Teraz jest 20 kwi 2024 7:55:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Komiksy Ogółem... 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:24:08
Posty: 211
Lokalizacja: Land Of No Return
Post Komiksy Ogółem...
Jak w temacie: wszystko na temat naszych kolorowych zeszycików :)
Proponowałbym zacząć od ulubionych serii, singlów, trylogii, czego tam chcecie :wink:
Moje ulubione:
- Thorgal (29 zeszytów),
- Skarga Utraconych Ziem (4 główne i 1 prequel),
- Star Wars (m.i. Obsesja [5], Ciemność [2], Darth Maul [2]).
Czytałem jeszcze wiele, wiele innych, ale podałem jedynie te ulubione :)

_________________
Obrazek


17 lip 2007 7:39:41
Zobacz profil
Post 
witam serdecznie
pozwole sobie napisać pare słów dla potomnych pod tym tematem

moja przygoda z komiksem zaczeła się w 1985r kiedy to za całe 200 zł zakupiłem w kiosku I wydanie "Kajko i Kokosz - Złoty Puchar" (2 zeszyty po 100zł)...
potem były kolejne części... a jej uwieńczeniem zdobycie w wyniku wymiany zaszytu "Na Wczasach" z pamiętną sentęcją "-MAM BONY...-GRATULUJE" (słono kosztowała mnie ta wymiana... o ile pamiętam dałem kilka zeszytów "Tytusa")

równolegle kupowałem zeszyty z serii:
-Hansa Klossa
-Kleksa
-wspomnianego "Tytus Romek i Atomek"
ale i pojedyncze zeszyty takie jak np:
-Herman Cortez i podbój Meksyku
-Ostatni Mohikanin
-Old Shatterhand i Winnetou (jeden z moich ulubionych)
-Antresolka, Profesorka, Norwesolka
czy tez wiele... wiele innych

wielkim pomocnikiem był "Świat Młodych" który drukował na ostatniej stronie kolejne cześci co bardziej poczytniejszych komiksów... oj pamietam jak zrywało sie skoro świt żeby pobiec do pobliskiego kiosku i zakupić upragniony numer "ŚM" eeeeh to były czasy... nie to co teraz komputery, bajery, lasery :D

moge powiedzieć że wychowałem się na komiksach i książkach z serii "Tygrys" oraz grze w kapsle z chłopakami z podwórka... ehhh słodkie wspomnienia :D

pozdrawiam wszystkich miłośników "zapisanych kartek" i kapsli !!!


17 lip 2007 10:10:15
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
nie czytałem nigdy zbyt wielu komiksów ale bardzo lubie komiksy z serii "Asterix" poza tym kiedyś kupowałem komiksy GIGANTY coz teraz wole chyba książki

_________________
http://toolsweb.pl/


17 lip 2007 10:17:06
Zobacz profil WWW
Post 
Kiedys Bolka i lolka i byl taki komiks gdziebylo 2 chłopakow i małpka, kurcze nie pamietam tytulu, ale mialam wszystkie zeszyty :).


Moj były to czarodziejki z ksiezyca zbierał :p


17 lip 2007 10:29:32
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
1. nie trawie wogle kretynskiego Marvela (te najnowsze to juz przechodza samych sebie, te pierwsze z lat '90 wtedy to bylo cos, ale teraz powielanie schemtawo, milony crossoverow ktore chca wyciagna kase - szkoda slow), ale uwaga Word War Hulk i wczesniejsza seria Planet Hulk jest swietnie narysowana i ma niezla fabule - az sie zdziwilem, ale wszelkie Spidery czy Xmeny to esencja pedalstwa i niesmiertelnosci - ile mozna... no i nurtuje mnie kiedy Capt. America wroci do grona zywych - czy to nie ironia losu ? od 67 lat Red Skull probuje go zabic, i nagle po 67 latach walk przychodzi mu do glowy pomysl ze zwyklym karabinem snajpierskim - jeden strzal i po robocie - zenada :).

2. Komixy D'sDP to pozycje obowiazkowe dla fanow ksiazek fantasy, wydano pozycje:

Forgotten Realms: Legend of Drizzt (ciagle sie ukazja kolejne zeszyty, kreska fanjna)

Obrazek

Eberron: Eye of the Wolf Ebberon bazuje na D&D, chyba nawet gra sie ukazala w tym swiecie :)

Obrazek

DragonLance:

Legend of Huma, Chronicles, Dragons of Autumn Twilight, Dragons of Winter Night, Dragons of Spring Dawning

do tego Fanow ksiazki zainteresuje tez DemonWars - uniwersum stworzone w pełni przez R.A. Salvatore - bardzo fajnie sie czyta, kreseczka tez git :)

Sa to wszystko swiezo wydane, pieknie wygladajace komixy, ale sa tez rowniez starsze pozycje:

Advanced Dungeons & Dragons
Dungeons & Dragons - In The Shadow Of Dragon
Dungeons & Dragons - Where Shadows Fall
Dungeons & Dragons - Black and White
Dragonlance
Dragonlance - Fifth Age
Forgotten Realms
Forgotten Realms - Annual
Forgotten Realms - Baldur's Gate
Forgotten Realms - The Grand Tour


jak ktos lubi ten klimat to ma naprawde co czytac :]

3. Osobiscie bardzo lubie komixy o Tranformersach ^^, szczegolnie te z lat 80 z polski, prosta kreska, fajna wkładka o 2 mechach - swietna rzecz

4. Francuski komix z jajem - czyli Asterix, Kran Barbarzynca, Lanfeust, Trolle z Troy - ubaw do łez, kapitalny humor.

5. Z kart ksiazki na komix, czyli:

Robert Jordan - Koło Czasu, ale z tego co wiem wydawnictow dalo sobie spokoj po 5 komixach :/

Raymon E. Feist - Adept Magii, wydawany przez Marvela, ale bez pedalskich trykotów z latexu i na scenariuszyu Feista :)

Orson Scott Card, cos widzialem, tylko nie pamietam jak to byla pozycja :)

Roger Zelazny's Nine Princes in Amber, wiadomo o co chodzi :)

Terry Pratchet - Guards Guards + The Last Hero + The Light Fantastic, tak tak, kreska zakręcona, ale humor ten sam :)

Stephen King - Dark Tower - wiadomo o co chodzi, jak dla mnie kreseczka troche słaba

6. Z ostatnio czytanych, wartych uwagi wymienie: Kaznodzieje, Spawna, Zywe Trupy, Kaczora Donalda (starsze numer, nowsze sa juz absurdalne i nie smiesza), Fury +18, Punisher +18, 300 (film to gowno przy komixie), DMZ, Marvel Zombies (powiew świezosci, a raczej zgnilizny w świecei Marvela :) ), Zabojca (kochane CFC ^^), Juan Solo.

Narazie tyle, jestem tez na dzis dzien 3-4 miesiace w plecy w komixowym swiecie, wiec moze cos jeszcze ciekawego sie ukazało :]. Jedno jest pewne... czeka mnie od cholery czytania i oglądania :).

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


17 lip 2007 11:48:50
Zobacz profil
Post 
Co do komiksu o 2 chłopakach i małpie to chyba chodziło Tytusa, Romka i Atomka. Mój ulubiony komiks to Thorgal, ale szczerze wolę te starsze wydania, udzie jeszcze X-man i Punisher.


17 lip 2007 13:01:29
Post 
no dokładnie to to :)


17 lip 2007 13:04:39
Post 
Ja czytalam kiedyś Kaczora Donalda :D


17 lip 2007 13:41:11
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Ja też czytałem jedynie Kaczora Donalda :) To były jedyne komiksy, które mi się podobały. Zawsze jakoś wolałem książki od komiksów.


17 lip 2007 13:50:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
Obi-One napisał(a):
Ja też czytałem jedynie Kaczora Donalda :) To były jedyne komiksy, które mi się podobały. Zawsze jakoś wolałem książki od komiksów.


Star Wars komixow tez jest od cholery ;) :twisted:

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


17 lip 2007 14:06:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Ale jakoś komiksy Star Wars mi nie leżą. Miałem kiedyś kupę tego na dysku i wywaliłem. Wolę książki.


17 lip 2007 14:35:08
Zobacz profil WWW
Post 
Kaczor Donald to "klasyka" :lol: a te zabawki w każdym numerze, ooo błogie lat dziecinności.


17 lip 2007 16:39:24
Post 
Kiedyś bardzo lubiłam "Kajka i Kokosza", "Thorgala" (nie czytałam tych nowych części). I pamiętam jeszcze te czasy jak co tydzień czekało się na Świat Młocych, żeby przeczytać nową część jakiegoś komiksu :)


18 lip 2007 8:16:41
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
"W poszukiwaniu odpowiedzi", naprawdę genialne.
Opis:
Cytuj:
Tandem Morvan & Buchet zyskał sławę głównie dzięki popularnej i u nas serii "Armada". Ale narodziny owego rubasznego stylu mogliśmy obserwować także w "Świecie Komiksu", który drukował krótkie opowieści fantasy z cyklu "W poszukiwaniu odpowiedzi" właśnie tegoż duetu.
A oto kompletny już poradnik młodego śmiałka, który zawiera odpowiedzi na pytania nurtujące zarówno młodych jak i dojrzałych już bohaterów. 16 wyjątkowych wykładów które uczynią z każdego najprawdziwszego herosa.
Dlaczego smoki zawsze strzegą skarbów, dlaczego jest zawsze bójka w tawernie i czy istnieją ogry jarosze - odpowiedzi na te i inne pytania pomogą zdobyć skromną fortunkę i należny szacunek wśród kompanów.


Link:
Kod:
http://www.badongo.com/file/3250456


Oprócz tego "Kaczor Donald" daaaawno temu (i raz, mniej dawno, w JPGach), trochę stripów internetowych - tutaj nieraz można trafić na coś fenomenalnego.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 lip 2007 8:26:38
Zobacz profil WWW
Post 
Wg mnie najlepszy stip to "Calvin and Hobbes" napisany i ilustrowany przez Billa Wattersona - mój avatarek to właśnie Calvin :)
Jeszcze lubię "Peanuts'y"


18 lip 2007 8:35:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron