Teraz jest 28 mar 2024 20:48:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
"Kajko i Kokosz" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 23:01:51
Posty: 38
Post 
Rzeczywiści Christa to nie tylko świetny rysownik, ale też człowiek o ogromnym poczuciu humoru!!! W KiK nie tylko zabawnie opisywał stare słowiańskie obrzędy, przesądy i baśnie ale też w platał wątki z czasów ówczesnych. Pamiętam jego krótką historyjkę rysunkowa zamieszczoną kiedyś w "Relax-sie" pt. " Coś z ryb". Naprawdę uśmiałem się do łez! najbardziej rozbawiła mnie "ryba piła" która autor przedstawił jako pijanego dorsza:)))


21 paź 2008 16:28:50
Zobacz profil
Post 
Taak, przeczytałem prawie wszystkie odcinki, niestety brakuje mi kilku. Widziałem kiedyś w sklepie jakieś, ale tych, co nie mam nie było. I nie ma.

/edit by muaddib2: +1OST za spam.


09 lis 2008 13:38:45
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2008 13:08:21
Posty: 26
Post 
ja tez wspominam czasy kiedy zbieralam komiksy z Kajkiem i Kokoszem z rozrzewnieniem. Uwazam ze sa to najlepsze komiksy jakie wyszly w polsce. No moze jeszcze Tytus Romek i Atomek. Pamietam jak zaczytywalam sie z przygodach tych dzielnych wojow. Najbardziej podobalo mi sie jak Kokosz wysiadywaj jajo smoka i pozniejsze z nim przygody. A na koncu komiksow byly obrazki z danego komiksu podzielone na kwadraty aby mozna bylo je przerysowywac. Swietny pomysl. To byly moje poczatki w rysownictwie. Niestety nie szlo mi to za dobrze i tak mi zostalo do tej pory. :)

_________________
"a że Pan Bóg ją stworzył, a Szatan opętał, wiec będzie na wieki i grzeszna, i święta, i zdradliwa, i wierna, i dobra, i zła; początek i koniec..."


30 lis 2008 21:11:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 11:38:18
Posty: 38
Post 
"Kajko i Kokosz" to moi pierwszi bohaterowie graficznych książek ;-) Pamiętam jak specjalnie zostawałem po lekcjach aby czytac ich przygody. Mam częśc egzemplarzy z tej serii i specjalnie trzymam je dla swoich podopiecznych, aby wychowac je w kulturze i dźwięku oraz piękna świata jakiego mogą stworzyc komiksy oraz książki.


09 gru 2008 11:54:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2008 9:57:06
Posty: 22
Lokalizacja: RzeszĂłw
Post 
Wielki Turniej to pierwszy przeczytany przeze mnie w życiu komiks. Potem z uporem maniaka starałem się zgromadzić całą kolekcję i chyba mi się to nawet udało :). Kupowałem Świat Młodych i stąd mam "Dzień Śmiechały" swoją drogą bardzo zabawny odcinek. Niektóre części pamiętał były niekolorowane więc w zapale młodości i z braku zajęcia zajęliśmy się kolorowaniem tych odcinków "Na wczasach", "Złoty puchar" a w wersji mini gdzieś tam mam "Urodziny milusia" gdzie zdaje się Oferma został wysłany jako broń bakteriologiczna z katarem do grodu Mirmiłą. Niezapomniane przeżycia... wszystkim młodszym gorąco polecam a i sam kiedyś z nostalgią przeglądnę...


12 gru 2008 12:48:50
Zobacz profil ICQ YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2008 22:34:06
Posty: 16
Post 
Drukowany w odcinkach na ostatniej stronie "Świata młodych".Wycinałem i zszywałem.
Później pojawiła się seria zeszytów.Przy okazji sprzątania schowka znalazłem.Zaglądam : kolory rozjechane !
Kiedyś nie przeszkadzało ...
Pomimo upływu lat dowcip KiK nie sparciał.
...a Mirmił znowu desperuje ...


14 gru 2008 18:22:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2008 13:25:36
Posty: 25
Post 
Pamietam ze jako dziecko chetnie siegalam po serie wlasnie tych komiksow. Nie potrafie powiedziac czy przeczytalam wszystkie czesci bo troche tego bylo. Wypozyczalam je z biblioteki sama jednak nie posiadam tych komiksow w swojej domowej bibliotece. Jednak ich przygody bardzo mnie fascynowaly. Takie ilustrowane wydania bardziej do mnie trafialy niz jakiekolwiek ksiazki. Sympatyczne postacie i zaskakujace przygody.


14 gru 2008 18:41:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2008 22:34:31
Posty: 21
Post 
Fantastyczny komiks. Przeczytalam chyba wszystkie czesc, kiedy tylko mialam okazje lub czas. Kajko i Kokosz niczym Asterix i Obelix, lecz nasz lepszy. Zdecydowanie lepszy.

Do tej pory moim ulubionym powiedzonkiem jest: "Wyprowadzam sie do mamy!". Nie znam kobiety, ktora choc raz nie uzyla tego zwrotu przeciwko swojemu partnerowi.


14 gru 2008 22:15:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron