sformułowania).
Ja dopiero 2 tygodnie jestem szczęśliwym posiadaczem Onyxa, ale już teraz wiem, że zakup był jedną z lepszych decyzji, jakie udało mi się podjąć w tym roku. Myślę, że dla czytelnika książek, zakup Onyxa to najlepsza opcja. Nie będę wymieniał wszystkich zalet, bo ci, którzy to czytają zapewne wszystkie je znają.
Piszę to po to, żeby gość forum, szukający utwierdzenia się w decyzji zakupu Onyxa nie odniósł wrażenia, że zakup urządzenia o tylu wadach, to błąd. Wady są - owszem, ale drobne i (jak widać) na bieżącą usuwane. Zalet cała masa !!!
Długo rozważałem - Kindle czy Onyx - na szczęście kupiłem Onyxa.
Po prostu rewelacja.
Pozdrawiam - Leszek


30 wrz 2011 16:23:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron