Teraz jest 27 kwi 2024 18:55:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
ECTACO JetBook 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2009 22:11:44
Posty: 34
Lokalizacja: ChorzĂłw
Post Re: ECTACO JetBook
Co do PDFów to nie używałem ich przed zmiana softu, a po zmianie sformatowane według metody którą wyżej opisałem chodzą z "pełną prędkością". Strony przewracają sie bez żadnych opóźnień, choć pod warunkiem że nie dusi sie bez końca klawisza zamiany strony, bo wtedy potrafi przyciąć chwilę. Jednak podczas normalnego tempa czytania strony zmieniają się równie szybko jak w plikach txt.

Przy okazji jak zna ktoś programy do konwertowania doców, rtfów, htmlów itp na prc/mobi to niech napisze, a chętnie potestuje jak to potem sprawuje sie na jetBooku. Póki co mobipocket creator i calibre nie radzą sobie z polskimi literami, reszta tekstu jest ok.


07 kwi 2009 17:17:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2009 0:09:07
Posty: 18
Lokalizacja: Stolica Polski Południowej
eCzytnik: JetBook
Post Re: ECTACO JetBook
Prponuje STANZA, taki programik co kilka postow wczesniej w tym watku polecal MORI.
Co do RTF to nie mam pojecia czy jest to pseudo wyswietlanie czy konwersja do RTF czy czegos innego, pliki na tym urzadzeniu czy w RTF czy TXT czytam z przyjemnoscia. To ma byc ksiazka i na tym etapie mi to wystarcza. Zakladka w pelni sprawdza sie, zawsze gdy ja uzyje to nie ma problemow z powrotem do strony. Mozliwe ze nie jestem wymagajacym uzytkownikiem ale to urzadzenie pozwala teraz po wgraniu nowego sofu prosto i szybko wczytywac ksiazki no i nie ma problemow z ich czytaniem. Wlaczam i dziala i chyba o to chodzi. Potwierdzam spostrzezenia co do zmiany rozmiaru interlinii, jest wieksza niz przy TXT gdy ksiazka jest w RTF. :D

_________________
Olosz


To boldly go where no man has gone before


Ostatnio edytowano 07 kwi 2009 21:46:34 przez Olosz, łącznie edytowano 1 raz



07 kwi 2009 20:26:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2009 22:11:44
Posty: 34
Lokalizacja: ChorzĂłw
Post Re: ECTACO JetBook
Zapomniałem wymienić, stanze też testowałem i niestety tragedia.
Spróbowałem również podstawowej wersji mobipocketa, która przerabia w locie inne formaty na prc i niestety też nie jest dobrze. Tzn wszystko jest ok poza tym że znikają z tekstu polskie litery, tak jak by na każdej polskiej literze zastosowany był backspace. Ale grafika itp jest bez zarzutu.
A i potwierdzam, że nie spotkałem sie w jetBooku z formatowaniem tekstu (pogrubienie, kursywa) w żadnym z typu plików.


07 kwi 2009 20:34:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2009 10:12:45
Posty: 49
Post Re: ECTACO JetBook
W MediaMarkt Szczecin JetBooka (kolor czerwony) dzisiaj widziałem za 599 zł - raczej nie ostatni i bez żadnej promocji.

_________________
Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku. (Mark Twain)


23 kwi 2009 16:50:49
Zobacz profil
Post Re: ECTACO JetBook
No niestety, w jednych MM jest wyprzedaż i pozbywanie się stanów magazynowych, a w innych trwają przygotowania do promocji produktu. W nie tak znowu bogatym woj. lubelskim MM proponuje JetBooka za 699 zł (raty 0%, 20 mies.) Jest to cena dokładnie taka sama jak ta z pierwszego rzutu urządzenia. W ulotce jest wersja biała:

Obrazek

Jeśli będzie grafit to pewnie się skuszę. Po wrzuceniu w koszty wyjdzie jakieś 481 zł z groszami - można przeboleć.


23 kwi 2009 17:19:17
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post Re: ECTACO JetBook
Witam, od niedawna jestem posiadaczem jetbooka (i czytelnikiem tego forum :)). Sprzęcik chodzi całkiem fajnie, ekran jest czytelny, interfejs bardzo intuicyjny. Jak dla mnie ok, na pewno czyta się znacznie lepiej niż na laptopie (chociaż nigdy nie widziałem e-papieru więc trudno mi porównać jetbooka z np. sprzętem sony). Mam jednak pewne pytanie: wrzuciłem na SD trochę plików rtf w formacie: autor_nazwisko#tytuł_książki (takie formatowanie nazw plików mają pliki tekstowe które dostajemy gratis do jetbooka). Chodziło mi aby się ładnie wyświetlały tytuły książek wraz z autorami i tu kicha - nie działa - wyświetla tak jak wpisałem, czyli: autor_nazwisko#tytuł_książki. Nie wygląda to ładnie. Oczywiście dla plików tekstowych jest ok. Wniosek jest taki, że tylko pliki tekstowe można tak formatować i potem możliwe jest sortowanie wg autorów lub tytułow. Postanowiłem więc zaszaleć z konwersją rtf na txt (ktoś krzyknie, że przecież rtf to pogrubienia, kursywa, różne rozmiary czcionek itp. Niestety w jetbooku póki co mamy tylko kursywę... Zyskujemy za to więcej miejsca bo txt są tak z połowę mniejsze). Tu dodam że mam komputer z systemem linux i niestety pliki txt zapisują się z kodowaniem utf-8. I tu jest główny problem: jak zrobić żeby jetbook odczytywał utf-8 ??? Ewentualnie jak zapisać w linuxie txt z kodowaniem iso 8859-2 (sorry za to pytanie bo to raczej na forum z linuxem...).

Pozdrawiam,
Piotr P.


25 kwi 2009 15:39:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2009 10:12:45
Posty: 49
Post Re: ECTACO JetBook
Jeśli chodzi o konwersje z UTF-8 na ISO 8859-2 to większość edytorów tekstu "dla programistów" powinna mieć taką opcje. Na pewno kodowanie można zmienić w Komodo Edit - tyle, że to trochę więcej niż edytor :)
http://www.activestate.com/komodo_edit/

Ale tu np. jest coś dużo prostszego - więc może jakiś użytkownik Linuxa powinien się wypowiedzieć.
http://mediakey.dk/~cc/howto-convert-te ... -encoding/

A jeśli chodzi o RTF-a - to zyskujemy jeszcze numery stron - co jest całkiem fajne :)

Dodane:
Dla rtf-ów tytuł i autor jest brany "z pliku". Dokładnie to tak wygląda (jak otworzysz rtf-a w jakimś edytorze tekstowym).
Kod:
{\info{\title The Panda's Thumb}{\author Stephen J. Gould}{\keywords science natural history }}

_________________
Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku. (Mark Twain)


25 kwi 2009 18:41:54
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: ECTACO JetBook
pyotr napisał(a):
Tu dodam że mam komputer z systemem linux i niestety pliki txt zapisują się z kodowaniem utf-8. I tu jest główny problem: jak zrobić żeby jetbook odczytywał utf-8 ??? Ewentualnie jak zapisać w linuxie txt z kodowaniem iso 8859-2 (sorry za to pytanie bo to raczej na forum z linuxem...).

W terminalu wpisz
Kod:
iconv -f utf-8 -t iso8859-2 nazwa_pliku.txt > nowa_nazwa.txt

Tylko nie jestem pewien czy jetbook nie oczekuje kodowania cp1250. Jeśli tak, to podmień tylko "iso8859-2" na "cp1250" i będzie ok.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 kwi 2009 20:10:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post Re: ECTACO JetBook
t3d: masz rację - pliki są kodowane w cp1250. Konwertować można jeszcze w inny sposób. Otwieramy plik w OpenOffice -> zapisz jako... -> tekst kodowany -> i teraz wybieramy odpowiednią stronę kodową. Że też wcześniej na to nie wpadłem. A tak przy okazji czy ktoś wie jak z utf-8 w jetbooku? Póki co chyba go nie ma ale może ectaco planuje go dodać?


26 kwi 2009 16:55:00
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: ECTACO JetBook
pyotr napisał(a):
t3d: masz rację - pliki są kodowane w cp1250. Konwertować można jeszcze w inny sposób. Otwieramy plik w OpenOffice -> zapisz jako... -> tekst kodowany -> i teraz wybieramy odpowiednią stronę kodową. Że też wcześniej na to nie wpadłem. A tak przy okazji czy ktoś wie jak z utf-8 w jetbooku? Póki co chyba go nie ma ale może ectaco planuje go dodać?

No w innych programach też można. Ale jeśli np. masz 150 plików txt to w konsoli wchodzisz do katalogu w którym je masz i wywołujesz
Kod:
for i in *.txt ;do iconv -f utf-8 -t cp1250 $i > cp1250-$i; done

i masz to zrobione. Żeby to zrobić w programach z graficznym interfejsem w opisany przez Ciebie sposób trzeba byłoby poświęcić cały dzień na klikanie :D

Co do planów ectaco to nie mam pojęcia. Nie zdziwiłbym się gdyby ich to zagadnienie wcale nie obchodziło.
W fabrycznym oprogramowaniu hanlina też jest ustawione jedno kodowanie na stałe. Dopiero w OpenInkpocie jest możliwość wyboru kodowania (i automatyczne rozpoznawanie tegoż).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


26 kwi 2009 17:32:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post Re: ECTACO JetBook
Dzięki za wskazówki związanie z konwersją plików. Na pewno skorzystam.
Mam jeszcze jedno pytanie: jak u was spisuje się bateria? W instrukcji jest napisane że wytrzyma powyżej 20 godzin lub 11500 stron. U mnie wygląda to gorzej niż żle: jakieś 3-4 godziny / 700-1000 stron. Rozumiem że tyle co deklarują w instrukcji to na pewno nie uciągnie, ale żeby rozbieżność była aż tak duża to chyba lekka przesada. Chyba, że trafiła mi się kijowa bateria :(


01 maja 2009 14:32:35
Zobacz profil
Post Re: ECTACO JetBook
Wybaczcie Panowie pewien offtop, ale mam troszkę inne pytanie- w jakim dziale Media M można znaleźć JetBooka ? Dzwoniłem do sklepu w Rybniku i nikt z obsługi klienta i działu komputerów nawet nie "jarzył" o co mi chodzi i co chcę kupić...


02 maja 2009 0:33:40
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: ECTACO JetBook
A tematu najpierw przeczytać nie łaska? jetBooka można dostać albo w Merlinie albo w MM, gdzie czasami leży w dziale z translatorami (co zresztą ma jakiś sens, bo ECTACO produkuje sporo translatorów).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


02 maja 2009 8:24:38
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: ECTACO JetBook
Byłem w MM w dniu promocji cena minus VAT i też nie wiedzieli o co mi chodzi. Nie przyszło mi do głowy sprawdzić działu translatorów, byłem jedynie w komputerach. Może to sklep nie dla idiotów ale z pewnością takowych zatrudniają.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


04 maja 2009 9:25:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post Re: ECTACO JetBook
To ja jeszcze raz zapytam w kwestii baterii. U mnie jest tak: jak czytam to chodzi coś koło 4 godzin. Przetestowałem też w inny sposób - naładowałem do pełna włączyłem i co jakiś czas sprawdzałem czy działa. Tu było znacznie lepiej - wyciągnął 15 godzin i chyba by jeszcze trochę pochodził (pojawiały się komunikaty o konieczności naładowania baterii) ale nie chciało mi się już czekać... W tym drugim przypadku nie powinno dziwić, bo praktycznie poza świeceniem ekranu nic się nie dzieje (w czasie czytania urządzenie pracuje na wyższych obrotach, choćby ze względu na ciągłe zmienianie stron). Mimo wszysto nie jestem do końca zadowolony bo do tych deklarowanych 20 duuuużo brakuje. A jak to wygląda u Was?


05 maja 2009 18:16:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron