Teraz jest 26 kwi 2024 19:36:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2011 3:51:25
Posty: 2
Post Re: Odp: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Mam 2 pytania, a nie chce zakładać całego tematu. słyszałem ostatnio ze KC z reklamami może być zablokowany/zbanowany, jeśli zarejestruje się go przez wifi nie w usa lub jeśli będzie cały czas korzystał z wifi w PL? podobno chodzi tylko o te najnowsze KC.
Wydaje mi się to dziwne ale wolę się upewnić.
A drugie pytanie czy jest jakaś różnica między poprzednim a najnowszym KC?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2


10 lis 2012 0:17:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Czołem!
W nowej wersji oprogramowania, nadal nie da się wyłączyć oświetlenia w Paperwhit'cie ?


19 lis 2012 22:45:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Eltanin napisał(a):
Czołem!
W nowej wersji oprogramowania, nadal nie da się wyłączyć oświetlenia w Paperwhit'cie ?

nie

_________________
Obrazek


19 lis 2012 22:51:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Dla tych, którzy byli by zainteresowani wyłączeniem światła w Kindlu PW - niedawno odnaleziono sposób :mrgreen:
Niestety każdorazowo wymagany jest do tego komputer, link poniżej do instrukcji po angielsku:

http://www.amazon.com/forum/kindle/ref= ... NHTNZEWE7A


15 sty 2013 2:09:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Ja nie rozumiem o co chodzi z tą manią wyłączania podświetlenia... w normalnych warunkach (czyli zawsze prócz absolutnych ciemności) podświetlenie ustawione na minimum daje takie same wrażenie jak brak podświetlenia.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


15 sty 2013 12:51:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
traju napisał(a):
Ja nie rozumiem o co chodzi z tą manią wyłączania podświetlenia... w normalnych warunkach (czyli zawsze prócz absolutnych ciemności) podświetlenie ustawione na minimum daje takie same wrażenie jak brak podświetlenia.
Nawet najmniejsze podświetlenie ciągnie więcej prądu niż brak podświetlenia.
A tak na marginesie - wyszedł nowy software (5.3.3) ale różnic nie zauważyłem (także w podświetleniu).


20 sty 2013 14:26:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2008 9:17:37
Posty: 66
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
W interesie Amazonu jest pozostawienie oświetlenia. Po jego całkowitym wyłączeniu okaże się, że ekran ma gorszy kontrast od poprzedników, którego - paradoksalnie - przyczyną jest podświetlenie, a konkretniej dodatkowa warstwa na e-papierze przewodząca światło.


21 sty 2013 0:43:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
niby Paperwhite taki fajny, bo te światełko i takie tam coś jeszcze (...), a jednak w porównaniu z jego poprzednikiem (popularną Taczką - KT, który obecnie posiada dokładnie taki sam soft), PW nie może się niczym szczególnym pochwalić - zwłaszcza, że nie może odtwarzać dźwięku, nie ma procesora syntezy mowy, popularnego TTSa i 'wszechmocnego przycisku', którym można wszystko, czyli tak naprawdę nic. Moim zdaniem, to bardzo duża niewybaczalna wada, o którą (idę o zakład) Amazon (w ramach opcji) udoskonali kolejnego Kindla, wykorzystując do tego naszą rodzimą IVONKĘ, co to był ją niedawno zakupił ;-)
Kiedy to będzie? Znając zapał Amazonu pewnie w już na jesień tego roku. No, ale raczej nie należy się spodziewać specjalnych rewelacji, oprócz tych wspomnianych powyżej. No, chyba, że pojawią się przyciski do zmiany stron (w obudowie) - to byłoby już coś! ;-)
Pożyjemy - zobaczymy.
Póki co PW - nie zrobi na mnie specjalnego wrażenia ;-)

ach te ŚWIATEŁKO! - po co one komu? ;-)


05 lut 2013 17:24:41
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012 11:38:23
Posty: 2
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
To może ja odpowiem: żeby lepiej było widać literki? Niepotrzebne mi natomiast w czytniku głośniczki, jakies Ivony itp. duperele.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2


05 lut 2013 17:33:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
eeon napisał(a):
ach te ŚWIATEŁKO! - po co one komu? ;-)


KPW to produkt specjalizowany DO CZYTANIA. I tyle. Muzykę (czyli i audiobooki) oraz internet mogę obsłużyć ze smartfona a i książki zakupić i bajecznie prosto przesłać na KPW.
Dopóki śpię z żoną to światełko też się przydaje - czy nikt z Was nigdy nie miał co najmniej małej awanturki o "cholerne światło nie pozwalające spać" ? ;)
W KPW trudno się o to doczepić.... :P


05 lut 2013 18:10:57
Zobacz profil
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
eeon napisał(a):


ach te ŚWIATEŁKO! - po co one komu? ;-)


A ja sobie nie wyobrażam czytnika bez podświetlenia - jak widać każdy ma inne oczekiwania.


05 lut 2013 18:35:27
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Nie bierzecie pod uwagę tego, że na Czytnik, oprócz swej pierwotnej funkcji, może również z powodzeniem służyć do NAUKI JĘZYKA, np angielskiego.

Wówczas taki syntezator mowy, to bardzo użyteczna (czytaj: przydatna) opcja - na pewno bardziej się przydaje niż owe światełko, które jak się okazuje (z powyższych postów) trudno wyłączyć ;-)
Jeżeli ktoś temu zaprzeczy, to znaczy, że:
-albo zna obcy język w stopniu na tyle zaawansowanym, że taki lektor jest mu kompletnie zbędny i może przeszkadzać...
- albo nigdy z czegoś podobnego nie korzystał (bo w nosie ma naukę innych języków lub woli inne metody) i nie ma świadomości, jakie może to być wartościowe.

No cóż, pozostaje mi tylko polecić, tym którzy nie wiedzą jak 'TO OWO' wykorzystać, zachęcając do prób i ubolewać nad tymi, którzy niestety zostali pozbawieni takiej możliwości a mogą się w zamian cieszyć 'światełkiem' ;-)


05 lut 2013 18:36:58
Zobacz profil ICQ WWW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Nie wszyscy zostali pozbawieni, jedynie kindlowcy ;] Ja kupiłam inny czytnik i mam funkcje audio z których korzystam w pełni :) Dla mnie to była kluczowa funkcja obok podświetlenia przy wyborze czytnika, plus slot na pamięć.


05 lut 2013 18:46:33
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
eeon napisał(a):
No cóż, pozostaje mi tylko polecić, tym którzy nie wiedzą jak 'TO OWO' wykorzystać, zachęcając do prób i ubolewać nad tymi, którzy niestety zostali pozbawieni takiej możliwości a mogą się w zamian cieszyć 'światełkiem' ;-)

Kupując KPW WIESZ, że nie ma on żadnych "dźwiękowych" możliwości, więc wybór "dźwięk czy światło" należy do Ciebie ;)


05 lut 2013 18:47:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
'funkcje audio' - to coś fenomenalnego.
Oprócz tego co zostało napisane powyżej (patrz wcześniejsze posty), bierzcie pod uwagę również to, że nie wszyscy mają sokoli wzrok a co poniektórzy, wręcz nie widzą wcale (nawet przy włączonym światełku) - dlaczego więc pozbawiać ich radości lektury? Niby są audiobooki, ale to już nie to samo.
Zwracam także uwagę na edukacyjny aspekt czytnika, np. dla dzieci, które nie potrafią czytać lub mają z tym duży problem. Wówczas taki lektor, którego 'gadkę' można zwolnić lub przyśpieszyć, to kapitalna sprawa.
Również podczas jazdy samochodem....
No wymieniać można w nieskończoność ;-)

Tylko ignoranci będą bagatelizować ów potencjał, który tkwi w tej 'niby mało przydatnej' opcji i rozprawiać o wyższości światełka, które... ;-)


05 lut 2013 19:16:59
Zobacz profil ICQ WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron