Teraz jest 18 kwi 2024 21:24:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Następna strona
inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
No właśnie. A używasz Legimi na czytniku?
Mi na przykład nie wiesza się przy włączeniu...


20 lip 2015 19:58:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Nie korzystam z Legimi - nie potrzebuję :)


20 lip 2015 20:14:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Może to jest rozwiązanie problemu... Dam sobie tydzień na nadrobienie zaległości książkowych bez Legimi i zobaczymy czy czytnik będzie się normalnie zachowywał ;)


20 lip 2015 20:20:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Oglądałem wczoraj ten czytnik. Miłe w dotyku tworzywo. Nie ślizga się.
Trochę poklikałem. Na tyle na ile mogłem w trakcie chwili zapoznać się z urządzeniem to sprawia pozytywne wrażenie.
Podświetlenie w badanym egzemplarzu przy poziomie 3,4 było wystarczające. 1,2 prawie nie do zauważenia. Oglądałem w sklepie przy "solidnym" oświetleniu sufitowym. Nie wiem jakie były by wrażenia z czytania po ciemku. Trochę mi brakuje menu kontekstowego przy czytaniu (domyślnie odpalał się Acrobat) w porównaniu do np domyślnego czytnika w i62hdAG. Trochę męczyłem się z poszukiwaniem opcji regulacji oświetlenia z poziomu Acrobata. Jednakże urządzenie wygląda na warte zainteresowania się bliżej i zbadania w bardziej sprzyjających warunkach i przy użyciu Legimi i allreadera, jak zachowuje się bateria.
Czy ktoś z posiadaczy używał wbudowanego klienta poczty?
jak sie zachowuje, Airs może jakaś mikro recenzja?
Fajny napis na tyle obudowy - manufactured by artatech onyx europe.
Gdzie ta fabryka we Wrocławiu jest:)? powinno być raczej branded for artatech onyx europe by boyue.
tak wiem złośliwy jestem.
Osobiście czekam na boyue t63 by porównać z inkbookiem oraz t62+ i być może wymienić swój aktualny czytnik na nowy.


21 lip 2015 10:54:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
W ciągu 200 stron książki 2x się zawiesił. Musiałem go guzikiem restartować.

Później włączam wifi - głupieje i oczywiście też dostaje zawiechy.

BTW "super" jest to wifi - wciskam połącz z siecią, co robi czytnik? Pokazuje komunikat wyłączanie wifi


21 lip 2015 23:08:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Odnosząc się do wcześniejszej uwagi na mój temat, mogę potwierdzić, że pierwszy czytnik Onyx miałem od listopada 2009 roku, a z dystrybutorem współpracowałem przez około rok (2012), jeszcze za czasów modeli opartych na Linuxie.

wojtkl1 napisał(a):
Jednak to wyłączanie czytnika dużo nie pomogło. Właśnie go włączyłem dziś pierwszy raz i zaraz po włączeniu WiFi zaświecił się na maksa, zgasł i restart...
Nie ma co się męczyć z wadliwym egzemplarzem. Zadzwoń do serwisu, umów kuriera i będziesz miał sprawny czytnik.

puchatek2 napisał(a):
jak sie zachowuje, Airs może jakaś mikro recenzja?
Moje posty z początku tego wątku (pierwsze 3 strony) można potraktować jako taką recenzję:
post118631.html#p118631
post118653.html#p118653
post118680.html#p118680
post118741.html#p118741

SanDiego napisał(a):
W ciągu 200 stron książki 2x się zawiesił. Musiałem go guzikiem restartować.
Później włączam wifi - głupieje i oczywiście też dostaje zawiechy.
Też się nie męcz z wadliwym egzemplarzem. Wystarczy opisać serwisowi to samo co tu na forum i naprawią albo wymienią.
Takich problemów nie rozwiąże aktualizacja ani ograniczanie aplikacji.

Instalowałem wiele programów dla przetestowania i żadnej zwiechy/restartu nie zaliczyłem, może raz :)
Używam obcego launchera, doinstalowałem i używam, oprócz FBReadera, kilku programów do czytania i wszystko śmiga.
Tak ma być w normalnym, sprawnym egzemplarzu.

_________________
W Obrazek też ;)


22 lip 2015 0:20:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
A używasz Legimi? Bo ja odkąd odinstalowałem Legimi, nie mam na razie żadnych problemów z czytnikiem i WiFi.


22 lip 2015 0:40:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
airs napisał(a):

puchatek2 napisał(a):
jak sie zachowuje, Airs może jakaś mikro recenzja?
Moje posty z początku tego wątku (pierwsze 3 strony) można potraktować jako taką recenzję:

airs: w sprawie mikro recenzji chodziło mi o samego klienta poczty, bo jakoś nie przyuważyłem byś o nim pisał na początku wątku.


22 lip 2015 12:55:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
airs napisał(a):
Też się nie męcz z wadliwym egzemplarzem. Wystarczy opisać serwisowi to samo co tu na forum i naprawią albo wymienią.
Takich problemów nie rozwiąże aktualizacja ani ograniczanie aplikacji.



Może nie wypowiadaj się za serwis bo jak wiemy ma on generalnie postawę "u nas jest ok", jak można przeczytać w różnych wątkach.
Na mobileread użytkownik inbooka opisuje jak przesłał do serwisu zdjęcia ekranu, który wg niego kwalifikuje się do wymiany.
Zgadnij jaka jest odpowiedź serwisu ????


22 lip 2015 13:17:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
grucha44 napisał(a):
Może nie wypowiadaj się za serwis bo jak wiemy ma on generalnie postawę "u nas jest ok", jak można przeczytać w różnych wątkach.
Na mobileread użytkownik inbooka opisuje jak przesłał do serwisu zdjęcia ekranu, który wg niego kwalifikuje się do wymiany.
Zgadnij jaka jest odpowiedź serwisu ????


A co on może Ci więcej poradzić? Najlepiej z góry przyjąć że stwierdzą że jest ok i nic nie zrobią. Są trzy opcje jeśli można to oddać czytnik do sklepu gdzie kupiłeś (lub sprzedać jak pierwsze nie wchodzi w grę), zgłosić do serwisu, lub dalej narzekać że się resetuje.


22 lip 2015 13:58:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
wojtkl1 napisał(a):
A używasz Legimi? Bo ja odkąd odinstalowałem Legimi, nie mam na razie żadnych problemów z czytnikiem i WiFi.
Legimi (wersję na tablety), używałem przez ok. tydzień, w ramach bezpłatnego, próbnego okresu, żeby sprawdzić, czy da się z niego korzystać na czytniku i wszystko było w porządku - żadnych zawieszeń ani restartów.

puchatek2 napisał(a):
w sprawie mikro recenzji chodziło mi o samego klienta poczty
Jako klienta poczty używam programu K9mail, do którego mam zaufanie i spisuje się bardzo dobrze.

grucha44 napisał(a):
Może nie wypowiadaj się za serwis bo jak wiemy ma on generalnie postawę "u nas jest ok", jak można przeczytać w różnych wątkach.
Na mobileread użytkownik inbooka opisuje jak przesłał do serwisu zdjęcia ekranu, który wg niego kwalifikuje się do wymiany.
Zgadnij jaka jest odpowiedź serwisu ????
Może nie stwarzajmy alternatywnej rzeczywistości ;) Jeśli urządzenie się restartuje albo zawiesza, to znaczy że jest jakieś uszkodzenie w obrębie płyty głównej albo zasilania. I żaden serwis nie będzie twierdził inaczej, bo poszedł by z torbami.

Miałem bliski kontakt z serwisem elektroniki i wiem mniej więcej, co ludzie potrafią wymyślić i jakie cuda wyprawiać z urządzeniami. Jednak ewidentne wady egzemplarza są wadami. Zwłaszcza jak się dokładnie opisze problem i okoliczności jego występowania. Jeśli coś się zdarza powtarzalnie i można to wygenerować konkretnymi czynnościami, to naprawa czy wymiana nie jest żadnym problemem. Również często serwis wątpliwe rzeczy rozwiązuje na korzyść użytkownika.

Co do przykładu z krzywo obsadzonym ekranem (z mobileread.com), to chętnie bym się upewnił, czy ten gość napisał serwisowi co dokładnie mu przeszkadza, bo patrząc na zdjęcia, trzeba się długo zastanawiać, o co może chodzić... Lekkie przesunięcie nie jest widoczne w normalnym użytkowaniu, najwyżej w dolnej krawędzi i sprawa nie kwalifikuje się w/g mnie do wymiany, a do ewentualnego poprawienia osadzenia ekranu w obudowie. Z tym, że nie wiem jakie są normy producenta w tym względzie, o ile dziesiątych milimetra może być ekran przesunięty w obudowie.

_________________
W Obrazek też ;)


22 lip 2015 16:18:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Nie do końca o to mi chodziło. Z jednej strony jest serwis, z drugiej użytkownik. Wina za wyczynianie cudów jest tu i tu, wystarczy poczytać co serwisy potrafią zrobić (np. porysować telefon przy okazji naprawy), a użytkownicy też nie lepsi (połamią, zaleją i udają że samo się popsuło).
Jednakże jeśli mam dajmy na to czytnik, w którym jest np. wypalony jeden pixel i krzywy ekran to generalnie decyduje podejście do klienta bo serwis może napisać :
- ekran jest odchylony 2 mm czyli w normie a piksele wypalone mogą być trzy, obciążamy Cię niezasadną reklamacją
- wymieniamy czytnik na taki bez żadnych wad, życzymy miłego korzystania z usług naszej firmy

Chciałbym aby w końcu kiedyś traktowano nas klientów, tak jak w tym drugim przypadku.


23 lip 2015 7:48:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
grucha44 możesz być traktowany jak w drugim przypadku.
Kupuj produkty Apple oraz Amazon...


23 lip 2015 8:31:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Ja czekam na recenzje świata czytników. Użyszkodnikiem ma być moja żona a 20 lat po ślubie nie chce ryzykować trwałych uszkodzeń ciała


23 lip 2015 12:15:14
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Po Kindle i Kobo żona ma pewnie wygórowane wymagania :) ale sądzę, że nie powinna narzekać.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 lip 2015 17:20:12
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: