W ciągu 2 tygodni używania PW mojej żony 2 razy zdążył się zawiesić. Trzeba było go restartować. Dziwne, ale najwyraźniej możliwe bo na stronie Amazon jest instrukcja postępowania na taką ewentualność (właśnie restart).
744MB free - tyle raportu je urządzenie. Intuicja podpowiada mi, że to może być związane z sieciami (to wersja 3g, może cos się potrafi skaszanić jeśli są kiepskie parametry sygnalu). Ale co na prawdę - nie mam pojęcia.
744MB free - tyle raportu je urządzenie. Intuicja podpowiada mi, że to może być związane z sieciami (to wersja 3g, może cos się potrafi skaszanić jeśli są kiepskie parametry sygnalu). Ale co na prawdę - nie mam pojęcia.
Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
To zawaliłeś sprzet książkami. Jakieś 500MB ? Spowolnienie meldowali użytkownicy już przy mniejszej ilości danych w pamięci....
Ilość książek nie ma znaczenia, o ile są poprawnie przygotowane. Najwyraźniej masz jakiegoś 'trefnego ebooka', który spowalnia i 'knoci' działanie czytnika. Prawdopodobnie, to kwestia 'błędnego indeksowania'. Sprawdź poprawność numerów ISBN swoich ebooków. Możesz je spokojnie wykasować, gdyż różni wydawcy różnie je podają i z tego wynika później problem.
Ech... "Wieszanie" się PW, przynajmniej w moim przypadku, nie występuje np podczas przeglądania listy, a ot tak sobie. Czytasz, zamykana okładkę i... Podświetlenie się nie gasi, chociaż wygaszacz się włącza (i wyłącza po otworzenie okładki, ale światło wciąż świeci). Albo odwrotnie (drugi przypadek), gdy podświetlenie reagował poprawnie, ale wygaszacz nie chciał się wyłączyć. Po prostu poszczególne wątki składowe potrafią się zawiesić. To nie jest zależne od książek. I nie ma nic wspólnego z prędkością. Do tego jest niedeterministyczne i rzadkie, gdyby było zależne od książek to by się zdarzało notorycznie.
Indeksowanie działa w tle - niby na niższym priorytecie wobec innych procesów, jednak ma bezpośredni wpływ na wydajność działania czytnika, a tym samym zużycie baterii. Jego zawieszenie powoduje częściową blokadę i zwiększenie pracy procesora. W efekcie pętli czytnik zwalnia swoje prawidłowe działanie i procesów mu przyporządkowanych, co może skutkować różnymi niespodziewanymi reakcjami, które zaobserwowałeś. Czemu się tak dzieje? Prawdopodobnie przez jakąś 'trefną książkę', w której są błędy. Jak temu zaradzić? Najprościej byłoby namierzyć ów 'błędnego ebooka' i go usunąć. Ale który to jest? W tym tkwi problem. Rozwiązaniem zatem pozostaje usunięcie wszystkich ebooków i późniejsze ich wgranie w małych partiach. Czy warto to zrobić? Myślę, że warto. Ale decyzję pozostawiam Tobie. Na przyszłość, aby uniknąć podobnego typu problemów, warto pamiętać o kasowaniu numerów ISBN, które są jedną z przyczyn złego indeksowania. Możesz to robić edytując metadane w Calibre. Powodzenia ps. Reset na niewiele się zda, bo nie usunie przyczyny problemu, a chwilowo go powstrzyma. Ale oczywiście można spróbować. ';-)
Dołączył(a): 31 maja 2013 15:30:40 Posty: 2
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Ja podczas czytania książek nie miałem żadnego problemu z czytnikiem. Kilka razy zdarzyło mi się, że zawiesiła się przeglądarka podczas oglądania polskich serwisów, ale to wszystko. Na Kindle Paperwhite mam zainstalowane ok 30 książek, w tym część konwertowana z innych formatów do mobi oraz parę PDF. Urządzenie działa szybko i póki co nie sprawia żadnych problemów. Z zakupu jestem w pełni zadowolony.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jak działają pliki pdf na Kindle Paperwhite:
Dołączył(a): 10 sie 2013 15:44:24 Posty: 2
eCzytnik: iRiver Story HD
Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Witam, zastanawiam się nad kupnem KPW, ale nurtują mnie dwa pytania - czy podświetlenie nie powoduje znacznie szybszego zużycia baterii i czy podświetlenie nie powoduje bólu oczu etc.?
Myślę, że najlepiej podsumował to Robert: http://swiatczytnikow.pl/test-kindle-pa ... go-uzywac/. Podświetlenie można zawsze zminimalizować i otrzymujesz "zwykły" ekran a przy włączonym podświetleniu wzrasta kontrast i wrażenie "białości" ekranu. Można rozjaśniać np. tylko wtedy, gdy światło naokoło ewidentnie jest za słabe do komfortowego czytania. Diody są bardzo oszczędne, ale brak mi dłuższych doświadczeń, więc nie mogę się na ten temat wypowiadać.
Kiedyś na PW miałem jakiś błąd przez co podświetlanie się nie wyłączało. Mimo świecenia przez 24h czytnik wytrzymywał ponad tydzień. Czyli te diody są bardzo energooszczędne.