Teraz jest 28 kwi 2024 20:43:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
ECTACO JetBook 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2009 22:11:44
Posty: 34
Lokalizacja: ChorzĂłw
Post Re: ECTACO JetBook
Spróbuj ładować w innym kontakcie. Brzmi śmiesznie, ale ja mam jedną grupę kontaktów na których nie jestem wstanie nic naładować, ale wszelkie urządzenia elektrycznie działają normalnie :| JetBooka ładowałem 12 godzin (na ekranie był obrazek że sie ładuje) a po wyciągnięciu ładowarki od razu sie wyłączał z rozładowania, podobnie z komórkami. Podłączyłem do innego kontaktu na noc i rano było full naładowane.

Swoją drogą chętnie bym się dowiedział co może być nie tak w kontakcie, że wszelkie urządzenia podłączone do niego działają poprawnie, ale cokolwiek co miało by się ładować (komórki, jetBook, akumulatorki itp) nie załaduje się ani trochę choć by za rok.


05 kwi 2009 20:48:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2008 19:38:55
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: ECTACO JetBook
Faktycznie możesz mieć rację, tak się składa że wiem z czego może to wynikać. Po prostu może na tym obwodzie jest już za dużo urządzeń i one wykorzystują całą mocą przeznaczoną na ten obwód. (W końcu moje studia do czegoś się przydały ;) )


Ostatnio edytowano 05 kwi 2009 21:09:38 przez yuki90, łącznie edytowano 1 raz



05 kwi 2009 20:55:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2009 22:11:44
Posty: 34
Lokalizacja: ChorzĂłw
Post Re: ECTACO JetBook
Brzmi prawdopodobnie, bo faktycznie nie mało energochłonnych urządzeń jest tam podłączonych. Dzięki :)


05 kwi 2009 20:59:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2009 22:11:44
Posty: 34
Lokalizacja: ChorzĂłw
Post Re: ECTACO JetBook
Jest już dostępny nowy soft! RTFy napewno działają, reszte musze przetestowac :)

edit:
Więc tak, pierwsze spostrzeżenia:
RTFy działają poprawnie, ale jeśli zawierają grafikę to jetBook jej nie wyświetli (ale przynajmniej z tekstem nic sie nie kaszani w miejscu wystepowania grafiki)
PRC - Z tym formatem jest problem, tzn niby otwiera, ale jak książka ma grafike to praktycznie 90% tekstu wyparowuje, słowa są pourywane itp. Czyli totalna kaszana. Ale sama grafika jest wyświetlana, więc jest potencjał. Jednak tylko jedna książka przerobiona na prc działała poprawnie (bez grafik). Więc spory zawód jeśli chodzi o ten format, bo liczyłem na możliwość czytania książek zawierających grafike.
ePub - niestety nie posiadam póki co umiejętności stworzenia książki w tym formacie, więc nie moge go przetestować.

Czyli reasumując jest krok na przód, ale nie jest to póki co to co chciałem.

Jeśli ktoś odkryje sposób na tworzenie książek prc, które będą prawidłowo wyświetlane to prosze niech opisze sposób. Podobnie z formatem ePub, jak ktoś wie jak w prosty sposób przekonwertować rtf/doc na ePub to niech da znać.


06 kwi 2009 13:03:59
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: ECTACO JetBook
Co do ePuba - patrz tutaj: http://www.jedisaber.com/eBooks/tutorial.asp
Jeśli nie masz ochoty sam się bawić w konwersję, a jedynie przetestować, spróbuj może Sherlocka Holmes'a: http://www.jedisaber.com/eBooks/books/A ... olmes.epub

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


06 kwi 2009 13:39:34
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: ECTACO JetBook
Mógłbyś przetestować więcej .rtfów? Jestem ciekaw czy na pewno wszystkie dobrze działają. Może się wtedy skuszę na jetbooka w systemie ratalnym, o ile sklep w mojej miejscowości takie coś umożliwia.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


06 kwi 2009 13:50:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2009 22:11:44
Posty: 34
Lokalizacja: ChorzĂłw
Post Re: ECTACO JetBook
Mori---> Podany przez Ciebie ePub działa idealnie. To bardzo dobry znak, później spróbuje sie pobawić w przerabianie doców itp na ten format.

Kellhus---> Później potestuje więcej rtf'ów i dam znać jak wypadło. A jak masz jakieś konkretne rtfy do przetestowania to wyślij na moją skrzynke [CUT by Mori]


06 kwi 2009 15:01:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2009 10:12:45
Posty: 49
Post Re: ECTACO JetBook
BoyLer - robiłeś step 2 jak tutaj?
http://www.jetbook.net/upgrade.php

Czy tylko zgodnie z tym co na forum (12. Please press Power button and start to use the unit.)
http://www.ectaco.com/ectaco-posts/list/15212.page

_________________
Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku. (Mark Twain)


06 kwi 2009 15:20:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2009 22:11:44
Posty: 34
Lokalizacja: ChorzĂłw
Post Re: ECTACO JetBook
Tylko to co piszą na forum.

edit:
Przetestowałem z kilkadziesiąt rtfów i nie zauważyłem żadnych problemów. Oczywiście jak wspominałem wyzej nie widac grafik. W porównaniu do txt na jetBooku to są jak by zastosowane większe interlinie (książki w formacie txt są bardziej "upchane" na ekranie). Dodatkowo w przeciwieństwie do txt nie jest pokazywana liczba stron jaka jest faktycznie w jetbooku, ale taka jaka jest w oryginalnym pliku rtf, czyli trzeba przerzucić z 2-3 strony, by wyświetlany numer strony zmienił się o jeden. Ma to pewnie plus w przypadku kiedy korzysta się ze spisu treści.

Co do ePubów to niestety na dwa pliki przerobione oba są nieczytelne. Metody zastosowane do przeróbki to strona www, która taką usługę oferuje, oraz program lrftools.

Póki co nie mam już sił walczyć z prc i ePub, jak ktoś znajdzie sposób na skuteczne konwertowanie plików do tych formatów (najlepiej tak by zachować ewentualne grafiki), to proszę niech da znać jak tego dokonać.


06 kwi 2009 16:22:01
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: ECTACO JetBook
BoyLer napisał(a):
Co do ePubów to niestety na dwa pliki przerobione oba są nieczytelne. Metody zastosowane do przeróbki to strona www, która taką usługę oferuje, oraz program lrftools.

Po pierwsze: co znaczy "nieczytelne"?
Po drugie: polecam Stanzę - http://www.lexcycle.com/download

Krótki poradnik jak uzyskać EPUB via Stanza z DOC/RTF:
1.) Otwieramy DOC/RTF w Wordzie i usuwamy wszystkie opcjonalne łączniki (wybieramy Edycja -> Zamień..., w polu Znajdź: ^-, w polu Zamień na nic (zostawiamy puste) i klikamy na Zamień wszystko) - bo inaczej będzie to wyglądać brzydko.
2.) Zapisujemy efekt pracy jako DOC (nie RTF!).
3.) Otwieramy DOC w Stanzie.
4.) Wybieramy Plik -> Export Book As -> Open eBook.
5.) Zapisujemy ePuba w dowolnym miejscu.
6.) Done.

Można sprawdzić, że taki ePub ładnie się walidiuje tutaj: http://www.threepress.org/document/epub-validate/
Dodatkowo ePub to nic innego, jak specjalnie poukładany XML w ZIPie - więc jeśli zmieni się rozszerzenie z EPUB na ZIP to spokojnie można sobie zawartość zobaczyć (i, w przypadku desktopów, czytać nie w Stanzie, a w ulubionej przeglądarce).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


06 kwi 2009 19:05:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2009 22:11:44
Posty: 34
Lokalizacja: ChorzĂłw
Post Re: ECTACO JetBook
Więc tak, nieczytelne znaczy, że zamiast kilkuset stronicowej książki mamy kilkadziesiąt stron pourywanych wyrazów.
Co do Stanzy to przetestowałem ją przed chwilą i po przerabianie faktycznie łatwe, na PC dobrze się odczytuje książki (ale tracą sie grafiki). Niestety na jetBooku książki ze Stanzy są puste (przetestowane na kilku pozycjach), mają góra kilka słów tekstu. Pytanie czym sie w takim razie róźnią książki przerabiane róznymi sposobami od choć by tej do której jest link wyżej (Sherlock Holmes)...

Przetestowałem też fiction book (fb2) i jeśli książka nie ma przypisów na zasadzie "hyperlinków" to jest prawidłowo wyświetlana (choć grafik brak), jednak jeśli występują przypisy, to w miejscu ich występowania tekst się kaszani (znikają zdania itp). Fb2 tworzyłem za pomocą book designera 4. Uwaga bo niektore wersje book designera i fiction book designera nie radzą sobie z polską czcionką!

Ciekawym sposób na przygotowanie książki z grafikami zaczerpnąłem z podforum o readerze sony. Mianowicie można całkiem zgrabnie z rtfów/doców zrobić dobrze czytelne i z grafikami PDFy. Wystarczy usunąć wszelkie akapity, interlinie itp z dokumentu, czcionke ustawić na 30 (jest to odpowiednik czcionki 20 w jetBooku, moim zdaniem najbardziej czytelnej), ewentualne grafiki jak ktoś chce może rozciągnąć na całą strone, a nastepnie po zapisaniu takiego pliku (w formacie doc) przerobić go na PDF za pomocą PDFCreatora. Efekt jest bardzo dobry.

Reasumując jest nieźle, ale nadal czekam na sprawdzone sposoby konwertowania do formatów ePub i prc. PRC był by obiecujący bo na pewno może zawierać grafikę, pytanie co zrobić by tekst był w nienaruszonym stanie... Mobipocket Creator nie radzi sobie z tym, przynajmniej w moim przypadku.

EDIT:

Potestowałem troche jeszcze pliki PRC (mibipocket) i okazało się, że jednak w wielu przypadkach mobipocket creator, po zmianie kodowania (niestety są tylko dwie możliwości w ustawieniach UTF8 i Windows 1252) przerabia doci prawie dobrze. Po pierwsze grafika bez zarzutu, jednak troszke gorzej jest z polską czcionką, niby jest, ale w niektórych miejscach (o dziwo nie wszędzie) zmienia np ó na ł, albo całkiem zjada polską literę.


06 kwi 2009 23:54:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 18:45:15
Posty: 37
eCzytnik: Nook NST, X61S, PER3162B, Jetbook
Post Re: ECTACO JetBook
Pamiętajcie o tym , że to jest wersja beta , być może w wersji final te błędy zostaną poprawione .
Cytat z ectaco :
The new jetBook firmware upgrade that you are about to download is a Beta version. This is NOT the final version of the new OS and therefore Ectaco can not not guarantee an absence of errors that may disrupt jetBook operation and/or result in data loss


07 kwi 2009 9:04:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2008 16:41:24
Posty: 79
Lokalizacja: z pierwszego piętra
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: ECTACO JetBook
Mam parę pytań a propos tego sprzętu. Kupując go powiedzmy w takim Media Markcie, co dostaję konkretnie?? Sam czytnik, co jest na wyposażeniu czytnika? Kabel USB, ładowarka, jakieś etui?? Czy to wszystko musze sobie dodatkowo dokupić?
Zauważyłam, że sprzęt ten ma polskie oprogramowanie tzn. w języku polskim, czyli nie ma problemu z czytaniem polskich znaków diaktrycznych???
Na ile godzin czytania starcza bateria??
Ze starym firmeware mogę czytać pliki txt, pdf i jpg. To mi nie wystarcza, bo chciałabym mieć możliwość czytania rtf, zapewni mi to nowa wersja oprogramowania. Skąd ją ściągnę konkretnie, niestety znam tylko francuski i niemiecki a na anglojęzycznych stronach się gubię. Czy łatwo jest "zupdejtować" jetbooka?
Proszę mocno nie krzyczeć za głupie pytania.


07 kwi 2009 10:01:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2009 22:11:44
Posty: 34
Lokalizacja: ChorzĂłw
Post Re: ECTACO JetBook
Zestaw jetBooka to:
- jetBook
- ładowarka
- kabel usb do komputera
- etui ochronne
- płyty (nie sprawdzałem ich, ale są na nich chyba jakieś słowniki)

JetBook bez problemów radzi sobie z polską czionką.
Co do godzin to nie wiem, bo jetBook nie ma jakiegos zegara i nie zwracałem na to uwagi. Ale myśle, że nie powinno być problemów z przeczytaniem całej książki na jednym ładowaniu.
Na nowym firmware obsługiwane formaty to: txt, jpg, pdf, fb2, rtf, mobi, prc, ePub. Ostatnie 3 moga sprawiac lekkie kłopoty, ale patrzać na to że gotowe ebooki w tych formatach działają dobrze, to problem w moim przypadku raczej leży w nieumiejętnym konwertowaniu plików, a nie samym sprzęcie.
Nowy firmware jest zawsze dostępny pod adresem: http://www.jetbook.net/upgrade.php
Jednak nie należy sie kierować instrukcją zmiany softu z tej strony tylko z forum: http://www.ectaco.com/ectaco-posts/list/15212.page (może ktoś sie pokusi o przetłumaczenie tego dla osób mających problemy z angielskim)
Upgrade przebiega raczej bezproblemowo, ja nie miałem z tym kłopotów, pod warunkiem że korzysta się z instrukcji z forum, a nie strony jetBooka.


07 kwi 2009 10:30:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2009 10:12:45
Posty: 49
Post Re: ECTACO JetBook
Dla przestrogi - rtf odczytywany to nie jest "rtf" - tzn. przed odczytaniem zamieniany jest na tekst bez wytłuszczeń itd. - zachowana jest jedynie numeracja stron.
To samo - z tego co zauważyłem - jest z pozostałymi formatami (epub, fb2) - gdzie "znikają" korzyści w stylu spis treści itd.

Może to wersja beta jedynie - bo jeśli taka ma być "obsługa html-a" (też planowana) to ja dziękuję :)

Co do "czasu" to według producenta chodzi ok. 10 godzin - i tak jest w rzeczywistości.

Aaaa - po ostatnim upgradzie jakby pdf-y się szybciej przewracały - ale to może tylko moje złudzenie :D

_________________
Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku. (Mark Twain)


07 kwi 2009 13:52:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: