Teraz jest 29 mar 2024 2:25:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
ECTACO JetBook 
Autor Wiadomość
Post Re: ECTACO JetBook
Wlasnie jestem posiadaczem HX4700 od kilku lat i na nim czytam ebooki - glownie korzystam z niego wlasnie do ebookow , ogladania zdjec i filmow na wyjazdach. , mam matowa folie brando ale wkurza mnie komfort czytania w dzień w sloncu wszystko sie odbija w tym ekranie. Taki JetBook ma ekran pochlaniajacy refleksy swiatla i pewnie mniej meczy wzrok. Waham sie jeadnak nad jego kupnem - ale w jakiejsc atrakcyjnej cenie do 500. Warto ? Czy zostac z HXem?


20 cze 2009 18:25:00
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: ECTACO JetBook
Witam,

Nie bardzo rozumiem o jakich refleksach mówisz.?

W słoneczny dzień mój hx4700 całkowicie (albo prawie całkowicie - to zależy od kąta padania światła) przestaje podświetlać matrycę. Litery (gdy ekran jest oświetlony słońcem, a podświetlenie wygaszone) są dobrze widoczne - IMO komfort czytania w pełni wystarczający (byleby za bardzo w głowę nie grzało :D). Jeżeli słońce nie oświetla ekranu, to czujnik "odpala" podświetlenie. Jedyna sytuacja, która tak naprawdę mocno utrudnia czytanie, to jazda samochodem po drodze z drzewami na poboczu i światłem słonecznym padającym z boku. Powstaje wtedy efekt "stroboskopu" - no ale w takich warunkach źle się czyta również e-ink czy normalne, papierowe książki

Ja refleksów nie mam - a też na ekranie zainstalowałem matową folię Brando (Protector Plus). Być może jestem mniej wymagający, ale to dość dziwne, bo tak sobie myślę, że pewnie mam starsze i gorsze oczy od Twoich. Z drugiej strony na Omni mam Brando Ultra Clear - bo Protector Plus nie robią - i pod względem "wrażliwości" na zewnętrzne światło, refleksy itp. jest faktycznie dużo gorzej. oczywiście pewien wpływ ma tu sam ekran, który w SGH-900i jest dużo bardziej wrażliwy na wpływ zewnętrznego oświetlenia.

Hmm... chociaż może jest wyjaśnienie. Pytanie, czy czasami nie miałeś wymienianego LCD w tym PDA? To dość istotne, bo 90 % oferowanych w Polsce ekranów to dość słabe podróbki - niższa jasność, niższa "wyrazistość", przesunięte kolory (ekran jest niby cieplejszy, bardziej przesunięty do czerwieni), to wszystko istotnie obniża jakość wyświetlania.. Zobaczyć to można dopiero porównując z egzemplarzem wyposażonym w oryginalny ekran.

JetBooka testowałem w pomieszczeniu (MM) i nie powiem Ci jak radzi sobie na słońcu. Mam za to dość długie doświadczenia z PRS-505 (a to już regular e-ink). To nie jest tak, że usiądziesz w pełnym słońcu (np. na plaży) i nie będzie to miało żadnego wpływu na komfort czytania. Zresztą mnie w takich warunkach źle się czyta nawet papierowe książki - bo jest zbyt duży kontrast i oczy są "zbyt naświetlane" światłem odbitym od białej części karki.

Jak widać, jedynym dla Ciebie wyjściem jest kupić tego JetBooka, sprawdzić czy Ci pasuje - jak nie, to pozostaje allegro, pewnie strasznie dużo nie stracisz.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


20 cze 2009 20:37:46
Zobacz profil
Post Re: ECTACO JetBook
Dzięki chesuli za wyjasnienia, na razie chyba zostane z moim HXem boi tak nie sprzedam go teraz za bezcen, poczekam az einki stanieją!

pzdr :nono


26 cze 2009 20:33:45
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lip 2008 21:40:07
Posty: 40
Lokalizacja: Katowice
Post Re: ECTACO JetBook
Witam.
Nabyłem JetBooka w Merlinie. Cena ciągle ta sama, 735 zł. Przed kupnem sprawdziłem inne, Kindle i chińskie produkty, ale cena moim zdaniem za duża, powyżej 1000 zł, to lekka przesada, urządzenia tę będą tanieć. Sony odpada, bo trzeba wszystkie ebooki, które mam, a mam pliki prc, ok 1000, przerabiać, a z kolei Kindle przy każdej zmiania strony miga bardzo wkurzająco (polecam sprawdzić na YouTube), co męczy wzrok.
JetBook mam wprawdzie ekran 5calowy, ale w porównaniu z Omnią, na której do tej pory czytałem to wielka zmiana.
JetBook jest na linuxie, więc transfer dużej ilości plików go zawiesza, polecam więc wgrywać bezpośrednio na kartę SD, co jest o niebo szybsze. Pamięć wewnętrzna JetBooka to ledwie 70 wolnym MB, więc dużo się na niej nie zapisze, ale czyta karty do 2 GB, więc wrzuciłem moje 1000 ebooków i mam jeszcze wolne 1,5 GB, czyli może przyjąć ok 4000 ebooków w formacie prc.
Wgrałem nowy soft opisywany wcześniej, więc czyta pdfy i prc. Innych formatów nie używam. Fatalnie wyświetla pliki txt dołączone do JetBooka, ale przerobiłem jej na prc i jest OK. Wszędzie czcionka polska i bez problemów.
Oglądanie na JetBooku fotografi jest nieporozumieniem, to nie jest ten typ urządzenia, jakość kiepska. Nadaje się tylko do czytania. I o to chodzi.
Ekran bardzo dobry, obawiałem się, że w pełnym słońcu nie poczytam, a tu niespodzianka. Bardzo dobra jakość. Oczywiście ekran nie jest podświetlany, więc bez zewnętrznego źródła światła można zapomnieć o czytaniu. To moim zdaniem jeden minus.
Książki chwilę wczytuje, ale przewracanie stron idzie błyskawicznie.
Za tą cenę mogę z czystym sumieniem polecić.

_________________
Mam mało czasu


09 sie 2009 12:38:40
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: ECTACO JetBook
Kafka napisał(a):
JetBook jest na linuxie, więc transfer dużej ilości plików go zawiesza

Słowo "więc" sugerowałoby jakiś związek przyczynowo skutkowy, a jako użytkownik linuksa nie mam problemów z transferami plików (nierzadko po kilka tysięcy plików na raz), więc proszę o nie szastanie takimi wnioskami na wyrost. Zresztą obecnie chyba wszystkie czytniki są na linuksie (poza FLEPią - ona jest na Win CE z tego co pamiętam) i jakoś nie pamiętam żeby ktoś miał z tym problemy.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 sie 2009 22:40:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lip 2008 21:40:07
Posty: 40
Lokalizacja: Katowice
Post Re: ECTACO JetBook
Nie szastam wnioskami na wyrost, ale przy kilku plikach mi nie zawiesza, a przy 200 zawiesza, natomiast gdy wyjmę kartę i kopiuję to na nią bezpośrednio to wszystko OK, oczywiści po włożeniu karty do JetBooka. To prosty i logiczny wniosek. Może ten model tak ma. t3D czy kopiowałeś z winxp na Jetbooka? Bo jeśli tak, to może mój ma jakiś problem, jeśli nie i tylko uraża Cię jako użytkownika linuxa fakt, że u mnie się zawiesza, to jest to raczej mało merytoryczny argument. Nic innego mi się nie wiesza, a podłączam telefony, kamery, aparaty itp. Wiesza się JetBook, to jest informacja z mojego doświadczenia. Trzeba go resetować, bo inaczej nie reaguje.

_________________
Mam mało czasu


10 sie 2009 8:01:25
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: ECTACO JetBook
Kafka napisał(a):
Nie szastam wnioskami na wyrost, ale przy kilku plikach mi nie zawiesza, a przy 200 zawiesza, natomiast gdy wyjmę kartę i kopiuję to na nią bezpośrednio to wszystko OK, oczywiści po włożeniu karty do JetBooka. To prosty i logiczny wniosek. Może ten model tak ma. t3D czy kopiowałeś z winxp na Jetbooka? Bo jeśli tak, to może mój ma jakiś problem, jeśli nie i tylko uraża Cię jako użytkownika linuxa fakt, że u mnie się zawiesza, to jest to raczej mało merytoryczny argument. Nic innego mi się nie wiesza, a podłączam telefony, kamery, aparaty itp. Wiesza się JetBook, to jest informacja z mojego doświadczenia. Trzeba go resetować, bo inaczej nie reaguje.
Ja nie twierdzę że jetbook się nie wiesza przy kopiowaniu plików. Ja tylko mówię że to nie jest spowodowane tym że jest oparty na linuksie.

Stwierdzenie
Cytuj:
JetBook jest na linuxie, więc transfer dużej ilości plików go zawiesza
"prostym i logicznym wnioskiem" nie jest.
Nie mam jetbooka i nie mam windowsa, ale używam rozmaitych linuksów na różnych urządzeniach od wielu lat i kopiowanie wielu plików nie jest problemem. Mam to jeszcze jakoś udowadniać? Nakręcić film jak kopiuję pliki? :P

Z takich wypowiedzi później powstają mity w stylu tych że linux to czarne okienko do wpisywania komend, albo że na linuksie nie ma gier i że używają go tylko programiści na serwerach :)

Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości to zapraszam na PW, bo szkoda tu robić offtopic.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 sie 2009 11:20:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lip 2008 21:40:07
Posty: 40
Lokalizacja: Katowice
Post Re: ECTACO JetBook
t3d napisał(a):
Kafka napisał(a):
Nie szastam wnioskami na wyrost, ale przy kilku plikach mi nie zawiesza, a przy 200 zawiesza, natomiast gdy wyjmę kartę i kopiuję to na nią bezpośrednio to wszystko OK, oczywiści po włożeniu karty do JetBooka. To prosty i logiczny wniosek. Może ten model tak ma. t3D czy kopiowałeś z winxp na Jetbooka? Bo jeśli tak, to może mój ma jakiś problem, jeśli nie i tylko uraża Cię jako użytkownika linuxa fakt, że u mnie się zawiesza, to jest to raczej mało merytoryczny argument. Nic innego mi się nie wiesza, a podłączam telefony, kamery, aparaty itp. Wiesza się JetBook, to jest informacja z mojego doświadczenia. Trzeba go resetować, bo inaczej nie reaguje.
Ja nie twierdzę że jetbook się nie wiesza przy kopiowaniu plików. Ja tylko mówię że to nie jest spowodowane tym że jest oparty na linuksie.

Stwierdzenie
Cytuj:
JetBook jest na linuxie, więc transfer dużej ilości plików go zawiesza
"prostym i logicznym wnioskiem" nie jest.
Nie mam jetbooka i nie mam windowsa, ale używam rozmaitych linuksów na różnych urządzeniach od wielu lat i kopiowanie wielu plików nie jest problemem. Mam to jeszcze jakoś udowadniać? Nakręcić film jak kopiuję pliki? :P

Z takich wypowiedzi później powstają mity w stylu tych że linux to czarne okienko do wpisywania komend, albo że na linuksie nie ma gier i że używają go tylko programiści na serwerach :)

Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości to zapraszam na PW, bo szkoda tu robić offtopic.
Ciekawie. Nie masz urządzenia, o którym mowa, ale wiesz, że nie linux jest tu winny. To właśnie jest nieuprawnione wnioskowanie. Co do wnioskowania polecam podstawy logiki: jeśli wszystkie inne urządzenia nie z linuksem się nie wieszają, a to z linuksem się wiesza, to uprawnione jest takie wnioskowanie. Kolejnym nieupranionym wnioskowaniem jest fakt, że z mojej wypowiedzi o wieszaniu konkretnego urządzenia, ktoś może wyciągnąć wniosek, że linux jest złym systemem. Ja mówię o konkretnym transferze, na konkretne urządzenie, z systemu windows do linuxa a nie wypowiadam się o linuksie jako takim. Proszę mi nie imputować zdań, którcy nie powiedziałem. Moje podejrzenie do wieszania w tym wypadku jest takie, co oczywiście nie przesądza o innych przyczynach. Proponują zakończyć tę wymianę poglądów.
PS i dla jasności: Jestem jak najgorszego zdania o systemie windows. O linuxie zdania nie mam, bo bo nie używam.

_________________
Mam mało czasu


10 sie 2009 15:41:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2009 10:12:45
Posty: 49
Post Re: ECTACO JetBook
Rozumiem chesuli że chwalisz swojego hx4700, ale w jetbooku chodzi głównie o matrycę - że nie świeci.

Jetbook jest do czytania książek - i w porównaniu do czytania książki "prawdziwej" nie jest to idealnie to samo, ale bardzo zbliżone. Tzn. wzrok się tak nie męczy, jak przy czytaniu z palmtopa itp. - co po 4-5 godzinach użytkowania ma znaczenie.

_________________
Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku. (Mark Twain)


14 sie 2009 12:04:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2009 3:13:30
Posty: 26
eCzytnik: Kindle 3, JetBook, Palm TX,
Post Re: ECTACO JetBook
Witam,

ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, przedstawię się w dwóch zdaniach:
1. Od kilku dni jestem (szczęśliwym?) posiadaczem Jetbooka
2. Od dobrych kilkunastu lat interesuję się ebookami, byłem (lub jestem) właścicielem m.in.: Apple Newton, Handspring Visor Edge, Handspring Neo, Palm TX, NEC MP 790, NEC MP 900, HP Ipaq hx2415, Siemens Simpad...

Jetbooka kupiłem z pełną świadomością tego, czym jest i czym nie jest - i pomimo tego, że mam i używam na bieżąco zarówno Palma TX, jak i Ipaqa hx2415, Jetbook ma nad nimi wyraźną przewagę jako czytnik:

+ wyraźny, duży, nieświecący i niemęczący oczu ekran. Najbardziej przypomina mi on mojego dawnego Visora Edge (podobny bladozielonkawy odcień tła), ale jakość czcionek i czytelność jest nieporównanie wyższa, nie mówiąc o wielkości.
+ czas pracy na bateriach. Faktycznie jest to w granicach 10-20 godzin
+ wygodny do trzymania w ręku i noszenia przy sobie
+ lepsza (ale nie idealna) obsługa PDFów niż jakikolwiek inny czytnik

Minusy wg. mnie są takie:
- ograniczona architektura, czyli tylko te formaty ebooków, które łaskawie udostępnia producent. Mi najbardziej brakuje zabezpieczonych Mobibooków, ponieważ mam kilkanaście książek kupionych w tym formacie. Może po kolejnym upgrade firmware'u pojawi się taka możliwość?
- trochę duże opóźnienie przy otwieraniu / przeglądaniu książek. Może jestem rozpieszczony przez TX-a i HX2415, ale przyzwyczaiłem się, że zajmuje to około 1 sekundy, tymczasem Jetbook potrafi się zastanawiać dobre kilka sekund, zanim otworzy ebooka
- brak obsługi TIFFów; może niewielu użytkowników posługuje się tym formatem, jednak czarno-białe TIFFy (wielostronicowe!) są bardzo wygodnym i oszczędnym co do objętości sposobem przechowywania ebooków. Ale i tak jedynym urządzeniem, na którym mogłem takie Tiffy spokojnie czytać (poprzez program PQV) był Simpad; na ekranie mniejszym niż 5 cali nie da się zmieścić nawet pół zeskanowanej strony (w czytelnej rozdzielczości)

A w najnowszym firmware Jetbooka (0.33g) obsługa HTML, fw i mobi jest już zupełnie przyzwoita, na dodatek pojawiły się nowe słowniki (niemiecki i hiszpański).

Tyle na wstępie :)


27 sie 2009 13:57:35
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: ECTACO JetBook
macminer napisał(a):
Mi najbardziej brakuje zabezpieczonych Mobibooków, ponieważ mam kilkanaście książek kupionych w tym formacie. Może po kolejnym upgrade firmware'u pojawi się taka możliwość?

Widzisz, problem z Mobi jest jeden, za to poważny. Właścicielem formatu jest obecnie Amazon i umowa wygląda tak, że jeżeli jest obecny DRM od Amazona (którym to DRMem są zabezpieczone pliki mobi) to nie można używać żadnego innego systemu DRM (nawet jeśli chodzi o inne pliki). Krótko mówiąc - aby iść z duchem czasu i oferować wiele różnych DRMów trzeba niestety zrezygnować z DRMu od Amazona. Dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem byłoby chyba wymienienie książek zabezpieczonych Amazonowym DRMem na książki albo niezabezpieczone, albo w innym formacie, zabezpieczone innym DRMem (*khem* Adobe *khem*).

Mobi jest niestety formatem zamkniętym, zatem wszystkim dużo bardziej opłaca się inwestować w otwarty format, jakim jest ePUB.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 sie 2009 22:29:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2009 3:13:30
Posty: 26
eCzytnik: Kindle 3, JetBook, Palm TX,
Post Re: ECTACO JetBook
Akurat Mobipocket jest formatem, z którego łatwo nie zrezygnuję, bo kilka bardzo dobrych słowników (np. Longman's Dictionary of Contemporary English) jest dostępnych tylko w tym formacie, a przy tym działają bardzo sprawnie, tzn. wyszukiwanie hasła w Mobibookowych słownikach trwa ułamek sekundy. Dodatkowo - Mobipocket działa na każdym urządzeniu, które miałem do tej pory (z wyjątkiem Jetbooka). Mogę więc mieć przy sobie słownik Longmana na palmtopie kiedy czytam ebooka, a w innych okolicznościach - wyświetlać go uczniom w klasie (PC + Mobi + rzutnik), kiedy tłumaczę im jakieś kwestie związane ze słownictwem.
Jeśli te same słowniki zostaną wydane w innym formacie i będą równie żwawe, a nuż się przekonam.

Jeśli to, co piszesz o DRMach (wyłączność formatu Amazon/Mobi na danym urządzeniu) jest prawdą, to ze strony Amazona jest to strzał we własną stopę. Ebooki nigdy się nie spopularyzują, jeśli wydawcy/sprzedawcy nie uzgodnią standardów i każdy będzie forsować swój własny.

Co do DRM-u firmy Adobe, mam o tej firmie jak najgorsze zdanie, choćby dlatego, że czytniki PDFów na PocketPC i PalmOS to jedna wielka pomyłka. Zresztą PC-towe oprogramowanie Adobe to też jeden z najgorszych bloatware.

BTW, skąd pochodzi informacja o wyłączności Amazonowego DRMa na danym urządzeniu?


28 sie 2009 22:16:55
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: ECTACO JetBook
macminer napisał(a):
Akurat Mobipocket jest formatem, z którego łatwo nie zrezygnuję

Ok, inaczej. Z Mobi z DRMem albo zrezygnujesz (spróbuj mobidedrm), albo będziesz jechać na starym sofcie (chyba, że niektórym będzie się chciało przez pewien czas ciągnąć dwie linie - ale to jest na dłuższą metę nieopłacalne i uciążliwe).

macminer napisał(a):
Jeśli to, co piszesz o DRMach (wyłączność formatu Amazon/Mobi na danym urządzeniu) jest prawdą, to ze strony Amazona jest to strzał we własną stopę. Ebooki nigdy się nie spopularyzują, jeśli wydawcy/sprzedawcy nie uzgodnią standardów i każdy będzie forsować swój własny.

Woah... Ale Ty wiesz, że MOBI to nie jest technologia jutra, prawda? Wiesz, że to ma z 4 czy 5 lat i jest obecnie jednym z najpopularniejszych formatów plików z tekstem na urządzenia przenośne? Polityka Amazona jest prosta - kupujesz NASZE urządzenie i kupujesz książki od NAS, z NASZYM DRMem. Chcesz używać gdzie indziej? Spoko, ale tylko wtedy, gdy jedyny DRM jest NASZ.

macminer napisał(a):
Co do DRM-u firmy Adobe, mam o tej firmie jak najgorsze zdanie, choćby dlatego, że czytniki PDFów na PocketPC i PalmOS to jedna wielka pomyłka. Zresztą PC-towe oprogramowanie Adobe to też jeden z najgorszych bloatware.

DRM != oprogramowanie. Oni przynajmniej nie wymyślili sobie, że jak ktoś używa ich DRMu, to nie może używać innych DRMów. Do tego wspierają otwarty format, a nie zamknięty, który należałby tylko do nich.

macminer napisał(a):
BTW, skąd pochodzi informacja o wyłączności Amazonowego DRMa na danym urządzeniu?

Możesz poczytać choćby na MobileRead (a także na ich forum - tutaj chociażby), możesz poczytać wyjaśnienie developerów firmware'u dla eCzytników (np. na forum BeBooka), dlaczego ostatnio zostało usunięte wsparcie dla DRMowych plików MOBI... Możesz wreszcie, jeśli masz czas i ochotę, poszukać wyjaśnienia dokładnego u samego Amazona.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 sie 2009 22:56:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lip 2008 21:40:07
Posty: 40
Lokalizacja: Katowice
Post Re: ECTACO JetBook
macminer napisał(a):
Mobipocket działa na każdym urządzeniu, które miałem do tej pory (z wyjątkiem Jetbooka).


Nie bardzo rozumiem, może nie o tym formacie mowa, ale ja używam Jetbooka tylko z plikami prc zrobionymi w Mobipocket. U mnie wszystko chodzi, ale fakt, że nie używam żadnych drm-ów.

_________________
Mam mało czasu


29 sie 2009 10:38:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2009 3:13:30
Posty: 26
eCzytnik: Kindle 3, JetBook, Palm TX,
Post Re: ECTACO JetBook
Cytuj:
Nie bardzo rozumiem, może nie o tym formacie mowa, ale ja używam Jetbooka tylko z plikami prc zrobionymi w Mobipocket. U mnie wszystko chodzi, ale fakt, że nie używam żadnych drm-ów.


Chodzi o Mobipockety z DRMem.

Cytuj:
DRM != oprogramowanie.

Wiem. Ale ogólnie nie mam zaufania do Adobe'a. Rozdęte rozmiary ich oprogramowania to jeden powód, a polityka wykupywania całej konkurencji to drugi. Znalazłoby się jeszcze kilka.

Dzięki za linki do Mobileread - chyba jestem kilka miesięcy zapóźniony z lekturą :(

Co do kwestii tego, co jest technologią jutra, to obawiam się, że i tak jesteśmy zakładnikami wielkich korporacji, więc na któregokolwiek konia postawię w tym wyścigu, i tak przegram więcej niż wygram :(


30 sie 2009 2:37:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron