Teraz jest 28 mar 2024 17:47:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
eeon napisał(a):
Tylko ignoranci będą bagatelizować ów potencjał, który tkwi w tej 'niby mało przydatnej' opcji i rozprawiać o wyższości światełka, które... ;-)

no proszę i w kulturalnej dyskusji zaczęły się inwektywy... :(
Każdemu wedle jego wymagań - jeden woli ogórki a inny - ogrodnika córki :)
Jak ktoś chce mieć określone funkcjonalności to je sobie kupuje. Ja wybrałem z pełną świadomością braku dźwięku a za to światełko; Ty - mam nadzieję, że też świadomie a nie z powodu braku wyboru - dźwięk. I oboje jesteśmy szczęśliwi - czy to nie cudownie ? :D


05 lut 2013 19:30:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Papierowe książki również nie mają funkcji audio :^
... i jakoś czytelnikom dotychczas to nie przeszkadzało.

_________________
Obrazek


05 lut 2013 19:49:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
sapienti napisał(a):
Papierowe książki również nie mają funkcji audio :^
... i jakoś czytelnikom dotychczas to nie przeszkadzało.


sapienti, ...ani światełka ;-P
Chyba, że te z Czernobyla ;-P


Ostatnio edytowano 05 lut 2013 20:01:28 przez eeon, łącznie edytowano 1 raz



05 lut 2013 20:00:06
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2012 1:15:17
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysonans_p ... odecyzyjny


05 lut 2013 20:01:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Drodzy Forumowicze - nie chodzi mi o to, żeby coś na siłę udowodnić, przekonać ani tym bardziej zakłócić 'kulturalną dyskusję'. Nie w tym rzecz. Po prostu - zastanawiam się który czytnik polecić i dlaczego.
Rozterka pomiędzy tym co bardziej a tym co mniej przydatne, to oczywiście indywidualna sprawa, którą każdy powinien rozważyć wg własnych potrzeb i samodzielnie sobie z tym poradzić, co dla niego lepsze.

Żałuje tylko, że Amazon, nie ułatwił sprawy i wraz z nową wersją, tak nieoczekiwanie, zmusił klientów do takich wyborów i decyzji.


05 lut 2013 20:34:12
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Witam wszystkich.
Dziwi mnie trochę wyśmiewanie "światełka" przez niektórych użytkowników. Przecież światła(w takiej czy innej formie) do czytania na e-ink potrzebuje każdy. Natomiast funkcje audio to gadżet, z którego większość nie korzysta, bo e-ink kupuje po to, żeby zastąpić papierowe książki, a funkcje audio realizuje się za pomocą ipodów, smartfonów i innych takich. Reasumując - czytnik z e-papieru ma służyć, jak sama nazwa wskazuje, do czytania. A bez światła nie poczytamy.

Sam używam Kindle Classic i uważam, że choć sam czytnik jest świetny i wygodny, to sam e-papier pomimo swoich zalet w stosunku do LCD, ma także jedną, ale za to bardzo dużą wadę - bardzo niski kontrast w porównaniu do zwykłego papieru. Jest to o tyle irytujące, że przy oświetleniu przy którym książkę czyta się bez problemu, z e-ink może być to niemożliwe. Np. w pochmurny dzień w domu książki czytam bez problemu, a Kindla potrzebuje doświetlić lampką, żeby było wygodnie. Wieczorem nie mogę komfortowo czytać Kindla w dowolnym miejscu w salonie, tylko w tym lepiej oświetlonym - z lampą za plecami. Niestety różnica jest wyraźna na korzyść prawdziwego papieru.

Doświetlany e-ink rozwiązuje wszystkie te problemy i wręcz odwraca sytuacje - teraz to papierowe książki trudniej będzie czytać przy złym oświetleniu, a doświetlany czytnik będzie zupełnie niewrażliwy na warunki oświetleniowe. Nie trzeba będzie żadnych lampek nocnych (na lampkę w sypialni dorobiłem się już bana...), czy śmiesznych diodek na wysięgniku, robiących z gówniane, ale czasem jedyne możliwe oświetlenie.

Ciągle zastanawiam się który oświetlany czytnik wybrać. Niby jest jakiś wybór, ale czy jakaś opcja poza Kindle oferuje jeszcze to co Amazon - własną bibliotekę w chmurze i synchronizacje postępu czytania książki czytnik eink - smartfon?


08 lut 2013 11:42:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
@exec:, ...aby się nie powtarzać, proponuję Ci przeczytać wcześniejsze posty ;-)


08 lut 2013 13:14:46
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
eeon, przeczytałem cały temat. Chyba że chcesz mnie 'przekierować' do jakiegoś konkretnego postu. ;)


08 lut 2013 13:26:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
exec napisał(a):
eeon, przeczytałem cały temat. Chyba że chcesz mnie 'przekierować' do jakiegoś konkretnego postu. ;)

Gdybyś przeczytał dokładnie to byś nie pisał:
exec napisał(a):
....funkcje audio to gadżet, z którego większość nie korzysta...


...jeżeli piszesz 'większość', to albo masz wiedzę o tym co preferuje 'większość', albo są to Twoje domniemywania, domysły bądź przypuszczenia, które niekoniecznie muszą być prawdziwe.
Dlatego bezpieczniej i grzeczniej będzie jeśli nie będziesz wypowiadać się imieniu WIĘKSZOŚCI.

exec napisał(a):
czytnik z e-papieru ma służyć, jak sama nazwa wskazuje, do czytania


a telefon, to ma niby służyć do czego?
Oglądania filmów? ;-)


08 lut 2013 15:11:24
Zobacz profil ICQ WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
eeon napisał(a):
exec napisał(a):
eeon, przeczytałem cały temat. Chyba że chcesz mnie 'przekierować' do jakiegoś konkretnego postu. ;)

Gdybyś przeczytał dokładnie to byś nie pisał:
exec napisał(a):
....funkcje audio to gadżet, z którego większość nie korzysta...


...jeżeli piszesz 'większość', to albo masz wiedzę o tym co preferuje 'większość', albo są to Twoje domniemywania, domysły bądź przypuszczenia, które niekoniecznie muszą być prawdziwe.
Dlatego bezpieczniej i grzeczniej będzie jeśli nie będziesz wypowiadać się imieniu WIĘKSZOŚCI.


Zabawne, bo sam piszesz "ach te ŚWIATEŁKO! - po co one komu?" i wtedy to jest ok :D

Może łatwiej będzie dalej dyskutować, jeśli rzucisz okiem na ankietę na temat korzystania z tts w onyksach:
viewtopic.php?f=162&t=12623&view=viewpoll

Teraz pozostaje mi liczyć na to, że nie powiesz, że mp3 jest dla Ciebie ważniejsze od tts :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 lut 2013 15:21:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
t3d napisał(a):
Zabawne, bo sam piszesz "ach te ŚWIATEŁKO! - po co one komu?" i wtedy to jest ok :D


zwróć uwagę, że zostało to ujęte w formie pytającej a nie oznajmującej. Osobista refleksja, to nie OPINIA - a jak już to o charakterze bardziej osobistym niż większościowym.

t3d napisał(a):
Może łatwiej będzie dalej dyskutować, jeśli rzucisz okiem na ankietę na temat korzystania z tts w onyksach:
viewtopic.php?f=162&t=12623&view=viewpoll
Teraz pozostaje mi liczyć na to, że nie powiesz, że mp3 jest dla Ciebie ważniejsze od tts

bardziej niż ta ankieta, w której wzięły udział raptem 32 osoby, przekonuje mnie zainteresowanie wątkiem "Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL", który (do 25 lis. ubiegłego roku) miał 45368 wyświetleń
;-)


Ostatnio edytowano 08 lut 2013 16:03:20 przez eeon, łącznie edytowano 2 razy



08 lut 2013 15:51:07
Zobacz profil ICQ WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Myślę że ludzie wchodzili tam, bo była to po prostu ciekawostka.

Specjalnie dla Ciebie, zrobiłem nową ankietę: amazon-com-kindle-f146/co-wazniejsze-tts-czy-doswietlenie-t12730.html

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 lut 2013 16:02:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
t3d napisał(a):
Myślę że ludzie wchodzili tam, bo była to po prostu ciekawostka.


CIEKAWOSTKA?

Gdyby Procesor Syntezy Mowy (TTS) był tylko ciekawostką, to przede wszystkim IVONA nie zyskałaby takiej światowej popularności a Amazon nigdy nie zdecydowałby się na jej zakup. Bierz pod uwagę, to że w Kindlu, nie ma oficjalnej, polskiej wersji TTS (a jedynie jego namiastka), z którą tak naprawdę mało kto wie jak sobie poradzić.

Co do ankiety, to jeżeli byłbyś uprzejmy, to mógłbyś przygotować takową, dotyczącą czytelnictwa. Warto byłoby poznać dane dotyczące tej kwestii. Ciekawi mnie to czy dzięki czytnikom wzrasta zainteresowanie książkami, spada, czy pozostaje bez zmian. :?

Konfrontacja 'TTS' kontra 'światełko' - no daj spokój! :mrgreen:


08 lut 2013 16:40:14
Zobacz profil ICQ WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Ciekawostka, że można zmusić kindla do czytania po polsku.

Sam TTS to inna sprawa. Jednak dla mnie (i myślę że wielu innych osób) w czytniku z e-inkiem taki dodatek jest zupełnie zbędny. Gdyby słuchanie książek mnie kręciło, to
a) kupowałbym audiobooki
b) zamiast czytnika kupiłbym sobie głos Ivony, którym nagrywałbym sobie na komputerze treść książek, a odsłuchiwał na odtwarzaczu mp3.

A dowolną ankietę możesz sobie stworzyć sam. Przy zakładniu nowego wątku jest taka możliwość.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 lut 2013 16:51:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
t3d napisał(a):
A dowolną ankietę możesz sobie stworzyć sam. Przy zakładniu nowego wątku jest taka możliwość.


oooo, proszę! :-)
Muszę sprawdzić jak to się robi! :-)

t3d napisał(a):
Specjalnie dla Ciebie, zrobiłem nową ankietę: amazon-com-kindle-f146/co-wazniejsze-tts-czy-doswietlenie-t12730.html


Co do Twojej ankiety, to bardziej interesujące byłyby wyniki gdyby pytanie brzmiało:

'Czy Czytnik powinno się pozbawiać funkcji audio?'
-tak
-nie


Ostatnio edytowano 08 lut 2013 17:43:18 przez eeon, łącznie edytowano 1 raz



08 lut 2013 16:54:44
Zobacz profil ICQ WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: