Teraz jest 28 mar 2024 11:46:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Najbardziej przyszłościowe studia waszym zdaniem.... 
Autor Wiadomość
Post 
mako napisał(a):
No to ja powiem tak ... jest tendencja ogolna iz 80% wszystkich kierunkow studiow w polsce to kierunki humanistyczne ktore kompletnie nie maja przyszłosci, chyba ze ktos chce byc nauczycielem, historykiem, teologiem, albo ma znajomosci by dac sobie rade po prawie ;)
...
tu mozna byc programista np - dobry programista bez trudu znajdzie prace, tak samo spec od serwerow, Apache czy innych dupereli.


ja jestem po humanistycznym... Nie polecam, ale z zupełnie innych powodów :D . I nie jestem nauczycielem. Z 50 osób na roku nauczycieli mamy słownie dwóch. Osobiście pracuję na stanowisku "specjalisty"-programisty... Bo wszyscy programiści z okolicy wyjechali do Irlandii chociażby spawać.
Ale ogólnie zgadzam się - ludzie nigdy nie przestaną jeść i umierać, więc najprościej zostać piekarzem lub grabarzem :D .
pozdrawiam


08 mar 2008 4:46:30
Post 
Dobre !!! ja skończyłam informatykę ale chyba tylko dlatego że zacząlam bo wcale mnie to nie pociąga. Naprawde, nie patrzcie na to co jest na topie tylko na to co wam sprawia przyjemność, bo ninaczej to wszystko nie będize miało powodzenia :(


12 mar 2008 12:47:15
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 21:22:21
Posty: 36
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Post 
Akadu poszedłem na studia byle nie iść do Wojska. Kierunek mnie na początku nie zadowalał byle coś było wiec wybrałem Marketing Polityczny. I powiem, że teraz jest to dla mnie nawet miłe te studiowanie. W sumie Polubiłem politykę ;) Wiec na początku nie wszystkim jakiś kierunek sprawia przyjemność ale z biegiem czasu jest coraz fajniej ;)

Pozdrawiam Wervi.


12 mar 2008 15:54:22
Zobacz profil
Post 
Ostatnio bardzo interesuję się studiami. Jestem dopiero w pierwszej klasie liceum, ale już teraz muszę decydować, co zdam na maturze, a matura to już bardzo prosta droga do studiów. Zdecydowałam się na roz.Polaka, roz. WOS, roz. Angielski, no i muszę zdawać matmę. Jakie studia widzicie po takiej maturze?


12 mar 2008 18:35:58
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 21:22:21
Posty: 36
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.
Post 
Powinien to być Twój wybór ;) Nie kieruj sie tym gdzie idą Twoi znajomi. Sam musisz sie zdecydować co byś chciał kiedyś robić no i wybrać studia, które Cię przybliża do tego celu ;)

Pozdrawiam

_________________
Mam radiówkę wiec mogę mieć czasem inne IP....


12 mar 2008 19:24:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 5:23:17
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków/Cardiff
Post 
Moim zdaniem kierunek należy wybierać pod względem tego, co się rzeczywiście lubi robić, czym się interesuje. Dla mnie patrzenie, czy kierunek jest przyszłościowy czy nie, nie ma sensu. Bo dużo łatwiej będzie później znaleźć pracę nawet w "mało przyszłościowej" dziedzinie jeśli się jest nie tylko ekspertem, ale i pasjonatem, niż kiedy jest się specjalistą bez przekonania do tego, co się robi. Trzeba poza tym pamiętać, że studia to okres od 3 do 6 lat w zależności od stopnia i kierunku - nie warto tego czasu zmarnować męcząc się z czymś, czego się nie czuje. Niektórzy traktują studia jak stopień do kariery, ja podchodzę zupełnie inaczej - traktuję je jak pomóc w rozwijaniu moich pasji. Studiuję muzykologię, kierunek, wydawać by się mogło, mało przyszłościowy. Ale czuję, że te studia dużo mi dają - satysfakcji, ale i szerszego spojrzenia na różne aspekty kultury i nie tylko. Wprawdzie nie mam jeszcze pojęcia, co będę po studiach robić, coraz częściej wydaje mi się, że nie będzie to praca związana bezpośrednio z moim kierunkiem, ale i tak nie żałuję wyboru - nie wyobrażam sobie siebie na jakichkolwiek innych studiach, a doświadczenie które tu zdobyłam (i zdobywam nadal) jest i zawsze będzie moim atutem, niezależnie od mojej przyszłej pracy :) Głęboko w to wierzę. I zamiast martwić się na zapas, wolę wykorzystać czas studiowania na swój wszechstronny rozwój - dlatego podróżuję, bawię się w wolontariat i robię rzeczy, na które być może później nie będzie czasu.

_________________
Cytuj:
Cóż za rozkosz błądzić przez pokoje
z Panią Muzyką we dwoje!

K. I. Gałczyński, "Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha"


12 mar 2008 20:47:25
Zobacz profil WWW
Post 
A ja sie nie przejmuję tym co jest intratne i dobrze płatne bądź oblegane... robię to co lubię, studiuję sobie medycynę i jestem szczęśliwy:)


13 mar 2008 0:04:30
Post 
Wydaje mi się, że teraz pracodawcy dużo osób poszukują po Socjologii i Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi, ogólnie w każdej firmie potrzebna jest osoba do HR, zarządzania kadrami, personalnego, która orientuje się w tematyce organizacji, zarządzania personelem, komunikowania w organizacji, negocjacji a po takich kierunkach ze znalezieniem pracy raczej nie ma problemu

------------------ Dodano: Dzisiaj o 16:24:19 ------------------
i to, czego nauczysz się na takich studiach przydaje się w codziennych kontaktach, jak i w pracy, tak, że myślę, że to są na pewno przyszłościowe kierunki: studiów)


14 mar 2008 17:24:19
Post 
Moim zdaniem jeżeli jesteś z czegoś naprawde dobry to nie ma znaczenia czy kierunek jest przyszłościowy czy nie bo i tak znajdziesz prac ę w swoim zawodzie.


15 mar 2008 23:04:18
Post 
Też się zastanawiałam co warto zacząć studiować:))))Ja studiuję resocjalizację i nie zamieniłabym tego kierunku na żaden inny chociaż wiem,że nie jest to łatwa praca i trudno ją znaleźć.Ale jeśli kocha się to co się robi to nie liczą się żadne przeszkody

Dodano: Wczoraj o 0:25:31
chociaż niby mówią,że teraz chodliwe są takie kierunki jak:informatyka,marketing a przede wszystkim wszystkie inżynierskie zawody!!


16 mar 2008 1:25:31
Post 
a ja jestem na chemii na AŚ..o przepraszam na Uniwersytecie Humanistyczno - Przyrodniczym w Kielcach;>


17 mar 2008 11:39:26
Post 
Zdecydowanie Informatyka pod każdym względem czy będzie się programistą, webmasterem, czy nauczycielem, czy jeszcze kimś innym to i tak zdobędzie się dobrze płatną pracę, bo teraz nawet ludzi z technik zgarniają do pracy, no ale oni mają mniejsze zarobki. Drugim kierunkiem jest moim zdaniem ekonomia, bo na niej cały świat się opiera.


19 mar 2008 19:47:40
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post 
Nie przesadzaj z ta informatyka. Owszem, o prace latwo dla programisty - nie ma wiekszego znaczenia czy klasycznego od c i javy, czy od webmasterki, sql etc. Ja wybralem sobie sieci, te 6,7 lat temu to wygladalo obiecujaco i mi sie podobalo, a programowac nie znosze. I wcale nie jest fajnie, bo firmy rezygnuja teraz ze stalych informatykow poza programistami - teraz rzadzi outsourcing.


19 mar 2008 22:26:11
Zobacz profil
Post 
Absolwenci kierunków ścisłych są najbardziej poszukiwani aktualnie.


21 mar 2008 0:29:36
Użytkownik

Dołączył(a): 22 mar 2008 18:33:48
Posty: 34
Post 
zaba339 napisał(a):
Też się zastanawiałam co warto zacząć studiować:))))Ja studiuję resocjalizację i nie zamieniłabym tego kierunku na żaden inny chociaż wiem,że nie jest to łatwa praca i trudno ją znaleźć.Ale jeśli kocha się to co się robi to nie liczą się żadne przeszkody

Dodano: Wczoraj o 0:25:31
chociaż niby mówią,że teraz chodliwe są takie kierunki jak:informatyka,marketing a przede wszystkim wszystkie inżynierskie zawody!!

Takze resocjalizacja. Nie wiem jednak, czy bede pracowac zawodowo. To zalezy, z jaka grupa klientow. Podoba mi sie praca z dziecmi, ale nie jestem pewna, czy bylabym w stanie prowadzic np. zajecia dla nich.


24 mar 2008 0:00:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron