Teraz jest 25 kwi 2024 16:53:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona
Czytnik BOOX z serii X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Podpisuję się pod tym co napisał Leszek :)
ad 1) z wyszukiwaniem na X61S nie ma problemu, fajnie działa mimo braku ekranu dotykowego, natomiast co do słownika, to na dłuższą metę korzystanie z niego jest niewygodne, osobiście do czytania książek anglojęzycznych używam smartfona z aplikacją Kindle, X61S służy mi wyłącznie do czytania książek napisanych w języku polskim i hebrajskim
ad 3) pakowanie się w ekrany gorsze od Pearla nie ma sensu, ekran to najważniejszy element czytnika, jeśli niesamowicie zależy Tobie na ekranie dotykowym i nie przeszkadza Tobie brak polskiego serwisu, to w cenie podobnej do Booxa X61S możesz znaleźć w Londynie Sony PRS-T1 i Sony PRS-650, na przykład w którejś z księgarń Waterstone's.
Wzmocnione obudowy czytników Boox X61S mają sens, ponieważ ekrany e-papierowe są kruche. Moim zdaniem X61S jest solidnie zbudowany, lepiej niż urządzenia konkurencji, niestety na wiarygodne badania skuteczności ochrony nie masz co liczyć dopóki jakaś redakcja nie zbierze kilkunastu czytników od różnych producentów i nie zacznie ich zrzucać z tej samej wysokości :)


17 paź 2011 10:40:32
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
belesiu napisał(a):
Jeśli kupujesz czytnik po to, aby czytać teksty niepolskie i korzystać ze słownika, to rozważ jednak zakup tabletu z androidem i jego dobrodziejstwami (szybszy, większa konfigurowalność i ogólnie większy wybór oprogramowania tłumaczącego). To oczywiście moje zdanie i pewnie zostanę za nie odsądzony od czci i wiary.

Trafnie to przewidziałeś. Czego więcej trzeba do czytania w innym języku (nauka), oprócz dobrego słownika? Ja korzystam z kindle DXG głównie do czytania tekstów po angielsku (zarówno teksty techniczne, jak i beletrystyka) i nigdy nie czułem pokusy użycia Androida do czytania, choć mam też desire Z z Androidem 2.3.3.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


17 paź 2011 10:43:06
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
belesiu napisał(a):
ad3 Brak dotykowego ekranu, to główna zaleta Onyxa X61S - dzięki temu ekran ma większy kontrast, jest bardziej matowy (czyli odbija mniej światła) i nie ma potrzeby ciągłego palcowania

Żadna z tych cech nie jest związana z brakiem ekranu dotykowego w Booxie X61S (jeśli porównujemy go do poprzedników), a jedynie zmianą z Vizplexa na Pearla. X60/A60 był obsługiwany rysikiem Wacoma, więc nie było żadnego "palcowania", a ponieważ warstwa reagująca na dotyk była położona POD warstwą E-INKa, nie powodowało to ŻADNYCH zmian w kontraście/matowości.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 paź 2011 10:44:45
Zobacz profil WWW
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
belesiu napisał(a):
ad3 Brak dotykowego ekranu, to główna zaleta Onyxa X61S - dzięki temu ekran ma większy kontrast, jest bardziej matowy (czyli odbija mniej światła) i nie ma potrzeby ciągłego palcowania. Tak więc korzyści masz 2 - 100 zł w kieszeni i lepszy wyświetlacz.
Muszę sprostować.
Ekran dotykowy w czytnikach Onyx BOOX jest umieszczony ZA ekranem e-ink, jest to ekran typu WACOM, dlatego potrzebuje piórka/rysika (nie działa na dotyk palcem). Nie ma żadnej różnicy w odbiorze pomiędzy ekranem e-ink zwykłym, a takim z funkcją dotykową w BOOX-ach.

Druga sprawa - ekran Vizplex stosowany w BOOX-ach jest wyższej jakości niż standardowy (6:1). Kontrast jest nieznacznie mniejszy (8:1) niż w ekranach Pearl (10:1). Różnica jest zauważalna na korzyść Pearl (lepsza głębia czerni), ale nie jest tak duża, żeby dyskwalifikowała Vizplex. Modele A60 z ekranem Pearl też będą, ale jeszcze nie wiadomo czy nie w wyższej cenie.


17 paź 2011 11:14:16
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
dawid napisał(a):
osobiście do czytania książek anglojęzycznych używam smartfona z aplikacją Kindle


Nie wiem, jak dokładnie działa to w aplikacji Kindle (ta aplikacja czyta format Mobi - a moim ulubionym jest epub), ale ja do tych celów używam Androidowego Moon Readera. Po prostu rewelacja. Paluchem (fe...) dziubiesz w interesujący Cię wyraz i aplikacja (po wcześniejszym zdefiniowaniu akcji domyślnej) wyświetla całą masę słowników (nawet mogę wybrać, że mi się z wikipedią łączy aby zdobyć opis).

Przepraszam za offtopic, ale jakoś tak nie mogłem się powstrzymać przed podzieleniem się moją radością z korzystania z Moon Readera.

Oczywiście - polskie książki czytam na Onyxie :)
(chyba, że głód czytania dopadnie mnie nagle w sytuacji, gdy jestem Onyxless but Androidfull)

Pozdrawiam - Leszek


17 paź 2011 11:16:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Robert ArtaTech napisał(a):
Nie ma żadnej różnicy w odbiorze pomiędzy ekranem e-ink zwykłym, a takim z funkcją dotykową w BOOX-ach.

Druga sprawa - ekran Vizplex stosowany w BOOX-ach jest wyższej jakości niż standardowy (6:1). Kontrast jest nieznacznie mniejszy (8:1) niż w ekranach Pearl (10:1). Różnica jest zauważalna na korzyść Pearl (lepsza głębia czerni), ale nie jest tak duża, żeby dyskwalifikowała Vizplex.


Hmm
To w takim razie jakby trochę że niby wycofuję się z moich zastrzeżeń. Nie to, żebym żałował decyzji przeze mnie podjętej (bo nie chciałem mieć przeładowania funkcjami w czytniku) ale jednak z powyższego wynika, że wybór nie jest tak prosty, jak sądziłem, a w sytuacji wymagającej bardziej aktywnego czytania rzeczywiście opcja z rylcem może być lepszym rozwiązaniem - wartym dołożenia 100 złotych. (bo czymże pieniądz jest?)
Pozdrawiam - Leszek


17 paź 2011 11:28:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Robert ArtaTech napisał(a):
Modele A60 z ekranem Pearl też będą, ale jeszcze nie wiadomo czy nie w wyższej cenie.

Po 2 latach dobrych doświadczeń z A60 chyba już jestem gotowa na A62. Jeszcze jakby obudowa miała jakiś ładny kolorek a IVONa opcję języka angielskiego ... to myślę że cena nie byłaby zbyt istotna (oczywiście w granicach rozsądku :D).


18 paź 2011 13:33:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
EllenRipley napisał(a):
Robert ArtaTech napisał(a):
Modele A60 z ekranem Pearl też będą, ale jeszcze nie wiadomo czy nie w wyższej cenie.

Po 2 latach dobrych doświadczeń z A60 chyba już jestem gotowa na A62.


Zwłaszcza, że jak widać na filmie A62 (lub A62S) z nowym procesorem jest naprawdę szybki.

http://v.youku.com/v_show/id_XMzExNzA3NDY4.html


18 paź 2011 13:56:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2011 15:55:49
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Zdecydowałem się na czytnik X61S .. mam go od piątku a etui od ... dzisiaj.
Mam kilka pytań odnośnie czytnika.

1) Po otworzeniu pudełka czytnik miał wyświetloną stronę główną ale nic nie można było zrobić, dopiero po podłączeniu ładowarki mogłem czytnik włączyć. Czy to jest normalne? Po naładowaniu baterii do pełna jest OK.
[EDIT]: Jak u Was było po wyjęciu pierwszy raz z pudełka, na wyświetlaczu było coś wyświetlone czy pusty ekran?

2) Na początku w bibliotece miałem kilka przykładowych książek "ballady" itp. ale po zwieszeniu się czytnika (na razie zdarzyło mi się to raz) nic nie mogłem zrobić i zresetowałem go. Po ponownym włączeniu biblioteka była pusta. !?

3) Kiedy wreszcie przeczytałem instrukcję i dostałem etui, tj dzisiaj (poniedziałek) zamierzałem wgrać nowy firmware.
Po włączeniu czytnika i podłączeniu kabla do komputera za pierwszym razem nie widział karty SD. Sprawdziłem inny kabel i widzi kartę i czytnik. Sprawdziłem jeszcze raz oryginalny kabel i też już widzi i kartę i czytnik (fałszywy alarm) ale .. kiedy chcę wejść na pamięć czytnika pyta czy go sformatować (oba kable). Ponieważ nie mogę zrobić kopii zapasowej to nie formatowałem.
Czy jest możliwe i sens upgread'ować firmware teoretycznie mogę używać tylko karty SD do wgrywania książek.
Potrzebuję porady. Czy formatować w tej sytuacji dysk, czy oddać czytnik do serwisu. Na razie nie zauważyłem słynnego problemy z baterią i wybudzaniem bo nie używałem karty i nie usypiam czytnika.

Jestem zdeterminowany by mieć ten czytnik.


Ostatnio edytowano 24 paź 2011 19:11:02 przez BSgrom, łącznie edytowano 1 raz



24 paź 2011 18:43:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam
Widzę, że kłopoty początkowe nas łaczą. Mam nadzieję, że determinacja również. Oczywiście - współczuję gorąco problemów, ale z drugiej strony oddycham z ulgą, że nie tylko mnie ta przypadłość dotknęła.

Jeśli chodzi o porady, to:
Sformatuj pamięć z poziomu czytnika (powinienem Ci doradzić zbakupowanie wszystkiego co w nim masz, ale mnie się nie chciało :) )
Po sformatowaniu powinieneś już widzieć czytnik i jego pamięć na komputerze.
Wgraj nowy firmware.
Po wszystkim (oczywiście jeśli masz zamiar korzystać) wgraj pliki wymagane do Ivony.
Wgraj książki.
Czytaj.

Ale tak naprawdę, to i tak prędzej czy później zapewne odeślemy (w sensie i Ty i ja) do serwisu, bo mimo wszystko są to oczywiste bugi, które są wynikiem niewłaściwej pracy kontrolera pamięci lub innego elepstronicznego ustrojstwa. Jednak po dokonaniu powyższego, mój czytnik zachowuje się w zasadzie OK.

Pozdrawiam - Leszek


24 paź 2011 18:56:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
BSgrom, z tego co piszesz wynika, że wszystko z urządzeniem w porządku, jak na chińszczyznę to standard, ja też dostałem rozładowany czytnik i też musiałem sformatować pamięć wewnętrzną, jeśli nie wrzucałeś tam książek, to formatowanie nic złego nie spowoduje. Oczywiście tak jak napisał Leszek, pamięć wewnętrzną formatuje się z poziomu czytnika (Ustawienia -> Formatuj pamięć).

Generalnie wewnętrznej pamięci już nie używam, bo na starym firmware wyskakiwały błędy podczas kopiowania, a na nowym nie używam, bo jest koszmarnie wolna, za to kartą SD czytnik dobrze się sprawuje.

Na starym firmware czytnik trzymał mi tydzień, na nowym kresek ubywa w podobnym tempie, chociaż nie miałem jeszcze czasu na porządny test nowego firmware. Gdy podłączam czytnik żeby wgrać książkę, to naturalnie przy okazji się ładuje i w ten sposób nici z testu :)

Jeśli chcesz używać wewnętrznej pamięci, to kopia zapasowa książek jest koniecznością, bo uciekają z wewnętrznej pamięci po zawieszeniu się urządzenia. Chociaż muszę powiedzieć, że mój czytnik zawiesił się tylko dwa razy i to tylko wtedy gdy bateria się rozładowała (zwykle sam się grzecznie wyłącza przed rozładowaniem baterii i wyświetla odpowiedni napis, że trzeba go naładować, ale niestety nie zawsze). Poza rozładowaniami nie zawiesił się nigdy i jestem z niego zadowolony. A tak przy okazji, to kiedyś bardzo duże pliki Worda zawieszały mi starego palmtopa, poprzerabiałem je na pececie na mniejsze RTF-y i od tego czasu mam spokój na wszystkich urządzeniach przenośnych.


24 paź 2011 22:45:36
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Odpowiadając na powyższe sygnały, muszę przyznać, że prawem serii do nowego oprogramowania wkradł się błąd, którego skutki pojawiają się, w niektórych egzemplarzach czytników X61S, po pewnym czasie użytkowania.

Mamy w testach poprawkę, która naprawia:
- wolne kopiowanie wielu plików
- błędy w pamięci wewnętrznej flash (Biblioteka)
- problemy z transferem plików między kartą SD a pamięcią za pomocą funkcji (kopiuj/przenieś)
- blokujące się opcje, wracające do innego ustawienia po restarcie czytnika

Do czasu zastosowania nowej wersji (z poprawką) proszę o zachowanie kopii plików wgrywanych do pamięci wewnętrznej (Biblioteka), gdyż trzeba będzie ją ponownie sformatować z poziomu czytnika po instalacji poprawki.
Jeśli komuś "wymazały się" pliki zawarte oryginalnie w pamięci wewnętrznej czytnika, będę w stanie udostępnić spakowaną kopię zawartości.

Za powstałe kłopoty i niedogodności, użytkowników których one dotknęły, serdecznie przepraszamy!

PS. Niestety, dotychczas nie udało się rozwiązać problemu wybudzania czytnika z uśpienia dowolnym klawiszem. Wygląda na to, że problem ma związek z szybszym wyczerpywaniem baterii w czasie uśpienia z blokadą.
Jedynym obejściem problemu, jest wyłączanie czytnika na czas transportu.


25 paź 2011 12:07:14
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 13:46:09
Posty: 59
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam
Czy jest możliwość wgrania własnych fontów tak by czytnik je sprawnie czytał??
Skąd je brać??


25 paź 2011 19:11:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Własne czcionki w formacie ttf lub otf można wgrywać do katalogu fonts na karcie sd.


25 paź 2011 20:25:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Cytuj:
Modele A60 z ekranem Pearl też będą, ale jeszcze nie wiadomo czy nie w wyższej cenie.


Przede wszystkim chciałbym się przywitać.
Do tej pory byłem biernym obserwatorem forum ale powyższa wypowiedź zmusiła :lol: mnie
do zarejestrowania się i nieśmiałego zapytania czy wiadomo kiedy? :oops:


26 paź 2011 9:17:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: