Teraz jest 29 mar 2024 17:35:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Onyx BOOX X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lis 2010 16:06:27
Posty: 9
eCzytnik: onyx boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Faktycznie nowy boox sie sam nie usypia, ale zmienili troche dzialanie przycisku wlacz/wylacz. Teraz po jednym krotki nacisnieciu wchodzi wygaszacz i zadne przyciski nie dzialaja az do czasu kolejnego przycisniecia tego przycisku. Wynika to pewnie z innego ukladu przyciskow. W 60S wszystko bylo w jednym koleczku a teraz to rozstrzelili po calej obudowie. Kiedys etiu zabudowywalo wszystko poza ekranem i kolkiem, a teraz mamy caly czytnik odsloniety.

Jedyna rzecz, ktora mi sie nie podoba w nowym booxie, to etui. W 60s bylo miekkie z mozliwoscia zamykania na rzep, w nowym jest sztywne i nie mozna go zamykac. W starym nie mozna bylo nic nacisnac przy zamknietym etui, a w nowym wlacza sie przycisk ok. Dlatego przed zamknieciem etui trzeba uspic czytnik.


10 sie 2011 11:50:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Onyx BOOX X61S
wszystko, co napisałeś to prawda, lecz mnie chodziło o to, że mój czytnik sam się budzi z uśpienia. Etui faktycznie bubel, tez jestem przyzwyczajona, że mam zamknięte (Kindle), a tu na dodatek jedna część okładki sama się otwiera. Ale może na rynku pojawią się jakieś inne etui, dedykowane Onyxowi? Czas pokaże.


10 sie 2011 13:38:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Witajcie,
Zaliczywszy ból głowy i oczu od czytania na kompie, testach na ipadzie oraz małym playerku dojrzałam do kupna e-czytnika :) Lektura opisów, opinii, postów oraz sama cena jak na razie skłaniają mnie ku onyx boox x61s.

Mam jednak pytanie (wybaczcie jeśli odpowiedź jest oczywista), ale tego nie odnalazłam - czy będę jego zawartość widziała w dowolnym programie do zarządzania plikami w Windowsie? czy też tylko w jakimś specjalnym onyxowym?

Drugie pytanie dotyczące gwarancji. W Vobisie jest 12 miesięcy, a np. morele.net czy redcoon piszą że 24 m-ce i że jest to gwarancja producenta. Czy Vobis może ją jakoś ograniczać?

I jeszcze pytanie do zombussa - czy redcoon wysyła już te czytniki? bo na stronie widnieje 'wkrótce dostępny'.. chwilowe braki z nadmiaru zamówień czy jeszcze nie sprzedają?


13 sie 2011 16:44:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx BOOX X61S
Po podłączeniu urządzenia przez kabel w systemie pojawią się dwa nowe urządzenia, jak dyski. Jedno będzie pamięcią wewnętrzną, drugie kartą sd. Nawigować można bez problemów.


14 sie 2011 11:09:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Dzięki :)
Zaszłam do Vobisu pooglądać.. no i wyszłam z booxem :) Mam nadzieję, że nie będę żałować ;)

Pierwsze wrażenie - ekran rzeczywiście jaśniejszy i wyraźniejszy od 60 który leżał obok..
Mieszane uczucia co do przycisków i pokrowca. Jeśli jest w etui, to dostęp do przycisków z lewej strony jest możliwy praktycznie tylko prawą ręką, za wysoko żeby kciukiem wygodnie sięgnąć do 'back' i 'menu'. Spokojnie mogły być niżej. No chyba, że tak często tego się nie używa, zobaczę w praktyce. Nie wiem czy nie wolałabym go używać bez etui, ale te plastikowe uchwyty trzymające go na krawędziach nie wyglądają na tak solidne by wytrzymały ciągłe wkładanie/wyjmowanie. I ślady palców niestety brzydko widać na obudowie. Klapka etui odstaje, więc pewnie trzeba będzie jakąś opaskę elastyczną założyć :)

Włączyłam na razie do ładowania, czy jest tu jakaś sygnalizacja że bateria się naładowała w 100%? nie widzę żadnej diody, nic.. w oczekiwaniu poczytam teraz co ja właściwie mam z tym robić ;)


14 sie 2011 22:03:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Hm, czy to normalne, że w instrukcji obsługi (tej na czytniku) nie wyświetlają się zrzuty ekranu o których piszą? mam w tym miejscu tylko jakieś pojedyncze cyfry. Nie chciałabym tak szybko się zniechęcić do możliwości czytnika..


14 sie 2011 23:41:30
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx BOOX X61S
Może to przez powiększenie PDFa?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 sie 2011 8:52:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 10:52:52
Posty: 11
eCzytnik: BOOX X61S
Post Re: Onyx BOOX X61S
Witam.
To mój pierwszy post na forum. Od piątku jestem „szczęśliwym” posiadaczem Boox'a X61S. To mój pierwszy czytnik ebook'ów. Ale do rzeczy. Mam pytanie do wszystkich użytkowników 61s. Niepokoją mnie dwie sprawy: po pierwsze samoczynne wybudzanie się się urządzenie ze stanu uśpienia (dziwne, bo dzieje się to tylko w nocy – chochliki jakie czy co :-) ), i druga sprawa chyba powiązana z pierwszą. Po całkowitym naładowaniu (czytnik ładowała się około 12h) używałem go w ciągu dnia jakieś 4h (troczę czytania, wgrywania fontów i książek) i po nocy dziś rano na wskaźniku baterii nie mam 3 kresek. W takim tempie bateria nie wytrzyma 3 dni. Potrzymam go teraz aż do całkowitego rozładowania i zobaczę czy to wskaźnik baterii przekłamuję, czy rzeczywiście mam uszkodzonego boox'a. A jak jest u Was. Nie Macie podobnych problemów? Pozdrawiam.


15 sie 2011 11:06:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
t3d napisał(a):
Może to przez powiększenie PDFa?


Na to wygląda :( czemu nie powiększa rysunków/ikonek z pdfa? W innym formacie można z kolei takie elementy zamieszczać? Czytanie instrukcji jest mocno uciążliwe - jak się widzi ikonki o których piszą, to tekst tak malutki że ledwo widać, powiększenie tekstu - znikają obrazki. A ciągłe powiększanie/pomniejszanie przyciskami mało praktyczne... I rzeczywiście, mocno hałasują przy klikaniu. Przynajmniej nocą.

@skeetkm - jak doczytałam w tejże instrukcji (zmogłam ją jednak do końca) to baterii polimerowych nie należy ani zostawiać podłączone do ładowarki gdy już są naładowane (sugerowany przez nich czas ok 3,5, mi się po tylu na pełno naładowała, po nocnym czytaniu instrukcji nadal jest pięć), ani rozładowywać do końca, bo też mogą być kłopoty. Choć może to nie przez to i rzeczywiście masz jakąś trefną baterię. Wyłączam wszystkie urządzenia, bez zostawiania w uśpieniu, a poza tym jak w końcu zasnęłam to spałam, więc objawów 'wybudzania się' nie mogę potwierdzić :)


15 sie 2011 12:24:40
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx BOOX X61S
joan napisał(a):
t3d napisał(a):
Może to przez powiększenie PDFa?


Na to wygląda :( czemu nie powiększa rysunków/ikonek z pdfa? W innym formacie można z kolei takie elementy zamieszczać?

Można zamieszczać również w innych formatach, ale nie wiem jak to się powiększa na booxach.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 sie 2011 12:47:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx BOOX X61S
Nie wiem, czy to powiększenie nie przechodzi automatycznie do trybu reflow, a wówczas tylko tekst jest brany pod uwagę (taka uroda programu od Adobe). Z kolei powiększanie w epub działa razem z obrazkami.

Co do etui, to faktycznie jest to najsłabsza część tego urządzenia. U mnie po pół roku użytkowania dolny trzymak pękł i kawałek odleciał, a w zasadzie cały czas urządzenie było w etui i nie było nieustannie wyciągane i wkładane.

Baterię trzeba wyczuć, bo ten wskaźnik u mnie na X60 nie jest dobrze wyskalowany i polskie oprogramowanie miało wadę źle pokazującą faktyczny stan naładowania (nie schodziły ostatnie 2 kreski).


15 sie 2011 14:10:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 10:52:52
Posty: 11
eCzytnik: BOOX X61S
Post Re: Onyx BOOX X61S
No i niestety coś jest chyba nie tak. Po około 30h pracy z czego 5h w trybie czytania, grzebania po menu itp. reszta w trybie uśpienia, pojawił się komunikat o niskim stanie naładowania baterii (dziwne bo przed komunikatem były jeszcze dwie kreski). To chyba nie jest normalne. Bez WiFi, przy używaniu 3-4h dziennie jakiś tydzień powinien popracować?


15 sie 2011 16:53:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: Onyx BOOX X61S
Witam, Joan - ja nie mam problemów z PDF`ami - elegancko się powiększają tak jak inne formaty a co do batrerii to odkąd go otrzymałem - czyli 1 sierpnia do tej pory bateria trzyma (nadal pełen zakres a użytkowany jest od 4-5 h dziennie, baterię ładowałem zaraz po otrzymaniu, poza tym tych baterii się nie formatuje :)) co do automatycznego włączenia przez uśpienie u mnie takich objawów nie zauważyłem. W razie pytań już jestem do dyspozycji :)


15 sie 2011 18:51:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 10:52:52
Posty: 11
eCzytnik: BOOX X61S
Post Re: Onyx BOOX X61S
@zombuss To jest wynik jakiego się spodziewałem po e-czytnikach. Chyba miałem pecha i dostałem uszkodzonego boox'a :depresja: .
Napisałem do serwisu dystrybutora Arta-Tech. Zobaczymy jaka będzie reakcja. Dam znać jak potoczyła się sprawa.


15 sie 2011 21:31:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 10:52:52
Posty: 11
eCzytnik: BOOX X61S
Post Re: Onyx BOOX X61S
@zombuss Zapomniałem zapytać, jaką wersję firmware Masz na czytniku?


15 sie 2011 21:45:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: