Teraz jest 27 kwi 2024 15:30:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona
Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze 
Autor Wiadomość
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Czytam ten temat z uwagą, bo właśnie uzbierałam sobie mamonę na czytnik z e-inkiem. Teraz użytkuję sprezentowanego trekstora LCD (koszmar) i się zastanawiam czy podświetlany/oświetlany/nadświetlany - zwał jak zwał - e-ink faktycznie jest inny, bardziej przyjazny dla oczu.
Po przebrnięciu przez ten wątek i wiele innych na necie, coraz bardziej skłaniam się jednak za Kobo Glo (szkoda, że tak mało postów tutaj jest na temat tej firmy). KPW chyba odpadnie u mnie, ze względu na niemożność wyłączenia podświetlenia. Nie ma znaczenia, że na najniższym tego nie widać, z pewnością jednak ma to wpływ na baterie. Druga rzecz to te nieszczęsne smugi - jak siebie znam, będzie mnie to drażniło...
Wydaje mi się, że rozsądnie będzie jeszcze poczekać z miesiąc, dwa z zakupem, w tym czasie pojawi się mnóstwo recek wszystkich podświetlanych e-inków.


21 paź 2012 21:51:18
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 0:28:07
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Khouri napisał(a):
Nie ma znaczenia, że na najniższym tego nie widać, z pewnością jednak ma to wpływ na baterie.

Z pewnością nie. Zakładając pojemność akumulatora równą 1Ah i prąd średni podświetlenia na najniższym poziomie równy 1mA dostajemy 1000 godzin świecenia. A założę się, że ten prąd jest znacznie mniejszy - 1mA przy białych, nowoczesnych ledach to całkiem dużo światła.
Khouri napisał(a):
Druga rzecz to te nieszczęsne smugi - jak siebie znam, będzie mnie to drażniło...

Z tego da się wybrnąć psychicznie :) No, ale to już jak komu pasuje.


21 paź 2012 22:18:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Khouri - nie dramatyzuj/demonizuje tego zużycia. Mówimy o urządzeniu które BEZ PODŚWIETLENIE wytrzymywało miesiąc czasu. Nawet jeśli zużycie wzrośnie, to ile stracisz? Niech będzie 2 tygodnie lub nawet 3 tygodnie. Czytając przez całe dnie podczas pobytu w szpitalu musiałem ładować urządzenie po 1,5 dnia - ale to ok 18-20 godzin nieprzerwanego czytania wobec 8 tygodni po 30 minut zgodnie z wyliczeniami Amazonu (co daje nam? 20 godzin?).
W porównaniu z dowolnym urządzeniem o aktywnym ekranie (tablet, smartfon czy komórka) które wytrzymują ile? iPad deklaruje 10 godzin, smartfony ok 8.


21 paź 2012 22:52:27
Zobacz profil
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
T4ng10r napisał(a):
Khouri - nie dramatyzuj/demonizuje tego zużycia.


Nie demonizuje. Podejrzewam tylko, że będzie mieć to znaczenie. Jakie będzie zużycie, dopiero się okaże, jak ludzie będą mieli okazję potestować.


21 paź 2012 23:03:00
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 0:28:07
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Khouri napisał(a):
Nie demonizuje. Podejrzewam tylko, że będzie mieć to znaczenie. Jakie będzie zużycie, dopiero się okaże, jak ludzie będą mieli okazję potestować.

Niby jak potestują - wyrwą te ledy? :) Żeby potestować, trzeba mieć dokładnie takie samo urządzenie bez podświetlania, a takie nie istnieje.


21 paź 2012 23:04:39
Zobacz profil WWW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Być może kwestia baterii jest bez znaczenia, ale czekam na opinię kogoś, kto będzie miał okazję porównać przynajmniej dwa czytniki z podświetleniem.


21 paź 2012 23:07:17
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Jedyny w miarę sensowny argument może przyjść od posiadacza KPW który miał dotychczas inny model Kindle. Wtedy byłby w stanie w miarę swej subiektywności powiedzieć czy częściej musi ładować urządzenie i o ile częściej.
Do tej pory cała dyskusja będzie przypominać pytanie o korzystanie z internetu na Kindle czy MP3 albo TTS, niby jest, lecz to banał, kwiatek do kożucha, coś pomijalnego w ocenach, choć ozdobnego.


21 paź 2012 23:50:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2012 1:55:58
Posty: 32
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Rhavir napisał(a):
Na targach miałem okazję podziwiać czytniki z podświetleniem. :D

Najgorszy jest NOOK - podświetlenie wygląda jak bym nad krawędzią ekranu przykleił taśmę LED z Castoramy czy Mrowki. :D Mocno widoczne punkty światla, duże różnice w jasności.

Następny w kolejności był Kindle - powiem tak - jak by to była firma z Chin to bym słowa nie powiedział ale Amazon moim zdaniem odwalił "manianę" - nie dość, ze widać dokladnie gdzie mamy diody - to jeszcze na dodatek róznią się one jasnością - a rozpraszacz powoduje powstanie snopów światła / cienia.
Co więcej "testowałem 4 Kindle obok siebie w malym "ciemnym namiocie" i KAŻDY świecił inaczej. Było lepiej niż NOOK ale po Amazonie nie spodziewalem się takiego partactwa.

Kobo Glo, Boox i62 Firefly/Aurora i Cybook - bardzo ładne podświetlenie, nie jestem pewien, ale na pierwszy rzut oka nie zastosowano diod LED albo bardzo dobry rozpraszacz. Wg mnie zastosowano chyba jakieś podświetlenie elektroluminescencyjne - coś takiego jak w zegarkach Casio Iluminator. I co najważniejsze w niech podświetlenie można wyłaczyć czy regulować. :D W ogóle nie było widać smug.

Ogólnie za największa porażkę uważam Nook'a i Kindla - powiem tak : nie Macie podświetlenia w swoich Kundlach i Nookach? Luzik :D wystarczy parę miniaturowych diod LED w wersji SMD (montaż powierzchnowy) kawałek matowego tworzywa - pewna ręka, lutownica i odrobina wprawy. Sami sobie zamontujecie LED'y i będzie mieli podświetlenie. :D :D To słowa jednego z odwiedzających na widok Nooka - Sam bym lepsze podświetlenie zrobił. :D

Najbardzie zawiódł mnie Amazon - po nich spodziewałem się lepszej jakości. A tymczasem "chińszczyzna" była lepsza. Co ciekawe, wystawiał się jakiś całkiem nieznany producent chiński, który połączył stare ekrany EInk (pewnie tanio kupił stare zapasy :) ) z podświetleniem, i wyszło mu to lepiej niż Amazonowi. Na obudowie były krzaczki, procesor 500MHz i pamięc wewntrzna 1GB, stary Android 1.6 - parę przycisków, brak WiFi, dotyku i sugerowana cena 35$ :D przy dużych zakupach. Z rozmów wynikalo, że nadrukują na obudowie co się chce a gwarancja jest realizowana przez dodanie do zakupionej partii pewnej ilości "nadmiarowych" czytników :D na wymianę uszkodzonych. Taki bardzo budżetowy czytnik - a podświetlenie mial "równiejsze" niż Kindle Amazona.

Ekran w Kindle PaperWhite jest ładny, bardzo ładny. Cąłość ładnie wykonana, ale to nierówne podświetlenie psuje strasznie ogólny całokształt.

Rozważalem czy na Mikołaja i Gwiazdkę nie "zamówić" sobie od rodziny Kindla PW - głównie mi chodziło o ekran PW a nie podświetlenie - ale chyba zdecyduję się na Boox'a i62 FireFly czy Kobo Glo - bo mają dużo lepsze podświetlenie.

Mam prożbę do posiadaczy Kindla PW na forum - czy u Was też są takie różnice i tak bardzo widać punktowe podświetlenie i tworzące sie snopy światla / cienia? Moze Amazon na targi dal jakieś testowe egzemplarze, jakieś przedprodukcyjne, a te, które są wysyłane do ludzi są lepsze?


W Kobo też masz 4 diody na dole,
na dodatek ludzie narzekają, że diody są za zimne... wali niebieskim


22 paź 2012 10:03:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Po tygodniu intensywnego użytkowania (mija dzisiaj), jakieś 2-3 godziny czytania z podświetleniem najczęściej na "10" pozostało mi tak "na oko" 1/3 baterii. W trakcie użytkowania około 2 godzin włączonego WiFi. Mam jeszcze kindle keyboarda, wyniki miałem bardzo podobne, może nawet trochę słabsze, tam potrafiłem rozładować baterię po 6 dniach.
Testy trwają nadal.
Na 100% nie wrócę jednak do starszego modelu.
Do nierównomiernego podświetlenia u dołu przyzwyczaiłem się na tyle, że w ogóle nie zwracam uwagi na mini-cienie. Być może dlatego, że lektura była wciągająca ;)

_________________
Obrazek


22 paź 2012 10:10:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 wrz 2010 12:00:52
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle 3, Kobo Touch
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
madmun napisał(a):
W Kobo też masz 4 diody na dole,
na dodatek ludzie narzekają, że diody są za zimne... wali niebieskim

Tu dobrze widać, jak wygląda to oświetlenie w ciemności: Kobo Glo, Kindle Paperwhite and Nook Glow Comparison


24 paź 2012 13:07:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
andrusz napisał(a):
madmun napisał(a):
W Kobo też masz 4 diody na dole,
na dodatek ludzie narzekają, że diody są za zimne... wali niebieskim

Tu dobrze widać, jak wygląda to oświetlenie w ciemności: Kobo Glo, Kindle Paperwhite and Nook Glow Comparison

Wg mojej - subiektywnej zresztą - oceny, Paperwhite jeśli chodzi o jakość oświetlenia wypada najlepiej z całej trójki.
P.S. Wczoraj przesiadłem się na pół godziny na starego K3G i szybko zatęskniłem za PW. Jak już człowiek przyzwyczai się do tego oświetlenia, trudno z niego zrezygnować. Starszy model wydaje się teraz jakiś taki... bury.

_________________
Obrazek


24 paź 2012 14:22:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2012 18:21:45
Posty: 9
eCzytnik: KT, KPW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
jest parę rzeczy które dają przewagę KPW nad KoboGlo ;-)
Amazon Kindle Paperwhite Vs. The Kobo Glo
http://www.youtube.com/watch?v=TPnwOpuZ_Q4


Ostatnio edytowano 26 paź 2012 14:59:51 przez jacol, łącznie edytowano 1 raz



26 paź 2012 11:11:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 wrz 2010 12:00:52
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle 3, Kobo Touch
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Jest parę rzeczy, które dają przewagę KoboGlo nad KPW.
Amazon Kindle Paperwhite Vs. The Kobo Glo
http://www.youtube.com/watch?v=TPnwOpuZ_Q4[/quote]

:mrgreen:


26 paź 2012 13:57:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
A wie ktoś może czy i gdzie we Wrocławiu można zobaczyć PW na żywo?

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


29 paź 2012 23:01:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2012 16:45:25
Posty: 8
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
A w Warszawie? Tak by móc chwilę się pobawić.


30 paź 2012 1:04:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron