Teraz jest 29 mar 2024 14:06:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 35  Następna strona
inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Będzie recenzja na sw w tym tygodniu czy niestety nie?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


24 lip 2015 8:05:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Wczoraj przyszedł do mnie Inkbook, zainstalowałam kilka aplikacji i zawiesił mi się :( Odinstalowałam wszystkie wgrane przeze mnie aplikacje i działa teraz bez zarzutu. Prawdopodobnie jakaś z aplikacji nie chciała współpracować z czytnikiem.

Dużym i pozytywnym zaskoczeniem był dla mnie wbudowany program do czytania. W zasadzie nie mam już potrzeby instalowania Alreadera. Ekran nieporównywanie lepszej jakości niż w moim nooku. Podświetlenie przydaje sie także w dzień - ustawione na dwie kreski dodatkowo wybiela ekran i zwiększa czytelność. Bajka :D

Zawiodłam się natomiast na aplikacji pocket, która przy każdym uruchomieniu wymagała ode mnie logowania przy wlączonym WIFI. Bez tego nie chciała się w ogóle uruchomnić. Czytania artykułów offline to przecież główna zaleta pocket. Może to wada samej aplikacji, którą ściagnęłam gdzieś z sieci. Jaka wersja pocket najlepiej działa na Inkbooku i czy to normalne, że przy kazdym uruchomieniu aplikacji muszę logować się do serwisu?

Na moim Inkbooku nie ma aplikacji Midiapolis Appstore. Kiedy wchodzę w ustawienia i aktualizacje, czytnik pokazuje, że nie ma dla mnie żadnych aktualizacji. Jak w takim razie zainstalować sobie ten sklep? A może jest inne miejsce, skąd można sciagnąć legalne i bezpieczne aplikacje.

Brakuje mi na czytniku takiej biblioteki, jaka miałam na nooku - tzn. półek z możliwością ich tworzenia i edycji. Czy znacie jakieś aplikacje do katalogowania książek? Bibliotekę chciałalbym stworzyć na czytniku/karcie pamieci a nie w chmurze.


24 lip 2015 8:37:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Najprostszą metodą na półki w biblioteczce, to utworzenie różnych katalogów w katalogu głównym, ale pewnie to nie jest rozwiązanie... Dla mnie ten sklep Midiapolis to jakieś nieporozumienie i totalna beznadzieja.


24 lip 2015 8:47:53
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
zambezilimpopo napisał(a):
Wczoraj przyszedł do mnie Inkbook, zainstalowałam kilka aplikacji i zawiesił mi się :( Odinstalowałam wszystkie wgrane przeze mnie aplikacje i działa teraz bez zarzutu. Prawdopodobnie jakaś z aplikacji nie chciała współpracować z czytnikiem.

Dużym i pozytywnym zaskoczeniem był dla mnie wbudowany program do czytania. W zasadzie nie mam już potrzeby instalowania Alreadera. Ekran nieporównywanie lepszej jakości niż w moim nooku. Podświetlenie przydaje sie także w dzień - ustawione na dwie kreski dodatkowo wybiela ekran i zwiększa czytelność. Bajka :D

Zawiodłam się natomiast na aplikacji pocket, która przy każdym uruchomieniu wymagała ode mnie logowania przy wlączonym WIFI. Bez tego nie chciała się w ogóle uruchomnić. Czytania artykułów offline to przecież główna zaleta pocket. Może to wada samej aplikacji, którą ściagnęłam gdzieś z sieci. Jaka wersja pocket najlepiej działa na Inkbooku i czy to normalne, że przy kazdym uruchomieniu aplikacji muszę logować się do serwisu?

Na moim Inkbooku nie ma aplikacji Midiapolis Appstore. Kiedy wchodzę w ustawienia i aktualizacje, czytnik pokazuje, że nie ma dla mnie żadnych aktualizacji. Jak w takim razie zainstalować sobie ten sklep? A może jest inne miejsce, skąd można sciagnąć legalne i bezpieczne aplikacje.

Brakuje mi na czytniku takiej biblioteki, jaka miałam na nooku - tzn. półek z możliwością ich tworzenia i edycji. Czy znacie jakieś aplikacje do katalogowania książek? Bibliotekę chciałalbym stworzyć na czytniku/karcie pamieci a nie w chmurze.


Ad 1. Na aplikacje firm trzecich trzeba uważać, dlatego na Midiapolis App Store wybraliśmy tylko te do czytania, które działały nam bez większych zgrzytów - http://bit.ly/midiapolis_app_store_books_category

Ad 2. Skąd pobrałaś aplikację Pocket?

Ad 3. Co do Midiapolis App Store to jeszcze przez krótką chwilę będzie dostępna via WWW, ale mocno pracujemy, aby go umieścić już w nadchodzącej aktualizacji na każdym inkBOOKu! Teaser można zobaczyć tutaj: https://onyx-boox.com/wp-content/upload ... screen.png

Ad 4. Sam mam dużą bibliotekę publikacji i trzymam ją w katalogach - po wydawcy. Na tę chwilę proponuję takie rozwiązanie.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


24 lip 2015 9:10:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Dziękuje za taką szybką odpowiedź. Aplikację pocket ściągnełam z tej strony:
http://www.apkmirror.com/apk/read-it-la ... -download/

Co do biblioteki to rzeczywiście popracuję trochę na katalogach. Ciesze się, że są szanse na aktualizacje.


24 lip 2015 9:28:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
No dobra, trochę się pobawiłem tym sklepem i nie jest jednak taki zły ;) Ale Legimi tam nie ma :P


Jednak nie tylko Legimi powoduje problemy. Bez zainstalowanych żadnych aplikacji jest całkiem ok. A teraz odpalam Pocket bez WiFi (ściągnięty ze sklepu Midiapolis) odpalił się i miałem normalnie moje artykuły ale po chwili czytnik zaświecił się na maksa, zgasł i restart. Czyli znowu taki sam błąd, jak wtedy kiedy miałem tylko Legimi zainstalowane. Bez dodatkowych aplikacji nie miałem wcale tego błędu. Miałem też błąd sklepu, po zainstalowaniu Pocket, box, total Commander (wszystko ze sklepu) sklep się wyłączył i za każdym razem jak go włączyłem (zaraz po włączeniu), się wyłączał.

To jeszcze jeden test - znowu zostawiłem tylko Legimi ale wyłączyłem synchronizację i zobaczymy czy to coś zmieni. Pewnie coś zmieni nowa aplikacja Legimi przystosowana do tego czytnika, ale na razie jej nie ma :P


Ostatnio edytowano 24 lip 2015 10:00:08 przez wojtkl1, łącznie edytowano 1 raz



24 lip 2015 9:49:38
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
wojtkl1 napisał(a):
No dobra, trochę się pobawiłem tym sklepem i nie jest jednak taki zły ;) Ale Legimi tam nie ma :P


Jednak nie tylko Legimi powoduje problemy. Bez zainstalowanych żadnych aplikacji jest całkiem ok. A teraz odpalam Pocket bez WiFi (ściągnięty ze sklepu Midiapolis) odpalił się i miałem normalnie moje artykuły ale po chwili czytnik zaświecił się na maksa, zgasł i restart. Czyli znowu taki sam błąd, jak wtedy kiedy miałem tylko Legimi zainstalowane. Bez dodatkowych aplikacji nie miałem wcale tego błędu. Miałem też błąd sklepu, po zainstalowaniu Pocket, box, total Commander (wszystko ze sklepu) sklep się wyłączył i za każdym razem jak go włączyłem (zaraz po włączeniu), się wyłączał.


Jak będzie finalna wersja pod inkBOOK, i zgoda od Legimi, to tam wrzucimy :-)

Co do aplikacji firm trzecich - postaram się czegoś dowiedzieć więcej i przekażę sprawę dalej do zbadania.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


24 lip 2015 9:58:04
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Nie testowałem jeszcze Pocketa, ładnie działa Instapaper.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


24 lip 2015 11:07:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Vroo napisał(a):
Po Kindle i Kobo żona ma pewnie wygórowane wymagania :) ale sądzę, że nie powinna narzekać.


Mam nadzieję ale jak wszystkim wiadomo kobietom po 8 roku życia rosną zęby dyskusyjne i tego się obawiam. Żona używa PW2 bo Aura H2O to mój skarb. Kiedy test na stronie?


24 lip 2015 12:25:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2014 0:57:06
Posty: 8
Lokalizacja: DTR
eCzytnik: Lynx T68
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Czy mógłby mi ktoś napisać jaką macie wersje firmware po aktualizacji? Kupiłem inkbooka wczoraj i żadnej aktualizacji nie widzi. U mnie numer kompilacji 1.0.0-2015042719.


24 lip 2015 14:47:21
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
domino.r napisał(a):
Czy mógłby mi ktoś napisać jaką macie wersje firmware po aktualizacji? Kupiłem inkbooka wczoraj i żadnej aktualizacji nie widzi. U mnie numer kompilacji 1.0.0-2015042719.


Wyłączyliśmy chwilowo aktualizacje bezprzewodowe, aby zbadać kilka zgłoszeń z forum. Mamy jednak kolejną aktualizację w testach.

Samo urządzenie i bez niej działa prawidłowo.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


24 lip 2015 15:39:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2014 0:57:06
Posty: 8
Lokalizacja: DTR
eCzytnik: Lynx T68
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Adam.Kaczmarek:
Właściwie to o update pytałem dlatego, że mój inkbook wydaje się mieć problemy jak opisane tu wcześniej przez jednego z użytkowników: restarty, zawieszanie się. Próbuję ustalić co wpływa na to działanie, na razie wiem, że na przywróconym do ustawień fabrycznych czytniku (nie podpiętym do wifi, po wrzuceniu kilkunastu ebooków) zawiesza się ("zamarza" na amen) przy korzystaniu z adobe reader przy czytaniu pdf - głównie przy jakichś grzebaniach po menu aplikacji. W fb przy czytaniu epub czy mobi działa ok.
Natomiast po wrzuceniu dużej paczki książek - kilkaset megabajtów - potrafi zawieszać się lub zrestartować już w dowolnej aplikacji czy w menu ustawień czytnika.
Cała sprawa jest o tyle dla mnie irytującą, że mój poprzedni czytnik - T68 - kilka dni po zakupie wiozłem do Was na szybki serwis - usunięcie jakiejś wady, którą miała część Lynxów...


24 lip 2015 18:57:42
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
domino.r napisał(a):
Adam.Kaczmarek:
Właściwie to o update pytałem dlatego, że mój inkbook wydaje się mieć problemy jak opisane tu wcześniej przez jednego z użytkowników: restarty, zawieszanie się. Próbuję ustalić co wpływa na to działanie, na razie wiem, że na przywróconym do ustawień fabrycznych czytniku (nie podpiętym do wifi, po wrzuceniu kilkunastu ebooków) zawiesza się ("zamarza" na amen) przy korzystaniu z adobe reader przy czytaniu pdf - głównie przy jakichś grzebaniach po menu aplikacji. W fb przy czytaniu epub czy mobi działa ok.
Natomiast po wrzuceniu dużej paczki książek - kilkaset megabajtów - potrafi zawieszać się lub zrestartować już w dowolnej aplikacji czy w menu ustawień czytnika.
Cała sprawa jest o tyle dla mnie irytującą, że mój poprzedni czytnik - T68 - kilka dni po zakupie wiozłem do Was na szybki serwis - usunięcie jakiejś wady, którą miała część Lynxów...


Dziękuję za informację. Prześlę Twój wpis do kolegi od oprogramowania.

Dzisiaj dostaliśmy nową aktualizację do testów wewnętrznych. Jeśli wszystko będzie OK, to nie widzę problemów, aby ją w miarę szybko wypuścić "live".

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


24 lip 2015 19:29:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Widzę, że po prostu wypuściliście bubla.
Ciekawe jak Legimi z tego wybrnie...


24 lip 2015 21:02:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Vroo napisał(a):
Nie testowałem jeszcze Pocketa, ładnie działa Instapaper.


Dziękuję. Instapaper rzeczywiście świetnie się spisuje.
Przyznam, że coraz bardziej podoba mi się ten czytnik.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mogę bez konsekwencji wgrywać do folderu Dict swoje słowniki, tak, żeby współpracowały z aplikacją Słownik. Jeśli tak, to w jakim formacie mają być słowniki i w jakiej formie (pliku, katalogu, spakowane).


25 lip 2015 6:40:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: