Teraz jest 29 mar 2024 17:00:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Onyx BOOX X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011 16:18:06
Posty: 36
Lokalizacja: Wiedeń/Tychy
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Onyx BOOX X61S
A jak wypada porównanie Kindle 3g vs Onyx BOOX X61S?


22 sie 2011 13:15:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 15:09:25
Posty: 10
Post Re: Onyx BOOX X61S
Zefiryn napisał(a):
BlackLC napisał(a):
- jak już ktoś wspomniał funkcja sleep nie działa do końca poprawnie - pozostawiony na noc w tym trybie czytnik - rano jest obudzony..., nie wiem od czego to zależy, zostawiony w dzień nawet na kilka godzin pozostaje uśpiony, ale zachowanie jest powtarzalne, wiec wygląda na jakiś bug w softwarze i poranne jego pobudki


Może kwestia jest w zmianie daty? Czy usypiasz przed czy po północy?

W sobotę przeczekałem północ i dalej "spał", może to kwestia ustawionego GMT+2 i pobudka następuje o 2:AM (GMT 0:00) - ale tego raczej nie sprawdzę przed weekendem ;-) tak czy siak to bug
Zefiryn napisał(a):
BlackLC napisał(a):
- działanie zakładek jest mocno niezrozumiałe - udaje się dodać kilka, ale usunąć tylko ostatnią!, dodatkowo przydałby się jakiś skrót klawiszowy do dodania aktualnej, bieganie po menu jest dość czasochłonne


W menu masz opcję 'Pokaż zakładki', która wypisuje wszystkie strony z zakładką. Po kliknięciu przenosi na daną stronę. Jeżeli jesteś na stronie z zakładką, to w menu zamiast 'Dodaj zakładkę' masz opcję 'Usuń zakładkę', która usuwa zakładkę z tej właśnie strony.

Zauważyłem, niestety tak to u mnie nie działa, przed chwilą zresztą ponownie spróbowałem, dodałem 3 zakładki na kolejnych stronach, potem przeszedłem do środkowej, usuń tym razem było w menu aktywne (bo przy poprzednich próbach miałem wyszarzone i tylko na ostatniej działało) po użyciu, czytnik zamknął mi samodzielnie książkę, a reotwarcie książki pokazało czystą listę zakładek... coraz bardziej martwi mnie to bo wygląda na jakieś problemy z zapisem pamięci flash :-(
Zefiryn napisał(a):
BlackLC napisał(a):
- problematyczna jest współpraca tego modelu z najnowszym Calibre 8.15 - czytnik jest rozpoznawany jako Azbooka, a po skopiowaniu kilku książek, pojawia się komunikat o braku uprawnień do zapisu i co gorsza filesystem plików w pamięci wewnętrznej czytnika uszkadza się - tzn. pojawiają się komunikaty o błędach CRC, plików nie można usunąć, ani wgrać nowych, dopiero format pomaga - mam nadzieję, że to nie jest objaw uszkodzonej pamięci w moim egzemplarzu... tylko nie do końca dopracowanego firmware tej wersji.


A w poprzednich wersjach działało, czy to jest pierwsza wersja? Sprawdź w calibre, czy w ustawieniach masz wybrany właściwe urządzenie. Preferencje->Uruchom kreatora ustawień wstępnych. Tam na drugiej karcie pojawi się wybór czytnika. Nie ma booxa więc wybierz generic->generic e-ink device.
Jeżeli dalej będzie się to pojawiać, to może być problem z urządzeniem. Mam X60 z firmware 1.5.1 więc to powinno być to samo, co u ciebie.

nie miałem wcześniej czytnika, więc nie wiem, ustawienia mam poprawne = jak powyżej, czytnik jest rozpoznawany jako Azbooka,
a i nie mam karty SD w czytniku, wcześniejsze wersje ponoć calibre miały problemy z onyxami bez karty, ty widzę w X60 masz kartę, więc pewnie nie zauważysz różnicy, niby ten bug był naprawiony, ale może nadal z X61S występuje
firmware mam 1.5.1, ale wygląda na to że X61S ma chyba trochę zmieniony firmware, może ze względu na procesor i inną ilość "RAMu"


22 sie 2011 13:20:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx BOOX X61S
Na korzyść Kindla jest cena i klawiatura, na korzyść onyxa polski serwis i wsparcie dla większej ilości formatów. Co do wyogdy i jakości korzystania nie wypowiem się, bo miałem styczność tylko z onyxem.

BlackLC napisał(a):
nie miałem wcześniej czytnika, więc nie wiem, ustawienia mam poprawne = jak powyżej, czytnik jest rozpoznawany jako Azbooka,
a i nie mam karty SD w czytniku, wcześniejsze wersje ponoć calibre miały problemy z onyxami bez karty, ty widzę w X60 masz kartę, więc pewnie nie zauważysz różnicy, niby ten bug był naprawiony, ale może nadal z X61S występuje
firmware mam 1.5.1, ale wygląda na to że X61S ma chyba trochę zmieniony firmware, może ze względu na procesor i inną ilość "RAMu"


To sprzedają onyxy bez karty? Myślałem, że karta i etui to standard.


22 sie 2011 13:22:53
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx BOOX X61S
BlackLC napisał(a):
W sobotę przeczekałem północ i dalej "spał", może to kwestia ustawionego GMT+2 i pobudka następuje o 2:AM (GMT 0:00) - ale tego raczej nie sprawdzę przed weekendem ;-) tak czy siak to bug

A nie można sobie przestawić zegara na 1:50 i chwilę poczekać, żeby sprawdzić co się stanie?

Zefiryn napisał(a):
na korzyść onyxa polski serwis

Tylko czy ten polski serwis jest tak pomocny jak amerykański? Mieliśmy już na forum przypadek wymiany urządzenia po nieprzypadkowym zapaskudzeniu obudowy rozpuszczalnikiem, oraz wiele przypadków wymiany po zbiciu ekranu. Koszt przesyłki pokrywa Amazon. Jedyne w czym ta amerykańskość może komuś przeszkadzać, to to, że trzeba umieć wykrzesać z siebie kilka zdań po angielsku (albo mieć znajomego który to zrobi).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


22 sie 2011 14:16:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 15:09:25
Posty: 10
Post Re: Onyx BOOX X61S
t3d napisał(a):
BlackLC napisał(a):
W sobotę przeczekałem północ i dalej "spał", może to kwestia ustawionego GMT+2 i pobudka następuje o 2:AM (GMT 0:00) - ale tego raczej nie sprawdzę przed weekendem ;-) tak czy siak to bug

A nie można sobie przestawić zegara na 1:50 i chwilę poczekać, żeby sprawdzić co się stanie?

to już próbowałem, nie budzi się... a po nocy tak, ot ciekawostka


22 sie 2011 15:39:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx BOOX X61S
t3d napisał(a):
Zefiryn napisał(a):
na korzyść onyxa polski serwis

Tylko czy ten polski serwis jest tak pomocny jak amerykański? Mieliśmy już na forum przypadek wymiany urządzenia po nieprzypadkowym zapaskudzeniu obudowy rozpuszczalnikiem, oraz wiele przypadków wymiany po zbiciu ekranu. Koszt przesyłki pokrywa Amazon. Jedyne w czym ta amerykańskość może komuś przeszkadzać, to to, że trzeba umieć wykrzesać z siebie kilka zdań po angielsku (albo mieć znajomego który to zrobi).


Sprawa powinna być załatwiona nieco szybciej. Informacje o serwisie Kindla są rzeczywiście imponujące. Zapewne część z tych historii w przypadku booxa skończyłaby się na płatnej naprawie (zakładam, że wymiana ekranu jest jednak nieco tańsza od samego urządzenia). Nie wiem jak odnieśliby się do wymiany w przypadku uszkodzenia ekranu po podróży samolotem w zabezpieczonym etui. Czy uznaliby takie roszczenie, czy zrzucili winę na nieprawidłowe przechowywanie.


22 sie 2011 16:27:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2011 1:06:57
Posty: 6
eCzytnik: Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Witam, jestem swiezym posiadaczem x61s... Przeczytalem caly watek i jak co poniektorzy nie wiem kiedy uznac ze czytnik jest naladowany w pelni, ale to mniejsza drobnostka.
Bardziej sie martwie o zyciodajnosc baterii, czy przy wlaczonym wygaszaczu ekranu (jednokrotnym nacisnieciu przycisku "power") energia powinna uciekac dosc drastycznie, czy powinna nie uciekac prawie wcale? Bo wydaje mi sie ze ucieka szybko... Za szybko...
Dalem mojej rodzicielce na sprobowanie tego gadzetu, by miala jakis poglad na to, czytnik mial pewnie kolo polowy baterii, jednak po przeczytaniu 60 stron i po wlaczeniu wygaszacza ekranu, zastalem go rano totalnie padnietego, bez baterii. Rowniez gdy sam stosowalem go w ten sposob... Okolo 2 godzinki martletowania pdfami i chmami, by sprawdzic czy podola on moim ksiazkom naukowym, przy wlaczaniu wygaszacza gdy go nie uzytkowalem, w ciagu 2h jedna kreska uciekala bez problemu.

Rowniez, przy zmianie strony slysze dosc znaczny metaliczny dzwiek urzadzenia, ale sadzilem ze to normalne przy tej technologii e-papieru.
Czy powyzsze, moze stwierdzic ze moj czytnik nadaje sie do zwrotu?
Rowniez nie dostalem 2gb karty sd w zestawie, ale uznalem to za zbytek sie klocic jako ze sa tak tanie i mam wlasna pojemniejsza. Jedyne o co moglem sie martwic to, ze pracownicy zaszczytnego empiku (zamowilem tam, poniewaz za przesylke nie musze wtedy placic) mogli cos tam kombinowac, ale nic na to nie wskazywalo.

Dzisiaj go zostawiam na wygaszaczu na pelnej baterii na cala noc, sprawdze ile kreseczek ucieknie, jesli natomiast zle robie i powinno sie go twardo wylaczac, chetnie to uslysze ;)


24 sie 2011 1:21:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX X61S
To zdecydowanie za szybko :|
Mogę tylko napisać, że mój czytnik, jeśli zostawię na wygaszaczu to zjada mniej więcej 1 kreskę baterii na dzień (łącznie z czytaniem), a jak go się wyłącza i włącza do czytania (opcja wyłączania po 30 minutach) to wytrzymuje do 2 tygodni - ale mój ma już prawie 2 lata.

Nie powinno też być słychać żadnego dźwięku przy przewracaniu stron (całkowita cisza), a jeśli już to się komuś zdarzało, to bardzo cichutki w wysokich rejestrach.

61S powinien trzymać dłużej, więc namawiam do kontaktu z serwisem.

_________________
W Obrazek też ;)


24 sie 2011 12:54:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2011 1:06:57
Posty: 6
eCzytnik: Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Skontaktowalem sie z serwisem, dzisiaj zrobie test przez pokaz slajdow i napisze jak poszlo.
Szkoda... Bo niedlugo wyjezdzam za granice i chcialem go wziac ze soba, najwyzej bede musial to przelknac.


24 sie 2011 15:09:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx BOOX X61S
Ja dzisiaj w nocy zostawiłem czytnik w uśpieniu. Najpierw od ok 21 do 0.30. Później chwilę poczytałem i od 1 do rana był uśpiony. Przez ten czas nie wyszedł samoczynnie ze stanu uśpienia. Więc takie problemy w X61S są albo powodem błędu w oprogramowaniu albo w sprzęcie. Zakładam, że nie macie kota czy psa, który po tym chodzi, a co nocne odwiedziny dużej muchy są także mało prawdopobne - choć tutaj można sprawdzić i włożyć uśpiony czytnik do zamkniętej szafki.


24 sie 2011 15:55:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Onyx BOOX X61S
A mój czytnik pojechał do serwisu. Ma wszystkie opisywane przez was objawy. Pan w serwisie w rozmowie telefonicznej potwierdził, że takie zachowanie (samoczynne wybudzanie w nocy, krótki żywot baterii) odbiega od normy. Zobaczymy co będzie po powrocie...


24 sie 2011 16:55:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2011 1:06:57
Posty: 6
eCzytnik: Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Test slajdow wciaz trwa, jesli nie padnie przed 24:00 to uznam ze baterie ma dobra.

@awujotka - czekam z niecierpliwoscia az powiesz czy po powrocie czytnik bedzie w lepszej formie, bo ja moge zaryzykowac przeslanie go do gwarancyjnego duzo pozniej, jak wyjade za granice to przez pewien okres nie wroce, a juz wole zaryzykowac jazde z czytnikiem z kiepska bateria niz bez niego.


24 sie 2011 19:45:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Onyx BOOX X61S
Jak tylko wróci z naprawy - na pewno dam znać.
Całe szczęście, że jeszcze wierny "Kundelek" mi pozostał :zakrecony:


24 sie 2011 19:53:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2011 1:06:57
Posty: 6
eCzytnik: Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Test ukonczony, czytnik poddal sie po 7h, co daje liczbe 8400 odswiezen ekranu. Spodziewalem sie czegos lepszego, aczkolwiek, nie jest najgorzej.
Na razie nie bede wysylac czytnika na gwarancyjny, da sie przezyc z czyms takim, zwlaszcza, ze z ekranem pearl, choc nie wiem czy to od tego zalezy, przy ustawieniu odswiezania ekranu co 9 stron, nie zostaja zadne pozostalosci po poprzedniej stronie, co moze znacznie wydluzyc zycie baterii.


24 sie 2011 23:16:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2011 1:06:57
Posty: 6
eCzytnik: Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Mam goraca prosbe do was, jest ktos w stanie wrzucic na serwer badz znalezc dla mnie IVONE? jest to folder ukryty na karcie naszych booxow o nazwie .tts.
Musialem omylkowo wyrzucic, badz cos sie stalo, ze wyskoczyl mi komunikat "niewlasciwe dane tts", wiec grzecznie sciagnalem ivone ponownie i wgralem, lecz, sygnalizuje ona kazdy przecinek, kropke, myslnik.. A o ile pamietam, wersja wgrana domyslnie nie czytala podobnych rzeczy.

Jest nie mozliwe by sluchac czegos podobnego jak "Ania kupila kota PRZECINEK byl przemily KROPKA" :)

Wiec chodzi mi o taka wersje ivonki, by madrze czytala, nie glupio:)

EDIT: Uporalem sie z problemem dostajac plik od serwisu. Gdyby ktos mial podobny problem, sluze pomoca.


Ostatnio edytowano 26 sie 2011 15:54:13 przez Reesh, łącznie edytowano 1 raz



25 sie 2011 17:22:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: