Teraz jest 28 mar 2024 19:26:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Następna strona
Onyx T68 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Onyx T68
Dzięki za info


07 sie 2015 16:24:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2015 16:25:03
Posty: 8
eCzytnik: T68
Post Re: Onyx T68
JackLuk napisał(a):
Na stronie Onyx International jest nowa wersja oprogramowania 1.7.3

http://www.onyx-international.com/index ... t/firmware

Change log:

Neo Reader:
Fixed Bugs
1. Scribble loss problem
2. Scribble menu popped up mistakenly
3. Smoothness problem of chirography
4. Inaccurate word selection on ePub
5. When exporting notes, pdf file was still generated without selecting “scribble”
6. After highlighted content was exported to computer, highlighted location turns aside (left-right)
7. When exporting notes of txt files, note content was not arranged by natural page number
8. Remove feature “ full screen refresh after pin-to-zoom”

Added New Features
1. When scribble menu is hidden, auto refresh occurs for smoothness of chirography
2. Add “Hide” feature to scribble feature
3. Add “Mark” feature to scribble feature
4. Add TTS support to pdf files
5. Add “underline” option to highlight feature; “Underline” is default setting. Highlight mode can be changed by “ setting-screen-highlight mode”

System :
Fixed Bugs
1. Bluetooth could not be disconnected normally and this could cause device restart
2. Folder can not be cut and pasted between internal card and external card
3. Long press on book cover could not pop up “ Open Method”
4. Add “ rename folder name, export feature” to onyxscribbler; Default route is “ note export” folder under system root route
5. After dragging A2, no full screen refresh; Before dragging A2, there was improper refresh problem

Added new features
1. APP can be installed to SD card
2. Third-party APP can be installed to user partition of the system storage


Jak zainstalowac powyzsze oprogramowanie ? Aktualnie mam w czytniku soft z felernym indeksowaniem.
Probuje wejsc w tryb "download mode" i .. nie chce zadzialac.
- podlaczam czytnik do komputera
- uruchamiam MfgTool2
- wylaczam calkiem czytnik
- wciskam i trzymam klawisze < >
- naciskam Power. Probowalem roznych kombinacji: trzymac wcisniety klawisz Power, nacisnac i puscic trzymajac nadal <>

Niestety za zadne skarby nie chce mi sie w MfgTool2 pokazac "HID device". Caly czas widnieje "No Device Connected".
Ktos moze podpowiedziec co robie zle ? Dlaczego to nie chce dzialac ?

pozdrawiam


02 wrz 2015 22:30:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
U mnie indeksowanie można od razu przerwać naciskając klawisz BACK i nie mam z tym problemu.

Na "Download mode" masz dobry przepis, choć ja używałem pod Windows 7 i na porcie USB 2.0.
- podłączam T68 do komputera
- wyłączam czytnik (nie odłączam kabla)
- uruchamiam MfgTool2
- przytrzymuję oba przyciski zmiany stron i naciskam Power
- czekam, aż dioda w okrągłym środkowym klawiszu krótko błyśnie i od razu puszczam klawisze. Na ekranie nic się nie zmienia, ale czytnik zgłasza się w programie MfgTool (2.2.3) jako "Urządzenie zgodne z HID".
Jeśli nie coś innego, to kluczowym jest moment błyśnięcia, jak go zobaczysz to natychmiast puść wszystkie klawisze.

_________________
W Obrazek też ;)


03 wrz 2015 1:02:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2012 22:58:56
Posty: 12
eCzytnik: Kindle 3 3G, Onyx T68
Post Re: Onyx T68
Mam problem z moim Lynxem - niedziałający dotyk. Zupełnie i definitywnie nie działający. Zrobiłem update softu (do tej pory byłem na tym z bodajże 6 stycznia) do najnowszej wersji. Pojawiło się indeksowanie, dotyk dalej nie działał. Na wszelki wypadek przywróciłem ustawienia fabryczne - dalej nic. Czy ktoś jeszcze miał takie problemy?

Dla jasności nakreślę to jak był ostatnio używany: pod koniec lipca i na początku sierpnia przeczytałem na nim w sumie 8 książek i odłożyłem do szafki - wówczas działał poprawnie. Drugą połowę sierpnia czytnik przeleżał nieużywany. Wczoraj wyciągnąłem go i dotyk nie działał.


03 wrz 2015 18:04:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx T68
Podłącz do komputera zrób kopię książek itp , ściągnij poprzednią wersję fw z 6 stycznia ( ostatnia dobra wersja oprogramowania artatech ) , wgraj i zrób reset do ustawień fabrycznych. To powinno rozwiązać twoje problemy.


03 wrz 2015 18:16:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
Dotyk powinien działać, nie słyszałem żeby takie coś się zdarzało.
Jeśli ekran nie jest uszkodzony i pokazuje wszystko co powinien prawidłowo to wypada zadzwonić i zapytać serwisu, nawet jeśli jest po gwarancji.

Przy okazji, moje wrażenia z ostatniej dostępnej wersji (z 10.01.2015r.) są sporo lepsze, niż z tej wcześniejszej, z 6 stycznia br., mimo niepotrzebnego, każdorazowego indeksowania po włączeniu (bardzo rzadko wyłączam czytnik i przerywam indeksowanie klawiszem back).

_________________
W Obrazek też ;)


03 wrz 2015 18:36:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2015 16:25:03
Posty: 8
eCzytnik: T68
Post Re: Onyx T68
airs napisał(a):
U mnie indeksowanie można od razu przerwać naciskając klawisz BACK i nie mam z tym problemu.

Na "Download mode" masz dobry przepis, choć ja używałem pod Windows 7 i na porcie USB 2.0.
- podłączam T68 do komputera
- wyłączam czytnik (nie odłączam kabla)
- uruchamiam MfgTool2
- przytrzymuję oba przyciski zmiany stron i naciskam Power
- czekam, aż dioda w okrągłym środkowym klawiszu krótko błyśnie i od razu puszczam klawisze. Na ekranie nic się nie zmienia, ale czytnik zgłasza się w programie MfgTool (2.2.3) jako "Urządzenie zgodne z HID".
Jeśli nie coś innego, to kluczowym jest moment błyśnięcia, jak go zobaczysz to natychmiast puść wszystkie klawisze.


Dzieki przyjacielu za pomoc. Wybadalem, ze problem tkwil w kablu USB. Po zmianie na inny wgranie softu zadzialalo. Wszystko odbylo sie dokladnie tak jak napisales.
Do wgrania FirmWare skorzystalem z paczuszki: T68_2014-07-15_20-23_1.6.0_252635f_user
Niestety natrafilem na kolejny problem. Korzystajac z tej paczki zawsze wgrywa mi sie dolaczony do niej jakis stary soft 1.6.0 z 15-07-2014 w ktorym nie dziala mi dotyk. Sadzilem, ze wystarczy w tym folderze zmienic plik update.zip na jakis inny. Sciagnalem niemiecki, chinski, rosyjki soft. Kazdy z nich jest w formie update.zip. Kopiuje taki plik do folderu z MfgTool2.exe, uruchamiam proces flashowania i ... ostatecznie mam zawsze wersje 1.6.0
Jak wgrac soft inny niz dolaczony do paczki T68_2014-07-15_20-23_1.6.0_252635f_user ?


03 wrz 2015 20:18:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Onyx T68
JackLuk napisał(a):
Na stronie Onyx International jest nowa wersja oprogramowania 1.7.3

http://www.onyx-international.com/index ... t/firmware
(...)
Added new features
1. APP can be installed to SD card
2. Third-party APP can be installed to user partition of the system storage

I te dwa podpunkty są dla mnie głównym powodem, dla które poważnie rozważam rzucenie w diabły kwestii gwarancji i przejście na wersję oryginalną. Po prostu nie mogę zainstalować wszystkich aplikacji, które mi są potrzebne do pracy na Lynxie (bo tak, używam go raczej jak "komputera" z einkiem niż banalnego czytnika). Ale cóż, póki co strach wygrywa.


03 wrz 2015 20:35:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx T68
airs napisał(a):
Przy okazji, moje wrażenia z ostatniej dostępnej wersji (z 10.01.2015r.) są sporo lepsze, niż z tej wcześniejszej, z 6 stycznia br., mimo niepotrzebnego, każdorazowego indeksowania po włączeniu (bardzo rzadko wyłączam czytnik i przerywam indeksowanie klawiszem back).

@airs jesteś tutaj prawdziwym masochistą :-) , indeksowanie uszkodzonego pliku może spowodować brak responsywności czytnika czyli wrażenie nie działania dotyku, jeśli jest inna przyczyna to niestety pozostaje serwis.
Btw na stronie ereader.de jest już normalna wersja 1.7.3 oprogramowania.
@mayster trzeba dodatkowo rozpakować update.zip z werski fw którą chcesz użyć i podmienić odpowiednie pliki w paczce z której instalujesz firmware
W folderze android podmieniamy boot.img recovery.img system.img u-boot.bin a do folderu logo kopiujemy logo.bmp jako uboot_logo.bmp. W ten sposób możemy także przywrócić oprogramowanie artatech.


Ostatnio edytowano 03 wrz 2015 23:46:49 przez johh, łącznie edytowano 1 raz



03 wrz 2015 23:27:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
@johnSprawdzałem obie wersje, a mocno dręczę każdy czytnik, który mam :)
Może Chińczycy wypuszczą też dla T68 wersję firmware, która da się wgrać do Lynxa (wzorem modeli C67ML AG2 i C67S) ?

mayster napisał(a):
Do wgrania FirmWare skorzystalem z paczuszki: T68_2014-07-15_20-23_1.6.0_252635f_user
Niestety natrafilem na kolejny problem. Korzystajac z tej paczki zawsze wgrywa mi sie dolaczony do niej jakis stary soft 1.6.0 z 15-07-2014 w ktorym nie dziala mi dotyk. Sadzilem, ze wystarczy w tym folderze zmienic plik update.zip na jakis inny.
Nie, ten update.zip, który jest w paczce można gdzieś zarchiwizować i wyrzucić z katalogu - jest niepotrzebny do flashowania czytnika.
Flashowane pliki są w podkatalogu: "Profiles\MX6SL Linux Update\OS Firmware\files\android".
Należy rozpakować "update.zip" dla tej wersji, którą chcemy zainstalować i do katalogu, który wymieniłem skopiować (zastępując tam obecne) pliki: android-info.txt, boot.img, recovery.img, system.img i u-boot.bin. Natomiast rozpakowane "logo.bmp" trzeba skopiować do podkatalogu: "Profiles\MX6SL Linux Update\OS Firmware\files\logo" i zmienić mu nazwę na "uboot_logo.bmp" (też zastępując obecny tam plik).
Dopiero tak przygotowany zestaw aktualizuje do tej wersji którą chcemy, czyli tej, z której pliku update.zip wypakowałeś binarki.
To wszystko, nie trzeba niczego więcej zmieniać, a w szczególności nie modyfikować pliku "ucl2.xml" jeśli się dokładnie nie wie co robi ;)

Po takim flashowaniu obcym firmware może się okazać, że wgrał się waveform od innej serii ekranu. Należało by sprawdzić z jakiej serii jest ekran w naszym egzemplarzu - w tym celu niestety trzeba zdjąć tylną obudowę czytnika i zaglądnąć na pasek przyłączeniowy ekranu, na którym jest nadrukowane napięcie pracy ekranu jak i (wśród wielu cyfr) oznaczenie serii. W moim jest napięcie -1.85V i seria "C172" ale nie wiem, czy we wszystkich Lynxach też tak samo, raczej nie.
Żeby wgrać właściwy waveform, trzeba w ustawieniach, w grupie system, wejść do "Ustawienia ekranu", dalej "Screen settings". Tam się ustawia napięcie właściwe dla wbudowanego ekranu i poniżej, pod napisem "Set Waveform" wybiera się plik odpowiedni do serii posiadanego ekranu. Pliki dla różnych serii można znaleźć w podkatalogu "wf\68" w pamięci wewnętrznej, po flashowaniu.

Ekran z waveform z innej serii raczej będzie działał, ale nie będzie działał optymalnie. Również napięcie jest bardzo istotne. Ekran może się znacznie wolniej odświeżać, czerń może być nieostra, rozmyta, poszarzała, biel może być ciemniejsza, może powstawać dużo większy ghosting, zarówno na białym jak i czarnym tle, obraz może się wybielać, albo rozmywać po krótszym lub dłuższym czasie od "wyświetlenia" na ekranie... Negatywnych efektów może być sporo i mogą być bardziej lub mniej widoczne czy dokuczliwe, dlatego flashowanie i uzgadnianie waveform powinien robić serwis, który wie jak otworzyć obudowę i sprawdzić dane techniczne danego ekranu, a także ma dostęp do pliku waveform dla każdej partii ekranów jakie występują w Lynxach.

Musiałem to wszystko opisać, bo Booxtor z angielskiego forum, udostępnił narzędzia serwisowe, ale nie podzielił się konsekwencjami związanymi z flashowaniem. Czasem mogą być mało istotne, ale każdy przecież by chciał, żeby jego czytnik działał jak najlepiej.

Po flashowaniu pojawi się też (tak jest w mojej paczce pobranej z mobileread) w grupie system opcja Factory Test dająca dostęp do testowania szeregu aspektów czytnika.
Ostatnia opcja na dole "Wyczyść ustawienia ekranu" kasuje z ustawień powyższe opcje, co zawsze powinien zrobić serwisant po ustawieniu i przetestowaniu egzemplarza ;)

_________________
W Obrazek też ;)


03 wrz 2015 23:44:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2015 16:25:03
Posty: 8
eCzytnik: T68
Post Re: Onyx T68
mayster napisał(a):
Po takim flashowaniu obcym firmware może się okazać, że wgrał się waveform od innej serii ekranu. Należało by sprawdzić z jakiej serii jest ekran w naszym egzemplarzu - w tym celu niestety trzeba zdjąć tylną obudowę czytnika i zaglądnąć na pasek przyłączeniowy ekranu, na którym jest nadrukowane napięcie pracy ekranu jak i (wśród wielu cyfr) oznaczenie serii. W moim jest napięcie -1.85V i seria "C172" ale nie wiem, czy we wszystkich Lynxach też tak samo, raczej nie.
Żeby wgrać właściwy waveform, trzeba w ustawieniach, w grupie system, wejść do "Ustawienia ekranu", dalej "Screen settings". Tam się ustawia napięcie właściwe dla wbudowanego ekranu i poniżej, pod napisem "Set Waveform" wybiera się plik odpowiedni do serii posiadanego ekranu. Pliki dla różnych serii można znaleźć w podkatalogu "wf\68" w pamięci wewnętrznej, po flashowaniu.




Kurcze dzieki, wielkie dzieki za wyklad. Wszystko zadzialalo wedlug Twojego opisu. W rosyjskim sofcie nie mialem nadal dotyku w ekranie i w ogole nie obslugiwal WIFI. Wgralem niemiecki - tutaj wszystko dziala jak nalezy. Dotyk smiga od razu po wgraniu firmware - nie trzeba bylo nic ustawiac. WIFI dziala. Jak na razie nie zauwazylem zadnych problemow i minusow.
A ten powyzszy wyklad o napieciach ... ?! Cholewcia, projektowales ten model czy jak ? Niezle, niezle :)

Dzieki wielkie za pomoc, pozdrawiam


04 wrz 2015 20:45:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx T68
T68 sprzedawny przez Niemców i Choińczyków oraz lynx to te same modele. Rosyjski był z tego co pamiętam pozbawiony dzwieku a co zatym idzie różnił się także sprzętowo ( chociaż nie jestem pewien czy później nie wypuścili niewykastrowanego t68 ) . Stąd być może twoje problemy.


05 wrz 2015 11:20:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx T68
Onyx International opublikował wersję 1.7.3 dla T68 Lynx: http://www.onyx-international.com/index ... ynx-v1-7-3


08 wrz 2015 12:31:16
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: Onyx T68
Szanowni Państwo, drodzy Klienci

Firma ONYX International poinformowała dziś o nowej wersji oprogramowania (1.7.3) dla czytnika BOOX T68 Lynx. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, w przypadku aktualizacji firmware dla czytników BOOX (C67S) Classic oraz BOOX AfterGlow 2, również i w tym wypadku nie mieliśmy możliwości weryfikacji nowego oprogramowania przed jego udostępnieniem. Wynika to z tego, iż po zakończeniu współpracy pomiędzy Arta Tech a ONYX International, nasz były partner działa jednostronnie i w pełni samodzielnie.

Jako dystrybutor odpowiedzialny ze wsparcie serwisowe dla czytnika BOOX T68 Lynx, prosimy Państwa o daleko posuniętą rozwagę i odradzamy na ten moment aktualizację oprogramowania. Dzięki temu zyskamy czas niezbędny do oceny funkcjonalności firmware (1.7.3). Wynikami wewnętrznych testów podzielimy się z naszymi Klientami tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Dlaczego odradzamy aktualizację? Ponieważ nasze dotychczasowe doświadczenia związane z oprogramowaniem (1.7.3) dla urządzeń BOOX (C67S) Classic oraz BOOX AfterGlow 2 są zdecydowanie negatywne. Firma ONYX International zdecydowała o usunięciu z urządzeń aplikacji dedykowanych dla polskich użytkowników takich jak: dysk internetowy Midiapolis Drive wraz z wygodną wysyłką plików, księgarni z polskimi e-bookami BOOXSource.com czy słownika quickDic. W przypadku czytnika BOOX (C67S) Classic aktualizacja wpłynęła negatywnie na responsywność oraz komfort obsługi urządzenia.

Prosimy Państwa o rozwagę, również w przypadku udostępnienia przez ONYX International aktualizacji dla innych modeli czytników, co może mieć miejsce w ciągu najbliższych dni.

Z poważaniem
Zarząd i współpracownicy firmy Arta Tech
Właściciela marek inkBOOK. inkWATCH oraz Midiapolis


08 wrz 2015 16:06:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx T68
Przed wgranie aktualizacji należy zrobić kopię wszystkich danych i po wgraniu zalecany jest reset do ustawień fabrycznych. Jak ktoś potrzebuje quickdict to mogę udostępnić paczkę wyodrębnioną z firmware artatech.
Btw ciekawe czy poprawili ortę w pierwszym wizardzie


08 wrz 2015 16:51:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: