Teraz jest 19 kwi 2024 17:00:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna strona
Czytnik BOOX z serii X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lis 2010 16:06:27
Posty: 9
eCzytnik: onyx boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam

Mam pytanie. Pokrowiec do wersji x61s jest straszny, zamiast miekkej skory z wersji 60s mamy tekture. Czy mozna go czyms zastapic ? np tym : http://allegro.pl/etui-tuff-luv-multi-v ... 02241.html ?


04 paź 2011 12:29:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Polecam dedykowany do tego modelu, ja kupiłam, jest bardzo dobry jakościowo, miękka skóra, otwory tam, gdzie powinny być. Z przesyłką zamknęłam się w kwocie 120 zł (zależne od kursu), dostałam w ciągu kilku dni.
http://www.amazon.co.uk/Cover-Up-eReade ... 342&sr=8-1


04 paź 2011 16:11:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
awujotka napisał(a):
http://www.amazon.co.uk/Cover-Up-eReader-Leather-Cover-Style/dp/B004YTEJ1Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1317737342&sr=8-1

Całkiem fajna okładka, zupełnie taka jak na A60 z dopasowanymi wycięciami :)
Widziałem coś podobnego na alibaba.com, ale okazało się, że to całkiem nowy wynalazek, czyli inny model BOOX-a w takiej okładce (okrągłe miejsce na klawisze sterujące w postaci kółka, zamiast prostokątnego).

_________________
W Obrazek też ;)


04 paź 2011 20:25:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Ta sama okładka jest i na ebay jeżeli ktoś nie che lub nie może (jak ja) kupować w amazonie. Właśnie zamówiłem, dam znać kiedy dojdzie.


05 paź 2011 20:31:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam. Kolejne spostrzeżenie po upgradzie firmware'u. Wszystkie książki mam ze statusem - "nie czytano" a czytane książki nie pojawiają się w ostatnio otwieranych. Wiem, że to pierdułka i niewielka cena za poprawę wydajności energetycznej, ale jednak byłoby fajnie, gdyby kiedyś w końcu wszystko działało jak trzeba... A może to tylko u mnie takie zjawisko?
Pozdrawiam - Leszek


08 paź 2011 16:34:33
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
belesiu napisał(a):
Witam. Kolejne spostrzeżenie po upgradzie firmware'u. Wszystkie książki mam ze statusem - "nie czytano" a czytane książki nie pojawiają się w ostatnio otwieranych.
Muszę potwierdzić - to jest bug.
Błąd pojawia się z opóźnieniem - nie od razu. Ma związek z wprowadzeniem programu Cool Reader.
Będzie naprawiony.


08 paź 2011 18:07:16
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Rzeczywiście - kiedy czytam FB readerem wszystko zdaje się działać OK. Czy jest jakiś istotny powód do wprowadzania dodatkowej aplikacji do czytania ebooków? Nie chcę na siłę doszukiwać się różnic - ale może jest coś, o czym nie wiem, a co w jakiś istotny sposób wpływa na jakość obsługi.
Pozdrawiam - Leszek


08 paź 2011 18:23:46
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
belesiu napisał(a):
Rzeczywiście - kiedy czytam FB readerem wszystko zdaje się działać OK. Czy jest jakiś istotny powód do wprowadzania dodatkowej aplikacji do czytania ebooków? Nie chcę na siłę doszukiwać się różnic - ale może jest coś, o czym nie wiem, a co w jakiś istotny sposób wpływa na jakość obsługi.
Cool Reader posiada lepszą interpretację formatu ePUB od tej starszej wersji FBReader-a, która jest w oprogramowaniu systemowym BOOX-ów. Na przykład FBReader nie wyświetla ilustracji, jeśli struktura ePUB jest "zagnieżdżona" czyli podkatalog z ilustracjami jest w osobnym podkatalogu niż katalog z tekstem utworu.
Taką strukturę epub tworzą niektóre programy do generowania e-booków. Można ją "spłaszczyć" za pomocą darmowego programu Calibre.
Oba programy nieco odmiennie interpretują kody css (wygląd tekstu) zawarte w plikach ePUB.
Dotyczy to ebooków nie zabezpieczonych DRM. Te zabezpieczone ADE muszą być czytane za pomocą Adobe Reader Mobile (Przeglądarka PDF).

Program Cool Reader w przeciwieństwie do FBReadera posiada też prawie kompletną obsługę formatu FB2, który jest ogromnie popularny w Rosji (gdzie indziej bardzo mało znany).


10 paź 2011 19:47:51
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Z mojej perspektywy Cool Reader jest gorszy od FBReadera, ponieważ nie obsługuje języków z zapisem "od prawej do lewej" (arabski, perski, hebrajski etc.) - sprawdzałem. Natomiast FBReader znakomicie obsługuje EPUB-y z zapisem "od prawej do lewej". Na świecie grubo ponad 300 milionów ludzi pisze od prawej do lewej, nawet w Europie jest to spora grupa osób. Nie wiem ilu jest w Polsce rosyjskich piratów, zainteresowanych perfekcyjną obsługą jakiegoś FB2, znam natomiast kilku Polaków, którzy czytają od prawej do lewej. Dla mnie prawidłowa obsługa tekstów "RTL" (right-to-left) to była podstawowa kwestia przy wyborze czytnika. Standardowy Adobe Reader Mobile póki co nie obsługuje RTL w EPUB-ach, dlatego szukałem czytnika z FBReaderem i wybrałem X61S. Bardzo mi się podoba to, że w nowym firmware są aż trzy programy do czytania do wyboru, nie rezygnujcie proszę z żadnego z nich, każdy ma swoje wady i zalety.


10 paź 2011 21:57:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam
Nie doczekałem się żadnej reakcji na mój problem związany z wolnym transferem przez Calibre. Bardzo proszę p. Roberta o informację, czy to normalne, że zgranie kilkudziesięciu MB książek musi zajmować godzinę...
No i druga sprawa - chyba mająca związek z tą pierwszą - każdorazowe podłączenie się do komputera stanowi dla mnie zagadkę - jakiż to problem tym razem zobaczę. Zwykle komputer wykrywa błędy systemu plików, chwilkę ponaprawia i wszystko jest ok (poza tym, że w folderze głównym pojawia się folder "found000" a w śroku 4 kb plik.
Dzisiaj - kiedy skończyłem czytać książkę, podpiąłem się do komputera, aby wgrać jej drugą część, a komputer przywitał mnie radosnym - ten dysk jest niesformatowany, czy chcesz go sformatować teraz?
W panice odłączyłem Onyxa i sprawdziłem na urządzeniu - *&%(*%&)_)__#$ - biblioteczka pusta.
Tak więc wgrywam kolejny raz moje książki (godzina czasu na 100 książek) w międzyczasie klnąc sobie pod nosem.
Pomocy....
Leszek


11 paź 2011 16:12:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
chyba coś nie teges masz z czytnikiem, ja bym reklamował ...


11 paź 2011 16:53:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Czy ktoś z tu obecnych jest w stanie podać, jakiego rzędu transfery uzyskuje przez USB z komputera do Onyxa?
Chciałbym wiedzieć, czy moje wyniki (od 200 do 1000 KB/ sek przy połączeniu standardowym, poniżej 200 KB/s przy połączeniu przez Calibre) są normą, czy poniżej przeciętnych.
Pozdrawiam - Leszek


11 paź 2011 17:49:49
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
belesiu napisał(a):
każdorazowe podłączenie się do komputera stanowi dla mnie zagadkę - jakiż to problem tym razem zobaczę. Zwykle komputer wykrywa błędy systemu plików, chwilkę ponaprawia i wszystko jest ok (poza tym, że w folderze głównym pojawia się folder "found000" a w śroku 4 kb plik.
Dzisiaj - kiedy skończyłem czytać książkę, podpiąłem się do komputera, aby wgrać jej drugą część, a komputer przywitał mnie radosnym - ten dysk jest niesformatowany, czy chcesz go sformatować teraz?
W panice odłączyłem Onyxa i sprawdziłem na urządzeniu - *&%(*%&)_)__#$ - biblioteczka pusta.
Tak więc wgrywam kolejny raz moje książki (godzina czasu na 100 książek) w międzyczasie klnąc sobie pod nosem.
Pomocy...
Miałem w ręku jeden nasz egzemplarz modelu X61S, który zachowywał się dokładnie tak samo.
Problem z oprogramowaniem raczej odrzucamy, wygląda to na wadliwy moduł pamięci flash w tym egzemplarzu czytnika.
Tak czy owak, taka sytuacja nie powinna występować!

Proszę o sprawdzenie, jeśli jest taka możliwość, z innym kablem USB i innym portem USB lub innym komputerem.
Jeśli przyczyną nie jest zbyt "słaby" kabel USB lub port w komputerze, to proszę wykonać jeszcze jedną rzecz:
Trzeba zrobić kopię zapasową plików z pamięci czytnika (jeśli jest do nich dostęp), następnie wykonać funkcję "Formatuj pamięć" dostępną z Menu "Ustawienia" czytnika.
Ta funkcja wykonuje bardziej gruntowną operację, niż taka sama funkcja w systemie operacyjnym komputera, gdyż formatuje (na niższym poziomie) również tą pamięć flash wewnątrz systemu linux, który jest w środku.
Jeśli po takim sformatowaniu (z poziomu czytnika), problemy powyższe nadal będą się powtarzać, proszę o kontakt z naszym serwisem (najszybszy kontakt telefoniczny), gdyż taki egzemplarz powinien być wymieniony na sprawny. Potrzebny będzie dokument gwarancyjny.

Przepraszam za kłopot jeśli wynika on z wady sprzętu - tego rodzaju błędy nie występowały w poprzednich modelach i seriach naszych czytników.


11 paź 2011 18:54:18
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Dzięki za szybką reakcję.
Format z poziomu czytnika zrobiłem jak tylko wystąpił błąd - bałem się, że niewłaściwie działająca komunikacja między urządzeniami nie pozwoli na poprawne sformatowanie (bo w tym przypadku systemem formatującym byłby zdalny system)
Tak więc pamięc sformatowana, książki wrzucone (prędkość transmisji cały czas nędzna) i zobaczymy jak się będzie zachowywać jutro (dzisiaj już mi się nie chce ryzykować, że książki mi znikną).
Pozdrawiam - Leszek


11 paź 2011 20:03:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 12:20:21
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
U mnie takie błędy (folder found000 oraz uszkodzenia plików) pojawiają się na karcie pamięci. Karta jest sprawna, w innych urządzeniach nigdy nie sprawiała problem. A błędy wykrywane są dopiero, jak wykonuję synchronizację karty SD z komputerem (np. wykrywane są zmiany w plikach PDF, które rzeczywiście nie dają się potem otworzyć). Czy możliwe jest, żeby czytnik czasami uszkadzał pliki na karcie pamięci?


12 paź 2011 7:33:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron