Teraz jest 28 kwi 2024 0:40:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna strona
Czytnik BOOX z serii X61S 
Autor Wiadomość
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Aured napisał(a):
Tak na wszelki wypadek: czy na karcie z aktualizacją oprogramowania mogą znajdować się inne pliki, czy tylko ten jeden? Czy ma to jakieś znaczenie?

Nie ma to znaczenia, czy na karcie SD znajdują się inne pliki czy katalogi.
Ważne jest aby ten plik aktualizacji był w katalogu głównym karty SD (nie w jakimś podkatalogu).


28 paź 2011 12:53:03
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2011 10:03:53
Posty: 12
eCzytnik: X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Robert ArtaTech napisał(a):
Aured napisał(a):
O ile wcześniej nie miałem problemów bo nie korzystałem z karty, to wczoraj po zainstalowaniu aktualizacji (łącznie z czyszczeniem pamięci) nagle straciłem łączność z komputerem. Połączenie za pomocą kabla USB przestało istnieć. Mało tego kilka razy czytnik mi się zawiesił i tylko reset za pomocą spinacza pomagał. Odpuściłem i powróciłem do wrześniowej wersji.
Czy mieliście podobne doświadczenia?
Co na to Robert?
To znaczy, że po zainstalowaniu nowej wersji, po podpięciu USB do komputera, ten nie wykrywa urządzenia i nie pokazuje żadnego nowego dysku ? Czy też wykrywa urządzenie, ale nie pojawia się litera dysku w systemie? (Jeśli włożona karta SD do czytnika, powinny pojawić się dwa nowe dyski w komputerze.)

Dla formalności tylko przypomnę, żeby aktualizację robić przy naładowanym czytniku (minimum 3 kreski), nie podpiętym do komputera.

To mało prawdopodobne, ale może proszę jeszcze raz pobrać poprawioną wersję, sprawdzić czy nie ma błędów przy rozpakowywaniu i ponownie wgrać.
Ważne, żeby zawsze sprawdzić, jaką wersję pokazuje czytnik w opcji "O Nas" w Ustawieniach.



Potwierdzam powyższe problemy.
Aktualizacja według zaleceń.

Restart - niby wszystko OK.
Po podłączeniu do komputera - USB - pytanie na czytniku czy połączyć.
Wciskamy OK. Ikona USB na czytniku.

Komputer nic nie widzi.
Powracam do poprzedniej wersji.

Pozdrówka


28 paź 2011 13:35:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2011 9:05:12
Posty: 10
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 5
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam

Czytnik mam od 3 dni i mam podobny problem. Wczoraj wgrałem soft (20110929) i wszytko było ok.
Dziś podłączyłem czytnik, miałem włączoną Calibre z ostatnią aktualizacją i czytnik się zawiesił a komputer już go nie wykrył, katalog Biblioteka okazał się pusty...??? Wgrałem nowy soft (20111020) Boox działa ale komputer go nie widzi, podobnie jak karty w nim i wiesza się. Czy jest możliwość że nowa aktualizacja calibry pomieszała, w czasie podpięcia do kompa była jeszcze wcześniejsza wersja softu. Dlatego nie mogę powiedzieć że nowy soft zawinił.


Wiesza się gdy jest włączony na głównym menu przez dłuższy czas bez pracy, tylko reset wtedy pomaga. Sprawdzę czy na czuwaniu też się zawiesi i napiszę później.
Wgranie wcześniejszego softu jak czytałem nie wchodzi w grę więc co można zrobić???

EDIT:
Wgrałem jeszcze raz nowy soft, nadal brak połączenia z kompem, czytnik nie zawiesił się w stanie czuwania.
Soft wgrywałem z wszystkimi zaleceniami Roberta ArtaTech. Ważne że da się czytać, ale mam nadzieję że rozwiązanie problemu nadejdzie wkrótce.
Właśnie zawiesił mi się na otwartej książce.
Przypadek mój i Aureda w jednym czasie może wskazywać że to raczej nie nasza wina.
Jak wygląda sprawa wgrania wcześniejszego softu można czy nie ???

Pozdrawiam

_________________
http://aklimas.digartfolio.pl/


28 paź 2011 15:32:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2011 8:55:16
Posty: 13
eCzytnik: Onyx BOOX X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Cytuj:
Jak wygląda sprawa wgrania wcześniejszego softu można czy nie ???


Skoro udało się kosh i mnie to znaczy że chyba można ;)
Nie wiem tylko czy jest sens eksperymentować z ponownym ściąganiem nowej aktualizacji. Chyba jednak nie wytrzymam i spróbuję.


28 paź 2011 15:44:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2011 9:05:12
Posty: 10
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 5
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
A po wgraniu softu wcześniejszego wszystko wróciło do normy ???
Bo u mnie po powrocie do wcześniejszej wersji komputer widzi urządzenie ale chce je formatować bo nie odczytuje plików na nim.

_________________
http://aklimas.digartfolio.pl/


28 paź 2011 16:43:47
Zobacz profil WWW
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Ponieważ niczego podobnego, jak w postach powyżej, nie zauważyłem w czytniku (a robię z nim różne dziwne rzeczy), postaram się jeszcze raz opisać procedurę instalacji i dodać pytania pomagające w zdiagnozowaniu problemu, ale w wątku o nowej wersji, gdyż to jej dotyczy, a tu jest wątek ogólny o tym modelu czytnika.

W sprawie instalacji nowej wersji proszę zajrzeć tu: Nowe oprogramowanie dla BOOX X61S: (20111020)


28 paź 2011 18:36:05
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2011 8:55:16
Posty: 13
eCzytnik: Onyx BOOX X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
No więc ponownie ściągnąłem oprogramowanie z października wykonawszy wszystkie, zalecane w procedurze, kroki... i niestety z identycznym negatywnym rezultatem. Czytnik nie jest widoczny przez komputer po podłączeniu kablem USB.
Niestety, mimo ostrzeżenia Roberta o nie wracaniu do poprzedniej wersji, ponownie zainstalowałem wersję z września aby móc korzystać z czytnika.
No i czekam na dalsze kroki Roberta i jego kolegów, z dwojga złego lepsza w moim przypadku jest poprzednia wersja mimo istnienia opisywanych już tu błędów (mnie najbardziej doskwiera wybudzenie dowolnym klawiszem).


28 paź 2011 19:27:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
krótko używam najnowszego firmware (z 20.10.2011), ale póki co nie zauważyłem problemów, o których piszą Aured, Kosh i Kasztelan, u mnie wszystko dobrze działa


28 paź 2011 19:48:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2011 9:05:12
Posty: 10
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 5
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Wszystko w końcu ruszyło, chyba problem w tym że formatowanie robiłem przed wgraniem softu, a teraz zrobiłem po wgraniu.
Zobaczę jak będzie się teraz sprawował czytnik, mam nadzieję że wieszanie się też teraz zniknie.

Dzięki za szybkie wsparcie i pomoc
Pozdrawiam

_________________
http://aklimas.digartfolio.pl/


28 paź 2011 20:59:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2011 8:55:16
Posty: 13
eCzytnik: Onyx BOOX X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Też się udało, szerzej w wątku o aktualizacji.
Dziękuję i pozdrawiam.
Idę czytać.


28 paź 2011 21:38:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2011 15:55:49
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Trochę czasu już minęło ale Dziękuje za odzew w sprawie czytnika.

Po formacie czytnika rzeczywiście jest wszystko lub prawie wszystko OK. Przy czym najpierw musiałem formatować z poziomu komputera (FAT 32) by komputer widział dysk a później na wszelki wypadek jeszcze formatowałem z poziomu czytnika i wtedy pojawiły się dodatkowe dwa foldery.
Teraz mogę czytać swobodnie.

Wypróbowałem iwonę do czytania książek. Przeczytała mi ok jednej strony i niedługo po tym zniknęła mi jedna kreska. Czy to normalne?

Pliki wgrywane na kartę sd są całkiem szybko.

Co do wykrywania urządzenia przez komputer to różnie bywa. Raz za pierwszym razem, raz trzeba czekać lub podłączyć ponownie do skutku. Nie jest to raczej wina kabla, bo sprawdzałem dwoma różnymi. Możliwe, że to wina komputera a jak to wygląda u was?


30 paź 2011 0:06:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2011 9:05:12
Posty: 10
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 5
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
U mnie od początku komp wykrywał urządzenie i trwało to dość szybko, po problemach i zmianie softu wszystko działa jak należy. Iwona działa u mnie dobrze, ale ja jej nie używam, nie lubię jak ktoś czyta, wolę robić to sam.

_________________
http://aklimas.digartfolio.pl/


30 paź 2011 13:19:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
U mnie po zmianie softu też wszystko działa jak należy - komputer za każdym razem prawidłowo wykrywa i czytnik, i kartę w czytniku.
Natomiast dzisiaj pojawił się (po raz pierwszy) komunikat o niskim poziomie baterii, mimo że wskaźnik wskazuje tylko jedną kreskę mniej... Stało się to po odłączeniu czytnika od kompa.


05 lis 2011 16:42:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam,
Mam Onyxa drugi dzień, więc mogę tylko podzielić się pierwszymi wrażeniami.
Moje oczekiwania były niezbyt wygórowane - chciałem mieć dobry ekran do czytania beletrystyki w języku polskim. No i wszystko jest jak trzeba. Pięknie czyta pliki epub, rtf i nawet pdf z reflowem daje radę. Innych formatów nie sprawdzałem, bo praktycznie nie mam takich książek, a zresztą ewentualna konwersja jest prosta i nie zajmuje dużo czasu.Nie miałem żadnych kłopotów z połączeniem z komputerem - wgrywanie i porządkowanie biblioteki z poziomu kompa szybkie i przyjemne. Czytanie na tym ekranie jest lepsze niż myślałem, spodziewałem się, że 6 cali może być zbyt mało, ale okazało się, że jest OK. Sprawdziłem nawet Ivonę, chociaż nie zamierzam z niej korzystać - również działa bez zarzutu, lepiej niż myślałem. I wszystko to dzieje się na sofcie czerwcowym. Ściągnąłem sobie wcześniej ten najnowszy, ale w tej sytuacji spokojnie poczekam na 1.6. Aaaaa...jeden mankament zauważyłem (a może zwyczajnie coś źle robię) - z poziomu czytnika nie mogę usunąć zbędnych książek, wciskanie OK na ocji USUŃ nad danym plikiem nic nie daje. Muszę to robić przez kompa. Oczywiście nic nie mogę powiedzieć o baterii, za krótko.
Na razie jest super, jestem bardzo zadowolony :)


10 lis 2011 16:15:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Jeśli próbujesz usunąć plik z katalogu "Ostatnio otwarte", to faktycznie się nie uda. Natomiast z usunięciem pliku z każdego innego katalogu nie powinno być problemów.
Potestuj baterię, jeśli w ciągu tygodnia drastycznie spadnie poziom naładowania, lepiej zainstalować nową wersję softu i pogodzić się z wybudzaniem każdym klawiszem.


10 lis 2011 17:50:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: