Teraz jest 28 kwi 2024 14:47:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
ECTACO JetBook 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2009 10:12:45
Posty: 49
Post Re: ECTACO JetBook
Nie testowałem z zegarkiem, ale przeżył bez komunikatów o potrzebie doładowywania jazdę pociągiem (ok. 6 godzin) i tak "na czuja" spokojnie ponad 10 wyciąga.
Co do czasu pracy - nie narzekam.

_________________
Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku. (Mark Twain)


05 maja 2009 20:20:27
Zobacz profil
Post Re: ECTACO JetBook
cześć,

nie bardzo mogę odnaleźć regulamin tego forum i nie wiem, czy taki post jest tu dozwolony. W każdym razie dostałem niecałe 2 tygodnie temu JetBooka w prezencie, problem w tym, że od lat wykorzystuje inne urządzenie do czytania ebooków i jest mi on najzwyczajniej zbędny. Jednak nie mogłem sobie odmówić otworzenia pudełka i pobawienia się nim przez te półtora tygodnia.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę odsprzedać urządzenie w cenie 649zł + przesyłka (może być przez allegro, ale wtedy jeszcze 10zł za koszty wystawienia i prowizji, które i tak będą jeszcze wyższe, mam na allegro dużo ponad 100 komentarzy i tylko pozytywne).

JetBook jest koloru białego i posiadam cały komplet. Stan i.d.e.a.l.n.y, używałem go tylko 1.5 tygodnia i obchodziłem się, jak z jajkiem.

Poniżej zdjęcia zestawu:

ObrazekObrazekObrazek

Gwarancja oczywiście obowiązuje i jeśli ktoś się zdecyduje namówię darczyńców na przekazanie mi jej.

Pozdrawiam,
Maciej


05 maja 2009 21:38:44
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 18:45:15
Posty: 37
eCzytnik: Nook NST, X61S, PER3162B, Jetbook
Post Re: ECTACO JetBook
Pojawił się nowy firmware JL04_v030i . Listy zmian nie znam , do pobrania na http://www.jetbook.net/upgrade.php
Właśnie zasysam . Na stronie jest nowa procedura flaszowania , przeczytajcie przed rozpoczęciem updejtu


17 maja 2009 22:58:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post Re: ECTACO JetBook
Na moim jetbooku już mam nowy firmware. W sumie nie wiem co poprawili, ale wiem co zepsuli...
Kto chce niech instaluje, ale zauważyłem że prawdopodobnie nie odczytuje nowych formatów plików, które były we wcześniejszej wersji. Sprawdzałem na plikach rtf i prc - pojawiła się klepsydra oznaczająca że sprzęt coś tam robi... ale trwało to z minutę więc zresetowałem. Tylko txt chodzi jak trzeba, pdf nie sprawdzałem.


18 maja 2009 19:14:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2009 10:12:45
Posty: 49
Post Re: ECTACO JetBook
Mam nowy również - zmian nie zauważyłem - na gorsze też nie.
tzn. to co działało - działa.

_________________
Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku. (Mark Twain)


18 maja 2009 21:27:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post Re: ECTACO JetBook
No to ci się udało. U mnie jednak nie odczytuje rtf, prc i innych... Pozostał mi tylko txt (no i może pdf ale nie używam więc nie sprawdzałem). Mam nadzieję, że w następnym fw zostanie to poprawione (chociaż może to wina mojego sprzętu bo u Ciebie odczytuje?).
Jest też widoczna zmiana związana ze wskaźnikiem baterii. Kiedyś było tak: 1 kreska - jakieś 3 godz.; 2 kreska - 3 godz. i 3 kraska też ok. 3 godz. (+ te wnerwiające komunikaty o konieczności doładowania, które wyskakują od razu jak tylko pozostanie ostatnia kreska)
Teraz mam tak: 1 kreska - 1,5 godz.; 2 kreska - 5 godz. i 3 kreska - do 4 godz.
(i ponownie te komunikaty...)
Wydaje mi się, że chodzi nieco dłużej na jednym doładowaniu.


24 maja 2009 10:34:06
Zobacz profil
Post Re: ECTACO JetBook
jako, że do tej pory mój JetBook leży i nikt nie wyraził chęci kupienia go, oddam z 549zl + przesyłka, oczywiście allegro wchodzi w grę nadal, mam tam ponad 150 pozytywów.


29 maja 2009 18:42:06
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 18:45:15
Posty: 37
eCzytnik: Nook NST, X61S, PER3162B, Jetbook
Post Re: ECTACO JetBook
pyotr napisał(a):
No to ci się udało. U mnie jednak nie odczytuje rtf, prc i innych... Pozostał mi tylko txt (no i może pdf ale nie używam więc nie sprawdzałem). Mam nadzieję, że w następnym fw zostanie to poprawione (chociaż może to wina mojego sprzętu bo u Ciebie odczytuje?).
Jest też widoczna zmiana związana ze wskaźnikiem baterii. Kiedyś było tak: 1 kreska - jakieś 3 godz.; 2 kreska - 3 godz. i 3 kraska też ok. 3 godz. (+ te wnerwiające komunikaty o konieczności doładowania, które wyskakują od razu jak tylko pozostanie ostatnia kreska)
Teraz mam tak: 1 kreska - 1,5 godz.; 2 kreska - 5 godz. i 3 kreska - do 4 godz.
(i ponownie te komunikaty...)
Wydaje mi się, że chodzi nieco dłużej na jednym doładowaniu.

U mnie również się wywala na rtf , ale tylko na kilku , prc otwiera , lecz mam krzaczki zamiast polskich znaków . Też mam wrażenie , że bateria dłużej trzyma .


29 maja 2009 23:11:03
Zobacz profil
Post Re: ECTACO JetBook
Jeżeli ktoś ma JetBook'a proszę o podanie tutaj swojego numeru GG.
Chciałbym się z kim skontaktować - mam kilka wątpliwości co do tego urządzonka. ;)


07 cze 2009 20:36:40
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: ECTACO JetBook
NasirWizz napisał(a):
Jeżeli ktoś ma JetBook'a proszę o podanie tutaj swojego numeru GG.
Chciałbym się z kim skontaktować - mam kilka wątpliwości co do tego urządzonka. ;)

To proszę je przedstawiać publicznie (chyba, że to na zasadzie: Nie chce mi się czytać tematu, więc niech ktoś poodpowiada na moje pytania, na które odpowiedź już tu padła). Ostrzegam uczciwie, że tego typu posty (jak i wszelakie: ktoś ma blah, to proszę o PMa/informację na maila) będą karane.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 cze 2009 22:11:26
Zobacz profil WWW
Post Re: ECTACO JetBook
Mori, Myślisz, że jeśli chce coś kupić nie przeczytam innych opini na temat tego urządzenia ?

Ostatnio wpadło mi trochę gotówki (dokładnie dziś :D) więc zamierzam kupić Iliada DR 1000S ;] więc przeniosę się do odpowiedniego działu ;p

Jeszcze mam pytanko odnośnie JetBooka - jak jest z tym odtwarzaczem MP3 ? Czy da sie słuchać muzyki ?

edited:
Co znaczy "Jetbook ma monochromatyczny wyświetlacz" jaki on w ogóle jest ? (czy ma coś wspólnego z e-papierem) ?
Czy da sie na tym swobodnie czytać ? (zdaje mi się że to mały wyświetlacz) ?


08 cze 2009 19:23:39
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: ECTACO JetBook
NasirWizz napisał(a):
Mori, Myślisz, że jeśli chce coś kupić nie przeczytam innych opini na temat tego urządzenia ?

Owszem. Nie przeczytasz, co więcej, będziesz oczekiwał, że inni wyjaśnią Ci dawno wyjaśnione kwestie. Co wychodzi nawet w tym poście:
NasirWizz napisał(a):
(czy ma coś wspólnego z e-papierem) ?

To już dawno było wyjaśnione. To nie ePapier, tylko Reflective LCD.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 cze 2009 22:50:58
Zobacz profil WWW
Post Re: ECTACO JetBook
Zapewne nie, ale czy jest możliwość podpięcia do tego urządzenia pen drivera ?


09 cze 2009 16:02:28
Post Re: ECTACO JetBook
Czy ktos ma mozliwosc porównania wyswietlacza tego readera do wyswietlacza hx4700 ?
czy jest jakas duza róznica w jakosci czytania ebooka?


17 cze 2009 21:30:20
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: ECTACO JetBook
Witam,

Bezpośrednio taką możliwość miałem jakież 6 miesięcy temu - byłem w tym sklepie MM dla "idiotów" :D i miałem przy sobie swojego iPAQ-a.

IMO kontrast, wyrazistość (ogólnie mówiąc komfort odczytu znaków) jest paradoksalnie lepszy na hx4700. Wprawdzie ekran o ten 1'' mniejszy, a rozdziałka niby taka sama (i tu i tu VGA), ale - takie przynajmniej mam podejrzenia - istotną rolę odgrywa tu możliwość dostosowania sposobu wyświetlania znaków przez sam soft. Ja korzystam z uBook'a, w którym można bardzo precyzyjnie ustawiać parametry kontrastu, gammy, sposobu odwzorowania RGB itp.
Oczywiście pozostaje kwestia, że ekran monochromatyczny ponoć mniej męczy wzrok - ale w dużym stopniu chyba jednak jest kwestia osobnicza.
Inną kwestią jest odtwarzanie muzy - tu już JetBook nie ma żadnych szans do konkurowania z torem muzycznym zainstalowanym w hx4700.

Jak do tego dołoży się pełny komfort - w porównaniu do JetBooka - w zakresie formatów obsługiwanych przez hx4700, to jedyną istotną wadą tego Pocketa jest jednak utrzymująca się dość wysoka cena urządzeń z drugiej ręki (takich w naprawdę dobrym stanie). Podobnie jest z ceną HP iPAQ 214 (następca hx4700 - lepszy ekran, nowszy procesor, ale... reszta już wcale niekoniecznie), który przy obecnych kursach walut ciężko jest kupić poniżej 1400 PLN.

Reasumując: jak masz hx4700, to zamiana na JetBook'a jest IMO nieuzasadniona.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


18 cze 2009 0:10:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: