Teraz jest 28 mar 2024 18:22:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 35  Następna strona
inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Panie Adamie czytnik jest dostępny w Rzeszowie tylko chodzi mi o " wystawienie " go na jakiejś wyspie bo jakby nie patrzył jest to towar niszowy i ja przy swoich czytnikach które mam w domu chciałbym rozwiać swoje wątpliwości organoleptycznie. Czytanie dla mnie jest przyjemnoscią jak dobra kawa czy lampka dobrego wina a trunki te inaczej smakują w filizance czy kieliszku niż w plastikowym kubku :)


17 lip 2015 8:43:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Moje restarty mają miejsce przy czytaniu książki. Dzieje się to nagle, samoczynnie, nagle ekran rozjaśnia się do maksymalnego poziomu i następuje restart. Czasem na ułamek sekundy przy wciśnięciu guzika "następna strona" następuje też mignięcie światła na większą moc.

Co do aktualizacji - pobierał przez wifi za każdym razem do innej wartości % paczkę instalacyjną i zawieszał się. Dopiero jak go restartowałem i tak za kilkunastym razem pobrał wreszcie do 100%, zrestartował i zaktualizował. Dwie pierwsze kreski poziomu doświetlania nadal bez zmian - na I nic się nie dzieje, na II miga światełko, które ledwo i tak widać.

Nic nie instalowałem - nie potrzebuję żadnych innych aplikacji - czytnik ma mi służyć do tylko i wyłącznie czytania książek.

I nie - nie wciskałem guzika power nawet nieświadomie. Jednorazowo też miałem sytuację, że czytnik w ogóle nie chciał się włączyć - wcisnąłem POWER, kółeczko latało i nagle przestało i urządzenie nie reagowało.

Generalnie żałuję, że pozbyłem się swojego C65AG - ten się nigdy nie resetował, bardzo rzadko łapał zawiechy i nie było problemów z doświetlaniem.


Ostatnio edytowano 17 lip 2015 9:07:29 przez SanDiego, łącznie edytowano 1 raz



17 lip 2015 9:02:02
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
SanDiego napisał(a):
Moje restarty mają miejsce przy czytaniu książki. Dzieje się to nagle, samoczynnie, nagle ekran rozjaśnia się do maksymalnego poziomu i następuje restart. Czasem na ułamek sekundy przy wciśnięciu guzika "następna strona" następuje też mignięcie światła na większą moc.

Co do aktualizacji - pobierał za każdym razem do innej wartości paczkę instalacyjną i zawieszał się. Dopiero jak go restartowałem i tak za kilkunastym razem pobrał do 100%, zrestartował i zaktualizował. Dwie pierwsze kreski poziomu doświetlania nadal bez zmian - na I nic się nie dzieje, na II miga światełko, które ledwo i tak widać.

Nic nie instalowałem - nie potrzebuję żadnych innych aplikacji - czytnik ma mi służyć do tylko i wyłącznie czytania książek.

I nie - nie wciskałem guzika power nawet nieświadomie. Jednorazowo też miałem sytuację, że czytnik w ogóle nie chciał się włączyć - wcisnąłem POWER, kółeczko latało i nagle przestało i urządzenie nie reagowało.

Generalnie żałuję, że pozbyłem się swojego C65AG - ten się nigdy nie resetował, bardzo rzadko łapał zawiechy i nie było problemów z doświetlaniem.


Proszę skontaktuj się z naszym serwisem pod adresem serwis(at)artatech.pl lub telefonicznie 71 750 90 98 (8:00 - 16:00). Jak najbardziej sugeruję podanie tych wszystkich symptomów.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


17 lip 2015 9:07:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Tutaj jeszcze niewyjaśniona sprawa czeka na odpowiedź:
onyx-boox-f162/onyx-t68-t14487-705.html
Jednak jak widać sprawy trudne i niewygodne są pomijane. Co odpowiada polecany serwis to już zdążyliśmy się tutaj kilkukrotnie przekonać :-/.


17 lip 2015 9:35:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2015 10:52:35
Posty: 2
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Witajcie!

Mam problem z Onyx inkbook'iem... Wczoraj rozpakowany i od razu zaktualizowany z poziomu ustawień. Niestety po aktualizacji zostały usunięte wszystkie preinstalowane książki (Open - Agassiego itp)

Z serwisu otrzymałem maila, żeby przywrócić czytnik do ustawień fabrycznych ale niestety nic to nie dało...

Jak mogę odzyskać te książki?

Pozdro,

Tomek


17 lip 2015 10:57:26
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
tomekfsx napisał(a):
Witajcie!

Mam problem z Onyx inkbook'iem... Wczoraj rozpakowany i od razu zaktualizowany z poziomu ustawień. Niestety po aktualizacji zostały usunięte wszystkie preinstalowane książki (Open - Agassiego itp)

Z serwisu otrzymałem maila, żeby przywrócić czytnik do ustawień fabrycznych ale niestety nic to nie dało...

Jak mogę odzyskać te książki?

Pozdro,

Tomek


Tomek,

darmowe fragmenty, które były wgrane na inkBOOK Onyx, możesz pobrać z tego odsyłacza: https://drive.midiapolis.com/public.php ... e208379e94

Sytuacja, o której wspominasz jest badana przez Serwis. Po aktualizacji nie powinno usuwać plików.

P.S:

Nazwa czytnika to inkBOOK Onyx. Producentem nie jest Onyx International.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


17 lip 2015 11:20:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2015 10:52:35
Posty: 2
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Dzięki za odpowiedź,

Już zgrane. Faktycznie zbadajcie to bo można się sparzyć taką aktualizacją...

P.S

Odpowiedź telefoniczna serwisu typu "u nas działa w porządku i trzeba było sobie zrobić backup" trochę mnie wkurzyła :shock:


17 lip 2015 11:30:17
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
tomekfsx napisał(a):
Dzięki za odpowiedź,

Już zgrane. Faktycznie zbadajcie to bo można się sparzyć taką aktualizacją...

P.S

Odpowiedź telefoniczna serwisu typu "u nas działa w porządku i trzeba było sobie zrobić backup" trochę mnie wkurzyła :shock:


Cieszę się, że odzyskałeś darmowe fragmenty.

Takich odpowiedzi, zwłaszcza w takim tonie, nigdy Serwis nie daje. Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie, a w tym momencie testujemy kolejne urządzenia z różnymi wersjami oprogramowania by odnaleźć i zreplikować rzekomy błąd. Badamy sytuację dalej by być w 100% pewni. Stay tuned!

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


17 lip 2015 12:25:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Czyli, że tomekfsx pisze nieprawdę. Wstydź się kolego!


17 lip 2015 12:53:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
To może wszyscy którzy maja różne zwiechy i restarty czytnika niech napiszą czy mieli włączone WiFi czy nie. Bo u mnie to włączone WiFi dużo miesza (juz samo włączenie WiFi jest czasem problemem)


17 lip 2015 13:10:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Mam rozwiązanie dla wszystkich z problemami:
Oddać onyxa i kupić normalny czytnik (proponuję Kindle).


17 lip 2015 13:31:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Brak Legimi więc pomysł odpada.
Lepszym pomysłem jest wypuszczenie aktualizacji naprawiającej chorobę wieku dziecięcego ;-)


17 lip 2015 13:35:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Niestety taki Lynx po pół roku wsparcia zaprzestał być wspierany, a choroby wieku dziecięcego się nie wyzbył...

_________________
Conieco o programownaiu


17 lip 2015 13:47:24
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Trudno mi coś przewidywać, ale zaletą InkBooka jest to że jego producentem *nie jest* Onyx - po prostu wybrano innego dostawcę, dlatego ewentualne aktualizacje mogą postępować szybciej.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


17 lip 2015 14:30:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Przeczytałem ostatnie trzy strony wątku (nie było mnie kilka dni) i mam takie wnioski:

Czytnik nie może się regularnie restartować ani wieszać! To nie jest cecha inkBOOK-a. Jeśli tak się komuś zdarza, oznacza to wadę egzemplarza i należy go natychmiast oddać serwisowi.
Może się zdarzyć jednorazowy przypadkowy restart w przypadkowej, pechowej sytuacji, ale to wszystko.

WiFi w inkBOOK-u nie sprawia żadnych problemów, działa tak samo jak w pierwszym lepszym smartfonie czy tablecie. Jeśli w jakimś egzemplarzu jest inaczej - do serwisu.

Światełko w najniższych poziomach jasności (8-10%, 2-ga kreska) wykazuje zmiany jasności związane ze stanem zasilania (zarządzaniem energią) całego urządzenia. Zmiana prędkości procesora, wejście/wyjście ze stanu głębokiego uśpienia, aktywacja/deaktywacja transferu przez WiFi. Praktycznie przydatny poziom podświetlenia zaczyna się od 12% jasności (3-cia kreska) i na tym poziomie, lub wyższym migotanie nie występuje.
To jest cecha konstrukcyjna tego urządzenia i ten typ tak ma. Programiści powinni zmienić zakres regulacji jasności, wykorzystując "kreski" do dokładniejszego jej ustawienia, nie zezwalając na włączanie nieużytecznych poziomów (np. pierwsza kreska, poziomy 1%-7%, nic nie dają).

Aktualizacje niestety nie sprawdzają wersji posiadanego oprogramowania i można robić je w kółko, po kadym sprawdzeniu, mimo, że ma się najnowszą wersję. To jest sprawa do poprawy.
Aktualizacja nie kasuje wszystkich książek. Program aktualizacyjny, po wykonaniu zadania, czyści pozostałości z głównego katalogu pamięci wewnętrznej i jeśli ktoś tam wgrał książki to mogą zostać skasowane i to jest problem do sprawdzenia i poprawy.

Klawisze fizyczne mają przypisane swoje funkcje i nie ma dostępnych opcji umożliwiających zmianę tych funkcji.
Jeśli ktoś chce, może uzyskać prawo roota w systemie i po ingerencji w sam system urządzenia może zmieniać przypisanie klawiszy tak jak w każdym urządzeniu z Androidem.

_________________
W Obrazek też ;)


17 lip 2015 17:05:01
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron